Прескочи до съдържание

Накъде през 2020/21


Препоръчани мнения

Аз явно съм много зависима от пътуванията, защото съм много изнервена и ужасно ми се ходи някъде. Постоянно правя планове, които постоянно се провалят (последния слуай със Словения) и много се ядосвам. Имам чувството, че това никога няма да приключи. Не ми се вярва и ваксина скоро да спаси света.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 16 минути , slujitel каза:

Аз явно съм много зависима от пътуванията, защото съм много изнервена и ужасно ми се ходи някъде. Постоянно правя планове, които постоянно се провалят (последния слуай със Словения) и много се ядосвам. Имам чувството, че това никога няма да приключи. Не ми се вярва и ваксина скоро да спаси света.

Не си сама. Тази новина за Словения много неприятно ми обърква плановете за лятото,а тъкмо започнах да виждам светлина в края на тунела 😔

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 13 часа, Blagovesta78 каза:

На следващия ден летим за Бали(7 нощувки),01.12-04.12-Сингапур

А какво е положението сега по онези ширини? Имаш ли инфо, защото и на мен натам ми се поема? Дали има някакви изгледи за подобрение на нещата с вируса?!

Връзка към мнение
преди 25 минути , Pantelej Putnik каза:

А какво е положението сега по онези ширини? Имаш ли инфо, защото и на мен натам ми се поема? Дали има някакви изгледи за подобрение на нещата с вируса?!

Бали планира да посрещне туристите през октомври.
За сега е това, но до октомври... За Сингапур няма още данни, за сега заповат бавно да отварят вътре в страната.
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 14 минути , Pantelej Putnik каза:

А какво е положението сега по онези ширини? Имаш ли инфо, защото и на мен натам ми се поема? Дали има някакви изгледи за подобрение на нещата с вируса?!

Ами така като гледам ситуацията е в пъти по добре от Европа (относно заболеваемостта).Следя едни инфлуенсъри  който всяка седмица правят update и казват,че от 1 юли(За Тайланд),започват да допускат първо за бизнес пътувания и хора които да се лекуват там-без карантина, от август се очаква да допускат от други азиатски страни и Австралия, а за нас 4-тото тримесечие на годината....но дали ще е така,незнам🙂За Сингапур нищо незнам, а за Бали преди седмица си писах с Буда, той ми каза, че от юли,август ще започнат да отключват в Индонезия където има малко случаи  и най вероятно отново първо за австралийци и новозеландци, за Европа се очаква октомври, ноември.....дано стане!!!

Връзка към мнение
преди 27 минути , Blagovesta78 каза:

преди седмица си писах с Буда

😄 Като имаш контактите на Буда, направо му пиши да потушава вируса по цял свят. 🙂 

Въпросът сякаш не е само дали ще отворят границите, а и доколко ще е сигурно да се пътува там. Всеки поема риска по свое разбиране. За мен e "Safety first", защото отивам някъде, за да ми е лежерно и спокойно. За това и сега се чудя. Иначе много ми се ходи, както казах, в Индонезия (вкл. Бали). Факт е, че отварят лека полека всички страни. Моето чудене идва още от там - кой континент да избера - Азия, Южна Америка или Африка. Имам чувството, че в Африка и Южна Америка ще е по-дълго от нормално връщането в "нормалното". По ред причини. И сякаш все повече изпъква Азия. Само където на Бали през декември, януари, февруари знам, че не е оптимално времето. Та чуденето ми се усложнява. Накрая ще взема да се утеша с едни Малдиви, та да ми минат ядовете 😄 През декември, януари, февруари там е топ времето, доколкото знам. А, ако следи темата, нека и @Ametist да каже какво става там.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Pantelej Putnik каза:

😄 Като имаш контактите на Буда, направо му пиши да потушава вируса по цял свят. 🙂 

Въпросът сякаш не е само дали ще отворят границите, а и доколко ще е сигурно да се пътува там. Всеки поема риска по свое разбиране. За мен e "Safety first", защото отивам някъде, за да ми е лежерно и спокойно. За това и сега се чудя. Иначе много ми се ходи, както казах, в Индонезия (вкл. Бали). Факт е, че отварят лека полека всички страни. Моето чудене идва още от там - кой континент да избера - Азия, Южна Америка или Африка. Имам чувството, че в Африка и Южна Америка ще е по-дълго от нормално връщането в "нормалното". По ред причини. И сякаш все повече изпъква Азия. Само където на Бали през декември, януари, февруари знам, че не е оптимално времето. Та чуденето ми се усложнява. Накрая ще взема да се утеша с едни Малдиви, та да ми минат ядовете 😄 През декември, януари, февруари там е топ времето, доколкото знам. А, ако следи темата, нека и @Ametist да каже какво става там.

Мисля, че в скоро време никъде няма да ни е лежерно и спокойно 😄дори и в Европа, аз не се страхувам от вируса, но няма да ми е никак приятно да попадна в карантина някъде и да отиде всичко по дяволите 🙂Между другото и на мен резервните планове ми са Малдиви или Френска Полинезия, Виетнам....абе където е възможно...😊

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Pantelej Putnik каза:

Моето чудене идва още от там - кой континент да избера - Азия, Южна Америка или Африка.

Австралия! :smile3:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 17 минути , Фил каза:

Австралия! :smile3:

Дай някаква идея за там. Мисля, че трябва сериозна пачка да приготвя за там 🤑 Доколкото съм проучвал.....майче цената на полета ще е най-евтиното. 😐

преди 9 часа, Kaloyan89 каза:

За сега Кения през декември и Колумбия февруари. Дано стане, че бих се гръмнал ако трябва да изкарам цяла зима в Европа... Надявам се да отшуми вируса, или поне ние да се адаптираме към него - с ваксина или без.

Следиш ли как се развиват нещата в Кения? Аз нищо не знам, та за цяла Африка дори.

Връзка към мнение
Дани Магелани

Какво мислите за Бостън -Ниагара-Торонто-Монреал в началото на май 2021?

От Оподо, които дълго бяха глухонями, ми писаха, че са постигнали от Канада еър да ми дадат възможност да сменя датите на анулираните полети от април 2020. Тъй като билетът е Барселона-Бостън-Барселона, а щатската ми виза е да юли 21, трябва да направя пътуването до тогава.   По телефона трябва да дам датите си. Не зная дали ще поискат доплащане до актуалната цена, която е доста по-висока. 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Дани Магелани каза:

Какво мислите за Бостън -Ниагара-Торонто-Монреал в началото на май 2021?

От Оподо, които дълго бяха глухонями, ми писаха, че са постигнали от Канада еър да ми дадат възможност да сменя датите на анулираните полети от април 2020. Тъй като билетът е Барселона-Бостън-Барселона, а щатската ми виза е да юли 21, трябва да направя пътуването до тогава.   По телефона трябва да дам датите си. Не зная дали ще поискат доплащане до актуалната цена, която е доста по-висока. 

Аз бих го направил 👍

Връзка към мнение
преди 2 часа, Pantelej Putnik каза:

Дай някаква идея за там. Мисля, че трябва сериозна пачка да приготвя за там 🤑 

Идеи има във форума, виж и Основателя какво е споделял - цък, цък и цък 
Пачка си е, но все някога трябва да се направи. :grin:


 

преди 1 час, Дани Магелани каза:

От Оподо, които дълго бяха глухонями, ми писаха, че са постигнали от Канада еър да ми дадат възможност да сменя датите на анулираните полети от април 2020. Тъй като билетът е Барселона-Бостън-Барселона

Ей, браво :clapping: - като знам каква е цената на билетите, постигнала си най-добрия вариант - много по-добър от ваучери или връщане на парите. :good:  Аз не се досетих да поискам такава опция. :rolleyes:

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

Австралия не е по-скъпо от Западна Европа, така че това с пачката е относително 🙂 Проблемът е че са тотално затворени поне до нова година, за след това няма информация. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 19 часа, Pantelej Putnik каза:

Следиш ли как се развиват нещата в Кения? Аз нищо не знам, та за цяла Африка дори.

Няма много потвърдени случаи в Кения - малко повече от България. Южна Америка е много по-сериозно. Друг е въпросът колко се тества в Африка, особено извън големите градове. Нямам големи притеснения, стига да са отворени границите. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз планирам САЩ за целия Май 2021. Обаче как ще може да се пътува до там по това време е божа работа. А и дали 2-те сватби за които отивам ще се състоят също е под въпрос заради вируса. Сега намирам билети за Ню Йорк на Лот за 1044 лв., и малко повече на Луфтханса. Други за сега не излизат. Обаче ме е страх да купувам от сега. Мисля да изчакам и да следя положението. Ако сватбите не се отменят ще пътувам независимо от ситуациите.  Естествено освен купоните, планирам и една 10 дневна обиколка - може би Dead valley, Йосемити и разни други наоколо ама честно не ми се планира от сега, че да не се провали всичко. За тази година остана малко от отпуската та септември някой и друг ден из БГ.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 23 часа, Pantelej Putnik каза:

😄 Като имаш контактите на Буда, направо му пиши да потушава вируса по цял свят. 🙂 

Въпросът сякаш не е само дали ще отворят границите, а и доколко ще е сигурно да се пътува там. Всеки поема риска по свое разбиране. За мен e "Safety first", защото отивам някъде, за да ми е лежерно и спокойно. За това и сега се чудя. Иначе много ми се ходи, както казах, в Индонезия (вкл. Бали). Факт е, че отварят лека полека всички страни. Моето чудене идва още от там - кой континент да избера - Азия, Южна Америка или Африка. Имам чувството, че в Африка и Южна Америка ще е по-дълго от нормално връщането в "нормалното". По ред причини. И сякаш все повече изпъква Азия. Само където на Бали през декември, януари, февруари знам, че не е оптимално времето. Та чуденето ми се усложнява. Накрая ще взема да се утеша с едни Малдиви, та да ми минат ядовете 😄 През декември, януари, февруари там е топ времето, доколкото знам. А, ако следи темата, нека и @Ametist да каже какво става там.

The governor of Bali, I Wayan Koster, has announced a staged plan to reopen the island’s huge tourism economy over the coming months. Koster said that, depending on the status of outbreaks, he hoped domestic tourism would return by August and that international visitors would be admitted from September.

Лъч надежда!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 21.06.2020 г. в 13:36, Pantelej Putnik каза:

 През декември, януари, февруари там е топ времето, доколкото знам. А, ако следи темата, нека и @Ametist да каже какво става там.

Отварят границите от 15 Юли, а местните острови от 1ви Август. Много малко резорти ще отворят от 15 Юли, така че е хубаво да се идва насам след Октомври, когато нещата вече ще са малко по-нормални (поне се надявам).

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Янко Велков

Очертава ми се една хубава ваканция между средата на август и средата на ноември. Трябва да съм практичен, не мога да се впусна в планиране на междуконтинентални пътешествия, значи остава нещо по-близко и по-кратко... и си взех еднопосочен билет по новата линия Варна-Прага на 18-ти септември (струваше ми 18 лв., платени от онези 120% кредити, които получих от канселираните си полети по-рано тази година:). 

И тъй като бяхме говорили да направим една Прага с приятели, не знам защо си мислех, че като ги поставя пред свършен факт - всички ще се въодушевят и веднага ще сформираме група - за беда всички до един страдат от хронична нерешимост, и е много вероятно да си остана сам (не е фатално:).

Но не мога да реша как да продължа, затова ще съм признателен за идеи и/или здрав разум ако трябва. Вариантите са:

1. Уикенд в Прага, няколко бири и прибиране (вече съм ходил там, така че 2 дни би трябвало да са достатъчни);

2. Седмица в Чехия - дали да отида до някое ново място като Пилзен или Карлови Вари? Или...? 

3. Продължавам на някъде, където не съм ходил до сега - нещо наблизо като Мюнхен и замъка Нойшвайнщайн, или да се хвърля да си допълвам картата с посетени държави - тогава Ница или Андора, а може би - Фарьорските о-ви? Но по-скоро не за последното, твърде скъпа дестинация за да се отбия просто така.

4. Илиии през Милано да отлетя за Португалия и Азорските о-ви - тук няма как да сбъркам предвид колко ми харесва Португалия?

 

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Светославов

За варианта седмица в Прага, може да се разнообрази с еднодневка до Карлщайн и 1 или 2 дни в Карлови Вари. А за самата Прага, на Страховския манастир отдели поне половин ден, ако не си бил. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Янко Велков каза:

2. Седмица в Чехия - дали да отида до някое ново място като Пилзен или Карлови Вари? Или...? 

3. Продължавам на някъде, където не съм ходил до сега - нещо наблизо като Мюнхен и замъка Нойшвайнщайн

Комбинация от тези два варианта?🙂Имам си един маршрут за реализиране някъде в бъдещето, с посещение на Прага, Чески Крумлов, Ческе Будейовице, като един от вариантите за прибиране е Залцбург - Ниш с Ер Сърбия и автобус до София.Но ако си от Варна, по-удобно ти е да пътуваш от Меминген с Уиз.Като гледам цените са Ок.В Германия вече разглеждаш Мюнхен,замъци и каквото ти е на сърце.За всяка отсечка от маршрута Прага - Меминген може да се намерят добри цени с влак или автобус.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз лично мен не ме притенява вируса и къде колко има случай и като резервирах не съм гледал/мислил за това 😊, а едиствено за ограничения и карантини мисля. Лично аз имам две резервации баш в епицентъра 😄, юли Неапол с флекс, август Барселона без флкс и след това имам септември Братислава с флекс и октомври Ларнака само в едната посока с флекс. Ако няма забрани мисля да си ги осъществя.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Обаче сърце пътешественическо не трае и това дето си мислех нещо в БГ стана съвсем друг план. Едно пътуване с кола до Словения, като на отиване спирка в Загреб. А на връщане Хърватска, Босна и Херцеговина, Черна Гора и Албания. Това малко звучи като темата - "Идеи за шантави пътувания и маршрути". Лошото е, че положението в момента не изглежда добре. Плана е от 20 септември, та дано дотогава се оправят нещата. 

Връзка към мнение
На 24.06.2020 г. в 15:31, Янко Велков каза:

3. Продължавам на някъде, където не съм ходил до сега - нещо наблизо като Мюнхен и замъка Нойшвайнщайн,

Правила съм еднодвени трипове от Мюнхен до Кимзее (Chiemsee) има един замък на остров; до Тагернзее (Tegernsee); до Гармиш-Паткирхен (Garmisch-Partenkirchen) - най-якото ждрело, на което съм ходила (Partnach Gorge); до Пасау, до Залцбург. Някои са били с кола, но повечето са с обществен транспорт.

 

На 24.06.2020 г. в 15:31, Янко Велков каза:

4. Илиии през Милано да отлетя за Португалия и Азорските о-ви - тук няма как да сбъркам предвид колко ми харесва Португалия?

Под секрет, и Мадейра не е за изпускане 🙂

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Янко Велков
На 26.06.2020 г. в 11:44, bulpa каза:

Под секрет, и Мадейра не е за изпускане 🙂

Един от любимите ми острови:D Там си ходя редовно, даже тази година през януари пообиколих прилично планините във вътршеността на острова (там където все още се срещат малки складове за лед, който навремето са продавали по крайбрежието:). Природата е уникална, климата, хората... ❤️

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Травеолани
На 21.06.2020 г. в 3:51, Дани Магелани каза:

Какво мислите за Бостън -Ниагара-Торонто-Монреал в началото на май 2021?

От Оподо, които дълго бяха глухонями, ми писаха, че са постигнали от Канада еър да ми дадат възможност да сменя датите на анулираните полети от април 2020. Тъй като билетът е Барселона-Бостън-Барселона, а щатската ми виза е да юли 21, трябва да направя пътуването до тогава.   По телефона трябва да дам датите си. Не зная дали ще поискат доплащане до актуалната цена, която е доста по-висока. 

И аз бих го направила. 
 

Ние също нямахме нищо планирано чак до другата година. За щастие пътуванията са малка част от моя живот и сега като се налага, няма да пътуваме. Приела съм, че е временна ситуация и ще се оправят нещата. Тази година не бих планирала никакви далечни пътувания. Твърде рисковано е и не искам да стоя на тръни и да се чудя ще стане ли или не, да мисля за карантини и да се притеснявам ще хвана ли нещо там или не. 

Обаче, цялата тази ситуация с предпазните мерките, които се вземат след отварянето, ме кара да си мисля, че животът наистина ще стане малко по различен. Този вирус явно ще остане и ще стане като обикновения грип, трябва да се научим да живеем с него. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.