Прескочи до съдържание

София - Букурещ


aleks_s

Препоръчани мнения

Имам нужда от помощта ви - не намирам директни полети от София до Букурещ и обратно. Как може да се стигне дотам най-бързо ( без кола е човекът) ? А трябва да пътува в понеделник за една седмица. Някакви идеи да имате? Някой да е пътувал наскоро?

 

Връзка към мнение
преди 17 минути , aleks_s каза:

Имам нужда от помощта ви - не намирам директни полети от София до Букурещ и обратно. Как може да се стигне дотам най-бързо ( без кола е човекът) ? А трябва да пътува в понеделник за една седмица. Някакви идеи да имате? Някой да е пътувал наскоро?

 

Вероятно защото няма директни полети. 

Връзка към мнение

Има една тема "транспорт до балкански летища", потърси в нея, на мен ми се чупи браузърът като търся. Но няма да е актуализирана според пандемичната обстановка

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
19 minutes ago, aleks_s said:

Имам нужда от помощта ви - не намирам директни полети от София до Букурещ и обратно. Как може да се стигне дотам най-бързо ( без кола е човекът) ? А трябва да пътува в понеделник за една седмица. Някакви идеи да имате? Някой да е пътувал наскоро?

 

Преди Корона кризата имаше автобуси София - Букурещ на Flixbus. Сега не знам дали и в кои дни има, а в момента сайта им нещо губи образ. 

Друг вариант. От Русе има маршрутки на Пегасус https://pegasusbg.com/?mode=tickets

Преди имаше и влак София - Букурещ, но дълго се пътува.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има директни на Qatar и Tarom. Гледайте в google flights. Цената на еднопосочен полет варира между 170 до 500 лв. в посока. 🙂 

P.S. Сега видях, че става въпрос за този понеделник очевидно. Тези директни полети отново ги пускат месец октомври.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Flixbus от София не возят за сега до Букурещ, та май единственият вариант е както е посочила @ДиянаВ

автобус София-Русе и след това маршрутка на Пегасус.

или среща с БДЖ и незнайно колко часа...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Или ако го устройва т.нар. "споделено пътуване" поне до Русе. Предполагам, че има групи във фейсбук София - Русе, пътува се с автомобил, разбирате се с шофьора за разходите и т.н., но не знам колко е безопасно, легално и прочие, все пак да го кажа като вариант. 😀

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз зимата бях проверявала влак от Русе до Букурещ, по-скоро заради тръпката да се возиш във влак 😆

Първо цената беше висока, пак около 25лв. и второ много дълго се пътува - около 4 часа май беше, а представям си от София. Освен ако е спален вагон през нощта, иначе не знам как се преживява.

Маршрутките на Пегасус са удобни. Ако не е в час пик за 2 часа си от автогарата в Русе до центъра на Букурещ.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 4 часа, aleks_s каза:

Имам нужда от помощта ви - не намирам директни полети от София до Букурещ и обратно. Как може да се стигне дотам най-бързо ( без кола е човекът) ? А трябва да пътува в понеделник за една седмица. Някакви идеи да имате? Някой да е пътувал наскоро?

 

 

До Русе  с  автобус на Юнион Ивкони.От Русе до Букурещ или с автобус на Pegasus или с такси .
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря на всички, накрая избраха вариант със самолет и прекачване в Мюнхен. Имат важна работна среща в понеделник сутрин и това май е най-бързия ( разбира се и най-скъп ) вариант.

 

  • Шок 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.