Прескочи до съдържание

Минаване транзит през Аликанте и Париж


Препоръчани мнения

Намерихме полет с Уиз Еър на отиване и с Райен Еър на връщане от София до Лисабон. В едната посока има смяна на Аликанте, а в другата на Шарл Де гол. Пише само че, че е self-check in и в двете посоки, и че сам трябва да си чекираш отново багажа и да си вземеш бордова карта. Въпросът ми е дали като минаваме транзит през Испания и Париж ще има нужда от отрицателни тестове и случайно карантина? Понеже за да се направи новия чекин трябва да се излезе от транзитната зона...

 

Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Привет! Дайте идеи за следния случай! Между два полета ще имам 8 часа престой на летище Шарл дьо Гол /Париж/. Като изключа двата часа преди втория полет, какво бих могъл да направя за оставащите 6 часа? Да изляза от летището и да се разходя из центъра?🤔 Най- бързото превозно средство до там ще е...? Или пък да разгледам нещо по- близо до летището за да не рискувам връщането? Само знам, че 8 часа на едно място за мен ще е кошмар!🤮

Връзка към мнение
преди 17 минути , muchachote каза:

какво бих могъл да направя за оставащите 6 часа? Да изляза от летището и да се разходя из центъра?🤔 Най- бързото превозно средство до там ще е...? Или пък да разгледам нещо по- близо до летището за да не рискувам връщането? Само знам, че 8 часа на едно място за мен ще е кошмар!🤮

Хващаш RERа (влак-метро до/от предградията) до центъра и си готов. Движи се често и не закъснява. Ще имаш около 4ч за обикаляне ...

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, muchachote каза:

Привет! Дайте идеи за следния случай! Между два полета ще имам 8 часа престой на летище Шарл дьо Гол /Париж/. Като изключа двата часа преди втория полет, какво бих могъл да направя за оставащите 6 часа? Да изляза от летището и да се разходя из центъра?🤔 Най- бързото превозно средство до там ще е...? Или пък да разгледам нещо по- близо до летището за да не рискувам връщането? Само знам, че 8 часа на едно място за мен ще е кошмар!🤮

Това, според мен, е най-смотаното летище с големи разстояния между терминалите. Разучи си придвижването добре и тогава тръгвай.

Аз не бих ходила до центъра, а бих прекарала времето си в лоундж в терминала, от който се излита. 

  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 41 минути , Дани Магелани каза:

Това, според мен, е най-смотаното летище с големи разстояния между терминалите. Разучи си придвижването добре и тогава тръгвай.

Приземявам се на Т1 и отлитам от Т2-Е. За момента нищо не ми говори, но от последователността на цифрите би трябвало да са сравнително близо. Или греша?

Връзка към мнение

не, виж картата на летището

edito_navettes-inter-terminaux-paris-cdg

но ти имаш 8 часа така или иначе. Там дето пише РЕР тръгва влака към града

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако не ти се обикаля из Париж по-наблизо е Сен Дени.Става за убиване на няколко часа , ако историята те влече може да посетиш и катедралата с гробницата на френските крале. 

В Сен Дени разбира се е и националния стадион на Франция.

Дотам пак се ходи с влакчето или автобус и стигаш за половин час.

Салоните които приемат Дайнърс на CDG са супер зле и бих ги пропуснал без колебание.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, stanimir каза:

Ако не ти се обикаля из Париж по-наблизо е Сен Дени.

Благодаря! Натам ще се насоча. А пропó, гробницата на френските крале не е ли в катедралата на Реймс???🙄

Връзка към мнение
16 minutes ago, muchachote said:

Благодаря! Натам ще се насоча. А пропó, гробницата на френските крале не е ли в катедралата на Реймс???🙄

Не е.

Връзка към мнение

Палче и от мен за катедралата в Сен Дени .

Тя е на две минути от спирката на метрото. Красива е . Пред нея има голям площад, а покрай площада е пълно с пекарни . Евтино място за кафе с пресен кроасан . 

В катедралата в Рейм са короновали кралете . В Сен Дени са ги погребвали .  

 

  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.