Прескочи до съдържание

Flight simulator за любители :)


TheRedDragon

Препоръчани мнения

И така, понеже освен пътешественик съм и фен на самолетите случайно попаднах на оферта в Klook за полет в симулатор на 737-800 в Бангкок, сертифициран от CAA и Бойнг. Оставаха ми по-малко от 3 месеца до ходенето в Тайланд и изобщо не се замислих. Още щом купих ваучера изтеглих играта X-plane 11 и започнах изучаването на 737. Преживяването е невероятно за хора, които са привлечени от авиацията и самолетите. Аз съм бил преди 10г. в подобен симулатор на А320 в ИВТ в София, но само като наблюдател. Закупеният от мен пакет беше 30мин полет, като за това време успях да направя 1 излитане, 1 touch and go, 1 пълно кацане и още 2 кацания бонус, тъй като имах доста време понеже не сме губили време в обяснения (аз познавах устройството и уредите на кокпита). Помощник пилота ми беше млада дама сертифициран пилот. Остави ме да карам абсолютно сам. Маневри, заход всичко беше manual. Абе жестоко беше с 2 думи...

Определено ще посетя отново симулатора

Цената с Клок беше 118 евро за 30мин пакет. 

Атракцията се казва Flight expirence. От сайта им разбрах, че имат симулатори и в Сидни, Сингапур, Хонг Конг, Кувейт и Париж

20200304_123447.jpg

IMG-13d55d1f6e4d3b90c706069e68b8a990-V.jpg

IMG-85694d5ab769144187a617e191438a0f-V.jpg

  • Харесвам 14
  • Браво 6
Връзка към мнение

Еха, звучи много интересно, веднага го включвам в to do списъка.

Разкажи, моля, малко по-подробно как протича - има ли разговори с ATC , кабината статична ли е, или се движи,ти ли си на снимките, пилотска униформа ли ти дават? Има ли смисъл дасе пробва човек неподготвен?

 

Връзка към мнение

@Фил,  намират се на много удобно място в един малък МОЛ с директна връзка с БТС метрото. В иснтрукциите пишеше да се отиде малко по-рано. Посрещат те и има брифинг в една стаичка където ти обясняват какво ще правите и т.н. Заплатих допълнителна такса 450 бата за да вкарам гаджето с нас в кокпита и да може да снима. В таксата влиза и снимка в албумче направена от тях с високо качество. След това ни облякоха в униформи и ни оставиха 5мин в кокпита за снимки. Дадоха ми избор на летище, аз естестено избрах Банкок. Преди започване на полета има кратка процедура в която ти показват кое какво е, но ние я пропуснахме и директно стартирахме по същество. С цел да не се губи време с избутване и taxi се почва от полосата с включени двигатели. Минахме чек листа и излетяхме. Нямахме разговори с atc, но пак подчертавам, че аз взех най-малкия пакет от 30мин /за което ме е яд/ и предполагам, че на големите пакети ще е по-подробно и с по-малко напрежение. Мацката беше изключително любезна - остави ме сам да се оправям и само ми даваше напътствия. Не сме ползвали автопилот и т.н. всичко ръчно. Управлявах и тротъла ръчно докато следя за височината и курса. Абе поизпотих се доста. Направихме кръгче и се върнахме за touch and go , още едно кръгче и кацнахме. След това ми пусна 2 кацания от 2000 фита бонус, че имахме време 🙂

Определено си заслужава. Жена ми снимаше с Гопрото през цялото време сега си го гледам и се кефя  🙂

 

ако някой има още въпроси - насреща съм

 

И пропуснах да кажа - няма никакъв проблем да се пуснеш неподготвен. Имаше снимки на деца, които управляват. Единственото лошо е, че при неподготвен човек инструктура изпълнява повечето от действията или ти показва и обяснява какво да правиш и се губи време. Аз за 3 месеца с клипчета в тубата и по 2-3 часа седмично на играта X plane 11 влязох в час със 737-цата. 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.