Прескочи до съдържание

Бразилия, Аржентина и Уругвай Vs. Перу и Боливия


Duke

Препоръчани мнения

Най-вероятно ще е само един до два вътрешни полета и не си заслужава разправията за 15-20 спестени долара.

Ще избистря плана окончателно и ще резервирам нещо.

Относно Рио как мислиш  4 дни много ли са малко ? Не е проблем да добавя още два , но ще режа от други места. Искам да видя основното от града и да обиколя плажа от край -до край ;)

За Буенос Айрес оставям 5 дни.

Връзка към мнение

За Рио, зависи колко си подробен, два дни стигат за повърхностно разглеждане, 3 вече си е достатъчно май... Ако включиш и плаж и почивка, може и повече. Като са 3-4 дена ще имаш възможност за буфер в случай че вали или върховете са облачни, няма смисъл да се качваш ако върха е скрит от облаци, нищо не се вижда надолу.

Парати е интересно място, включи и разходка с лодка до плажовете, както не си с кола, или с градски автобус до Trindade или Paraty Mirim ако има, аз съм винаги с кола. Градския плаж е доста мръсен, а ако има силно вълнение/вятър и близките също стават гадни, поне аз последно както бях с деца избягах и отидох на Trindade, преди като беше хубаво времето плажа Jabaquara ми се видя напълно сносен. Има и обиколки с няколко плажа последователно с лодка, аз не съм ги правил. Има неща за гледане и навътре в планината, дистиларни за кашаса, водопади, стария път на златото свършва там, има ресторанти на остров, където те карат с лодка...

На Ilha Grande не съм ходил.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега направих една пробна резервация с GOL и цената на сайта е по-изгодна от търсачките  като всяка агенция си слага някаква такса от минимум 40 реала.


Paraty почти сигурно отпада , защото ще ми отнеме много логистично време.

Предполагам обаче си бил в Оuro Preto и ми се вижда доста интересно. Лесно се прави с полет от Игуасу до Бело Оризонте и после с автобус. В този случай няма да се налага да минавам през Сао Пауло.

За Рио задължително ще се топна , защото плажове много по света , но това място е  символично нали трябва и да се хваля с нещо пред родата  ;)

Значи пиша 4-ри дни минимум за там.

Връзка към мнение

Според мен за Рио 4 дни максимум, 3 пълни също биха ти свършили работа. Това за разглеждане, ако просто ти е гот да се моташ из Рио (което би било много приятно), можеш да си оставиш и още 1 ден.

 

В Оуро Прето не успяхме да отидем, но мисля, че е много красиво и не бива да го изпускаш.

 

 

За Буенос Айрес мисля, че 3 пълни дни са ти достатъчни + 1 за Монтевидео с ферибот от БА. Не, че няма какво да видиш ако останеш 4 дни де...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, Оро Прето си заслужава да се види. Снимки имам в пътеписа. В района са и Mariana

12.jpg (имам и по-хубава снимка, ама не е сканирана)

и Congonhas, там са 12те пророци на Алейжадиньо

F1050008.JPG

по-далече на юг е Тирадентес, съвсем малко градче като Копривщица

F1050014.JPG

(Имаше събор на Харли)

DPPsmall_0016.JPG

То е по-далече и по-неудобно за посещение.

Оро Прето, Мариана и Конгоняс може да се видят за един (дълъг) ден с кола.

 

Ако минеш насам, живот и здраве, може и да те разведа, ама не знам как ще съм с времето. Че и две деца вървят с мене ако е почивен ден :-) Ама можем да пием по нещо със сигурност

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

А в колко часа се смрачава вечер в първата половина на месец март ?

За Бразилия става въпрос  :)


Според това което намирам в нета някъде между 18.30-19.00. Правилно ли се ориентирам ?

Връзка към мнение

Слънцето залязва към 6. Стъмва се по-бързо отколкото в България.

Като ходех да снимам пейзажи понякога проверявах този сайт

http://www.timeanddate.com/sun/brazil/belo-horizonte?month=3&year=2015

 

Така като гледам, щом залязва към 6:10 до 7 ще е тъмно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Цяла седмица след запитването получих отговор и от facebook страницата на Iberia.

За сметка на това се извиниха учтиво няколко пъти за закъснението . Явно си имат отделни служители за Twitter и Facebook  :lol:

Връзка към мнение

След като прегледах известно инфо стигам до извода , че разглеждането на водопадите от аржентинска страна отнема повече време , защото маршрутите са повече + изкачване над дяволското гърло + лодка до островчето. Там е и влакчето през джунглата.

От бразилска страна било достатъчно 3-4 часа за самите водопади + 2-3 часа за парка с птиците.

Разбира се евентуално макуко сафари и поглед с хеликоптер.

Вярно ли е това или не съм доразбрал ?

 

Изникна леко недоразумение - от бразилска страна има ли влакче през джунглата или само в Аржентина ?

Връзка към мнение

След като прегледах известно инфо стигам до извода , че разглеждането на водопадите от аржентинска страна отнема повече време , защото маршрутите са повече + изкачване над дяволското гърло + лодка до островчето. Там е и влакчето през джунглата.

От бразилска страна било достатъчно 3-4 часа за самите водопади + 2-3 часа за парка с птиците.

Разбира се евентуално макуко сафари и поглед с хеликоптер.

Вярно ли е това или не съм доразбрал ?

 

Изникна леко недоразумение - от бразилска страна има ли влакче през джунглата или само в Аржентина ?

 

 

Влакчето е от аржентинска страна само, но аз лично не го възприемам като атракция, ами просто като транспорт (много претъпкан такъв).

 

Иначе правилно си разбрал, че се изисква повече време от аржентинска страна за разглеждане на водопадите, но при всички случаи не повече от един ден.

 

4 часа стигат за бразилската страна освен ако не правиш други активности като тези, които си изброил (според мен).

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За бразилската стигат 2-3 часа, там е една обзорна пътека общо взето. Парка с птиците отделно.

Аз влизах 2 пъти, защото късно се сетих да направя стерео снимки, пък и имах много време, след като не ме пуснаха без виза в Аржентина (не се шашкай, беше отдавна). Та сега ще се ходи втори път по някое време като попораснат децата. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега видях Trem de vale и изглежда много красиво в планината.

На това не съм се качвал, но ще му дойде времето скоро с децата. Той е само между Оро Прето и Мариана, сигурно 10-15км по шосето.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На това не съм се качвал, но ще му дойде времето скоро с децата. Той е само между Оро Прето и Мариана, сигурно 10-15км по шосето.

Да , мисля да го направя .

Ще се съсредоточа първия ден в Ouro Preto на втория и до Мариана , а вечерта нощен автобус за Рио да не се губи ценно време в път :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.