Прескочи до съдържание

Дневник: Испания: От Валенсия до Овиедо


Childish

Препоръчани мнения

Здравейте!

Опитвам се да напиша нещо като дневник на пътуването си из Испания през 2013. Не съм си водила записки по време на самото пътуване, та е по спомени, подкрепени от снимки и резервации. Не ми се е случило кой знае какво, а и Испания не е екзотична дестинация, но аз съм доволна от пътуването. Може пък да ви даде идеи, ако тръгнете натам. Спокойно може да ме критикувате, ако съм изтървала някоя забележителност, а аз със сигурност съм, но съм убедена, че ще ходя пак. Испания и Германия са ми страстите в Западна Европа, сигурно заради езиците, които съм учила.

 

Пътуването започва така:

 

Ден 1: София - Валенсия

http://childishtravelnotes.blogspot.com/2013/10/2013-1.html

 

От следващите дни има снимки.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Ах, Валенсия - океанариума, паеля валенсиана, мач от последния ред на Местая - мили спомени за първата ми самоорганизирана екскурзия от добрите стари времена, в които дългия уикенд с розовите маршрутки излизаше около 120 евро "ол инклузив" :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ах, Валенсия - океанариума, паеля валенсиана, мач от последния ред на Местая - мили спомени за първата ми самоорганизирана екскурзия от добрите стари времена, в които дългия уикенд с розовите маршрутки излизаше около 120 евро "ол инклузив" :)

Я, и на мен Валенсия ми е първото самоорганизирано пътуване от "новите времена" - ерата на Wizz, и масовото навлизане на нискоразходните авиокомпании! :)

Първата ми любов, така да се каже. Обичам го този град!  :blush: И от тогава продължавам всяка година да се връщам там отново, и отново.

 

Преди това бях ходил само в Лондон, и из соц. лагера като ученик....

Редактирано от wilks
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз много го обичам този град! Някак хем доста има в него да се види, хем едно такова лежерно се чуства човек...;

А да си пиеш сангрията навън през декември и да се чустваш ок /да не забравя и любимите си пататас бравас/ си е повече от причина да отиде пак човек! Но толкова места има по тоя свят...пък време не. :(

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Предстои ми пътуване с влак Валенсия-Барселона, може ли да ми кажете каква е разликата между икономичната класа и по-скъпата класа. Икономичната класа включва ли резервирано място и багаж.

 

Благодаря Ви.

Връзка към мнение

Дай по-конкретно, за да видя през сайта какво те интересува:)

 

Иначе, ако става въпрос за AVE, пътувах миналото лято - имаш си багаж, както и сам си избираш място. Разликата е само колко % биха ти върнали при отмяна/промяна доколкото помня, пък и те бяха няколко класи (4-5 сигурно)...

Връзка към мнение

Предстои ми пътуване с влак Валенсия-Барселона, може ли да ми кажете каква е разликата между икономичната класа и по-скъпата класа. Икономичната класа включва ли резервирано място и багаж.

 

Благодаря Ви.

Не съм пътувала тази отсечка с влак. Доколкото виждам има различни тарифи - повечето са валидни при предварително закупуване на билет до изчерпване на количествата. 

Тарифите са описани тук:

http://www.renfe.com/viajeros/tarifas/billete_promo.html

За тарифа P (Billete Promo) пише, че веднъж закупен, билетът не може да се анулира, не може да се заменя и не може да се избира място. 

За тарифа P+ - може да се анулира с/у 30% от цената му, да се смени - с/у 20% от цената.

 

Ако знам кога точно ще пътувам, бих си купила предварително от тарифа P без да се замислям.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Двате ми идея, понеже късна есен ще съм за 4 дни във Валенсия, дали да не отскоча за един до Барселона. :) Хах, иначе и на мен ще ми е първото самоорганизирано пътуване. :)))

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.