Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте приятели!

 

Толкова много ми дотегна всичко покрай тази пандемия,че реших да започна плануването на посещението ни на необятната руска шир,въпреки многото неизвестни , несигурната обстановка и неяснотата около международните туристически пътувания.

Решили сме да посетим Русия през юни/юли месец 2021 г. за около 15 дни,като основен акцент в пътуването са естествено Санкт Петербург и Москва,а Кижи и Велики Новгород са като глазура върху тортата.

Това е горе долу плана,като естествено може да се обърне в обратен ред:

От ден 1 до ден 7-Санкт Петербург

ден 1: Предвид дългия ден и все още неуточнения час на пристигане,каквото видим все ще е нещо.

ден 2: Ермитаж,Амиралтейство,Дом на великана,Петровска Акватория,

ден 3: Петерхоф+Ораниенбаум.Възможно ли е двата двореца да се направят в един ден или ще е уморително?

ден 4: Екатериненския дворец/Царско село

ден 5:църкви,църкви,църкви-Възкресение Христово/Спас на крови,Казанската катедрала,Исакиевски събор,Николо-Богоявленски събор и един музей за цвят-Фаберже

ден6: Петропавловската крепост и всичко друго,което е останало.

ден 7:Пътуване до Петрозаводск и посещение на Кижи и дървените църкви на острова

ден 8: Тук изниква един въпрос

Да направим за един ден с отиване и връщане от Санкт Петербург до Велики Новгород или да си хваним влака и да пренощуваме там,а след това да продължим към Москва?Ако отидем за един дълъг ден до Велики Новгород,после можем да вземем нощния влак  Санкт Петербург-Москва и така една нощувка ще изкараме във влака.

От ден 9 до ден 15-Москва

ден 9: Москва-Кремъл,Червения площад ,Василий Блажени

ден 10 :Москва-Историческия музей,Парк Горки,църквата Христос Спасител,паметника на Петър Велики

ден 11: Седемте братя +Панорама 360 и Новодевически манастир.

ден 12: Царицино и Коломенское

ден 13:Измаиловския Кремъл+парка ,ВДНХ+фонтана на Приятелството на народите, Работник и колхозничка и музея на Космонавтиката

ден 14:Floating Bridge и разходки в парковете+нещо пропуснато?!?

ден 15: казваме довиждане на Москва и Русия

 

Както виждате въобще не искаме да препускаме,предвид големите разстояния в руските градове.Можем да съкратим по един ден от Санкт Петербург и Москва,но по-скоро ни се иска да са 15 пълни дни.Бюджет на този етап не коментираме,защото много ни се пътува.Дори,само едно пътуване да направим през 2021 г, то трябва да е запомнящо се.

 

Надявам се на съвети и пропуснати места,които да вмъкна някъде в програмата.

Ще тагна @stanimir, @Roje , @ruwenzogy  за помощ.

Моля и всички останали посетили Русия да се включат със съвети!

 

  • Харесвам 13
  • Браво 2
Връзка към мнение

Звучи ми като добър план. 

Не знам часовете на полетите, но в ден 1 може да направите нощна разходка с корабче. 

 

За ден 3 - сигурно е възможно,  но аз бих оставил само Петродвореца,  един ден минава неусетно. 

 

За ден 7 -  не съм сигурен, че дори с автомобил може да се направи Кижи  и връщане в Санкт Петербург в рамките на ден. По-скоро не. 

 

Ден 8 - май няма много смисъл да се връщате до Санкт Петербург,  Велики Новгород не е малък и все ще има как да се доубие време вечерта. 

 

Москва ми изглежда ок,  ще има време за всичко без препускане. 

 

Другото са технически подробности, които знам че ще планираш перфектно,  от типа на ваучери от местните grabo сайтове за разходките с корабчета ( направете дневни и вечерни, или най-добре по залез в Москва),  предварително билети за музеите в Кремъл (в частност за Съкровищницата) и т.н.

Имаш много време,  но основният ти план е хубав! 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 3 минути , stanimir каза:

Звучи ми като добър план. 

Не знам часовете на полетите, но в ден 1 може да направите нощна разходка с корабче. 

За ден 7 -  не съм сигурен, че дори с автомобил може да се направи Кижи  и връщане в Санкт Петербург в рамките на ден. По-скоро не. 

Другото са технически подробности, които знам че ще планираш перфектно,  от типа на ваучери от местните grabo сайтове за разходките с корабчета ( направете дневни и вечерни, или най-добре по залез в Москва),  предварително билети за музеите в Кремъл (в частност за Съкровищницата) и т.н.

Имаш много време,  но основният ти план е хубав! 

Пътуването до Кижи става с кораб тип комета,стигащ за час и половина от Петрозаводск.След това имаш малко повече от пет часа на разположение да се разгледат дървените църкви и се тръгва обратно.С ранен влак от Санкт Петербург и късен влак на връщане е осъществимо,макар и доста уморително.

За ден 3 ще те послушам и ще оставим само Петерхоф

Грабо-ваучери за отстъпки....огромно благодаря!!!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Това съм си запазил в папката с линкове, но ти вече си проверил разписанието :

 

http://kizhi.karelia.ru/info/en/about/the-museum-on-kizhi-island/1503.html

 

Няколко отметки,  които съм гледал относно ваучерите :

 

https://rivertickets.ru/obzornaya-progulka-po-moskve-reke-na-teplokhode-ot-prichala-kievskij-vokzal.html

 

http://razvodka-mostov.ru/#table

 

https://www.locman.net/neva.htm

 

https://nevatrip.ru/night

 

https://spb.kingcoupon.ru/offer/category/Fun

 

 

 

 

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@krasen_denev , направо ти завиждам. Русия поне за мен е не само необятна, но и изключително красива. А Санкт Петербург и Москва са два от най-любимите ми градове в света. Мога да се връщам безкрайно много пъти в тях и всеки път да се чувствам отлично, наслаждавайки се на изумителната им красота и история.

Ние бяхме 6 дни в Москва, на седмия сутринта със Сапсан пътувахме до Петербург, за да може да видим през деня Русия от влака и там останахме 7 дни, като се върнахме в България с полети на Уизеър от Петербург до Будапеща, където останахме един ден и на следващия ден полет до София. На отиване до Москва летяхме с Аерофлот. 

Програмата, която си направил на първо четене е много добра. Винаги може да направиш промени в нея, ако нещо свързано с пандемията не може да се осъществи или е по-трудно.

Примерно в програмата си за Москва не си предвидил според мен най-голямата забележителност не само на Кремъл, но и на цяла Москва. Посещение на Големия Кремълски дворец / настоящата главна резиденция на Вл. Путин/. Още повече, че на теб като на военен допълнително ще ти е още по-интересно да бъдеш в залите / Георгиевската, Александровската/, където се връчват най-големите военни отличия и в които са приемите на руския президент. 

Това е най-сторго охранявания обект в цяла Русия и за да влезете ще Ви е необходим освен всичко друго и голям късмет. Защото няма индивидуални посещения, а два три пъти в месеца групово посещение на групи от по 20-30 човека. Предварително ако успееш да се доредиш до такава група ще е необходима и паспортна проверка. А през цялото време на посещението Ви с Вас ще има и офицери от КГБ, които няма да Ви разрешат дори да мръднете на милиметър от маршрута, който ще следвате. Разбира се в големите зали ще имате и по 10-15 минути за разглеждане и снимки. 

Но повярвай ми всички мерки и трудности, свързани с това посещение си заслужават. Просто е уникално, това, което ще видите. 

Сега в следващи постове ще ти пусна направо нашата програма за пътуването ни. Та това, което ти хареса да го използваш.

Ако искаш ще ти дам и линкове към апартаментите, които бяхме наели в Москва и Петербург, като този в Петербург беше на възможно най-доброто място в града- на 100 метра от Исакиевския събор, на 100 метра от централната метростанция, на 200 метра от Невския проспект и Зимния дворец,   на 200 метра и  от кейовете, откъдето тръгваха корабчетата, а тях ги използвахме всеки ден и два пъти вечерта.

Ще ти дам и координатите на агенциите, които използвахме за посещението на Големия Кремълски дворец в Москва и до Царско село в Екатерининския дворец с Кехлибарената стая. За Царско село използвахме агенция, за да не чакаме 3 часа на опашка, за да влезем.

Сега със сигурност ще е много по-спокойно и перфектно за разглеждане, защото няма да ги има огромнитееееее тълпи туристи. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Музеят на Фаберже е, поне за нас, разочарование - имат 10-на - 15 експоната, и почти нищо от работилницата.

От друга страна, Ермитажът e огромен - за два дена не успяхме да минем дори само из залите, които предварително си бяхме харесали.

Петерхоф беше прекрасен, и в комбинация с парка спокойно си отива цял един ден. Комбинацията с друго може да дойде натоварващо, но зависи на какво темпо сте свикнали.

Вариант за замяна е посещение на Кронштадт - има комети на половин час (май), и е лятото е приятно.

 

Ако имате възможност да избирате дати, на 27.V. е празникът на СПб, и обикновено има организирани тържества из града.

Връзка към мнение
преди 3 часа, Roje каза:

Ще ти дам и координатите на агенциите, които използвахме за посещението на Големия Кремълски дворец в Москва и до Царско село в Екатерининския дворец с Кехлибарената стая. За Царско село използвахме агенция, за да не чакаме 3 часа на опашка, за да влезем.

Сега със сигурност ще е много по-спокойно и перфектно за разглеждане, защото няма да ги има огромнитееееее тълпи туристи. 

Огромно благодаря @Roje!!!

Тези местни агенции за които ти говориш,могат ли да се избегнат ,а в същото време резултата да положителен? Питам,защото използването на тур.агенция за 2 възрастни+2 деца , доста ще оскъпява самото посещение на дадена тур. забележителност? 

Координати на каквото се сетиш-давай насам. Няма да откажа помощ,още повече логистична.

С нетърпение ще очаквам следващите ти постове!

 

Преди 1 час, Hadzhitodorovi каза:

Музеят на Фаберже е, поне за нас, разочарование - имат 10-на - 15 експоната, и почти нищо от работилницата.

От друга страна, Ермитажът e огромен - за два дена не успяхме да минем дори само из залите, които предварително си бяхме харесали.

Петерхоф беше прекрасен, и в комбинация с парка спокойно си отива цял един ден. Комбинацията с друго може да дойде натоварващо, но зависи на какво темпо сте свикнали.

Вариант за замяна е посещение на Кронштадт - има комети на половин час (май), и е лятото е приятно.

Ако имате възможност да избирате дати, на 27.V. е празникът на СПб, и обикновено има организирани тържества из града.

@Hadzhitodorovi, нямам вариант за смяна на датите за месец май,защото големия син е на училище до приключване на матурите през месец юни.

Склонен съм веднага да се откажа от Фаберже.Бях го планувал в този ден само за цвят,но с удоволствие ще го сменя.

За Кронщад ще погледна. Свикнали сме на много ходене,а в комбинация с градски транспорт можем да направим чудеса.

Благодаря ти за включването!

Връзка към мнение

@krasen_denev, за Царацино няма проблем да избегнете тур. агенция. Можете самостоятелно да отидете. Ние я използвахме, защото другия вариант да чакаме 3-4 часа на опашка, за да влезем в двореца, а то не бе и сигурно, че ще успеем да влезем не ни устройваше. Предпочетох да платя и да влезем веднага без да чакаме и минутка. Но тогава имаше твърде много туристи, а сега не мисля, че ще има такива проблеми.

Колкото до Большой Кремлевский дворец там шанс за самостоятелно влизане нямате. Можете самостоятелно да посетите всичко останало в Кремъл, но него не. А той наистина е нещо уникално.

Давам ти линк към тази екскурзия, а Вие ще си решите дали ще я вземете или не. Лошото е че в момента не се допускат в двореца и не може да видиш свободните дати за следващите два месеца - Тук

Всъщност в Кремъл ползвахме още една екскурзия за по лесно влизане и за да не се редим 2-3 часа на опашка за билети. За оръжейната палата и Диамантения фонд. 

Там трябва да отидеш рано сутринта да се наредиш на опашка за билети и ако успееш да вземеш за посещенията до обед влизаш, ако не в 12.30 отново отиваш и се редиш, за да влезеш в следобедните часове за посещение. А групите, които се пускат на по 30 минути са малки. 

Китайците го бяха превърнали в бизнес. Тъй като имаше десетки хиляди туристи китайци те изкупуваха билетите и ги продаваха на техните си групи.

А тъй като ти си любител на историята мисля, че и на теб, и на децата ще Ви е интересно в оръжейната палата, където можете да посетите

ЗАЛИ В ОРЪЖЕЙНАТА ПАЛАТА:
Зал 1. Русские золотые и серебряные изделия XII-начала XVII в.
Зал 2. Русские золотые и серебряные изделия XVII-начала XX в.
Зал 3. Европейское и восточное парадное вооружение XV-XIX в.
Зал 4. Русское вооружение XII-начала XIX в.
Зал 5. Западноевропейское серебро XIII-XIX в.
Зал 6. Драгоценные ткани, лицевое и орнаментальное шитье XIV-XVIII веков. Светский костюм в России XVI-начала XX в.
Зал 7. Древние государственные регалии и предметы парадного церемониала XIII-XVIII в.
Зал 8. Предметы парадного конского убранства XVI-XVIII в.
Зал 9. Экипажи XVI-XVIII в.

 

Ето и тази Экскурсия в Алмазный фонд

 

 

 



 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение

На мен ми хареса музея на Фаберже, но въпрос на предпочитания и време. Разбира се няма сравнение с Ермитажа, но за него отделих само ден, има го и моментът на пренасищането. Но пък ако отида пак, отново бих го посетила. Не далеч е и Yusupov Palace, мен ме изненада много приятно. Ако сте с деца, вероятно ще харесат и макетите, има 2 в Санкт Петербург, също и в Москва, но препоръчвам първите.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Красене, от мене няколко съвета. За Москва. На останалите места и аз имам огромно желание да отида (особено в Кижи).

Първо - за толкова време в Москва отдели един ден, за да излезеш от нея. Всяко от местата по Золотое Кольцо си струва. Аз бях по работа в Москва предното лято и не можех много да щъкам, но деня, който отделих за Сергиев Посад, ми напълни душата. А аз принципно хич не си падам толкова по манастири и храмове, но това място ме грабна.

Планирай си Кремъл да е в събота, защото само тогава е парадът на конните гвардейци. На обяд.

Планирай го така, че да си в Москва в третата седмица на някой от месеците. Защото това е седмицата на безплатните музеи. Във всеки от дните има немалък избор от различни безплатни музеи. И всеки музей има точно определен безплатен ден. НАй-много са безплатните музеи в петък и в неделя, в събота имаше най-малък избор (затова и предлагам съботата да ти е за Кремъл, там безплатни входове няма. 

Ако приемем, че пътуването ти е в такъв период (пък и по принцип) не бих препоръчал Коломенское и Царицьiно да са в един ден (по спомен свободните входове се падаха в сряда и в петък съответно). Знам,ч е логистично са в една посока, но аз поне не бих ги правил в един ден.

Не виждам в Програмата ти Парка на Победата... За тебе и за момчетата е задължителен обект, мисля... Аз поне толкова военна техника на едно място не съм виждал друг път.

Измайловският "Кремъл" е битак. Ако нещо трябва да отпадне от програмата ти, това е. Ама пък ако ще пазарувате (шапки и шалове от полярни лисици, да речем, пък и каквото да е, това ви е мястото. Ама не в почивен ден), Иначе отзад Измайловският парк също е много красив, но може да се пропусне.

Като един допълнителен щрих, ако намерите време (мисля че и преди съм ти споменавал) много приятно впечатление ми направи музеят на Военноморския флот в Северно Тушино; на момчетата ще им е приятно да се разходят из вътрешността на подводница... Беше последното нещо, което очаквах на 800 км от най-близкото море. 🙂 

 

А, да. Московският зоопарк. Не е задължителен, ама с деца сте 🙂 

 

П.П. Новодевичият манастир беше в тотална реконструкция миналата година. Нямаше никакъв смисъл да се влиза вътре, освен в гробището, което си е отделно. Нямаше изгледи скоро да приключи. Проверете, как е понастоящем.

 

П.П. Във Василий Блажени няма никакъв смисъл да се влиза. Уау-ефектът е отвън, а билетите са скъпи за възрастни. За ученици и студенти бяха много по-евтини. Студентите ми влязоха без мене и никой от тях не беше впечатлен.

 

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Ще следя теметаи аз. Точно вчера си говорихме с половинката, за варианти за пътуване и този с Русия надделя. Първо защото през лятото нещата може да са по спокойни и наистина да може да се пътува, и после тогава е времето за пътуване там. Направо си открадвам плана, но може да включа повече места ако решим да е с няколко дни повече. Благодаря и на всички, които споделихте информация.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз също мисля, че Измайловски Кремъл е излишен. В него ден може да направите доста други неща, тъй като останалите обекти са един до друг, а Музея на космонавтиката е чудесен, но не е голям.

Не виждам в програмата за Москва-улица Арбат-не се не може без нея, но си е класика.

Една разходка из най-красивите метростанции също смятам за задължителна.

Когато сте на Червения площад, дори и да не си падате по магазини-влезте в ГУМ-мноого красив. После починете в Александровската градина. И този ден се върнете отново на площада, но вечер. Тръгнете към Бальшой театр-красиво е.

И в двата града много ми харесаха разходките с лодка, защото видяхме още и още неща.

Виждам, че сте в периода на белите нощи - за вдигането на мостовете- най-добре се вижда до Дворцовия мост-от страната на Ермитажа.

 

Ех Русия.....

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , Hadzhitodorovi каза:

Колко скъпи, ако не е тайна? 🙂

Хиляда рубли за чужденци, 500 рубли за руснаци. 200 рубли за студенти, вкючително чужденци, ако имат ISIC или IYIC. За деца до 16 години е безплатно, независимо от националността.

Рублата е паднала доста, междувременно, по сегашния курс 1000 рубли са 22 лв. И все пак смятам, че е скъпо на фона на толкова много други неща, които има за гледане в Москва. А и има достатъчно на брой църкви, в които се влиза безплатно.

 

Към по-горното мнение. Музеят на космонавтиката може и да не е голям, но с двама синове Красен трябва да си предвиди минимум два часа за там. И вероятно ще са най-добре прекараните часове за целия престой в Москва 🙂 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Музеят не е много голям, но ако се зачетеш подробно в експонатите времето си лети, а и ВХДН е доста обширен комплекс, където може да се прекарат часове. Съвсем наблизо е и знаменития  "Работник и колхозничка"  от заставката на "Мосфильм" 

 

 

Имам бегъл спомен, че след определен час или в определен ден билетите за Събора бяха по-евтини. 

Аз също не бях особено впечатлен,но се дължеше и на пренасищане от храмовете в Санкт Петербург и Кремълският комплекс. 

 

Измайлово  е един огромен пазар, където стотици търговци продават едни и същи сувенири, но пък пазарлъкът там върви добре , ако ще купувате и подаръци. 

 

"Горки парк" по нищо не отстъпва на всеки подобен парк в Европа и също е задължително място. 

 

I follow the Moskva
Down to Gorky Park
Listening to the wind of change... 

 

 

Подкрепям за ден извън Москва, ако програмата го позволява. 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 21 часа, master_of_germs каза:

Красене, от мене няколко съвета. За Москва. На останалите места и аз имам огромно желание да отида (особено в Кижи).

Първо - за толкова време в Москва отдели един ден, за да излезеш от нея. Всяко от местата по Золотое Кольцо си струва. Аз бях по работа в Москва предното лято и не можех много да щъкам, но деня, който отделих за Сергиев Посад, ми напълни душата. А аз принципно хич не си падам толкова по манастири и храмове, но това място ме грабна.

Планирай си Кремъл да е в събота, защото само тогава е парадът на конните гвардейци. На обяд.

Планирай го така, че да си в Москва в третата седмица на някой от месеците. Защото това е седмицата на безплатните музеи. Във всеки от дните има немалък избор от различни безплатни музеи. И всеки музей има точно определен безплатен ден. НАй-много са безплатните музеи в петък и в неделя, в събота имаше най-малък избор (затова и предлагам съботата да ти е за Кремъл, там безплатни входове няма. 

Ако приемем, че пътуването ти е в такъв период (пък и по принцип) не бих препоръчал Коломенское и Царицьiно да са в един ден (по спомен свободните входове се падаха в сряда и в петък съответно). Знам,ч е логистично са в една посока, но аз поне не бих ги правил в един ден.

Не виждам в Програмата ти Парка на Победата... За тебе и за момчетата е задължителен обект, мисля... Аз поне толкова военна техника на едно място не съм виждал друг път.

Измайловският "Кремъл" е битак. Ако нещо трябва да отпадне от програмата ти, това е. Ама пък ако ще пазарувате (шапки и шалове от полярни лисици, да речем, пък и каквото да е, това ви е мястото. Ама не в почивен ден), Иначе отзад Измайловският парк също е много красив, но може да се пропусне.

Като един допълнителен щрих, ако намерите време (мисля че и преди съм ти споменавал) много приятно впечатление ми направи музеят на Военноморския флот в Северно Тушино; на момчетата ще им е приятно да се разходят из вътрешността на подводница... Беше последното нещо, което очаквах на 800 км от най-близкото море. 🙂 

 

А, да. Московският зоопарк. Не е задължителен, ама с деца сте 🙂 

 

П.П. Новодевичият манастир беше в тотална реконструкция миналата година. Нямаше никакъв смисъл да се влиза вътре, освен в гробището, което си е отделно. Нямаше изгледи скоро да приключи. Проверете, как е понастоящем.

 

П.П. Във Василий Блажени няма никакъв смисъл да се влиза. Уау-ефектът е отвън, а билетите са скъпи за възрастни. За ученици и студенти бяха много по-евтини. Студентите ми влязоха без мене и никой от тях не беше впечатлен.

 

 

@master_of_germs,благодаря ти за включването! 

-за Кремъл в събота ще се опитам да го направя.

-Москва в третата седмица на месеца ,няма как да стане.Ще сме в Русия в периода 30.06-14.07./за сега/

-от Золотое Кольцо достъпен ми се вижда точно Сергиев Посад,защото другите религиозни места се падат доста далеч от Москва-ще го включа.

- Измайловският Кремъл+парка излиза от програмата/благодаря ви на всички/

-Новодевическият манастир-реконструкцията е завършена и до преди няколко дни, на снимките се виждаха тук там останали скелета,но сега всичко е приключило и манастира е реставриран.

-честно да ти кажа за Василий Блажени не съм и мислел да влизам, а сега вече  е сигурно. Ще заложа на Спас на Крови/Възкресение Христово в Санкт Петербург.

-Тушино и Военноморския музей най-вероятно ще ги пропуснем,защото в Талин посетихме точно такъв музей и се разхождахме в какви ли не кораби и в подводница.

-За московския зоопарк.....заслужава ли си??? Нищо,че сме с деца след зоологическите градини в Будапеща и Талин/за сега са ни мерило за хубави зоопаркове/ не искаме да посещаваме какви да е зоо-градини.Трябва да са доста над горе-споменатите две,като ниво.

-Парка на Победата ще го добавя в деня с посещение на Панорама 360 -ден 11.

 

преди 5 часа, stanimir каза:

Музеят не е много голям, но ако се зачетеш подробно в експонатите времето си лети, а и ВХДН е доста обширен комплекс, където може да се прекарат часове. Съвсем наблизо е и знаменития  "Работник и колхозничка"  от заставката на "Мосфильм" 

Имам бегъл спомен, че след определен час или в определен ден билетите за Събора бяха по-евтини. 

Аз също не бях особено впечатлен,но се дължеше и на пренасищане от храмовете в Санкт Петербург и Кремълският комплекс. 

"Горки парк" по нищо не отстъпва на всеки подобен парк в Европа и също е задължително място. 

Подкрепям за ден извън Москва, ако програмата го позволява. 

Да,затова ВДНХ+Работник и колхозничка и Музея на Космонавтиката ще останат в ден 13,където току що освободихме време с отпадането на Измайловския Кремъл

Ден извън Москва-програмата го позволява.😉

 

преди 6 часа, dikrasteva каза:

Аз също мисля, че Измайловски Кремъл е излишен. В него ден може да направите доста други неща, тъй като останалите обекти са един до друг, а Музея на космонавтиката е чудесен, но не е голям.

Не виждам в програмата за Москва-улица Арбат-не се не може без нея, но си е класика.

Една разходка из най-красивите метростанции също смятам за задължителна.

Когато сте на Червения площад, дори и да не си падате по магазини-влезте в ГУМ-мноого красив. После починете в Александровската градина. И този ден се върнете отново на площада, но вечер. Тръгнете към Бальшой театр-красиво е.

И в двата града много ми харесаха разходките с лодка, защото видяхме още и още неща.

Виждам, че сте в периода на белите нощи - за вдигането на мостовете- най-добре се вижда до Дворцовия мост-от страната на Ермитажа.

 

Ех Русия.....

Здравей и благодаря за включването! Метростанциите не съм ги споменал,защото седем дни ще се придвижваме изключително и само с метра и ми се струва,че ще успеем да ги видим/поне повечето/

Улица Арбат ще я направим някой следобед или привечер/доколкото може да се каже привечер/,точно поради факта,че сме в периода на белите нощи и според мене ще имаме доста време.Така в Талин за два дена посетихме всичко и после се чудехме какво да правим.😀

Разходки с лодки-не ги харесваме,но в това пътуване ще изневерим на навиците си и съм убеденна 100%,че ще ги направим и в Москва и в Санкт Петербург.

@dikrasteva,както казваш........."Ех Русия"

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Сергиев Посад може да се направи за ден и да ти остане време за още нещо вечерта. Примерно вечерна разходка във ВДНХ, за да го видиш осветен. Има автобуси за Сергиев Посад, които тръгват от автогара, която е до метростанция ВДНХ. май беше номер 388  Другият вариант е с влак. Доста по-колоритен.

 

Зоопаркът, честно казано, има твърде много бетон. Ние даже по-голямата част от Московския не го разгледахме, че аз уцелих един период на постоянни дъждове, а там точно се изля и зверска градушка, та и предвиденият за след него музей на Висоцки ми се размина. Ние всъщност в Зоопарка влязохме с връзки, безплатно през един вход за персонала. Но @Mistress of Germs има познати, които работят там, в отдела за земноводните и всъщност влязохме "в кухнята". Включихме се в тур за хранене на жабите и другите земноводни, и там научихме толкова нова информация, че свят ми се зави. А сме си доста вманиачени по зоологията и уж си мислехме, че знаем много. После специално нас си ни разведоха съвсем бекстейдж в звена, където посетители не се допускат. Тропически оранжерии, където отглеждат растенията за украса на някои клетки но най-вече за храна на екзотични животни, отделението по развъждане на  нощни пеперуди, други разни неща. така че накрая за същинския зоопарк почти не ни остана време. Но от гледна точка на образователност и нови научени неща - да московският зоопарк, поднесен ни по този начин, беше невероятно преживяване 🙂 

Но за стандартно посещение определено отстъпва на този в Будапеща, макар че вероятно има по-голямо разнообразие от видове. В Будапеща пространството е оптимизирано максимално, И наистина има много, ама много животни, в добре оформена среда, просто усещането е за липса на достатъчно пространство...

Но на мене вече след Сингапур ми е много трудно да оценя подобаващо други зоопаркове. 🙂 Та Московският в никакъв случай не е задължителен.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Изказването по-горе,че Музея на космонавтиката не е голям, беше с идеята да се освободи време за други неща през деня, а иначе не отричам че е чуден и дори 2 часа не знам дали ще стигнат, но това за един музей не е много смятам.

Освен това, ако наистина има 2 момчета в групата /съжалявам, но не зная възраста им/, Планетариума също е много интересен. На първия етаж има експонати, с които уредничките в музея ни показваха действието на основни физични закони. Там единствения ни проблем беше филма в края на обиколката, който естествено беше на руски и сина ни заспа 😉 /много го мъчеше този език/.

По отношение на зоологическата градина- ние не сме били нито в Будапеща, нито в Талин, но след немските и тази във Виена не бе добра идея за нас.

В Санкт Петербург едно от най-емоционалните преживявания беше посещението на "Монумент героическим защитникам Ленинграда" и малкия музей под него- препоръчвам!

Ние Петерфоф си го оставихме за десерт и не съжалявам, някакси стана като черешката на тортата, но това си е мое усещате

 

 

п.п. за да не пиша нов пост-Фаберже ще видите и в Кремъл и в Ермитажа, така че наистина спокойно може да го пропуснете

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз имам друго предложение, не толкова известно и на децата ще им е интересно, спроред мен:

 

https://bunker42.com/

 

Бункерът в Таганския район на Москва е построен по заповед на Сталин през 1956 година. В пространството, което представлява вертикална  шахта с дълбочина 18 етажа и площ 7000. кв. м., се е намирал ,резервният команден пункт,  на авиационния щаб при ядрена бомбардировка. 

В бункера са можели да се скрият 5000 души, а храната, горивото и въздухът биха им стигнали за половин година.

Командването на бомбардировачите, които на борда си са имали ядрено оръжие, се е осъществяло от бункера до 1986 година. През 2006 г. на мястото на бункера е открит музей, а също и ресторант. Сега при екскурзии можеш да видиш симулация на взрив на ядрена бомба, изстрелване на ядрена ракета и да поиграеш на квест.

 

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.