Прескочи до съдържание

Expedia - молба за помощ


.♥.Fancy.♥.

Препоръчани мнения

Здравейте,

Имам проблем с намирането на една резервация за април, направена през Expedia. 

Не успявам да си намеря потвърждението в мейла за да си видя номера/кода на резервацията. 

Влизам си в акаунта, който твърди, че нямам направени резервации. 

От друга страна под полето за търсене ми се появява следното:

Expedia.png.1ea55888b41fcc6727ae44e34005da3a.png

 

Долу в ляво се показва следващото ми пътуване, а и търсенето, което се появява автоматично съответства на направената резервация. Отделен е въпросът, че от Експедия служебно ми разделиха резервацията на две - 10-12.04 и 12-17. 04.

Опитах през всички възможни начини да стигна до номера на резервация. Сменях пароли, през полето за забравен номер на резервация (показва ми, че на този мейл няма направени резервации).

Сигурна съм, че точно този е мейла, защото поне намерих в него И потвърждението от хотела с което ми дават линк да се чекирам он-лайн. Свързах се с хотела и те ми дадоха два 10-цифрови номера, които обаче вероятно са номерата при тях, а не тези на Експедия, защото не успях да намеря резервацията с тях. 

Проблемът е, че резервацията е без право на отмяна. От хотела отказват да възстановят поне част от парите, но предлагат ваучер. Идеята ми е да се пробвам през Експедия за рефънд. Има доста случаи във фейса в които са връщали пари в настоящите условия. 

Връзка към мнение
преди 9 минути , .♥.Fancy.♥. каза:

Здравейте,

Имам проблем с намирането на една резервация за април, направена през Expedia. 

Не успявам да си намеря потвърждението в мейла за да си видя номера/кода на резервацията. 

Влизам си в акаунта, който твърди, че нямам направени резервации. 

От друга страна под полето за търсене ми се появява следното:

Expedia.png.1ea55888b41fcc6727ae44e34005da3a.png

 

Долу в ляво се показва следващото ми пътуване, а и търсенето, което се появява автоматично съответства на направената резервация. Отделен е въпросът, че от Експедия служебно ми разделиха резервацията на две - 10-12.04 и 12-17. 04.

Опитах през всички възможни начини да стигна до номера на резервация. Сменях пароли, през полето за забравен номер на резервация (показва ми, че на този мейл няма направени резервации).

Сигурна съм, че точно този е мейла, защото поне намерих в него И потвърждението от хотела с което ми дават линк да се чекирам он-лайн. Свързах се с хотела и те ми дадоха два 10-цифрови номера, които обаче вероятно са номерата при тях, а не тези на Експедия, защото не успях да намеря резервацията с тях. 

Проблемът е, че резервацията е без право на отмяна. От хотела отказват да възстановят поне част от парите, но предлагат ваучер. Идеята ми е да се пробвам през Експедия за рефънд. Има доста случаи във фейса в които са връщали пари в настоящите условия. 

 

Предложения ваучер за резервация без отмяна е отлично предложение, но ако държиш да опиташ изпрати банково извлечение за плащането към Expedia.

Връзка към мнение

Проблемът е, че не мога изобщо да се свържа с Експедия в настоящата ситуация през чата. 

Изпратих мейл на help@expedia.com. Намерих го някъде из нета, но не и на сайта им. 

Да, в крайна сметка ще взема ваучера, макар изобщо да не се знае кога и дали ще го използваме. 

 

В момента опитвам, ако мога все пак да издействам нещо чрез Експедия. На фейсбук страницата им има няколко човека, които са написали, че са им върнали парите въпреки, че резервацията е била без отмяна. 

Връзка към мнение
преди 37 минути , Doctor Who каза:

 

В момента много трудно ще се свържеш с  Expedia,да не кажа почти невъзможно.

Ние имаме от промоцията им полет+ хотел за другата седмица и от две седмици буквално цялото семейство висим на чата. Единственият път,в който успях да се свържа с чата,получих отговор да им звънна и това е. Да са живи и здрави служителите от варненския офис на турските авиолинии,че се съгласиха да ми сменят датите,без и те да ме върнат към посредника и разбира се добронамерения мениджмънт на хотела,които също одобриха промяната.

С всичко това искам да кажа,че Expedia в момента са претрупани и личното ми мнение е ако можете сами нещо да си уговорите,да го направите.

Ваучерът съвсем не е лош вариант. И мисля,че все повече това ще е единствената ни алтернатива.

Отделно датите Ви са доста напред,с оглед на това,че в момента обслужват с предимство полети/ хотели за следващите три дни.

Вероятно до датите Ви нещата ще са по-спокойно ,в момента всеки панически се опитва да се свърже с тях.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 49 минути , .♥.Fancy.♥. каза:

Здравейте,

Имам проблем с намирането на една резервация за април, направена през Expedia. 

Не успявам да си намеря потвърждението в мейла за да си видя номера/кода на резервацията. 

Влизам си в акаунта, който твърди, че нямам направени резервации. 

От друга страна под полето за търсене ми се появява следното:

Expedia.png.1ea55888b41fcc6727ae44e34005da3a.png

 

Долу в ляво се показва следващото ми пътуване, а и търсенето, което се появява автоматично съответства на направената резервация. Отделен е въпросът, че от Експедия служебно ми разделиха резервацията на две - 10-12.04 и 12-17. 04.

Опитах през всички възможни начини да стигна до номера на резервация. Сменях пароли, през полето за забравен номер на резервация (показва ми, че на този мейл няма направени резервации).

Сигурна съм, че точно този е мейла, защото поне намерих в него И потвърждението от хотела с което ми дават линк да се чекирам он-лайн. Свързах се с хотела и те ми дадоха два 10-цифрови номера, които обаче вероятно са номерата при тях, а не тези на Експедия, защото не успях да намеря резервацията с тях. 

Проблемът е, че резервацията е без право на отмяна. От хотела отказват да възстановят поне част от парите, но предлагат ваучер. Идеята ми е да се пробвам през Експедия за рефънд. Има доста случаи във фейса в които са връщали пари в настоящите условия. 

Предполагам плащането е било с кредитна / дебитна карта? Ако да - влез си в банкирането и намери конкретната транзакция за въпросното плащане. Ще изглежда нещо като EXPEDIA*73723829137891, като цифрите след звездичката със сигурност са номера на резерацията ти. Успех!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 22 минути , mamaivy каза:

В момента много трудно ще се свържеш с  Expedia,да не кажа почти невъзможно.

 

До датите на резервацията има три седмици. Ще отговорят със сигурност до тогава.

Ако усещането е за спешност може и опити на страницата им във Фейсбук.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , .♥.Fancy.♥. каза:

Благодаря за идеите! 

Все още не е супер спешно. Но реших да действам по-отрано. 

124971949_.png.3ad4054591f7d1913c91537b8ca72299.png

https://www.expedia.com/service/?fbclid=IwAR2zVQaoo7zA-H2yl7ocjk4LEsD-b2VOywOn4k3tsDjL-K_OA-5Wz-Ogrzw

Връзка към мнение
преди 5 часа, .♥.Fancy.♥. каза:

Здравейте,

Имам проблем с намирането на една резервация за април, направена през Expedia. 

Не успявам да си намеря потвърждението в мейла за да си видя номера/кода на резервацията. 

Влизам си в акаунта, който твърди, че нямам направени резервации. 

От друга страна под полето за търсене ми се появява следното:

Expedia.png.1ea55888b41fcc6727ae44e34005da3a.png

 

Долу в ляво се показва следващото ми пътуване, а и търсенето, което се появява автоматично съответства на направената резервация. Отделен е въпросът, че от Експедия служебно ми разделиха резервацията на две - 10-12.04 и 12-17. 04.

Опитах през всички възможни начини да стигна до номера на резервация. Сменях пароли, през полето за забравен номер на резервация (показва ми, че на този мейл няма направени резервации).

Сигурна съм, че точно този е мейла, защото поне намерих в него И потвърждението от хотела с което ми дават линк да се чекирам он-лайн. Свързах се с хотела и те ми дадоха два 10-цифрови номера, които обаче вероятно са номерата при тях, а не тези на Експедия, защото не успях да намеря резервацията с тях. 

Проблемът е, че резервацията е без право на отмяна. От хотела отказват да възстановят поне част от парите, но предлагат ваучер. Идеята ми е да се пробвам през Експедия за рефънд. Има доста случаи във фейса в които са връщали пари в настоящите условия. 

А може ли да е през друга версия на Expedia? co.uk например?

Връзка към мнение

Аз не успях да се свържа с expedia.it, което е съвсем разбираемо в сегашната обстановка. На 19 март трябваше да летим Варна-Истанбул, закупен пакет полет+хотел от промоцията през септември. Писах през мобилното приложение, но все още нямам никакъв отговор. Има ли смисъл според вас да продължавам да правя опити за връзка, дори и ваучер не са ми предложили. Никаква реакция от 10 дена.

Връзка към мнение
преди 4 минути , Boo каза:

Аз не успях да се свържа с expedia.it, което е съвсем разбираемо в сегашната обстановка. На 19 март трябваше да летим Варна-Истанбул, закупен пакет полет+хотел от промоцията през септември. Писах през мобилното приложение, но все още нямам никакъв отговор. Има ли смисъл според вас да продължавам да правя опити за връзка, дори и ваучер не са ми предложили. Никаква реакция от 10 дена.

Нямам опит през италианската версия, но през американската и канадската успях да канселирам две резервации, като през live chat си въведох номера на резервациите и бота ги намери и ми съобщи, че до 30 дена ще си получа парите обратно. Това най-вероятно работи и на италианската версия. Просто опитай.

Връзка към мнение
Преди 1 час, IvanNavi каза:

Нямам опит през италианската версия, но през американската и канадската успях да канселирам две резервации, като през live chat си въведох номера на резервациите и бота ги намери и ми съобщи, че до 30 дена ще си получа парите обратно. Това най-вероятно работи и на италианската версия. Просто опитай.

Много благодаря. Ще пробвам

Връзка към мнение
Преди 1 час, IvanNavi каза:

Нямам опит през италианската версия, но през американската и канадската успях да канселирам две резервации, като през live chat си въведох номера на резервациите и бота ги намери и ми съобщи, че до 30 дена ще си получа парите обратно. 

Как да стигна до live chat? Не успях да се справя.

Връзка към мнение

Здравейте,

Първо да благодаря на Георги! Плащането беше с карта на мъжа ми, а той беше гледал недогледал. Наложи се аз пак да му проверя банкирането и намерих номера на резервацията. Направена е през ирландската версия на сайта, която от своя страна няма лайф чат.

От хотела предлагат ваучер само за част от сумата. Около 17-18 % не искат да възстановят, защото било комисион за сайта. Което е нормално, но от друга страна обстоятелствата са ненормални и не по наша вина. 

 

Искам да попитам тези, които анулираха резервациите си... какви са им били условията по тях? С право на отмяна или без такова право? За да си направя сметка дали има смисъл да ровя и аз по другите версии. Бота в чата на COM версията не намира резервацията ми. 

  • Браво 1
Връзка към мнение

И още нещо. Разрових сайтовете. В com версията пише това:

Important message for customers with upcoming bookings – here's what you need to know:

Customers with Lodging Bookings (non-package/bundle):

  • For customers who booked and paid for a non-refundable rate prior to March 19, 2020 for stays between March 20, 2020, and April 30, 2020, we will email you in the coming days to ask if you wish to keep or cancel your existing booking. If you decide to cancel, you will be eligible for a full refund or, in some cases, a voucher allowing you to rebook the original property at later dates. There is no need to call us, however you must cancel your booking a least 24-hours before check-in to be eligible for this offer.
  • For customers who booked a non-refundable rate for stays after April 30, 2020, with the evolving situation, we will continue to work with travel partners as necessary to implement flexible policies.
  • For customers whose accommodation plans have already been impaired by COVID-19 and whose travel date has passed, we want to assure you that we are working to attend to your needs as well. We appreciate your patience.
  • For customers who have booked a refundable rate, please visit our Customer Service Portal to change or cancel.
  • For those looking to make a new booking, we strongly recommend choosing a rate that allows for free cancellation.

https://www.expedia.com/lp/coronavirus-travel

 

Проблемът при мен е, че в ie версията няма нищо подобно. И се чудя това не е ли глобална политика?

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 24 минути , .♥.Fancy.♥. каза:

Здравейте,

Първо да благодаря на Георги! Плащането беше с карта на мъжа ми, а той беше гледал недогледал. Наложи се аз пак да му проверя банкирането и намерих номера на резервацията. Направена е през ирландската версия на сайта, която от своя страна няма лайф чат.

От хотела предлагат ваучер само за част от сумата. Около 17-18 % не искат да възстановят, защото било комисион за сайта. Което е нормално, но от друга страна обстоятелствата са ненормални и не по наша вина. 

 

Искам да попитам тези, които анулираха резервациите си... какви са им били условията по тях? С право на отмяна или без такова право? За да си направя сметка дали има смисъл да ровя и аз по другите версии. Бота в чата на COM версията не намира резервацията ми. 

 На мен служителят,с който след седмица  висене и дебнене на чата на .сом се свързах,ми писа,че резервацията е в Европа и не може да я отвори и ме препрати към версията,от която е направена резервацията. Но моята резервация беше за хотел+полет,което не знам дали ще ти помогне.

Аз продължавам да те съветвам да имаш търпение. До вашите дати има много време. Убедена съм,че дотогава от expedia ще намерят начин да обработват по- организирано големият наплив от заявки.

Ние имахме и нощувки в Турция,закупени през Cheaptickets ,които са в една група с Expedia. Абсолютно по същия начин никакви възможности за контакт,отделно от хотела се скриха като мишки и никакъв отговор. След като прочетох тук във форума за затварянето на границите и им изпратих линк на Турски език,веднага ми писаха,че можем да ползваме нощувките си през следващите две години. Бяхме се примирили,че това ще е,но три дни преди нощувките,получихме форма от Cheaptickets,която да попълним,ако няма да ползваме нощувките и вече имаме писмо да чакаме сумата до 30 дни по картата,с която е платено.

Така,че,съветвам те да не бързаш. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Много благодаря!

И аз тази сутрин стигнах до този извод. Ще изчакам. 

Това са трудни времена както за нас, така и за всички работещи в туристическата индустрия. Склонна съм да прежаля част от сумата в името бизнеса да продължи да съществува. 

Благодаря отново на всички!

 

Единствено не ми стана ясно защо сайта не е единен. Т.е. защо в една версия има една информация, а в друга се различава. 

Връзка към мнение
Преди 1 час, .♥.Fancy.♥. каза:

Единствено не ми стана ясно защо сайта не е единен. Т.е. защо в една версия има една информация, а в друга се различава. 

Най-малкото заради разликата в законодателствата на различните държави. Запазавайки през съответната версия, сделката е съобразена с различни законодателства. Така например в американската версия на сайта цените са обявени в долари и не включват такси. Виждаш крайната цена с таксите едва накрая преди да платиш. В европейските версии цените са в евро (или съответната валута на държавата) и се обявяват с всички включени такси и ДДС, т.е. още в търсачката виждаш крайната цена, която не се променя до плащането.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да дам отчет какво се случи с резервацията. 

Говорихме с хотела и те твърдо държаха само на ваучер. Оставих нещата висящи и днес получихме мейл, че затварят хотела и отново предлагат ваучер. 

Свързах се със служител в чата през UK версията. Стана сравнително лесно. Чакахме около 25 мин. Обяснихме, че хотела затваря и какво предлагат. Казахме, че искаме пълно възстановяване. Той говори с хотела, които трудно са се съгласили. И в крайна сметка имаме канселирана резервация, която беше без отмяна. И сега ще чакаме до 30 дни парите по картата. 

Сега чакам да видя дали Уиз и Раян ще отменят полетите си за 10-ти и 21-ви април до и от Айндховен. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.