Прескочи до съдържание

Прекачване в Лондон Лутън (карантина?)


Препоръчани мнения

dayanailieva11@gmail.com

Здравейте,след няколко дена летя за Лондон Лутън ,имам 8 часа престой и летя за Испания, въпроса ми е следния:ръй като за нас българите има карантина,как стоят нещата,ако си с прекачване,мъжа ми ще ме чака на летището, като кацна там само разбрах ,че не трябва да минавам паспортна проверка,взимам си багажа и чакам,дали ще мога да се видя с мъжа ми преди полета ни за Испания,кое точно е транзитна зона ,някой може ли да обясни ,ако скоро е пътувал или има някаква идея? Благодаря предварително!

Редактирано от neuromancer
Коригирах заглавието за по-ясно
Връзка към мнение

Опасявам се, че са ви подвели с информацията относно транзитната зона. Летище "Лутън"  не разполага с такава и ще трябва да минете през паспортна проверка при пристигане от София и отново при качване на полета за Испания. 

 

В залата за пристигащи ще имате възможност да се видите със съпруга си. 

 

Относно карантината не знам как се процедира с прекачващи пътници. 

 

https://www.london-luton.co.uk/to-and-from-lla/transit-passengers

Връзка към мнение

Има информация на сайта на Министерството на външните работи. Описана е процедурата подробно и за пътници с прекачване и дори при престой от един-два дни,. В случай, че се регистрирате на сайта на "пътувам за" ще получите подробни инструкции.

Връзка към мнение
dayanailieva11@gmail.com

Проблема е,че само видях че се попълва декларация на този сайт за това че пътуваш транзит.. звъннах на министерството човека каза ,не е нужна декларацията, и както сега и а чета и станимир и той казва че няюа транзитна зона,явно на място ще се разбираме какво ще става ....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, dayanailieva11@gmail.com каза:

Проблема е,че само видях че се попълва декларация на този сайт за това че пътуваш транзит.. звъннах на министерството човека каза ,не е нужна декларацията, и както сега и а чета и станимир и той казва че няюа транзитна зона,явно на място ще се разбираме какво ще става ....

"Карантината не се отнася и за гражданите, които пътуват транзит през Великобритания и не преминават граничен контрол. Ако транзитното пътуване предполага пренощуване, то пътниците могат да прекъснат карантината, за да напуснат страната.

Пълен списък на изключенията е публикуван на портала на британското правителство: https://www.gov.uk/government/publications/coronavirus-covid-19-travellers-exempt-from-uk-border-rules/coronavirus-covid-19-travellers-exempt-from-uk-border-rules"

Текста по-горе е извадка от писмото, което се разпостранява от Външно министерство. Впечатление ми прави първото изречение, свързано с граничния контрол. Наистина на летище Лутън няма транзитна зона и се излиза от зона пристигащи и в случай, че се пътува за другаде, отново се преминава през граничен контрол и митническа проверка. Наличието на декларациа, и принтирана ако може, ще ви спести време и чакане на опашка. Успех!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.