Прескочи до съдържание

Осма виртуална сБирка на по бирка. Събота, 18.04, 16:00. Тема: Бразилия


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Препоръчани мнения

преди 11 часа, Боян Димитров каза:

искам и аз, но подозирам, че няма да ми се получи. за всеки случай буквам едно място, ако е с фрий кенсекейшън

не е фрий, ама ако нещо ще ти дадем ваучер

Връзка към мнение
преди 19 часа, Фил каза:

Охооо, замирисва ми на кашаса, кайпириня

Мъжът ми жално гледа бутилката с кашаса и се скубе брадата, че вместо лимони не е купил лаймове... :girl_crazy:

Иначе и ние сме там! 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 minute ago, Георги said:

Ето и запис:

 

 

 

Мерси за което! На мен ми се скапа връзката още в началото и не можах да се включа пак, та чаках записа с нетърпение.

Връзка към мнение

 Честно казано за мен Бразилия до днес беше само Рио, карнавал, самба и футбол. Днес разбрах, че в Бразилия има и други, много интересни неща. Благодаря на @neuromancer за изключително интересния разказ.

И накрая искам да завърша с откъс от едно мое любимо стихотворение на Ръдиард Киплинг:

" ...

Безчислена флотилия

изпратил съм в Бразилия,

а сам стоя на кея!

Ще ида ли в Бразилия,

Бразилия,

Бразилия?

Ще видя ли Бразилия,

преди да остарея?"

...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз май не отговорих точно на някои въпроси

Цитат

11:08:12     From  Фичо : Повтарям си въпроса: За Рио, Сао Пауло горе-долу е ясно, но би ли споделил за тези места, за които разказа - какво е положението със сигурността/престъпността и най-вече за какво трябва да внимава европейският турист в това отношение?

@ФилСпоред мен малките градове и по фермите е много по-сигурно, отколкото в големия град. Аз не съм и чувал много за проблеми там. Салвадор, Форталеза, Манаус са големи градове и там си трябва внимание (има и тема във форума) , но за ферми или Оро Прето не бих се притеснявал. Като в България например... 

Сега като го написах се сетих за нещо от вестниците, ама то беше организиран въоръжен обир и не засяга лично хората. 

Бях в хотел Шератон близо до Ресифи (извън града, плажен хотел), там плажа е на 100 м от хотела и имаше бусче за шатъл. Говорихме си с персонала и казаха, че няма никакви проблеми със сигурността (извън града е и пътя за достъп е платен), но това е Бразилия и хората (много от които чужденци) очакват да има мерки за сигурност, затова има. 

 

Цитат

11:14:17     From  mary_shery : По кое време на годината е най-добре да се посети Пантанал? Горе-долу някакави ориентировъчни цени на туровете и настаняването там?

@mary_shery За цените не мога да кажа, трябва да търся, то и реала доста се обезцени спрямо тогава. Иначе това, което ние правихме е да резервираме хотел фазенда (ферма), и всичко беше включено. Има ги и в букинг, гледах ги миналата година, пак всичко включено, без транспорта, за който трябва да питаш, ще ти организират. Аз бях взел кола, цената беше същата като транспорт от хотела, но с кола мога да изляза и да се разходя сам. Сухия период е май-юни до септември.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Цитат

11:08:45     From  Crazy Horse : A, за Петрополис какво ще кажеш, neuromancer? Струва ли си да се види, че го изпуснах миналия път?

@Crazy Horse, в Петрополис е била извънградската резиденция на императора (по-скоро за местен патриотизъм, не може да се сравнява с европейските), има шоу звук и светлина. Немски емигранти са предимно, правят хубава бира. Не е лошо, ако няма какво друго да правиш, но не си изпуснал много.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@neuromancer , благодаря, много хубава презентация, само снимките бяха малко мънички, поне на записа. Съжалявам, че не успяхме да гледаме на живо, а само записа. Дай снимка на кучето, че си го представяме много голямо. 

Всъщност покрай @Happy_Traveler почнах да мисля за кучетата в страните с по-висока престъпност като за охранително средство, а не само като любимец. При вас така ли е или имате безопасни квартали за средна класа? Като в Найроби с охранители и ограда.  

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Lindt каза:

@neuromancer , благодаря, много хубава презентация, само снимките бяха малко мънички, поне на записа. Съжалявам, че не успяхме да гледаме на живо, а само записа. Дай снимка на кучето, че си го представяме много голямо. 

Всъщност покрай @Happy_Traveler почнах да мисля за кучетата в страните с по-висока престъпност като за охранително средство, а не само като любимец. При вас така ли е или имате безопасни квартали за средна класа? Като в Найроби с охранители и ограда.  

Кучето не е голямо, средно е. Тя се изживява като куче пазач, въпреки че не беше такава идеята. Ние сме в апартамент, не в такъв квартал, иначе има и такива.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря и аз. Припомних си страхотни места и се върнах към позабравени планове, които отново стават актуални. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@neuromancer, благодаря за интересния разказ и разходката из цяла Бразилия ! Пропуснах живото предаване, но с интерес изгледах записа. Абсолютно вдъхновение!

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Никога не съм си представяла Бразилия като дестинация за сафари и тази част от презентацията ти много ми хареса. Всичко останало също ми беше интересно и благодаря за разказа!

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 15 часа, neuromancer каза:

@Crazy Horse, в Петрополис е била извънградската резиденция на императора (по-скоро за местен патриотизъм, не може да се сравнява с европейските), има шоу звук и светлина. Немски емигранти са предимно, правят хубава бира. Не е лошо, ако няма какво друго да правиш, но не си изпуснал много.

 

 

Много благодаря за отговора. Аз затова питам и теб, защото по принцип хората имат различен вкус, но забелязах, че с теб имаме подобни вкусове за много неща и каквото си ми препоръчал е било добро. Още помня вкусния сок от тръстика, който пих като ни заведе с Виктор на пазара в Белу Оризончи.
Амазония явно е друго прекрасно място в Бразилия, което трябва да се види и изобщо като цяло там ме впечатлява природата, защото градчета като Оуро Прето и Мариана са чаровни, но нищо по-различно от това, което може да се види в Португалия и Испания.
Искам да посетя и места в южна Бразилия с компактно население от немски произход, затова си мисля, че ще е ми е интересно в щата Санта Катарина.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.