Прескочи до съдържание

Накъде през 2020/21


Препоръчани мнения

В условията на все още разпространяващ се вирус, обхванал целия свят, все повече се чудя накъде да потегля и какви планове да правя в близките месеци напред. Предполагам много от нас са така. Реших да пусна тази тема, за да споделим мнения и да обменим мисли в тази насока. Как сте вие с плановете? Кои континенти, страни, региони ще избягвате и кои ще предпочетете?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

А, планове да искаш! 🙂

Въпреки, че за поредна седмица отлагам ходенето до нашето море, за следващите месеци понакупих билети.Август - Полша, с тенденция да стане Словакия : D

Септември- Колмар и района.Октомври - Ларнака- Варна-Прага 😀

Декември - един билет до Берлин, нещо не 

мога да му измисля прибирането.Като гледам как се развива пандемията се съмнявам, че всички маршрути ще се осъществят.Хубаво, че почти всички са с Флекс.Мечтая си за Италия, ама засега, каквото и да ми говорят, шубето е повече.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 23 минути , iMari каза:

Декември - един билет до Берлин, нещо не 

мога да му измисля прибирането.

....Мечтая си за Италия

Точно щях да ти предложа какво аз бях измислил за прибирането, че нали също имам такива билети за Берлин  
image.png.896d3c9d85c64a1623026283ba0537a3.png

Обаче сега установих, че Ryan са махнали полетите Берлин - Тревизо   ноември и декември :unsure:
Но пък има вариант с Easy :yes:
image.png.78dbce7a209f7428b2b10ade5eae077b.png

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Мерси, Фичо!Страхувам се, че ако отида до Венеция, задължително ще тръгна да изпълнявам намислен отдавна маршрут до Любляна, оттам към Залцбург, после с Еър Сърбия до Ниш, че са евтини билетите, то ще стане Коледа, а отдавна ми мрънкат, че не сме карали НГ в Сърбия......остави, ще ми отиде целият месец 🤪

Аз пък си мислех или към Полша(ама ще стане дълго) или с Изи до Женева и с Уиз към София(това пък, все още е скъпо)

 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз имам резервации за Хърватия и Словения с колата,  че не смея да купувам билети,  но току що прочетох,  че Словения вече не ни иска. Направо ми се плаче вече. 

  • Харесвам 3
  • Шок 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, slujitel каза:

Аз имам резервации за Хърватия и Словения с колата,  че не смея да купувам билети,  но току що прочетох,  че Словения вече не ни иска. Направо ми се плаче вече. 

Никак не вярвам на конспиративни теории, но ми се струва, че напоследък в "старанието" си да напълнят хотелите си по българското Черноморие нашите управници сякаш правят какво ли не, та да спрат хората да напуснат пределите на страната. То не бяха лъжи, че ще има карантина за върналите се от Гърция; поставиха се катаджии по граничните пунктове, защото всеки втори българин има невръчен фиш; сега умишлено се предизвикват тези опашки на Кулата; сякаш нарочно се съобщават много бройки на заразени така, че съседните ни държави да не ни искат.....  Да вярвам ли на всичко това?! Дано не е истина! Но като че ли все повече хора вече не вярват на данните и т.н. Аз не знам на какво да вярвам! Само знам, че дори това да е опит да се напълнят хотелите на Черноморието, то това не е решение на проблемите с нашия туризъм. Ще ги решат спасително тази година, ще ги спасят с някакви еквилибристики догодина.....ами какво ще правят след 2,3,10 години!?!?!? Просто по този модел с мото "Ден година храни", "Днес тесла, за утре не ми пука" и други познати ни приоми няма бъдеще това недоразумение, наречено "Български туризъм"!

Извинявам се за спама в темата!

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение

Аз за тази година имам само едно пътуване и то е до Берлин отиване, а връщането още му търся добра цена 🙂

 

Иначе за догодина съм готова: Февруари - дългомечтаните Филипини

Април - Исландия, което ще върви с малко Словакия и малко Полша

И по някое време през лятото - Санкт Петербург - още не съм купила билети. 

 

За други пътувания едва ли ще имам възможност, но те тези да се осъществят ще съм на седмото небе 🙂

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Според мен, логичното обяснение за връчването на неплатени фишове  на границата е, че след всички държавни стимули към бизнеса(60/40 и т.н.)и хилядите безработни в Бюрото по труда и какво ли още не, държавата има нужда да си събере дължимото, предвиждайки бъдещият дефицит.Разстящата бройка заразени не е чак толкова изненадваща, при отворени граници и свободно движение, вероятно в много страни ще се наблюдава същото.

@Pantelej Putnik

Имаме си няколко теми, в които да "храним" БГ туризма, ти започна нова тема, кажи какви са твоите планове 🙂

 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 17 минути , Pantelej Putnik каза:

Никак не вярвам на конспиративни теории, но ми се струва, че напоследък в "старанието" си да напълнят хотелите си по българското Черноморие нашите управници сякаш правят какво ли не, та да спрат хората да напуснат пределите на страната. То не бяха лъжи, че ще има карантина за върналите се от Гърция; поставиха се катаджии по граничните пунктове, защото всеки втори българин има невръчен фиш; сега умишлено се предизвикват тези опашки на Кулата; сякаш нарочно се съобщават много бройки на заразени така, че съседните ни държави да не ни искат.....  Да вярвам ли на всичко това?! Дано не е истина! Но като че ли все повече хора вече не вярват на данните и т.н. Аз не знам на какво да вярвам! Само знам, че дори това да е опит да се напълнят хотелите на Черноморието, то това не е решение на проблемите с нашия туризъм. Ще ги решат спасително тази година, ще ги спасят с някакви еквилибристики догодина.....ами какво ще правят след 2,3,10 години!?!?!? Просто по този модел с мото "Ден година храни", "Днес тесла, за утре не ми пука" и други познати ни приоми няма бъдеще това недоразумение, наречено "Български туризъм"!

Извинявам се за спама в темата!

Не знам как ще ги напълнят, чартърите отказват полети заради големия брой заразени у нас.  В повечето държави като се върнат ще трябва да стоят под карантина. Да чакат само на българите, няма да им се получи. 

преди 2 минути , iMari каза:

Разстящата бройка заразени не е чак толкова изненадваща, при отворени граници и свободно движение, вероятно в много страни ще се наблюдава същото 

 

 

 

Защо тогава държавите затварят граници за нас?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е, защото сме потенциално опасни, а и не сме фактор за нито една икономика.Вируса  явно няма да изчезне, ще се движи на вълни и докато не се измисли ваксина/лекарство, никой няма да живее и пътува свободно. И на мен ми е страшно тъпо, но се опитвам да гледам реалистично, без да залитам в сложни теории.

Дайте да не предизвикваме началството :),темата е много хубава и ще я ползвам за вдъхновение 😉

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

През март ми пропадна Йордания. Два дни преди полета го отмениха. Полудях! Отидохме за 4-5 дни на една къщурка в Гърция. Поразходихме се, поуспокоих се. Е да де, ама за Йордания всичко беше топ организирано за 7 дни и вече мечтаех. 😐 Знам, че не съм сам в тази неволя.

Реших тази година да си вземам на няколко пъти дълги уикенди. Та така се разписах вече 2 пъти на нашето море. До тук - 3 пъти до морето.

И понеже още ме е яд за Йордания, взех та се "начесах" с билети до там през ноември. Повече нищо няма да кажа, защото вече не искам да дърпам дявола за опашката.🤫 Дано се получи този път!

А иначе тези дни разглеждам разни оферти до мечтани дестинации - Рио, Кения, Индонезия и т.н. Само че: 1. Бразилия  - огромни проблеми с вируса сега, а какво ще е след няколко месеца???????? 2. Кения - Положението с вируса в Африка е табу. Никой нищо не знае, защото никой не се тества и ред други. А и ако ще ходя там, то предпочитам да е август (заради Масай Мара), а до август тази година не остана, а все още положението е "Аха...." 3. Индонезия - иска ми се да ида до Бали + Соронг (Раджа Ампат), но пък знам ли - много връзки и полети, все някой ще отпадне вероятно в тези условия. 😑 

Не ми се ходи из Европа. Малко се наситих на Европа и чакам да ми дойде отново апетита. Ще ми се някъде надалече, на топло, светло, недъждовно и т.н. Та се чудя и се мая.... 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 22 минути , iMari каза:

темата е много хубава и ще я ползвам за вдъхновение 😉

Изцяло съм съгласен с теб, Мари. Всъщност точно за това я пуснах. 🙂 За вдъхновение. Ако не можем да пътуваме сега, то поне да си обменим идеи и да помечтаем. 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Надявам се юли да успеем да видим гръцкото море за няколко дни. След това август - Бари. За септември бях планирала САЩ и Канада, за които имам билети от април. Ще го отменя. Надявам се септември да успеем да се разходим до Португалия. 

Всичко е с флексове, възможни анулации до последния момент 😞

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Моите планове още са плаващи, но поне ги има 🙂 .

Имам надежда октомври да бъде май и да успея да отскоча за един дълъг уикенд до София.

Още не знам как ще работя по Коледа и Нова година, та ако имам няколко почивни дни, може да се метнем някъде из френската провиция (Пикардия, долината на Сома, Шампан...).

Аз ще мога да се радвам на пълна годишна отпуска едва от юни 2021 нататък, та следващите планове ще са за един дълъг уикенд в Ливърпул през април или май, за повече няма да има дни.

Иначе лятната почивка за догодина (Португалия) е резервирана отпреди 2 месеца, и чакам през септември да обявят датите за ученическите ваканции за 2021/2022-ра, за да подхвана резервациите за Япония през есенната ваканция на 2021.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Никакви планове. Идеи много, но планове - нула. Само пътувания в България. Иначе имам идеи за Санкт Петербург и за новопоявилата се Прага. За по-далечни места въобще не си и мисля. Съжалявам, но такова е положението при мен. Очертава се един застой, не знам за колко години. Това не значи, че няма да споделям добри оферти.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Аз купих за 21 ноември Франкфурт-Доха,ще направим 1 нощувка там.На следващия ден летим за Бали(7 нощувки),01.12-04.12-Сингапур. От 04.12 до 08.12 в Бангкок и оттам до 14.12 Краби и Пукет 🙂На 14.12 полет Пукет-Франкфурт.Не вярвам, че ще се изпълни тази програма, но където е възможно да се пътува,ще сменям дестинацийте. А сега през август за 2 седмици до България, и на връщане мисля да направим един стоп в Шамони и 3 дни в Швейцария (езерото Тун,Бриенц, Сейнт Мориц....нещо такова ми се върти в главата 🙂

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Дани Магелани

Надявам се на кратко пътуване до Лондон 6-8 ноември.

Малко по-дълго за Коледа и Нова Година някъде на топло. Предполагам, че най-достъпно ще бъде някъде по Канарските острови. 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

В началото на септември сме в Колмар, Страсбург и селата, билетите са купени. Дано да се лети. За ноември планирам Бари и околностите. Много ми се иска декември или януари да отидем и до Дубай, лежерно, плаж, щото вече 2 пъти сме били. Ама то има още за гледане!

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

точно нулеви планове имаме

тъй като все пак сме от тези, които успяха тази година да идат някъде, преди да настане истерията, и без нищо планирано за след това, ни считам за късметлии, че минахме без финансови загуби и разочарования от провалени мечти; от друга страна, като крайно предпазлива натура, да не кажа - и леко обективно понаплашена, си знам, че в следващите месеци ще се оглеждам като гърмян заек, където и да мръднем, което не е точно представата ми за приятно прекарване; от трета, в момента имам чувството, че на много места по света би било по-безопасно отколкото тук, което съвсем ме обърква в размишленията

 

така че, ден за ден, и според обстановката, ако изскочи възможност и рискът ми се стори премерен, ще отидем където ни хрумне; за щастие, не сме от хората, които се чувстват болни или не на себе си, ако не пътуват, така че нямам драма със ситуацията и вярвам, че всички желани места ще си бъдат там, когато и ние сме готови за тях :smile:

  • Харесвам 9
  • Браво 2
Връзка към мнение

За сега Кения през декември и Колумбия февруари. Дано стане, че бих се гръмнал ако трябва да изкарам цяла зима в Европа... Надявам се да отшуми вируса, или поне ние да се адаптираме към него - с ваксина или без.

  • Харесвам 6
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, antea каза:

точно нулеви планове имаме

тъй като все пак сме от тези, които успяха тази година да идат някъде, преди да настане истерията, и без нищо планирано за след това, ни считам за късметлии, че минахме без финансови загуби и разочарования от провалени мечти; от друга страна, като крайно предпазлива натура, да не кажа - и леко обективно понаплашена, си знам, че в следващите месеци ще се оглеждам като гърмян заек, където и да мръднем, което не е точно представата ми за приятно прекарване; от трета, в момента имам чувството, че на много места по света би било по-безопасно отколкото тук, което съвсем ме обърква в размишленията

 

така че, ден за ден, и според обстановката, ако изскочи възможност и рискът ми се стори премерен, ще отидем където ни хрумне; за щастие, не сме от хората, които се чувстват болни или не на себе си, ако не пътуват, така че нямам драма със ситуацията и вярвам, че всички желани места ще си бъдат там, когато и ние сме готови за тях :smile:

Разумно и практично!

Аз планове не правя,за да не разсмивам Господ.

Имам мечти и вървя смело към реализирането им.А те не са свързани само с пътешествия.И точно като при  @antea, и при мен няма драма,ако не пътувам.Предпазлива съм,защото здравето е най-важно.Естествено,че няма гаранция какво ще се случва,но все пак смятам,че ограничението ми е необходимо.

Представата ми за чудесно пътешествие е спокойствие и възможност за посещение на всичко,което съм си набелязала.А в момента това не е възможно никъде по света.

Вярвам,че догодина,живот и здраве,ще мога да посетя някои от любимите ми  дестинации.А дотогава дано да има ваксина и здраве за всички!

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Ние имаме няколко пътувания в следващите месеци. Като всички те са планувани и платени преди пандемията. А след това само малко попроменени във времето.

началото на юли- две седмици в Турция

края на август- една седмица в Турция

средата на септември- пет дни в Хърватия

края на септември и началото на октомври- две седмици в Италия

 

За мое най-голямо съжаление по всичко личи, че ще се наложи да попроменя едно мое правило от последните 10 години, а именно да имам винаги поне 3 купени пътувания напред. За сега не мисля да купувам самолетни билети поне до края на 2020 предвид несигурната ситуация за карантина и пътувания през границите.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.