Прескочи до съдържание

Okavango Delta & Chobe trail - търся мнение


Nati

Препоръчани мнения

Здравейте,

Покрай черния петък се замислих за едно пътуване до Африка. Не сме ходили до сега там, та затова търся мнение.

Вече си запазихме пътуване с известните Nomad Tours (предполагам, че повечето хора ги знаят; надявам се да не се води реклама) и сега се чудим дали да платим, за да стане официално. Имаме още 5 дни за решението ни 🙂

Попринцип не обичаме организирани турове, но пък така ще е по-лесно този път (няма да се правят кой знае какви планове, програми...) и ще се запознаем с нови хора, което след толкова време изолация ще е добре.

Тура е за 7 дни, в началото на май и включва - Ghanzi, Moremi Game Reserve area, Savuti Game Reserve, Chobe National Park, Victoria Falls - тръгва се от Намибия, през Ботстване и се стига до Зимбабве.

Таа, чуденето ми е ок ли е този план за първо посещение на Африка или по-добре да търся нещо друго / по-интересно евентуално / да се насоча към други държави - Кения, изцяло само в Намибия или Южна Африка,..... Разбирам, че всеки човек мисли различно, но събирам всякакви мнения.

Според вас началото на май месец ок ли е за този район? Според гугъл уж е добре....

Мисля да запазя и един трасфер с тях - от Victoria Falls до Йоханесбург - откъдето ще се приберем в България.

Ясно ми е, че ще трябва да плащаме визи за различни държави, като няма да сме много време там, а само ще кацаме и излитаме.

До колкото видях - ваксини не ни трябват за тези държави - надявам се да е така?

Сега за въпроса с Covid вируса - не се знае какво ще стане до тогава - разчитам на голям късмет. Но, ако нямаме късмет, вариантите са - в края на февруари да го променя за други дати или през март/ април да си платя такса и тогава да го изместя? Полетите мисля да са с Qatar, които ще дадат ваучер, ако нещо стане - таа, все някъде ще идем (дори и не в Африка) с този ваучер.

Нещо друго, което да изпускам и е хубаво да се съобрази?

Всякакви мнения биха ми били полезни.

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Намибия си е по-скоро за самостоятелно пътуване (можеш да разгледаш дневника ми от там - описала съм и за наемането на кола, и за всичко останало). Ние стигнахме до границата със Замбия, но не сме влизали, защото не беше планирано и не беше договорено с рент-а-кар компанията.  7 дни за Намибия и Замбия е изключено, освен ако не искате просто да ги отметнете. В Намибия разстоянията са огромни, а обектите, които се разглеждат са разпръснати и неминуемо се пътува с часове. Ние бяхме там 14 дни и определно имаше неща, за които времето не ни стигна. Началото на май не е от най-добрите периоди, особено ако искате да правите сафари. Подходящото време е от края на юли до към септември, като август и септември са по-добре (неслучайно и цените са по-високи тогава - това е високият сезон). 


Ако имаш някакви конкретни въпроси, питай. 🙂

 

P.S. Имай предвид, че само пътят от Виндхук до ивицата Каприви е един цял ден - 12 часа, а като се има предвид, че катарците кацат около 11 на обяд, е абсолютно невъзможно да стигнете там в деня на пристигането.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

да, ако отпадне това пътуване си мислех за вариант Намибия, самостоятелно за 2 седмици през август, като вариант. Или вариант самостоятелно Южна Африка, пак 2 седмици през октомври. Но, пък за такова пътуване ще ми трябва време за организиция - по-ранно запазване на кола, спане..., поне няколко месеца по-рано, а в момента не е сигурно какво ще стане с този вирус.

Тааа, май затова Намибия отпада от моя план за 2021, освен, ако нещо не се промени значително през декември - януари... Но, със сигурност ще го помисля още малко...

Връзка към мнение
На 30.11.2020 г. в 16:55, Nati каза:

Здравейте,

Покрай черния петък се замислих за едно пътуване до Африка. Не сме ходили до сега там, та затова търся мнение.

Вече си запазихме пътуване с известните Nomad Tours (предполагам, че повечето хора ги знаят; надявам се да не се води реклама) и сега се чудим дали да платим, за да стане официално. Имаме още 5 дни за решението ни 🙂

Попринцип не обичаме организирани турове, но пък така ще е по-лесно този път (няма да се правят кой знае какви планове, програми...) и ще се запознаем с нови хора, което след толкова време изолация ще е добре.

Тура е за 7 дни, в началото на май и включва - Ghanzi, Moremi Game Reserve area, Savuti Game Reserve, Chobe National Park, Victoria Falls - тръгва се от Намибия, през Ботстване и се стига до Зимбабве.

Таа, чуденето ми е ок ли е този план за първо посещение на Африка или по-добре да търся нещо друго / по-интересно евентуално / да се насоча към други държави - Кения, изцяло само в Намибия или Южна Африка,..... Разбирам, че всеки човек мисли различно, но събирам всякакви мнения.

Според вас началото на май месец ок ли е за този район? Според гугъл уж е добре....

Мисля да запазя и един трасфер с тях - от Victoria Falls до Йоханесбург - откъдето ще се приберем в България.

Ясно ми е, че ще трябва да плащаме визи за различни държави, като няма да сме много време там, а само ще кацаме и излитаме.

До колкото видях - ваксини не ни трябват за тези държави - надявам се да е така?

Сега за въпроса с Covid вируса - не се знае какво ще стане до тогава - разчитам на голям късмет. Но, ако нямаме късмет, вариантите са - в края на февруари да го променя за други дати или през март/ април да си платя такса и тогава да го изместя? Полетите мисля да са с Qatar, които ще дадат ваучер, ако нещо стане - таа, все някъде ще идем (дори и не в Африка) с този ваучер.

Нещо друго, което да изпускам и е хубаво да се съобрази?

Всякакви мнения биха ми били полезни.

 

 


Привет,

От местата, които си описала (Ghanzi, Moremi Game Reserve area, Savuti Game Reserve - Савути е по-скоро район във вътрешноста на национален парк Чобе, а не отделен резерват, Chobe National Park - тук имат предвид частта покрай река Чобе, Victoria Falls) и от продължителноста на тура 7 дни, аз си правя заключението, че това е тур изключително на Ботсвана, който свършва във Виктория Фолс, Зимбабве. Името на фирмата (Nomad Tours, знам ги) ме кара да мисля, че това е някакъв тип overlanding (група, която се предвижва с камион). Намибия в тура почти няма, ако тръгва от там, то ще имате само един преход от Виндхук до границата с Ботсвана т. е. Намибия не я смятай особено много като дестинация в тура, освен ако не отидете по-рано и не си направите нещо предварително. Примерно за 3-4 дни можете да направите пустинята Намиб (големите дюни в Сосусвлей + малко от крайбрежието, примерно Walvis Bay със Sandwich Harbour).

Местата са прекрасни, водопада Виктория ще е пълноводен през май месец. За сафари е най-добре от началото на юли докъм средата на октомври. Аз съм ходил края на май, началото на юни по тези места и не беше зле, от хищниците видяхме лъвове и петнисти хиени на няколко пъти, диви кучета и леопард веднъж, гепарди не видяхме на това сафари, не, че няма по принцип по тези места. Слоновете, хипопотамите, крокодилите, жирафите, антилопите голямо кудо, водните кози и импалите са ви гарантирани. По-късно като цяло се виждат повече животни, но и ще е по-сухо, ще има по-малко зеленина и ще е по-голяма жега.

Дали е добре за първо посещение на Африка? Ами добре е, Ботсвана е топ дестинация, включени са едни от най-добрите паркове и резервати, делтата на Окаванго и водопада Виктория са топ световни забележителности. Няма никаква вероятност да сбъркате, да се минете, да не е хубаво и пр. 

Дали няма да ви е по-интересно в Ю. Африка, Намибия, Кения, Танзания, Уганда или друга африканска държава не знам. Всички са прекрасни, различни, красиви сами по себе си. В някои съм ходил по няколко пъти и пак не мога точно да кажа къде ми харесва най-много. Различни са и все отнякъде трябва да започнете. Маршрута, който сте избрали е много удачен.

Не знам какъв ще е този трансфер от Виктория Фолс до Йоханесбург. Това някакъв друг тур ли е? По принцип си има полети по този маршрут.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 30.11.2020 г. в 17:38, chandni каза:

🙂

P.S. Имай предвид, че само пътят от Виндхук до ивицата Каприви е един цял ден - 12 часа, а като се има предвид, че катарците кацат около 11 на обяд, е абсолютно невъзможно да стигнете там в деня на пристигането.


Този тур изобщо не ходи на север от Виндхук и към ивицата Каприви, ами направо цепят на изток към границата с Ботсвана и още на първата вечер от организирания тур преспиват в Ghanzi (отвъд границата). Във Виндхук няма начин да не преспят поне една вечер преди да им започне програмата от Номад Турс. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Супер, много благодаря FlyTraveler за подробния коментар! В крайна сметка решихме да запазим тура и вече си купихме самолетните билети. Тръгваме на 27 Април към Виндхук и там ще сме 1 ден и половина - нямаме план какво точно ще правим през това време. Вариант е да го преместим с няколко дни по-рано и да направим това, което предложи за 3-4 дни в Намибия. Или просто да се мотаем и да оставим Намибия за самостоятелно пътуване някой ден. 

Тура приключва на 6 май и това, което имахме като идея е да вземем трансфер пак с Nomad Tours - от водопад Виктория до Йоханесбург (7-8 май) - още не сме го направили , цената беше някъде 130евро на човек (с 1 нощувка). Трябва да проверя какви полети има. Ако са същите пари, то тогава може да е по-добре със самолет.

Връщането към България от Йоханесбург е на 10 май - та, със сигурност ще имаме 1 ден престой в Йоханесбург, където мислехме да се помотаем и разгледаме.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ще можеш да намериш полет на тази цена, имаше по 2-3 на ден преди.

много е красиво там! А облаците са най - красивите! Като от скрийн на уиндус. 

3FFDB5DE-5AC0-4F22-A750-74CBC50C7115.jpeg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.