Прескочи до съдържание

Накъде по време на пандемия? (бюджетно)


Препоръчани мнения

Здравейте!

 

Имаме няколко свободни дни преди 22 септември и се чудим как да ги запълним... С всички ограничения в Европа, сглобяването на читави полети на нормални цени ми се струва като много сложен пъзел, който този път не мога да наредя и се допитвам за помощ към вас! Естествено търсим място, на което може да отидем без тест и карантина (поне към днешна дата).

 

Датите са: 18-21 септември, като тръгването може и да е на 17-ти, след 18:00 ч.

 

Най-евтиното, което намирам е до Берлин:

 

image.png.d156b4b685cd3d9dfd31a2da0a5ea06b.png

 

През "нашите" сайтовете може да падне още малко, но пак ми се струва прекалено скъпо. Търся нещо за не повече от 60 евро на човек.

Пробвах дори отиването да е до някой друг германски град и да се придвижим до Берлин с влак или автобус, но пак няма нищо читаво...

Гледах и офертите на LOT за Варшава, също доста са се вдигнали цените. 

За Швейцария има полети на нормални цени, но самолетните билети там ще са ни най-малкия проблем, така че отпада като вариант изобщо.

Тактиката да се запазва в последния момент, за да не се объркат плановете, към момента ми изневерява, заради скъпите билети. 😞

 

Разполагаме с почти всички възможни карти за плащане, така че може да се възползваме от всякакви шантави оферти. 🙂 

 

П.С.: За съжаление, напоследък любимия ми www.azair.eu изобщо не показва коректни цени и е на практика почти неизползваем - ако някой има идея за търсачка с подобна функционалност, ще се радвам ако я сподели!

 

 

 

 

Връзка към мнение
преди 11 минути , jorocontrola каза:

Ето ти 2 опции от мен:

Screenshot_20200908_200455_com.skypicker.main.jpg

Да, може би трябваше да уточня, че ми се иска да е държава в която не сме ходили. И в Париж (Франция) и в Барселона (Испания) сме.

Като цяло съм се прицелил в Германия, Полша или нещо в този район и като краен вариант - Истанбул с кола.

Връзка към мнение

795701104_.png.d0409b6a44d1142ee19e40973addab1a.png

Пътувайте до Меминген, пък се приберете през Базел:

1495962061_.png.9333b1507b03f522c78942e3558eeeff.png

Не е необходимо да спите в Швейцария, полета е късен и това го прави удобен. А ще имате и един почивен ден да си починете от пътуването 🙂

Цените са за един човек с WDC.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , stormbringer каза:

Айндховен? Как е положението с карантините за НЛ? Там времето още е ОК 

И аз искам много в Холандия, но има карантина за нас...

 

  

преди 15 минути , iMari каза:

795701104_.png.d0409b6a44d1142ee19e40973addab1a.png

Пътувайте до Меминген, пък се приберете през Базел:

1495962061_.png.9333b1507b03f522c78942e3558eeeff.png

Не е необходимо да спите в Швейцария, полета е късен и това го прави удобен. А ще имате и един почивен ден да си починете от пътуването 🙂

Цените са за един човек с WDC.

Звучи добре, но в Меминген какво може да се прави 3 дни? Вариант е да се отскочи до Мюнхен, но после ми изглежда доста далеч до Базел. Общо взето ще е един ден загубен в път. Има ли още нещо друго интересно в този район, което изпускам?

Връзка към мнение
преди 9 минути , Христиан каза:

И аз искам много в Холандия, но има карантина за нас...

 

  

Звучи добре, но в Меминген какво може да се прави 3 дни? Вариант е да се отскочи до Мюнхен, но после ми изглежда доста далеч до Базел. Общо взето ще е един ден загубен в път. Има ли още нещо друго интересно в този район, което изпускам?

🤨 Neuschwanstein? Garmisch-Partenkirchen, Ulm, Freiburg, водопада Rheinfall, изворите на р. Дунав, Bodensee 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Бих добавила о. Майнау с чудните цветни градини,Шафхаузен в Швейцария. При желание и с повечко четене може да се направи много интересна програма 🙂

А може и през Меминген да се приберете:

1186289515_.png.ab0f6385b39d96207c48dc3a95091f13.png

Там вече в района може да си изберете дали Фюсен със замъците или обиколка на Мюнхен, Нюрнберг.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 20 минути , Христиан каза:

И аз искам много в Холандия, но има карантина за нас...

 

  

Звучи добре, но в Меминген какво може да се прави 3 дни? Вариант е да се отскочи до Мюнхен, но после ми изглежда доста далеч до Базел. Общо взето ще е един ден загубен в път. Има ли още нещо друго интересно в този район, което изпускам?

Също ако сте в района на Мюнхен в близост е Замъка Линдерхоф и едно много китно градче Оберамергау, ако летите до Цюрих на близо е остров Майнау мястото си заслужава!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 56 минути , Христиан каза:

 

Звучи добре, но в Меминген какво може да се прави 3 дни? Вариант е да се отскочи до Мюнхен, но после ми изглежда доста далеч до Базел. Общо взето ще е един ден загубен в път. Има ли още нещо друго интересно в този район, което изпускам?

Всичко е интересно в оня район. Хич и не трябва да тръгваш към Мюнхен. А Шварцвалд пък каква приказка е! И имам предвид баш приказка като приказка, а не от типичните шварцвалдски приказки за таласъми и прочие изчадия адови 👻🙂👹

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз така избрах Полша. Макар че вътрешния транспорт ми идва малко скъп, но предполагам това няма да е така ако се ползват пътнически влакове, а не експреси. Полета до Варшава ми излезе около 90 €.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
На 8.09.2020 г. в 21:54, Blagovesta78 каза:

Също ако сте в района на Мюнхен в близост е Замъка Линдерхоф и едно много китно градче Оберамергау, ако летите до Цюрих на близо е остров Майнау мястото си заслужава!

Това лято посетихме Линдерхов, билетите се купуват само онлайн, мин. седем дни преди датат на посещение ( ако искате да посетите Линдерхоф на 18ти, до 11ти трябва да сте си купили билети). Целия този район е прекрасен: Оберамергау, Етал, Гармиш, Митенвалд.

Боденското езеро - Меерсбург. 

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Копенхаген - София на 22.09. 20:50 – 00:25+1  - 23 евро. Може да се съчатае с други градове, защото полета на 19.09. София-Копенхаген е над 200 евро. 

 

@ShaMan-H_Fel и аз гледах също за Варшава цени, но за съжаление в момента 19ти-22ри са 144 евро. Говоря за цена през сайта им, де, понеже схемите са намаляване цената на билетите не ги ползвам 🙂 

Връзка към мнение
Преди 1 час, darinamarinova каза:

Копенхаген - София на 22.09. 20:50 – 00:25+1  - 23 евро. Може да се съчатае с други градове, защото полета на 19.09. София-Копенхаген е над 200 евро. 

 

@ShaMan-H_Fel и аз гледах също за Варшава цени, но за съжаление в момента 19ти-22ри са 144 евро. Говоря за цена през сайта им, де, понеже схемите са намаляване цената на билетите не ги ползвам 🙂 

22 ми е работен ден, така че няма как да стане това.

Иначе предложения вариант за Германия е добър, но е свързан с доста обикаляне и може би евентуално наемане на кола. Ще остане за някой друг път. Целта е по-скоро да се концентрираме в един град и 2-3 дни да обикаляме него. 

 

Връзка към мнение

Съжалявам. Сега прочетох всичко по уточненията. Не знам само по какъв туризъм сте, защото обикновено аз го гледам откъм градски, не планинарски. 😄

Мисля, че вариантите са 1. Мюнхен 2. Берлин 3. Брюксел 4. Базел 5. Женева.

4. и 5. са доста скъпички. Аз бих избрала Мюнхен и Берлин са прекрасни градове, много история, много за разглеждане и времето е подходящо (поне аз не пътувам над 22 градуса местно време 😄 )

Връзка към мнение

Ако не сте били в Аликанте, 17-20.09 с Уиз e 200 лв. с членство. Беше далеч по-евтин, но към момента е толкова.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Белгия е добър вариант, за около 40 лв s wizz discount можеш да отидеш 18-21 или 18-25 септември. Аз взех за 18-21.09 и се надявам да не сложат задължителен  тест или карантина. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
На ‎8‎.‎9‎.‎2020‎ г. в 21:30, Христиан каза:

И аз искам много в Холандия, но има карантина за нас…

 

 

Това ме заинтригува.

Говорих със синовете ми. Те твърдят, че това е равносилно на "силно препоръчително, но не задължително".

Но, имайки предвид, че не говорят и четат свободно на холандски, попитах една позната холандка, която ще идва от 1 октомври за 10 дни в България т.е. и за нея си е важно.

 

Тя ми обясни горе-долу същото.

В Нидерландия имало закон, според който властите не могат да те принудят да си стоиш в къщи и в този смисъл това било "urgent advise".  Цитирам я.

 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

@ven62 тъкмо се обнадеждих, че няма карантина, но в този сайт пише, че има такава за 10 дни https://www.nederlandwereldwijd.nl/documenten/vragen-en-antwoorden/coronavirus-veelgestelde-vragen-reizen-naar-het-buitenland (прехвърли ме от https://reopen.europa.eu/bg/map/NLD на този сайт) 

 

Andorra , Aruba , Bulgaria , Croatia , Malta , Romania , St. Maarten ,  Spain ,  Monaco ,  Greek islands and various departments in France will remain 'orange' for the time being. This has to do with the health situation in those countries. If you do go, you will go into home quarantine for 10 days when you return to the Netherlands.

Връзка към мнение

Нвма карантина в Холандия. Попълва се стандартна декларация, че си здрав. Само я поглеждат, дори не ги събират. В същия момент ти препоръчват да си направиш доброволен безплатен тест на летището. Не видях някой да се съгласи. Летях от София до Амстердам преди 15-16 дни. После пътувах до Дюселдорф с влак - все така няма никаква проверка. Оттам за Лондон - на Хийтроу никой не ми поиска кода, който се получава, след като попълниш онлайн декларацията. 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
На ‎13‎.‎9‎.‎2020‎ г. в 13:23, darinamarinova каза:

@ven62 тъкмо се обнадеждих, че няма карантина, но в този сайт пише, че има такава за 10 дни https://www.nederlandwereldwijd.nl/documenten/vragen-en-antwoorden/coronavirus-veelgestelde-vragen-reizen-naar-het-buitenland (прехвърли ме от https://reopen.europa.eu/bg/map/NLD на този сайт) 

 

Andorra , Aruba , Bulgaria , Croatia , Malta , Romania , St. Maarten ,  Spain ,  Monaco ,  Greek islands and various departments in France will remain 'orange' for the time being. This has to do with the health situation in those countries. If you do go, you will go into home quarantine for 10 days when you return to the Netherlands.

Холандката, която попитах за тази карантина в Нидерландия, продължи с аргументите, че не е задължителна. Един от доводите е, че в Холандия не могат да те затворят под карантина заради нещо, което може да се случи в бъдеще (идването от рискова държава/регион и вероятността да се заразиш, но все още няма доказателства, че си болен.)

Прати ми и тези линкове за да се доубедя. (ако на някой му се чете). Аз, лично, и повярвах, че правилно тълкува текущите разпоредби на властите в Нидерландия.

 

https://www.trouw.nl/binnenland/verplichte-quarantaine-hoe-ziet-dat-eruit~b2ea75c2/?referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F

 

https://www.hartvannederland.nl/nieuws/2020/geen-verplichte-quarantaine-reizigers-risicogebieden/

 

-----------------------

Ако някой модератор прецени, може да премести тази част от дискусията (за карантината в Холандия) в темата за корона вируса.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

@maybe @ven62 много благодаря. Тогава може би ще може да се сглоби екскурзия. Написах го по-горе само като информация за други лутащи се в забраните. 🙃

Връзка към мнение

Като комбинация бюджетно+септември + много твърди дати бих избрала Истанбул. В момента няма тестове, карантини, туристи, евтино е... и разчитате на собствен транспорт, което не предполага издънки. 

Останалите дестинации са ЕС, все ще има кога да се иде, докато за Турция е политически въпрос. Гювечът засега е до края на месеца. 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.