Прескочи до съдържание

Двадесета юбилейна виртуална сБирка на по бирка. Неделя, 14.06, 19:00. Тема: За Шотландия с любов


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Препоръчани мнения

 

@lyusi Благодаря за презентацията! Не сварих за живото предаване, но тъкмо изгледах на записа.

Би ли качила списък със забележителностите, които бяхте набелязали и маршрутите? Имам идея скоро и ние да врътнем из тези места и това би ми било от полза за планирането.

 

Времената на шофиране, които Google Maps дава реални ли са?

 

Паркирането в провинцията извън Глазгоу и Единбург проблематични ли са? Безплатни ли са или платени? Ако са платени, с карти може ли да се плаща или трябват монети?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 17.06.2020 г. в 6:16, vorbis каза:

 

@lyusi Благодаря за презентацията! Не сварих за живото предаване, но тъкмо изгледах на записа.

Би ли качила списък със забележителностите, които бяхте набелязали и маршрутите? Имам идея скоро и ние да врътнем из тези места и това би ми било от полза за планирането.

 

Времената на шофиране, които Google Maps дава реални ли са?

 

Паркирането в провинцията извън Глазгоу и Единбург проблематични ли са? Безплатни ли са или платени? Ако са платени, с карти може ли да се плаща или трябват монети?

ОК, ще го направя, но ще ми трябва малко време.

Относно времената за шофиране - за разстоянията между големите градове - Глазгоу, Единбург, Стърлинг зависи от задръстванията, за Хайлендс - зависи от времето. Аз гледах при планирането на последния тур до Хайлендс разстояние и приблизително време на шофиране между набелязаните отсечки, за да разбия местата за спиране и нощувка, но усещането ми е, че се движихме по-бавно от посоченото в гугъл време- времето често се мени, има и ограничения на скоростта, спирания за снимки, така че по- скоро си предвиди повече време от казаното от Гугъл.

Никъде не сме имали проблем с паркирането, но имаше места /пр. Обан и Glenfinnan viaduct/, където доста се повъртяхме, за да намерим място. Някои места са безплатни, други платени, трябва да проверя къде как беше. Специално търсих настаняванията да са или с паркинг, или с възможност за паркиране на улицата /в Обан беше последното - нещо като Синя зона, с определени часове за платено паркиране - плащане с монети на паркинг метър, не съм сигурна дали не можеше и с карта/.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@lyusi, много благодаря за чудесната презентация! Върна ме няколко  години назад. В тази връзка разгледах всички наши снимки от Единбург, от посещенията ни там, свързани с обучението на сина ни. 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 18.06.2020 г. в 11:13, lyusi каза:

ОК, ще го направя, но ще ми трябва малко време.

Относно времената за шофиране - за разстоянията между големите градове - Глазгоу, Единбург, Стърлинг зависи от задръстванията, за Хайлендс - зависи от времето. Аз гледах при планирането на последния тур до Хайлендс разстояние и приблизително време на шофиране между набелязаните отсечки, за да разбия местата за спиране и нощувка, но усещането ми е, че се движихме по-бавно от посоченото в гугъл време- времето често се мени, има и ограничения на скоростта, спирания за снимки, така че по- скоро си предвиди повече време от казаното от Гугъл.

Никъде не сме имали проблем с паркирането, но имаше места /пр. Обан и Glenfinnan viaduct/, където доста се повъртяхме, за да намерим място. Някои места са безплатни, други платени, трябва да проверя къде как беше. Специално търсих настаняванията да са или с паркинг, или с възможност за паркиране на улицата /в Обан беше последното - нещо като Синя зона, с определени часове за платено паркиране - плащане с монети на паркинг метър, не съм сигурна дали не можеше и с карта/.

 

Ето маршрут на последното ни пътуване от Глазгоу до Скай https://www.google.com/maps/d/drive?state={"ids"%3A["1VcBME3DFukrwc4MjVPStS1B7O6sbU_7q"]%2C"action"%3A"open"%2C"userId"%3A"109803319004512443555"}&usp=sharing

 

Отбелязани са и другите места на които съм била при предишни ходения /и някои, които бяха в плана на това пътуване, но пропуснахме/, за да може да си направите ваш маршрут между тях.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, lyusi каза:

 

Ето маршрут на последното ни пътуване от Глазгоу до Скай https://www.google.com/maps/d/drive?state={"ids"%3A["1VcBME3DFukrwc4MjVPStS1B7O6sbU_7q"]%2C"action"%3A"open"%2C"userId"%3A"109803319004512443555"}&usp=sharing

Би ли променила настройките за достъп до картата, моля? :smile3:
image.png.69f649f2b3e6b2b9797be16578b72fb1.png
 

Връзка към мнение
преди 1 час, Фил каза:

Би ли променила настройките за достъп до картата, моля? :smile3:
image.png.69f649f2b3e6b2b9797be16578b72fb1.png
 

Ако ми кажеш как, с удоволствие 😀

Пробвах, сега би трябвало да е шерната

Връзка към мнение
На 20.06.2020 г. в 15:38, Фил каза:

Би ли променила настройките за достъп до картата, моля? :smile3:
image.png.69f649f2b3e6b2b9797be16578b72fb1.png
 

 

На 20.06.2020 г. в 17:08, lyusi каза:

Ако ми кажеш как, с удоволствие 😀

Пробвах, сега би трябвало да е шерната

Не знам дали се е получило вчера. Бях на място с лош обхват. Копирам нова връзка, през нея вече би трябвало всеки да може да влезе

 

Ето я.

 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.