Прескочи до съдържание

Пътуване до Италия 2021г.


VeronikaIv

Препоръчани мнения

Здравейте, магеланци! 

Весела Коледа на всички! Бъдете здрави и от сърце Ви желая много пътувания през новата година!! 

Съжалявам, ако излишно отварям тема но ще ми трябва много помощ. 

Искам да организирам пътуване за мен, приятелят ми и кучето ни до Италия. Засега съм се спряла на Венеция, но може и да има промени. Промените ще са главно, ако докато тръгнем има възможност за посещение на футболни мачове, да се посети такъв. Искам да пътуваме с кола и НИКОГА не сме ходили в Италия с кола. Бих приела всякакви препоръки за маршрут, сайтове за хотели, сайтове за закупуване на билети и прочие. Мисля да направим пътуването за 7 дни. Прочетох доста неща тук в сайта, но дори незнам от къде да започна с организацията на пътуването. Възнамерявам да го организирам за Февруари или Април 2021г., като това също търпи промени. 

Искам да отбележа, че нямам никаква идея и как стоят нещата с пътуванията в момента.. 

Много Ви благодаря предварително!!! 🌲

Връзка към мнение
преди 1 минута , VeronikaIv каза:

Здравейте, магеланци! 

Весела Коледа на всички! Бъдете здрави и от сърце Ви желая много пътувания през новата година!! 

Съжалявам, ако излишно отварям тема но ще ми трябва много помощ. 

Искам да организирам пътуване за мен, приятелят ми и кучето ни до Италия. Засега съм се спряла на Венеция, но може и да има промени. Промените ще са главно, ако докато тръгнем има възможност за посещение на футболни мачове, да се посети такъв. Искам да пътуваме с кола и НИКОГА не сме ходили в Италия с кола. Бих приела всякакви препоръки за маршрут, сайтове за хотели, сайтове за закупуване на билети и прочие. Мисля да направим пътуването за 7 дни. Прочетох доста неща тук в сайта, но дори незнам от къде да започна с организацията на пътуването. Възнамерявам да го организирам за Февруари или Април 2021г., като това също търпи промени. 

Искам да отбележа, че нямам никаква идея и как стоят нещата с пътуванията в момента.. 

Много Ви благодаря предварително!!! 🌲

Честита Коледа!

Извинявай за черния хумор,но към момента май само кучето ти може да осъществи пътуването.

Първо не се знае за ограниченията след два месеца както за Италия,така и за другите държави по пътя.Мисля,че за момента е по-скоро невъзможно такова пътуване.

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 24 минути , ECC каза:

Честита Коледа!

Извинявай за черния хумор,но към момента май само кучето ти може да осъществи пътуването.

Първо не се знае за ограниченията след два месеца както за Италия,така и за другите държави по пътя.Мисля,че за момента е по-скоро невъзможно такова пътуване.

Много благодаря за информацията! Ще следя какво ще се случва и освен ще организирам всичко в последния момент. Днес гледах хотели с безплатно анулиране за Венеция, както и за плащане на място и може би това ме подтикна да започна да проучвам. Просто не съм организирала подобно пътуване до сега и исках да разбера някои неща от по-рано. 

В краен случай ще изпратя кучето, апък то ще разкаже после 😃

Благодаря още веднъж за отделеното време!! 

Връзка към мнение

Нищо не пречи да си нахвърляш някои основни неща, пък когато стане( аз даже и за април не го виждам, ама това не пречи да си мечтаем) - маршрута с кола- през кои държави, ако някоя е затворена през коя друга(поне няколко варианта според мен са нужни)...Хотели, където настаняват домашни любимци и веднага ще имаш естествен подбор нищо чудно да стане  и 0, застраховка, ако се окаже, че не може да се приберете веднага...Когато пуснат публика на мачовете, според мен, първо ще е в много ограничен брой и логично ми се струва, да са с предимство феновете с клубни карти, които в Италия са сериозна масовка, т.е. дори и да има публика не се знае ще има ли билети свободна продажба.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте!

Аз съм във форума да събирам информация (и чужд опит) за пътуване до Рим през юни за откриването на Европейското по футбол. В този смисъл темите за футбола и Италия и мен ме вълнуват. Билети за откриването имам от миналата година, не съм ги връщала, но и аз не съм много оптимистична по отношение на пускането на тези тълпи, каквито преди бяха, на футболните стадиони. Нищо чудно да гледаме едно Европейско без публика.

Засега ни остава само да се надяваме и да се ваксинираме повече хора при първа възможност.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

@VeronikaVl не ти е излишна темата. За пръв път виждам намерия за пътуване с куче. Февруари е утре и можеш спокойно да пуснеш Шаро на опознавателна обиколка :wink:.Ще съм ти благодарна , ако ни кажеш и на нас какво е разузнал, че много я обичам Bella Italia :girl_in_love:и също като Вас искам да я видя отново.

Маршрутът до Италия е лесен , та лесен - магистрала след магистрала. Хубав асфалт, бензиностанции, места за почивка - абе добрата стара Европа ! Само едно може да помрачи пътуването - магистралните такси https://www.vinetki.eu/. Докато тръгнете и ние ще сме се натуткали в широколентовия път до границата. Само дето си е далече. Предлагам Ви след като минете Сърбия да си изберете място за нощувка. Загреб и Любляна са симпатични и няма да ви разочароват. Хем ще се разходите, хем ще хапнете вкусно, хем ще починете. На следващата сутрин ще продължите . Предлагам тези градове, просто защото са столици и там няма какво да Ви причини неприятни изживявания - намират се току край магистралите . 

И аз съм на мнение , че кучу ще бъде труден за преглъщане от местата за настаняване. Да добавя, че ще се наложи да му търсите и места за разходка. Специално Венеция хич не я виждам благосклонна към него. За самото минаване през граница ще Ви трябва паспорт за него и питайте неговия ветеринарен лекар.

С него или без него , съветът ми е да ползвате Booking.com за настаняване и да избирате само места с безплатна отмяна до ден преди датите Ви и плащане на място . Това по принцип и без ковид емоциите днес. Трябва да проверите и как стои въпроса с наличието на места за паркиране край хотела. След резервация през сайта ще получите мейл за потвърждение и в него има място, където може да зададете въпросите си към тях. Възползвайте се, за да уточните паркинга и местата за кучешки разходки. 

Билети за трите музея във Венеция може да купите от сайта - https://palazzoducale.visitmuve.it/en/home/. В момента те са затворени, но вероятно очакват след май 2021 да отворят. Следете си . Продават се отделни билети и комбиниран такъв. Не пропускайте да разгледате и съкровищницата на Катедралата Сан Марко. Гондолите, вапоретата и венецианските водни таксита, се вземат пред двореца на дожите. https://maps-venice.com/ Всъщност вапоретата са си градския им транспорт.

Свалете си maps.me и картата на града в него. Картите се ползват без интернет.

Самият той не е голям и спокойно се обикаля за ден без музеи и околни острови.

С колата там няма да Ви пуснат. Оставяте я в Местре или на паркинга срещу лагуната с пристана за лодки към града.

Каквото и да се случи в следващите месеци, направете си планчето и бъдете здрави ! Може би през септември ще стигнете до там.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.