Прескочи до съдържание

Къде около Франкфурт за дневен трип


Jorro

Препоръчани мнения

Здравейте,

За обикалялите провинция Хесен могат ли да споделят за готини градчета за разглеждане около Франкфурт?

Помагам с изготвяне на програма за 3 дни във Франкфурт и предвид, че няма кой знае какво да се прави в града 3 дни, мисля да предложа за 1 ден да се отиде на дневен трип с влак до някое близко градче за приятна разходка и хапване. Има ли някое по-отличаващо се? Гледах Дармщат, Майнц, но може да има някое симпатично градче, което да не е толкова популярно?

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Wiesbaden, Mainz, Limburg an Der Lach са добър избор, не са далече от Франкфурт. Почти в града има и палмова градина, която била много хубава, аз задължително ще я посетя като отида във Франкфурт.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Висбаден и Майнц и на мен са ми любими. Ще ти хареса, ако не си бил.

А ако се насочиш към Хайделберг и Кобленц също е добра идея.

В Манхайм и Синсхайм можеш да позяпаш техника, коли и самолети в този музей, ако ти е интересно.

Връзка към мнение
21 minutes ago, mary_shery said:

Wiesbaden, Mainz, Limburg an Der Lach са добър избор, не са далече от Франкфурт. Почти в града има и палмова градина, която била много хубава, аз задължително ще я посетя като отида във Франкфурт.

 

23 minutes ago, mary_shery said:

Wiesbaden, Mainz, Limburg an Der Lach са добър избор, не са далече от Франкфурт. Почти в града има и палмова градина, която била много хубава, аз задължително ще я посетя като отида във Франкфурт.

Благодаря, Лимбург не ми беше известен, изглежда интересно така, че ще се посети и той. 

1 minute ago, cck said:

Висбаден и Майнц и на мен са ми любими. Ще ти хареса, ако не си бил.

А ако се насочиш към Хайделберг и Кобленц също е добра идея.

В Манхайм и Синсхайм можеш да позяпаш техника, коли и самолети в този музей, ако ти е интересно.

Благодаря насочих ги и аз първо към Висбаден и Майнц, защото са близко и ще ползват до колкото виждам груповия билет на RVV за 29.95 евро за 1 ден и могат спокойно да ги направят за 1 ден.

19 minutes ago, jorocontrola said:

Към изброените бих добавил и Хайделберг и Кобленц -  макар и да не са чак толкова близо.

Искаше ми се да са в рамките на провинцията за да не се плащат скъпи билети да се мине с груповия еднодневен билет, т.к ще са през седмицата, а не през уикенда.

 

 

А от към неща за ядене и ресторанти какво бихте препоръчали?

Връзка към мнение

  Ако ти харесват средновековни градчета с атмосфера и хубави замъци, предлагам Marburg и Fulda.

Limburg an Der Lach  е много типично фахвертово и много сладко градче.

Wiesbaden и Mainz са също приятни градове, но са по-големи и с малки стари центрове, които се минават бързо. От двата, аз всъщност, по́ предпочитам Wiesbaden. Но в крайна сметка ти остава впечатлението за съвременен град, т.е. липсва им старовремската атмосфера.
А евентуално и от съседната провинция Rhineland-Palatinate и сравнително близо до Франкфурт, силно препоръчвам Boppard и  Bacharach, примерно.

Връзка към мнение
преди 9 минути , Jorro каза:

Благодаря насочих ги и аз първо към Висбаден и Майнц, защото са близко и ще ползват до колкото виждам груповия билет на RVV за 29.95 евро за 1 ден и могат спокойно да ги направят за 1 ден.

 

Не зная дали ти трябва карта - ползвай S-bahn 8 или S-bahn 9 (5 евро в посока). Спират и на летището.

https://www.rmv.de/c/en/networks/vehicles/s-bahn-trains-urban-rail

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, mary_shery каза:

Wiesbaden, Mainz, Limburg an Der Lach са добър избор, не са далече от Франкфурт. Почти в града има и палмова градина, която била много хубава, аз задължително ще я посетя като отида във Франкфурт.

Във Франкфурт има доста приятна Ботаническа градина с езеро, казват й също Palmengarten - предполагам, че нея имаш предвид. Намира се на около 1,5км от Операта. Има разкошен розариум и много интересна и красива колекция от кактуси и лилии. Разбира се, има и по-богати и хубави ботанически градини в други държави, но и тази във Франкфурт си струва 2-3 часа из нея с финал на терасата на кафенето с кафе, торта и т.н. с гледка  🙂

преди 34 минути , Jorro каза:

 

А от към неща за ядене и ресторанти какво бихте препоръчали?

Всичко!  🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
12 minutes ago, iaia_mama said:

  Ако ти харесват средновековни градчета с атмосфера и хубави замъци, предлагам Marburg и Fulda.

Limburg an Der Lach  е много типично фахвертово и много сладко градче.

Wiesbaden и Mainz са също приятни градове, но са по-големи ис малки стари центрове, като от двата, аз всъщност, по́ предпочитам Wiesbaden.
А евентуално и от съседната провинция Rhineland-Palatinate и сравнително близо до Франкфурт, силно препоръчвам Boppard и  Bacharach, примерно.

хмм това Марбург изглежда добро попадение. Фулда е на над 2ч с регионален влак по-скоро няма да им се пътува толкова.

Всъщност точно такива градове ще им харесат със сигурност, като програма май се очертава:

1. сряда пристигане в 8:30 сутринта- отиване до хотела да си оставят багажа и след това разцъкване на Франкфурт.

2. четвъртък - еднодневен трип до Марбург + ако го разгледат по-рано някое друго градче по пътя (кое) или следобед в ботаническата градина, ако не са отишли първия ден

3  петък чек аут- оставят си багажа на HBF или на FRA tief ( всъщност има ли шкафчета за багаж на летището) и отиване към Wiesbanden после Mainz и обратно до FRA/ HBF да си вземат багажа и към летището за полета на луфти в 19:50

10 minutes ago, cck said:

 

Не зная дали ти трябва карта - ползвай S-bahn 8 или S-bahn 9 (5 евро в посока). Спират и на летището.

https://www.rmv.de/c/en/networks/vehicles/s-bahn-trains-urban-rail

 

Ами те ще отседнат в хотел в Eschborn и най-изгодно е да си вземат дневната карта за 30 евро за двамата и да си джиткат спокойно целия ден колкото искат иначе май пак толко ще стане,ако не и повече с единични билети 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 47 минути , Jorro каза:

А от към неща за ядене и ресторанти какво бихте препоръчали?

Бира, картофки и т.н. на круизно корабче по р. Майн.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 28 минути , Jorro каза:

Ами те ще отседнат в хотел в Eschborn и най-изгодно е да си вземат дневната карта за 30 евро за двамата и да си джиткат спокойно целия ден колкото искат иначе май пак толко ще стане,ако не и повече с единични билети 

Да, и аз препоръчвам с тази карта, защото е по-удобно с нея.

 

преди 28 минути , Jorro каза:

Ами те ще отседнат в хотел в Eschborn и най-изгодно е да си вземат дневната карта за 30 евро за двамата и да си джиткат спокойно целия ден колкото искат иначе май пак толко ще стане,ако не и повече с единични билети 

Този хотел не е ли малко далечко, в някакъв квартал?  Аз съм отсядала в японския хотел до гарата и бях много доволна и от самия хотел - Toyoko Inn Frankfurt am Main Hauptbahnhof -  и от местоположението му - хем до гарата и възлови спирки на градския транспорт, хем на пешеходно разстояние до небостъргачите и стария град, до реката. А наоколо заведения за хранене и магазини колкото искаш.

Връзка към мнение
2 minutes ago, iaia_mama said:

Да, и аз препоръчвам с тази карта, защото е по-удобно с нея.

 

Този хотел не е ли малко далечко, в някакъв квартал?  Аз съм отсядала в японския хотел до гарата и бях много доволна и от самия хотел - Toyoko Inn Frankfurt am Main Hauptbahnhof -  и от местоположението му - хем до гарата и възлови спирки на градския транспорт, хем на пешеходно разстояние до небостъргачи и стария град, до реката. А наоколо заведения за хранене и магазини колкото искаш.

Да, но беше запазен за месец март преди локдауна по време на 1 голямо изложение във Франкфурт, когато цените дори за него бяха страшно високи и сега трябва да се използва, за да не отиде зян, т.к беше без право на безплатна анулация та позволиха поне смяна на датата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Jorro За Palmengarten и сестра ми се кълне, че била страхотна, а тя учеше 2 г във Франкфурт

Разходката покрай реката е супер и през деня, и вечер (по-хубавите къщи бяха откъм Stadel ). Stadel музея за мен беше прекрасен, но ходих сама като единствен любител на изобразителното изкуство. ❤️ Една част от моите приятели ходиха в Научнопопулярния музей и мн им беше харесал. Sachsenhausen е супер интересен старинен квартал с мн красиви сгради и има и много готини места за хапване. Ние го посетихме в събота вечер и едвам си намерихме места. Голям купон се вихри и после се поразходихме (само да отбележа, че една част беше паважен - за удобни обувки е)

 

 

За храна - ние посетихме специално това място, със собствена пивоварна е и "разбирачите" от групата мн я харесаха

 https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187337-d1341951-Reviews-Zu_den_12_Aposteln-Frankfurt_Hesse.html

 

Пускам и един линк от местата, които бях събрала във foursquare (не сме ги посетили всичките 😄 ) Аз си ги прехвърлям като Places to visit в Google Maps

Нещо типично за Франкфурт е ябълковото вино, не знам какво го хвалят, гадничко ми е, като алкохолно  Somersby (но трябва да се опита), един зелен сос месо върви, който има отвратителен вид, но е вкусен и наденичките (yummy! )

Имаше и някакви сладки с марципан, но не съм пробвала

 

 

 

https://foursquare.com/user/398536812/list/frankfurt

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.