Прескочи до съдържание

Уикенд в Одрин


Jorro

Препоръчани мнения

Здравейте, 

за този уикенд съм планувал ходене до Одрин и понеже за първи път ще ходя в Турция с кола, а и в Одрин ще ми е за първи път ще ми трябва помощ от по-знаещите. 

Доколкото прочетох до Одрин не ми трябва да купувам винетка , да я зареждам и т.н. Не видях да има и изисквания за HES код или друг формуляр за попълване преди пътуването. В момента няма и карантина нито там, нито наобратно. Маски се носят навсякъде и навън включително така, че ще се подготвим. Поправете ме, ако греша някъде.

Тръгването е от София и мисля да тръгнем в събота сутринта към 7ч. и живот и здраве в 11 да сме в Одрин. (в момента как е чакането по границата?) .

Гледам за хотел за 1 нощувка и към момента съм се спрял на The Plaza Hotel Edirne , Hotel Concept Royal, Cavit Duvan Prestige Hotel, Kalevera Hotel, като първия май най-много ми допада като чета отзивите. Предвид прочетеното май е добре да е около мол Ераста и затова съм гледал в този район. За сега още нямаме план, но май се очертава обикаляне по магазини и кратка разходка в града, ако има какво да се разгледа? Главната цел на пътуването е да хапнем в Бай Дьонер и после в Мадо 🙂 😄 , че от преди локдауна ги мисля 😄 😄 😄 

Дайте предложения все пак и да разгледаме нещо за няколко часа предвид, че времето ще е хубаво. Също и за магазини, аутлети, които да посетим и също как стои въпроса с паркирането в града?

Благодаря предварително!

 

Връзка към мнение

Посетете Музея на Балканската война, музея на здравето, българската църква "Св.св.Константин и Елена" и Селимийе джамия. 

преди 18 минути , Jorro каза:

Доколкото прочетох до Одрин не ми трябва да купувам винетка , да я зареждам и т.н. Не видях да има и изисквания за HES код или друг формуляр за попълване преди пътуването. В момента няма и карантина нито там, нито наобратно. Маски се носят навсякъде и навън включително така, че ще се подготвим. Поправете ме, ако греша някъде.

 

Всичко е точно така. 

Някой наскоро беше писал, че доста са чакали на границата.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Привет, 

Събота-неделя бяхме там, избрахме да нощуваме в The Plaza Hotel Edirne, препоръчвам с 2 ръце: обслужване, отношение, чистота, просторни стаи, безплатен собствен паркинг и добра закуска. 

Локация - непосредствено до Ераста мол, както и на 800 м от Марги Аутлет, както и на 1.5 км от центъра. В момента има доста големи намаления - 70% с изключение на новата колекция, което в унисон с ниската лира е перфектно. 

Държат доста на носенето на маски, дизенфенкция, което се спазва навсякъде. 

Съвет: приготви се за чакане на границата, най-добре към 5-6 още да си на границата, че в събота е ад.... 

В Ераста паркирането е безплатно, в Марги оптред се заплаща, отзад до синия пазар-не, а в центъра има платени паркинги, препоръчвам този до джамията Селимие, за 15 лири е 6 часа.... 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
2 minutes ago, Salvuccio said:

Привет, 

Събота-неделя бяхме там, избрахме да нощуваме в The Plaza Hotel Edirne, препоръчвам с 2 ръце: обслужване, отношение, чистота, просторни стаи, безплатен собствен паркинг и добра закуска. 

Локация - непосредствено до Ераста мол, както и на 800 м от Марги Аутлет, както и на 1.5 км от центъра. В момента има доста големи намаления - 70% с изключение на новата колекция, което в унисон с ниската лира е перфектно. 

Държат доста на носенето на маски, дизенфенкция, което се спазва навсякъде. 

Съвет: приготви се за чакане на границата, най-добре към 5-6 още да си на границата, че в събота е ад.... 

Ужас, колко горе-долу се чака? Ще е трудно да тръгнем преди 7 от София, т.к един от групата е нощна смяна и не се знае дали ще може да се смени за да пътуваме в петък вечерта след работа. 

Връзка към мнение

Ние пътуваме от Варна и минаваме през Малко Търново, всяка година пътуваме по 3-4 пъти, но този път чакането бе по-голямо от нормалното, а именно: в 7 бяхме на границата, тъй като в 8 се сменят граничарите и е желателно да се мине преди 8....но уви минахме чак е 10:30, т.е три часа и половина кибик.... 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение
1 minute ago, tch said:

По сведения на други магеланци 2-3 часа. 

Кофти, а в петък вечер по-добре ли е?

А в неделя на връщане сигурно ще е същия ужас. Към колко е добре да тръгнем?

 

Ние само пред Капитан Андреево може да влезем нали?

Връзка към мнение

Има още една българска църква-Свети Георги.А това е програмата на организираните шопинг туристи

  • Посещение на Одринската борса (зехтин, маслини, прах за пране, домашно точени кори…..)
  • Пазаруване в Аутлет „Марги”
  • Пазаруване на зеленчуковата борса (сушени кайсии, смокини, сливи…..)
  • Свободно време за разходка в центъра на града или пазаруване в новия МОЛ
Връзка към мнение

Събота сутрин не е добра идея за влизане, чака се много. А сега още повече. Щом ще спите в Одрин, аз бих се наспала в събота сутринта и после тръгване. И в 7 да тръгнете, на границата сте към 10-11. Бих изчакала докъм 14ч., което значи тръгване от Сф ктм 10-11. 

Събота вечер посока към България също е трафик. Освен дневните пазаруващи има и турци, ходещи по хазарт из Свиленград. 

Ако ще е уикенд, за мен оптимално е събота ранен следобед да се влезе, неделя около 17 най-късно да се излезе. 

За хотели са писали. Също А+ и Унисите. 

Това от опит го пиша, като чакала 9 часа на тази граница след миналата година 😂😡😏

преди 12 минути , Iliyan Minchev каза:

Предполагам става въпрос за Blue pazar click

Не е това. Има борса, но не я знам къде точно. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
1 hour ago, jul said:

Събота сутрин не е добра идея за влизане, чака се много. А сега още повече. Щом ще спите в Одрин, аз бих се наспала в събота сутринта и после тръгване. И в 7 да тръгнете, на границата сте към 10-11. Бих изчакала докъм 14ч., което значи тръгване от Сф ктм 10-11. 

Събота вечер посока към България също е трафик. Освен дневните пазаруващи има и турци, ходещи по хазарт из Свиленград. 

Ако ще е уикенд, за мен оптимално е събота ранен следобед да се влезе, неделя около 17 най-късно да се излезе. 

За хотели са писали. Също А+ и Унисите. 

Това от опит го пиша, като чакала 9 часа на тази граница след миналата година 😂😡😏

Не е това. Има борса, но не я знам къде точно. 

Сега обмислям вариант с нощувка и в петък при това положение с тръгване от София към 17-18ч. При това положение към 20-21ч. на границата би трябвало да не е толкова зле или? 

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 25 минути , Jorro каза:

Сега обмислям вариант с нощувка и в петък при това положение с тръгване от София към 17-18ч. При това положение към 20-21ч. на границата би трябвало да не е толкова зле или? 

Миналата седмица изникна идея да скокнем до Одрин за 1 уикенд и поразпитах приятели от Свиленград. Гаранция няма, но май най-удачен е именно вариантът с тръгване в петък вечерта и минаване на границата след 20:30, изглежда тогава се чака най-малко.

 

Освен това в събота сутринта ставаш наспан, вече си в града и имаш цял ден на разположение за разглеждане и шопинг. Хотелите са доста евтини, та втора нощувка не е кой знае какъв разход.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
1 hour ago, Martin said:

Къде се намира тази борса? Бихте ли показали на карта или адрес?

Тази улица е цялата с мазнини тип "борса". Има и някакви складове. Цените бяха много ниски: https://maps.app.goo.gl/9WAYAEuBh3Mqy42D9

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ооо, ако можете с 2 нощувки, най-добре. При тази ниска лира оскъпяването е никакво, въпросът е време дали имате. 

Иначе влизане петък след 20ч.е ок, но излизането в събота е доста тегаво поради споменатите причини. Така че, ако е с 1 нощувка, определено бих заложила на събота вечер. Но то е и късмет, де. 

Връзка към мнение

Относно складовете с перилни препарати:

 

От влизането си в града (идвайки от Капитан Андреево) карате само направо, докато не видите от дясната си страна Старата джамия (първата голяма джамия, преди това малко в страни се вижда една малка) и свивате плътно вдясно покрай нея. Продължавате направо по голям булевард, докато не видите супермаркет Carrefour, покрай който свивате отново вдясно (преди него). Продължавате направо, докато не достигнете кръгово кръстовище с оранжев фонтан-мелница по средата, където отново поемате надясно, докато не достигнете друго кръгово движение с фонтан-рибар, хвърлящ мрежа. Тук спирате и от лявата ви страна са складовете. 

 

Там обаче препаратите са разредени и некачествени, препоръчвам подобни стоки да се закупуват от Мигрос/бившата Кипа/. 

 

Относно известния одрински таваджигер, препоръчвам заведение "Айдън", имат на 2 локации: на главната улица и в Марги аутлет. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
18 minutes ago, Георги Матеев said:

Миналата седмица изникна идея да скокнем до Одрин за 1 уикенд и поразпитах приятели от Свиленград. Гаранция няма, но май най-удачен е именно вариантът с тръгване в петък вечерта и минаване на границата след 20:30, изглежда тогава се чака най-малко.

 

Освен това в събота сутринта ставаш наспан, вече си в града и имаш цял ден на разположение за разглеждане и шопинг. Хотелите са доста евтини, та втора нощувка не е кой знае какъв разход.

Май май натам вървим и ние. Няма да издържа да чакам на границата. 

Сега разцъквам сайтовете да видя къде ще излезе най-добра цена за The Plaza Hotel Edirne, че с разочарование установих, че в cheaptickets не мога да ползвам купон за отстъпка, а в другите сайтове цената е по-скъпа или същата като в букинг. Ще разцъкам още. 

 

Като видях курсът на лирата и се въодушевих още повече за пазар. Утре ще сменям лири в Револют. По принцип в брой не обичам да плащам, но там освен в моловете и в Мигрос няма къде да плащам на друго място с карта предполагам? Мисля да си джиткам с Дайнърс с него курса на лирата предполагам ще е най-изгоден, а за покупките в брой ще тегля от революта.

 

Някой скоро теглил ли е в Турция да каже на кои банкомати се тегли без такса?

 

8 minutes ago, jul said:

Ооо, ако можете с 2 нощувки, най-добре. При тази ниска лира оскъпяването е никакво, въпросът е време дали имате. 

Иначе влизане петък след 20ч.е ок, но излизането в събота е доста тегаво поради споменатите причини. Така че, ако е с 1 нощувка, определено бих заложила на събота вечер. Но то е и късмет, де. 

Да, да при това положение ще сме с 2 нощувки и ще си тръгнем в неделя. Само не знам по кое време е добре. Трафик информацията в waze и googlemaps актуална ли е да се съобразя с нея или?

За колата освен зелена карта нещо друго трябва ли ми? 

 

Да обобщя за пазара:

 

за дрехи - Марги аутлет и мол Ераста

за перилни препарати и храни предполагам - Мигрос

на въпросния син пазар- какво интересно има?

на борсите, за които всички говорят и там?

 

Връзка към мнение

Джигер лош не сме яли, навсякъде е вкусно. Огромният проблем е, че таам, дето има джигер, няма искендер и обратно 😜

В супермаркети навсякъде с карта, Марги и Ераста също. 

Преди седмица последно теглих от Револют без такса на ING (в началото на пешеходната улица под Селимие). Не съм сменяла предварително. 

За борси и пазари не съм капацитет.

В неделя най-късно 16-17 да сте на границата. 

В Марги има wifi. 

На влизане 25 лири или 3 евро за дезинфекция, за БГ 5лв.

Връзка към мнение
7 minutes ago, jul said:

Джигер лош не сме яли, навсякъде е вкусно. Огромният проблем е, че таам, дето има джигер, няма искендер и обратно 😜

аз съм искендер фен, така че джегера не ме съблазнява 😄 

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Никога не съм била в Одрин. Та се зачудих (понеже уикендите ни са заети), как е ситуацията през работните дни. Дали пак е така по границата? Не че съм тръгнала, но защо пък не 😉

Връзка към мнение
преди 6 минути , Lyubina каза:

Никога не съм била в Одрин. Та се зачудих (понеже уикендите ни са заети), как е ситуацията през работните дни. Дали пак е така по границата? Не че съм тръгнала, но защо пък не 😉

Вторник е чудесен ден, четвъртък също 🙂

А има ли нова заповед за Турция, че почва октомври? 

@Jorro, гледай хотелът да е далече от големите джамии, че много пеят 😏

Връзка към мнение

Ние ходихме една събота преди 2 седмици. На Капитан Андреево чакахме  1 час на отиване и 3.5 часа на връщане. Тръгнахме в 2 през нощта от София и в 8 бяхме в Одрин. В няколко магазина не прие Evolve картата ми и се видях в чудо, тъй като нямах много в брой.

Освен Мигрос съм си записала да видим Bizim при следващо ходене.

Лекарстата им са на добри цени. Взех си няколко обичайни лекарсва за настинка и гъбички.

В Марги Аутлет-а дойдоха няколко автобуса с българи към 11-12 и стана ужасна навалица.

На Синия пазар си харесах плодове и зеленчуци. Имаше много хубави чери домати и грозде. В София много трудно попадаме на хубави домати и бих се върнала пак само заради тях.

Ако не въведат ПСР тест ще се радвам да отидем пак през октомври. Но смятам да не бъде събота. След българските групи рафтовете в Марги Аутлет-а бяха празни. В аптеката липсваха половината от лекарствата, които исках да взема.

 

 

 

Връзка към мнение

Във файла съм отбелязала местата за пазар, забележителностите вече са ти ги казали. Одрин си заслужава да се разгледа.

 

 

 

Na pazar v Odrin.docx

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, Stryper каза:

Лекарстата им са на добри цени

Малко извън темата, но да си кажа: Лекарствата, които се продават в Турция са с неясен контрол, както на производството, така и на крайния продукт (по спецификация).

Та, аз бих се въздържала от подобни покупки.

Но всеки си решава 🙂 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.