Прескочи до съдържание

Разходка из Швейцария


alexnpopova

Препоръчани мнения

Здравейте Магеланци,. Обмислям пътуване до Швейцария, с кацане в Базел. Престоя ми ще е около 5 дни, като единия ще го прекарам в Цюрих. Но понеже искам да видя и красивата и дива част на страната, можете ли да ми препоръчате как точно да съчетая маршрута. Само да кажа, че ще съм с кола. Иска ми се да видя водопадите им и така прочутото селце Венген. Но за друго не съм много сигурна. Все пак ако можете да ми дадете съвети и за места за нощуване, където да не ни одрежат главите хаха Приемам вашите предложения

Връзка към мнение

Виж и напред назад из тази и следващите една две страници в темата и си избери.

Има варианти и за две, и за три нощувки, но точно тоя хотел е вече изпробван като комуникация, отговарят по мейл сравнително бързо (е, ако им пишеш през уикенд, отговарят в понеделник), а офертата е ненормално добра. 

Доста хора от форума взехме ваучери и другия месец, ако швейцарците не ни шибнат карантина, сме там. Включително са сговорчиви. В условията на ваучера пише, че не може да се ползва за нощувки през уикенд (петък и събота), но изпробвано се съгласяват на смяна за уикенд 🙂

Вярно, че ви е на другия край на Швейцария спрямо базел, но щом сте с кола, Швейцария не е голяма.

То в района кола няма да ви трябва. Плаща се десет франка на ден екотакса, която ви включва ползване на целия обществен транспорт в общината. Автобуси, влакове (включително една малка част по линията на Бернина експрес) и най-важното - всички лифтове в района, а те не са малко и са и адски скъпи. За Венген и Лаутербрунен няма да ви свърши работа, но това е начин за бюджетно прекарване в много красив район на страната (точно там, вярвате или не, е единственият национален парк на Швейцария). 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 9 часа, master_of_germs каза:

Виж и напред назад из тази и следващите една две страници в темата и си избери.

Има варианти и за две, и за три нощувки, но точно тоя хотел е вече изпробван като комуникация, отговарят по мейл сравнително бързо (е, ако им пишеш през уикенд, отговарят в понеделник), а офертата е ненормално добра. 

Доста хора от форума взехме ваучери и другия месец, ако швейцарците не ни шибнат карантина, сме там. Включително са сговорчиви. В условията на ваучера пише, че не може да се ползва за нощувки през уикенд (петък и събота), но изпробвано се съгласяват на смяна за уикенд 🙂

Вярно, че ви е на другия край на Швейцария спрямо базел, но щом сте с кола, Швейцария не е голяма.

То в района кола няма да ви трябва. Плаща се десет франка на ден екотакса, която ви включва ползване на целия обществен транспорт в общината. Автобуси, влакове (включително една малка част по линията на Бернина експрес) и най-важното - всички лифтове в района, а те не са малко и са и адски скъпи. За Венген и Лаутербрунен няма да ви свърши работа, но това е начин за бюджетно прекарване в много красив район на страната (точно там, вярвате или не, е единственият национален парк на Швейцария). 

 

Много благодаря за информацията. Но сега обмислям и дали да не го направя само 2 нощувки престоя с пълни три дни. Защото гледам има ранни сутрешни полети и късни вечерни, а нещо май за Швейцария не ми се харчат една торба пари за цели 6 дни. Така че май програмата ще я направя с тръгване от Базел като кацна и направо с колата да отидем към някоя планинска част, да разгледаме за два дни и третия ден може да е Берн и Базел за по няколко часа. Може би ще посетим Венген със сигурност и Гринделвалд. Реших че в Цюрих не ми се остава, защото повече ще ме впечатлят планинските градчета и селца. Отново приемам предложения, а сайта който ми пратихте е пълен с прекрасни оферти, за което мн благодаря 🤗

Връзка към мнение
На 16.07.2020 г. в 23:28, master_of_germs каза:

Виж и напред назад из тази и следващите една две страници в темата и си избери.

Има варианти и за две, и за три нощувки, но точно тоя хотел е вече изпробван като комуникация, отговарят по мейл сравнително бързо (е, ако им пишеш през уикенд, отговарят в понеделник), а офертата е ненормално добра. 

Доста хора от форума взехме ваучери и другия месец, ако швейцарците не ни шибнат карантина, сме там. Включително са сговорчиви. В условията на ваучера пише, че не може да се ползва за нощувки през уикенд (петък и събота), но изпробвано се съгласяват на смяна за уикенд 🙂

Вярно, че ви е на другия край на Швейцария спрямо базел, но щом сте с кола, Швейцария не е голяма.

То в района кола няма да ви трябва. Плаща се десет франка на ден екотакса, която ви включва ползване на целия обществен транспорт в общината. Автобуси, влакове (включително една малка част по линията на Бернина експрес) и най-важното - всички лифтове в района, а те не са малко и са и адски скъпи. За Венген и Лаутербрунен няма да ви свърши работа, но това е начин за бюджетно прекарване в много красив район на страната (точно там, вярвате или не, е единственият национален парк на Швейцария). 

 

Аз също се възползвах и купих от тези ваучери,но когато тръгна да резервирам и сложа кода ми изписва,че кода не е намерен.Вие как направихте резервацията директно се свързахте с хотела или през сайта им?

Връзка към мнение
На 17.07.2020 г. в 9:25, alexnpopova каза:

а нещо май за Швейцария не ми се харчат една торба пари за цели 6 дни.

От опит ти казвам - всяка стотинка изхарчена в Швейцария си струва!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

То не просто си струва всяка стотинка, ами не знам къде си струва повече ! 

Венген е достъпен само с железница, колата се оставя на грамаден паркинг в Лаутербрунен. Разглеждането не изисква време, но нямаш контрол върху часовете. След това до Гринделвалд и денят се изпълнил от ранно утро до вечерта, особено ако се идва от Базел или някоя планинска част покрай него. 

Според мен е разумно първия ден да е за околностите на Базел, втория за Венген и третия за Берн. Ако след Венген и Гринделвалд спите в района на Интерлакен ще можете  да стигнете Берн бързо и от там до Базел по магистрала. 

Пътищата са прекрасни, но и няма да сте сами на тях. Не подценявайте плащанията за тях  и времето за път.

Навсякъде режат глави - супермаркети, бензиностанции, места за спане, тол такси... Евтиното е някъде из югоизточна Азия, без да е гарантирано:wink:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , patilana каза:

Навсякъде режат глави - супермаркети, бензиностанции, места за спане, тол такси... 

Така си е 🙂 

НО! Аз, определено, не съжалявам за нито една стотинка, изхарчена в Швейцария. 13 дни пътувах само с обществен транспорт - влакове, градски транспорт, планински влакове, лифтове и фуникуляри, като използвах Фликсбус и предварително закупени по интернет пасове, които при добро планиране и добра дисциплина /ставаш рано, лягаш най-късно в 22ч. 🙂 / са перфектни и крайната цена на пътуването ми излезе повече от добра. Храна само от супермаркет, като в повечето големи такива има топла витрина и за 5-6 евро може да се купи печено пилешко бутче (цяло) + салата или картофки, ако искаш, за още 2-3 евро, може и плодова салата или някакво десертче за още 3 евро, айде и кенче местна бира за разкош за още 1-2 евро. Т.е. за 10-13 евро става идеална вечеря. Пак там порция гореща лазаня е от порядъка на 6-8 евро (зависи колко ще си сипеш в опаковката за еднократна употреба, тъй като често е на самообслужване) или порция печено/задушено свинско за 6-8 евро. Парче пица излиза 5-8 евро. Подчертавам, подобни са цените от топлата витрина на голям супермаркет /миналата година/.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
23 hours ago, patilana said:

Навсякъде режат глави - ... тол такси... :wink:

Според мен такова нещо няма. Евентуално може и да има такси за определени тунели, но не и по магистралите/междуградските пътища.

В Швейцария се пътува е винетка (не по-скъпа от тази в БГ) и то е нужна само за магистралите.

Връзка към мнение
преди 32 минути , jorocontrola каза:

Според мен такова нещо няма. Евентуално може и да има такси за определени тунели, но не и по магистралите/междуградските пътища.

В Швейцария се пътува е винетка (не по-скъпа от тази в БГ) и то е нужна само за магистралите.

Така е.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.