Прескочи до съдържание

Летен магеланец


Kristinna

Препоръчани мнения

Зравейте група. Досега криво ляво смогвах с пътувания из Европа, които като цяло могат да се осъществяват целогодишно предвид климата. В началото на кариерата съм си, обача вече усещам натиска и невъзможността за пътуване, когато аз пожелая. Общо взето не мога да се сравнявам с повечето съфорумници и пътувам 2-3 пъти годишно и ми е супер, не желая по-често. Иска ми се в близкото бъдеще да се насочвам към по-екзотични места, както се казва "Европата що-годе съм я видяла" . Екзистенциалният проблем е, че работата ми позволява да пътувам от месец юни до края на октомви приблизително казано. Абстрахирам се от ковид и ви питам като цяло и за близко и за далечно бъдеще какви по-екзотични дестинации от гледна точка на подходящ климат бихте препоръчали в рамките на посочения от мен период? В интернет съм проверила всички възможни, които се сещам и даже си направих списък. Извода е, че в 90 % от страните се ходи през нашия зимен сезон било то поради ураганен период, дъждовен период и т.н. В безизходица съм. Гледам тука темата за Малдивите и плача. 😀

П.С. Моля без коментари от типа смени си професията хехе. Работя това, което обичам.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Този период на пътуване е търсен и от родителите на ученици.

Веднага се сещам за Бали, но има и още подходящи местенца. В Намибия също е топ-сезон.

На Малдивите съм била в летните месеци и беше супер, та не виждам защо ще "плачеш". 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Mary каза:

Добре дошла!

Този период на пътуване е търсен и от родителите на ученици.

Веднага се сещам за Бали, но има и още подходящи местенца. В Намибия също е топ-сезон.

На Малдивите съм била в летните месеци и беше супер, та не виждам защо ще "плачеш". 

 

Ами по принцип се води дъждовен сезон и го дават средно 15-16 дена / месец в дъждове, аз го приемам сякаш като отида на всеки втори ден ще ме вали. Не съм била и не знам дали дъждовете са кратки и топли, което е поносимо, или някакви порои. Иначе да Бали и Занзибар са единствените, които открих с добър климат по това време. 

Връзка към мнение

Зависи какви са ти целите. Намибия ти я казаха. За сафари май през тези месеци и Южна Африка е много добре. Октомври би трябвало да е супер за Япония. Северна Африка през октомври е пушка. Сейшелите стават. И т.н. и т.н. Не си в безизходица, просто трябва да потърсиш повечко. Половината свят е ОК по това време. По-скоро гледай къде искаш да отидеш и дали е подходящо тогава.

А, топ сезон е и за Исландия, която гледам, че не си посещавала. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Всичко може. Хората ходят през зимата по екзотични места за да избягат от снега, и защото през лятото ходят на море по-близо до дома

Връзка към мнение

Благодаря за мненията, не се бях сетила за някои. Основно към момента ме интересуваше карибския басейн, мексико, но ми дадохте и други идеи.

Връзка към мнение

Въпрос на късмет с времето - може би само с ураганния сезон не бих рискувала от първия път, но малко дъждец по тропиците си е направо приятно. 

Но вчера гледах Кения и чудесно си влиза в твоя период. Шри Ланка е на зони, Индонезия също и във всеки сезон има подходящ район. Може да разглеждаш този сайт за идеи и обща информация: 

https://www.selectiveasia.com/sri-lanka-holidays/weather/july

 

Южна Америка също. 

Хубаво е все пак да са ясни интересите ти, за да се предлага интересна дестинация: 

 

Цитат

The best time to visit South America, particularly Peru, is any time outside of the rainy season which takes place between January and March. Other than that South America is a year round destination where the summer season takes place from November to February and the winter season lasts from June to August.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 14 минути , Kristinna каза:

Ами по принцип се води дъждовен сезон и го дават средно 15-16 дена / месец в дъждове, аз го приемам сякаш като отида на всеки втори ден ще ме вали. Не съм била и не знам дали дъждовете са кратки и топли, което е поносимо, или някакви порои. Иначе да Бали и Занзибар са единствените, които открих с добър климат по това време. 

Да, може и да вали, но обикновено не е продължително.

Аз съм била през май и през юли. През май наистина валя 1-2 дни, но през юли беше супер, което не означава, че това е правило, а че може и да е така. Имало е случаи много да вали и в сухия сезон. Та гаранция - няма.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На Малдивите дъждовният сезон не се води нищо особено, даже аз бих го предпочел, ако е облачно време и лек дъждец. (Ако приемем, че някой би ме вързал и замъкнал там против волята ми 😄).

Индонезия (поне по-голямата част) си е сезон точно лятото. Сух сезон.

В Карибите има острови извън ураганния пояс - Аруба, Кюрасао...

Занзибар също е в дългия си сух сезон от юни до октомври. Япония е прекрасна в ранна есен.

Аз съм много по-ограничен от тебе с месеците за пътуване. Имам един февруари и един август и пак считам, че в сравнението с повечето съфорумци съм привилегирован. Тези, които могат да си позволят пътуване по всяко време, съвсем не са толкова много.

Просто не ходя лятото по екзотики, защото тогава си ми е сезонът за планина, а това е нещо, от което не бих се лишил.

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 12 минути , AlexandraKo каза:

А Австралия, защо я пропускате?

Ако трябва да избера една единствена страна, която ТОВА лято няма да става за посещение, без съмнение ще гласувам за Австралия. 🙂 

 

@Kristinna Помисли и за Исландия, Норвегия - юни и юли за най-подходящите месеци, а не виждам да си ги посещавала. Никак не се вписват в определението за Европата, дето вече си я посетила 🙂 Русия също, особено по време на "белите нощи"...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

В общи линии е половината свят, както вече споменаха 🙂 

 

Има едни чудесни линкове в google: Where to travel in... и си избираш месеца. Това е единия подход.

 

Другият е подреждаш си мечтаните държави и гледаш кога можеш да ги посетиш. 

Връзка към мнение
преди 5 часа, Kristinna каза:

Абстрахирам се от ковид и ви питам като цяло и за близко и за далечно бъдеще какви по-екзотични дестинации от гледна точка на подходящ климат бихте препоръчали в рамките на посочения от мен период?

 

Аз съм твърдо "да" за Австралия през наше лято до октомври.

Добавям Нова Зеландия, която също е ОК през това време. На юг не е топло, но не е и кучешки студ. За сметка на това, времето е стабилно и няма неприятните изненади на летни дъждове, на които водата не свършва. Двете страни не бива да се посещават с цел плаж, защото слънчевите лъчи не са приятни, а точно обратно - твърде екстремни и доказано зли към кожата.

Струва ми се, че в момента те привличат плажни дестинации. Септември и октомври са супер за плажовете на остров Джеджу и Бусан в Южна Корея. Вероятно и островите от групата на Рюкю ще стават за плаж в един промеждутък между юли и август, след дъждовете и преди тайфуните.   Все пак плажовете из Кюшу ще стават през наше лято.Японците не ходели на море след 1.09., защото тогава идва есента. 

  Китайският Хавай - остров Хайнан, си е съвсем добре по всяко време.

Тайванските плажове също са ок през наше лято. 

Октомври е точно и за Северна Африка . Плажове да искаш в Мароко, Тунис , Алжир, Египет. 

Намибия, Ботсвана, Замбия и Зимбабве са проверени и много добри през наше лято. Сутрин е 5 градуса, а през деня , късния следобед и вечер е приятно . Мисля си, че всички африкански държави в тяхна зима, наше лято, са перфектни за посещение. 

Юли е съвсем "за" Северна Европа и Швейцария.  Малко преди и малко след него си на кантар с мъгли и студен дъждец, който не предразполага към разходки, особено към есента. 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, patilana каза:

Септември и октомври са супер за плажовете на остров Джеджу и Бусан в Южна Корея.

Там времето е същото, както тук по нашите географски ширини. Аз бях декември предната година. Тръгнах на -5 градуса тук и отидох на -5 градуса там. 🙂

 

Връзка към мнение

Една сравнително близка дестинация за посещение в този период - Грузия. Красива природа, история и интересни хора. И една по-далечна - Окинава в Япония. За началото на есента. Ние по това време сме по нашите морски ширини - България и Гърция, но съм запланувала Окинава някой октомври. И въобще Япония, както са те посъветвали и другите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 часа, lesy каза:

Една сравнително близка дестинация за посещение в този период - Грузия. Красива природа, история и интересни хора. И една по-далечна - Окинава в Япония. За началото на есента. Ние по това време сме по нашите морски ширини - България и Гърция, но съм запланувала Окинава някой октомври. И въобще Япония, както са те посъветвали и другите.

Окинава и през зимата е супер. През декември си беше за къс ръкав, като при нас през септември. 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 14.01.2021 г. в 19:24, DimitarD каза:

Там времето е същото, както тук по нашите географски ширини

София - 42° 41’ 57” N

Казанлък -  42° 37' 0" N ( приемам, че е в центъра на България )

Бургас - 42° 29’ 43” N

 

Джеджу -  33° 25' 0" N 

Пусан (Бусан ) -  35° 7' 60" N 

 Това казва моят Гугъл за ширините.  Близостта до Екватора не е в наша полза. 

Аз съм била доста близо до острова  - Фукуока -  33° 34' 8" N  -  в началото на април и никак не беше като нашата пролет, независимо от уверенията на мои познати. Пандемията ми попречи да имам собствени южнокорейски островни впечатления, но и това ще стане. 

Връзка към мнение

Кристина, аз много често пътувам през септември-октомври. Това е извън лятната лудница, времето е общо взето хубаво навсякъде - тук е есен, отвъд екватора е пролет. Мисля, че ще продължа по този начин след като нещата се нормализират.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.