Прескочи до съдържание

Ниски цени до Сицилия


Препоръчани мнения

Здравейте на всички и за много години, драго ми е!
Много ми се иска тази година, според ситуацията с ковид, да успея да заведа семейството ми до Катания, Етна, къде бях преди 10 години. Най-вече заради сина ми.
Въпросът е, че самолетните билети (за четиричленно семейство) идват доста скъпи, примерно за април-май. За септември сякаш все още няма билети.

Смятате ли, че ще има движение в цените на билетите или занапред ще си останат скъпички, с оглед, че покрай ковид, авиокомпаниите понесоха и понасят доста щети....?

Връзка към мнение

От поста ти съдя, че гледаш цените на Уиз

Мисля, че ги движат по същия начин както преди, пускат по-високи да оберат нетърпеливите, после намаляват, после пак се качват...

Пределно ниски цени има ако полета е невероятно да се изпълни.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, Stanimir_81 каза:

Здравейте на всички и за много години, драго ми е!
Много ми се иска тази година, според ситуацията с ковид, да успея да заведа семейството ми до Катания, Етна, къде бях преди 10 години. Най-вече заради сина ми.
Въпросът е, че самолетните билети (за четиричленно семейство) идват доста скъпи, примерно за април-май. За септември сякаш все още няма билети.

Смятате ли, че ще има движение в цените на билетите или занапред ще си останат скъпички, с оглед, че покрай ковид, авиокомпаниите понесоха и понасят доста щети....?

 Търсете само за следващите 14 дни,защото вероятността да отменят полета е най-малка.Гледайте полети с прекачване ,до Бергамо и оттам вътрешен с Ryanair.Купувайте билет по билет и използвайте сайтовете за намаления с карти които са писани тук в Магеланци.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте,

Пуснах на гугъл търсачката и ми намери за 28 април - 3 май, 252 лв. на човек в двете посоки, т.е. - за четирима около 1 000 лв. Полетът е на Ал Италия - София Рим - Рима Катания и на връщане пак така. Пътувал съм по този начин преди 10 г. и ми се струва ОК. Разбира се, на този етап нищо няма да резервирам, твърде е далече края на април, но се чудех какво ще стане с цените...

Благодаря ви за съвета - ще погледна и вариант София - Милано - Милано - Катания.....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , Stanimir_81 каза:

но се чудех какво ще стане с цените..

Според мен периода на брутално ниски цени отмина (април-май 2020, когато почти нямаше и полети). Сега е по-нормално положението.

 

Иначе може да пробваш комбинация от нискотарифни полети, със сигурност ще излезе по-евтино, но вероятността от отказ е по-висока.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Stanimir_81 каза:

Здравейте,

Пуснах на гугъл търсачката и ми намери за 28 април - 3 май, 252 лв. на човек в двете посоки, т.е. - за четирима около 1 000 лв. Полетът е на Ал Италия - София Рим - Рима Катания и на връщане пак така. Пътувал съм по този начин преди 10 г. и ми се струва ОК. Разбира се, на този етап нищо няма да резервирам, твърде е далече края на април, но се чудех какво ще стане с цените...

Благодаря ви за съвета - ще погледна и вариант София - Милано - Милано - Катания.....

Къ момента УИЗ за до към края на февруари все още имат Милано (но малпенза, а не Бергамо) до Катания, но и до Палермо по 5 евро. В обратната посока също. Може да се следи и тоя вариант. Особено ако излезе ден с промоция за флекс по 1 евро. И после да дебнете за смяна, за когато видите хубави цени. Имам едни такива за след две седмици и ще ги сменям явно за по-нататък през годината, вероятно и няма да е последната смяна с тоя флекс.

Аз даже бих направил вариант в едната посока София-Катания, а връщаме Палермо-Малпенза/Бергамо-София... Или обратната врътка, зависи как се получи по-изгодно откъм дати и цени. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 3 часа, dimitrov6 каза:

 Търсете само за следващите 14 дни,защото вероятността да отменят полета е най-малка.Гледайте полети с прекачване ,до Бергамо и оттам вътрешен с Ryanair.Купувайте билет по билет и използвайте сайтовете за намаления с карти които са писани тук в Магеланци.

Аз лично не бих рискувал почивката си такива билети, при които прекачването не е гарантирано.  Един от полетите да се промени/закъснее и цялата икономия ти излиза през носа.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ами да, то си зависи дали искаш почивка или приключение на ниска цена (от сорта на "от една година не съм летял, ще полудея вече")

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 29 минути , neuromancer каза:

Ами да, то си зависи дали искаш почивка или приключение на ниска цена (от сорта на "от една година не съм летял, ще полудея вече")

Ами то в момента не е за пътуване.Дори и скъпо да е пак е приключение.По-добре да се изчака година и да видим ситуацията.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Вариант отиване през CRL & Ryanair
28.04.2021
16:15 Брюксел Шарлероа
продължителност 2 h 30 m
18:45 Palermo
№ на полет FR 9140
Вид Директен
Цена на билет Value 24,99 €
 
И зависи от къде точно в БГ е човек....
Аз съм летял няколко пъти директен Букурещ - Катания на супер цени.
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодаря на всички за предложенията. Не съм пътувал със самолет от трипа ми през цяла Португалия 2016 г., на другата се роди сина ни. Позабравил съм.

Не смятам да пътувам нито този, нито следващия месец, разбира се. Но идеята с флекса е добра - явно е нещо ново, да, означава безплатна смята на полетите за други дати? От корона кризата ли са тези нови възможности?. Мисля си за края на април, ако изобщо обстановката го позволява.

От София съм и бих прекачвал, но отчитайки факта, че ще сме с 2 деца (на 8 г. и почти на 4 г.). За самолетите знам, че с хепа филтрите уж са сигурни, за летищата, особено при дълъг престой - всички са с маски, но нямам идея доколко е сигурно ли си е въпрос на късмет.

Връзка към мнение

Да, с флекс можеш да сменяш дата и дестинация по желание без такса, но си плащаш разликата в цената. Повечето компании въведоха някакви подобни условия безплатно, с Уиз трябва да си платиш такса за флекса.

Според мен за примерно 50 евро на човек си струва риска. Ако се разсъхне работата и с Алиталия вероятно няма да летиш, но с Уиз ще имаш повече работа за смяна на билетите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
На 10.01.2021 г. в 11:35, Stanimir_81 каза:

Здравейте на всички и за много години, драго ми е!
Много ми се иска тази година, според ситуацията с ковид, да успея да заведа семейството ми до Катания, Етна, къде бях преди 10 години. Най-вече заради сина ми.
Въпросът е, че самолетните билети (за четиричленно семейство) идват доста скъпи, примерно за април-май. За септември сякаш все още няма билети.

Смятате ли, че ще има движение в цените на билетите или занапред ще си останат скъпички, с оглед, че покрай ковид, авиокомпаниите понесоха и понасят доста щети....?

Здрасти,

Ние в момента ги гледаме и с 10ка багаж идват кэм 150лв на човек 6-10 юли 🙂

На 10.01.2021 г. в 16:14, Климент каза:

Аз лично не бих рискувал почивката си такива билети, при които прекачването не е гарантирано.  Един от полетите да се промени/закъснее и цялата икономия ти излиза през носа.

Така е. Ние ще летим до Катания и от там тепърва започвам с програмата 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Споделете програмата като сте готови.

Честно казано, аз май се отказах от индивидуална Сицилия. Намерих си оферта за същите пари, но 7 нощувки, закуски и вечери и всички екскурзии ... Имам време, но за сега поне ...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , Kremi Nikolova каза:

Споделете програмата като сте готови.

Честно казано, аз май се отказах от индивидуална Сицилия. Намерих си оферта за същите пари, но 7 нощувки, закуски и вечери и всички екскурзии ... Имам време, но за сега поне ...

За кой период? Може ли повече инфо?
Мерси!

Връзка към мнение
На 18.04.2021 г. в 17:32, Kremi Nikolova каза:

Ние в момента ги гледаме и с 10ка багаж идват кэм 150лв на човек 6-10 юли

Ще е сериозна грешка почивка през юли в Сицилия, особено ако искате екскурзии и разглеждане…

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , stanislavpp каза:

Ще е сериозна грешка почивка през юли в Сицилия, особено ако искате екскурзии и разглеждане…

Осъзнах го това :+) Така или иначе, не отидохме, тъй като ми се провалиха плановете.

Само здраве да е, планирам го за тази година, може би Май месец, ако всичко е наред. Или Октомври, но доста вода ще изтече - да започне годината като начало.

Що се касае до Юли, като си спомня в Наполи и Амалфийска в Август каква жега беше, а аз обикалях ли, обикалях ... Не искам да си го причинявам пак 😃 На е, че съжалявам де - беше си приключение - аз и раницата 😃 Професия турист 💕

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

И отново с въпрос:)
Някой бил ли е февруари на Етна, постижимо ли качване с лифт, джипове или си бая сняг и зима?
Синът ми много иска да го види, но се чудя в този период дали няма да е твърде заледено...

Благодаря!

Връзка към мнение
преди 14 часа, Stanimir_81 каза:

И отново с въпрос:)
Някой бил ли е февруари на Етна, постижимо ли качване с лифт, джипове или си бая сняг и зима?
Синът ми много иска да го види, но се чудя в този период дали няма да е твърде заледено...

Благодаря!

IMG_20220204_110136.jpg.f3e37d01d1ed413a1d29b7ed65a9d16a.jpg

 

Така изглежда в момента Етна. 

Хората при които сме отседнали ни предложиха тур до там, но не сме екипирани за трекинг в момента. 

IMG_20220203_125814.jpg

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.