Прескочи до съдържание

Отказ от резервация в хотел


pebuls

Препоръчани мнения

Здравейте.

Имам следното запитване.

Направила съм резервация за хотел за празнуване на юбилей пред 2 месеца. Поискаха капаро, пратихме им. Предвид извънредната обстановка гостите ми немогат да си дойдат от чужбина и се обадих да уведомя, че няма да се състои празника ми и възможно ли е да ми върнат капарото, тъй като е 50 % от цялата сума и не  е никак малка.
Можете ли да ми кажете дали има някакъв начин по които да си върна парите, да се позова на кодекс, член или закон?

Връзка към мнение

Зависи какво сте се разбрали при резервацията, какви са били условията - с отказ или без... 

Не казваш и как е направена резервацията, директно с хотела или през плаформа...

При липса на друга информация - говори с хотела и се разберете за други дати, ако няма начин да върнат парите 

Връзка към мнение

Директно с хотела говорихме. Те веднага естествено искаха плащане, въможно най-бързо. Условия няма. На сайта на хотела в общите условия пише само "Анулация на резервация най-малко 24 часа преди датата на настаняване, в противен случай се таксува една нощувка неустойка." Те казаха, че досега не са връщали капаро, но наистина ситуацията не е обичайна и щели да помислят, а за друга дата няма как да и планирам, тъй като не зависи от мен, а от цялата Ковид обстановка по света.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.