Прескочи до съдържание

Home office тази зима на топло


Препоръчани мнения

Здравейте,

По всичко личи, че поне там където работя, няма да отворим офисите преди януари и ще си работим откъщи. Та се чудя за топличко и слънчево местенце, където да прекарам няколко месеца "home office". Изиксванията са да няма много рестрикции свързани с коронавируса, да не е много скъп животът и да може лесно да се прибера при евентуален нов локдаун. Също така да има бърз и достъпен интернет, без нужда да се ползват ВПН-и.

Моите любими френски острови биха били идеален вариант, ако не бяха убийствените цени на живота. Южна Америка за сега трудно я виждам, там все още има много случаи на ковид и съответните рестрикции. В много от държавите все още важат ограничения за влизане на чужденци. 

Та, ако някой знае за райски, евтини местенца за прекарване на няколко зимни месеца моля да сподели - Кариби, Африка, Азия? 

Чудя се за Виетнам, Филипини, Камбоджа, а може би нещо пропускам.

Вие къде бихте прекарали зимата, ако работехте откъщи? 




 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 10 минути , Kaloyan89 каза:

Здравейте,

По всичко личи, че поне там където работя, няма да отворим офисите преди януари и ще си работим откъщи. Та се чудя за топличко и слънчево местенце, където да прекарам няколко месеца "home office". Изиксванията са да няма много рестрикции свързани с коронавируса, да не е много скъп животът и да може лесно да се прибера при евентуален нов локдаун. Също така да има бърз и достъпен интернет, без нужда да се ползват ВПН-и.

Моите любими френски острови биха били идеален вариант, ако не бяха убийствените цени на живота. Южна Америка за сега трудно я виждам, там все още има много случаи на ковид и съответните рестрикции. В много от държавите все още важат ограничения за влизане на чужденци. 

Та, ако някой знае за райски, евтини местенца за прекарване на няколко зимни месеца моля да сподели - Кариби, Африка, Азия? 

Чудя се за Виетнам, Филипини, Камбоджа, а може би нещо пропускам.

Вие къде бихте прекарали зимата, ако работехте откъщи? 




 

Чудесна тема!

Аз работя в момента дистанционно, но не е възможно да изнеса офиса извън страната. Ще се радвам да чета за всеки, който успее да го направи!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз изкарах цялото лято в Гърция със същата идея - че виртуалният офис може да е навсякъде. Това е и най-добрият вариант за бързо прибиране, ако стане нещо, защото не си зависим от самолети и билети, качваш се на колата и се прибираш.

 

Иначе, мислех зимата какво да я правя. Оглеждах се в Бали, но няма да го отворят скоро. Не съм гледала за Шри Ланка какви са правилата в момента, но там е хубаво и евтино. Отделно четох, че няколко карибски острова даже предлагат някакви пакети работа с интернет и виза - Барбадос и Аруба ми се мярнаха.

 

Като цяло, това е една страхотна възможност да поживее човек на ново място за кратко с осигурен доход. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Готина тема. Отдавна и аз оглеждам каратата.

Обаче наличието на голямо международно летище с по-редовни полети силно ограничава местата.

 

Връзка към мнение

За мен зимата най-евтино и топло си е в града,у дома.А иначе през лятото може да се излезе някъде на село.Говоря не за работа от къщи,а за свободен живот.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, Дани Магелани каза:

Чудесна тема!

Аз работя в момента дистанционно, но не е възможно да изнеса офиса извън страната. Ще се радвам да чета за всеки, който успее да го направи!

Малко е в с трани от темата, ама и аз нямам на теория право да правя хоум офис извън страната. Ама си направих един годишен абонамент за NordVPN и си изкарах един приятен период в България, като естествено компютъра ми показваше, че съм в Германия.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 7 минути , ivailo_radev каза:

Малко е в с трани от темата, ама и аз нямам на теория право да правя хоум офис извън страната. Ама си направих един годишен абонамент за NordVPN и си изкарах един приятен период в България, като естествено компютъра ми показваше, че съм в Германия.

При мен не е това причината.  Налага се да се ходи и на работното място, така че не е само хоум офис, а нещо хибридно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз се оглеждам за топла отворена дестинация за пътуване, а не хоум офис, но темата ми е интересна.

Не възлагам особени надежди на Азия и Южна Америка, но може би Африка... Танзания е отворена, има полети, до зимата има няколко месеца да се избистри доколко е разумно да се посещава и има ли една твърда политика по отношение на туристите. 

Виждам, че се предлагат полети до Мартиника и Гваделупа, Реюнион на доста ниски цени. Ако и се лети, може би задморските владения на европейските страни ще са вариант. 

Да, по-скъпи ще са, но можеш да планираш по-спокойно посещението и прибирането си и да наемеш помещение за няколко месеца. Доста традиционно зимуващи там европейци няма да отидат тази зима и може да намериш истинско съкровище за настаняване. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Куба. С 30-50 долара/ден си 6. Но ако ти трябва нон стоп мощен нет ще е малко тегаво. За бързо прибиране вероятно ще може да се ползват европейските чартъри.

Връзка към мнение

Благодаря за мненията, и особено за съвета за Випиена. С удоволствие бих си поживял малко в Куба, но за съжаление просто няма как да стане с техния интернет - скъп и бавен, а и следен от правителството. 

Мартиника, Гуаделупа и Реюнион са чудесни местенца, бил съм и на трите, но скъпотата на живота там е непоносима. Иначе, да, административно са лесни, сигурни и уредени са, а и лесно достъпни от Париж. 

Още един проблем за Америка/Карибите е часовата разлика - не ми се става в 3 сутринта за срещи. 
 

Ще погледна подробно за Танзания и за Канарите. Декември ще съм в Кения (надявам се) и там ще проуча как е.
Ще се радвам да чуя за места в Азия също така, ако някой е чул нещо. 

Връзка към мнение

За евтино не зная, но предвид часовата разлика и удобството за теб, на твое място бих се насочил главно към Западна Африка Сао Томе и Принсипе, и после на север Кабо Верде, Мадейра и Канарските острови.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, ivailo_radev каза:

Малко е в с трани от темата, ама и аз нямам на теория право да правя хоум офис извън страната. Ама си направих един годишен абонамент за NordVPN и си изкарах един приятен период в България, като естествено компютъра ми показваше, че съм в Германия.

Не е необходимо човек да плаща немалко пари за VPN... 🙂 С малко четене/познания или пък с жокер "Помощ от приятел", човек може сам да си вдигне OpenVPN, който е безплатен и да си работи от всякъде. 🙂 Дори ако има домашен компютър и лаптоп, може да си влиза от лаптопа на домашния компютър през Remote Desktop, а от домашния до офиса - със служебния VPN - по този начин не само ще сте "в Германия", но и ще изглежда сякаш работите от дома си (поне админите ще виждат връзката със служебния VPN от домашното ви IP 😉

 

Edit: В случай, че домашният компютър е с Windows Home edition и не поддържа RDP, може с portproxy да си пренасочите порт (примерно 3389 към 3389 на служебния ви компютър и по този начин RDP връзката ще бъде директно със служебния компютър, без да минавате през два remote desktop-a 😉

преди 3 часа, Kaloyan89 каза:

Ще погледна подробно за Танзания и за Канарите. Декември ще съм в Кения (надявам се) и там ще проуча как е.
Ще се радвам да чуя за места в Азия също така, ако някой е чул нещо. 

След тези две условия

преди 11 часа, Kaloyan89 каза:

евтини местенца

преди 11 часа, Kaloyan89 каза:

да има бърз и достъпен интернет,

Африка отпада - нито е евтина, нито интернетът е бърз или пък нещо, на което може да се разчита. Е, вярно, че ако не се ходи на сафарита, може да се мине и бюджетно, но какъв е смисълът да отидеш в Танзания, ако няма да отидеш на сафари? Не мога да ти дам съвет, но според мен по-скоро Азия покрива условията евтино и с добър интернет. 

Редактирано от chandni
  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Не съм сигурен, но Азия в по-голямата част е затворена, поне Тайланд, Индонезия, Малайзия..

Според мен разните европейски острови като Канарските, Азорските са много добър избор, но не знам цените как са

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 40 минути , neuromancer каза:

Не съм сигурен, но Азия в по-голямата част е затворена, поне Тайланд, Индонезия, Малайзия..

Според мен разните европейски острови като Канарските, Азорските са много добър избор, но не знам цените как са

Виетнам също е затворен.

Според мен и на Канарските, и на Азорите, не е скъпо.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ам.. Много съм далеч от поставения проблем (а как си мечтая да ме пуснат и мен home-office), но като ще е евтино и с бърз и достъпен Интернет, България е идеалният избор. 😉

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ето една статия от днес по този повод: https://www.thelocal.it/20200904/sea-working-how-you-could-swap-your-office-for-a-boat-in-southern-italy

 

Точно южна Италия не знам колко евтина може да е, но едва ли ще е много по-скъпа от Азорските или Канарските острови.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, oli_mali каза:

Ето една статия от днес по този повод: https://www.thelocal.it/20200904/sea-working-how-you-could-swap-your-office-for-a-boat-in-southern-italy

 

Точно южна Италия не знам колко евтина може да е, но едва ли ще е много по-скъпа от Азорските или Канарските острови.

 

 

На Канарските острови нали няма ДДС, за това е по-евтино .

Но в Южна Италия, също е достатъчно  евтино, само дето, не е толкова топло, като на островите. 

Връзка към мнение

Не е само ДДС, дори спрямо Испания много неща да много по-евтини, не само с 1-20%.
Ако се търси евтино, със сигурност е най-евтиното място в Европа.

Обаче има и изключения, като Ла Гомера, където не е евтино.

 

За мен най-трудно ще е да се намери нещо под наем за 5-6 месеца, кръга ще се стестни с пъти и цените няма да са от най-ниските в такъв случай. Вероятно ще искат пълно предплащане за цялост период на наемане.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.