Прескочи до съдържание

Интерлакен


ruwenzogy

Препоръчани мнения

Здравейте,

Може ли да споделите някакви идеи за  два дни в района на Интерлакен.  Знам само за Бернина експреса, а ми се ще да направя и някакви по-леки трекчета...

Става въпрос за следващото лято.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , ruwenzogy каза:

Здравейте,

Може ли да споделите някакви идеи за  два дни в района на Интерлакен.  Знам само за Бернина експреса, а ми се ще да направя и някакви по-леки трекчета...

Става въпрос за следващото лято.

Бернина експрес изобщо не е в този район на Швейцария.

 

Тагвам @Гост да ти каже нейните идеи за района.

 

@Lindt и @Gentleman Basta също могат да помогнат, мисля... Както и доста други. Пък аз ще следя темата, понеже за догодина нищо не се знае дали се знае, и е добре човек да има направени доста планове, които, ако излезе възможност, бързо да реализира...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ха , вярно. Аз си мислех, че е от Лаутербрунен.  Много съм неподготвен за района.  Иска ми се да видя Юнгфрау и Айгер.....

Връзка към мнение

@ruwenzogy Ще ти дам максимални идеи за два дни, поне знам темпото ти. Трябва само да уточниш дали искаш програма максимум пеша или програма максимум гледки. Имай предвид само, че ако времето се развали, и ти ще се “развалиш” без да имаш план Б. 
 

Междувременно виж новата придобивка в района. 
 

https://v-bahn.jungfrau.ch/en/v-bahn/eiger-express

Връзка към мнение
преди 37 минути , Гост каза:

@ruwenzogy Ще ти дам максимални идеи за два дни, поне знам темпото ти. Трябва само да уточниш дали искаш програма максимум пеша или програма максимум гледки. Имай предвид само, че ако времето се развали, и ти ще се “развалиш” без да имаш план Б. 
 

Междувременно виж новата придобивка в района. 
 

https://v-bahn.jungfrau.ch/en/v-bahn/eiger-express

Програна максимум гледки. вече не съм много много за пеша...

 

Връзка към мнение
преди 22 минути , ruwenzogy каза:

Програна максимум гледки. вече не съм много много за пеша...

 

Ако мен питаш, ти ще биеш всеки 25-годишен в ходене, темпо и упоритост, но напълно те разбирам 🙂 

 

И втори въпрос - каква ти е планираната логистика, защото това е важно? Два дни общо в Швейцария, които ще посветиш на Айгер и сие, тоест Летище - Интерлакен - Летище, или имаш и вътрешни совалки? 

Връзка към мнение
преди 1 час, Гост каза:

Ако мен питаш, ти ще биеш всеки 25-годишен в ходене, темпо и упоритост, но напълно те разбирам 🙂 

 

И втори въпрос - каква ти е планираната логистика, защото това е важно? Два дни общо в Швейцария, които ще посветиш на Айгер и сие, тоест Летище - Интерлакен - Летище, или имаш и вътрешни совалки? 

Значи това е една малка част от планирана голяма обиколка с кола на Западна Европа. Два дни отделям на района около Айгер /евентуално може и 3 /

Мисля за спане на къмпинг, понеже цялото пътуване ще е  с импровизирани спанета / палатки / основно по къмпинзи. Чудя се къде да спя - Интерлакен, Лаутербрунен, Гриндевалд , или някъде там... Пиши ги два цели дни в района -  от сутринта  до късно вечерта на втория ден...с максимално препускане

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , ruwenzogy каза:

Значи това е една малка част от планирана голяма обиколка с кола на Западна Европа. Два дни отделям на района около Айгер /евентуално може и 3 /

Мисля за спане на къмпинг, понеже цялото пътуване ще е  с импровизирани спанета / палатки / основно по къмпинзи. Чудя се къде да спя - Интерлакен, Лаутербрунен, Гриндевалд , или някъде там... Пиши ги два цели дни в района -  от сутринта  до късно вечерта на втория ден...с максимално препускане

Това ми дава голяма яснота. Ще ти спретна една-две идеи, като ще ги съобразя да са максимално ефективни и като бюджет.

Връзка към мнение

@ruwenzogy

 

Има време за твоите планове, но защото знам колко обичаш да планираш, ето ти няколко идеи 🙂

 

На първо време ти препоръчвам категорично да увеличиш дните от два на три.  И заради паса, и не само.

 

При положение, че интересът ти е специално към Айгер и околността, възможно най-доброто за теб е Jungfrau Travel Pass.

 

https://www.jungfrau.ch/en-gb/jungfrau-travel-pass/ 

 

Моето предложение към теб е този къмпинг:

 

https://www.campingjungfrau.swiss/en/Camping/Summer

 

но с този пас ще можете да изберете къмпинг и около Интерлакен, ако трябва (влакчето е безплатно).

 

Има изключителни трекове - всички напълно постижими, без никакви сериозни стресове. 

 

Първият: Максимално близо до Северната стена на Айгер. Нямах време за него това лято...

 

https://www.myswitzerland.com/en-ch/experiences/route/eiger-trail-the-swiss-alpine-experience-trail/

 

Eiger Trail

 

Около Murren има прекрасни трекове - след като се покатерите горе с гондолата

 

https://www.alltrails.com/trail/switzerland/bern/north-face-trail

 

Walking the Northface Trail in Mürren, Switzerland | Earth Trekkers

 

Или изключително леката и разкошна Panorama Trail Männlichen - Kleine Scheidegg.

 

https://jungfrauregion.swiss/en/summer/tracks/panorama-trail-maennlichen-kleine-scheidegg/

 

csm_46143694_a38c8d1d01.jpg

 

И още много, много...

Връзка към мнение
Преди 1 час, Гост каза:

 

Или изключително леката и разкошна Panorama Trail Männlichen - Kleine Scheidegg.

 

https://jungfrauregion.swiss/en/summer/tracks/panorama-trail-maennlichen-kleine-scheidegg/

 

csm_46143694_a38c8d1d01.jpg

 

И още много, много...

Бих продължил (ние го направихме и сме доволни като свине в кочина) до Alpiglen през Eigergletscher. Тук е маршрутът в Гуугъл Мапс - лек, много живописен и след Айгерглетчер минаваш под легендарната Северна стена. Можеш и да слезеш до Гринделвалд, но това означава слизане на още 700м денивелация и може коленете да ти се оплачат 🙂 Всъщност в поста на Рейни има 2 отделни пътеки по този маршрут

 

Иначе с твоето време, ако имаш някакъв пас и лифтовете са ти безплатни, мога да препоръчам качване до Ротхорн и виждане на езерата и доста върхове, Фирст с кратка разходка до Backalpsee. В страни от района на Лаутербрунен е, но Oeschinensee си заслужава, особено при хубаво време.

 

Ако имаш избор, отивай да спиш в долината на Лаутербрунен. Интерлакен пасти да яде!

 

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Gentleman Basta каза:

Бих продължил (ние го направихме и сме доволни като свине в кочина) до Alpiglen през Eigergletscher. Тук е маршрутът в Гуугъл Мапс - лек, много живописен и след Айгерглетчер минаваш под легендарната Северна стена. Можеш и да слезеш до Гринделвалд, но това означава слизане на още 700м денивелация и може коленете да ти се оплачат 🙂 Всъщност в поста на Рейни има 2 отделни пътеки по този маршрут

 

Иначе с твоето време, ако имаш някакъв пас и лифтовете са ти безплатни, мога да препоръчам качване до Ротхорн и виждане на езерата и доста върхове, Фирст с кратка разходка до Backalpsee. В страни от района на Лаутербрунен е, но Oeschinensee си заслужава, особено при хубаво време.

 

Ако имаш избор, отивай да спиш в долината на Лаутербрунен. Интерлакен пасти да яде!

 

 

Направили сте прекрасен маршрут! И не само този... И да, абсолютно вярно. Аз се въздържах да цитирам повече маршрути 🙂 Просто исках да му дам идеи за какво говоря, детайлно могат да се направят изключителни комбинации. 

 

Без пас и само пеша - според мен - ще е много трудно да види максимално гледки (каквото иска Оги), а отделни билети - тая огромни съмнения, че би било добра идея - и без карта за намаления билетите биха станали изключително неприятни. 

 

И аз не бих препоръчала Интерлакен 🙂 

Връзка към мнение

Цяла нощ си мечтая и сънувам колко прекрасно ще бъде пътуването.

Паса ми пасва идеално. Оставаме 3 дни и ще се опитаме да обиколим максимално. Дано и времето да е с нас...

Къмпинга също ми харесва, но доколкото разбирам искат поне 5 нощувки. Ще търся и други варианти за нощуване.

А за трековете просто нямам думи. Толкова красиво изглежда и не са особено дълги и трудни....

Дано сме здрави само, че аз вече съм в рисковата група...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.