Прескочи до съдържание

Седемнадесета виртуална сБирка на по бирка. Сряда, 20.05, 19:30. Тема: Китай - между античното и модерното


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Препоръчани мнения

В момента, Mary каза:

@Guinness , благодаря за интересния разказ. След него рязко ми се приходи в Китай! :smile:

Радвам се 🙂 Китай е чудесна дестинация.

Тук споделям видеото, за което споменах по време на презентацията. В него ще можете да видите как светкавично бързо се развива страната. Препоръчвам го на всеки 🙂

 

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Явно тия, които сме ходили веднъж отдавна трябва да отидем втори път за да сравним 🙂

 

Аз също се бях шашнал от технологичното ниво, в метрото имаше рекламни екрани по стените в тунелите, които бяха синхронизирани да показват движеща се картина спрямо скоростта на метрото. 

 

Въобще, там наистина можеш да задълбаеш в екстремностите и в двете посоки - една от най-старите и с доста запазени артефакти култури, в същото време и може би най-развиващата се в технологично отношение държави. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз успях да гледам само половината и с нетърпение си чакам продължението 🙂

Благодаря за чудесното пътешествие!

Връзка към мнение

Aз имах проблем със звука. Влязох от чужд лаптоп и профил в Zoom, но все пак ще трябва да изгледам записа, че доста ми се разпокъса разказът.

Връзка към мнение

И аз вчера не успях.

Но сега си го изгледах, с огромно удоволствие!
@Guinness, само в Чунцин не съм била, другите места са ми познати и пак ми беше много интересно.

Много ти благодаря за живия, много  интелигентно поднесен разказ!И за хубавите снимки.

Връзка към мнение
Боян Димитров

И аз изгледах току що на запис. Не съм бил в Китай, мислил съм си да видя част от забележителностите извън големите градове, но малко ми идват в повече разстоянията. Не може ли да се измисли някаква схема със самолети? И нямаше ли приблизително същото да излезе?

Връзка към мнение
Преди 1 час, Боян Димитров каза:

И аз изгледах току що на запис. Не съм бил в Китай, мислил съм си да видя част от забележителностите извън големите градове, но малко ми идват в повече разстоянията. Не може ли да се измисли някаква схема със самолети? И нямаше ли приблизително същото да излезе?

Разбира се, че има. Разстоянията не са толкова голям проблем, ако пътувате в спален вагон и нямате проблем с това. Когато правихме плана вътрешните полети бяха доста по-скъпи от влаковете и затова решихме, че е по-изгодно и удобно за нас.

преди 21 часа, AlexandraKo каза:

И аз вчера не успях.

Но сега си го изгледах, с огромно удоволствие!
@Guinness, само в Чунцин не съм била, другите места са ми познати и пак ми беше много интересно.

Много ти благодаря за живия, много  интелигентно поднесен разказ!И за хубавите снимки.

Моля! Не си пропуснала много с Чунцин. Не го препоръчвам, освен ако не обичаш огромни мегаполиси и градски туризъм.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 2 години по-късно ...
На 20.05.2020 г. в 22:17, Георги каза:

Запис:

 

 

 

Благодаря, че го има. Бях там през 2015 логично ме вълнува

 Ще го видя  , щом се прибера.

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.