Прескочи до съдържание

Застраховка Best doctors


Алекс

Препоръчани мнения

Здравейте, 

Някой да се е интересувал от застраховката (Best doctors) и да е правил такава? Виждам, че няколко компании я предлагат, но заслужава ли си и къде са подводните камъни? Ясно е, че това е от нещата, които правиш и се надяваш никога да не ти се наложи да използваш.

Редактирано от neuromancer
Името на застраховката беше в заглавието и изчезнало
Връзка към мнение
преди 37 минути , Алекс каза:

Здравейте, 

Някой да се е интересувал от застраховката (Best doctors) и да е правил такава? Виждам, че няколко компании я предлагат, но заслужава ли си и къде са подводните камъни? Ясно е, че това е от нещата, които правиш и се надяваш никога да не ти се наложи да използваш.

Не знам @neuromancer дали знае, но това не е застраховка за пътуване, а за лечение, в случай на настъпване на определени сериозни заболявания.

 

Аз имам такава и преди да я сключа се консултирах с близък по високите етажи в една от компаниите, които я предлагат, и той ме увери, че работи по рекламирания начин.

Връзка към мнение
преди 22 минути , neuromancer каза:

Ами не знам, ако не е за пътуване може би по-добре да е отделна тема

Тя беше в отделна, но аз ги обединих, понеже мислех, че е за пътуване.

Връзка към мнение
преди 1 минута , chandni каза:

Тя беше в отделна, но аз ги обединих, понеже мислех, че е за пътуване.

 

Спойлер

:mail1:
Оставка

 

  • Смея се 8
Връзка към мнение
преди 1 минута , Zaro каза:

 

  Скрий

:mail1:
Оставка

 

Спойлер

Няма проблеми... Само да не ме карат заплатите да връщам... :sarcastic_blum:

 

  • Смея се 9
Връзка към мнение
Преди 1 час, Zaro каза:

 

  Покажи

:mail1:
Оставка

 

Спойлер

Докато не блоикраш някое централно кръстовище, не се брои! :biggrin:

 

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 16 часа, Zaro каза:

Не знам @neuromancer дали знае, но това не е застраховка за пътуване, а за лечение, в случай на настъпване на определени сериозни заболявания.

 

Аз имам такава и преди да я сключа се консултирах с близък по високите етажи в една от компаниите, които я предлагат, и той ме увери, че работи по рекламирания начин.

Твоята към коя компания е? Може ли да споделиш повече информация?

 

Да,  да уточня, че това не е застраховка за пътуване. Нито има спестовен или инвестиционен характер. Дадените пари безвъзвратно изчезват, но не дай си Боже, ако някой се разболее от рак или другите покрити болести, които са ограничени на брой, се покрива лечение в чужбина и то за доста големи суми. Попаднах на тази застраховка докато търсих информация за съхранението на стволови клетки, което все още ми звучи по- скоро бизнес. И тъй като доколкото разбрах застраховката покрива и трансплантация на стволови клетки се замислих, не е ли тя по- добрият вариант през съхранението? 

Та,  бих се радвала на повече коментари или ако някой може да ме насочи към читав застрахователен брокер, който се занимава с тези застраховки, за да проуча нещата. 

Връзка към мнение

Да се изкаже застрахователят в темата. Вече не се нарича Best doctors, а Здравна грижа в чужбина. Този продукт само се фронтира на нашия пазар. Т.е. не очакваш някоя от местните компании да организира и изплати лечението, всичко минава през асистиращата компания Coris. До края на миналата година продуктът беше собственост на испанци, миналата година ги купиха американците Further. За 2019 г. едната българска компания, която първа навлезе с продукта на българския пазар, е с изплатени обезщетения за над 1 млн. лева по продукта. Честно казано нямам все още наблюдения дали при Further нещата се случват по същия начин.

Най-общо покриват се пет критични заболявания, включително второ медицинско мнение от специалисти в Цял Свят. Покриват се лечение, пътни разноски, вкючително и тези на придружител в чужбина. Лично аз имам такава застраховка и се надявам никога да не ми се налага да активирам покритието.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 9 минути , Eti* каза:

Да се изкаже застрахователят в темата. Вече не се нарича Best doctors, а Здравна грижа в чужбина. Този продукт само се фронтира на нашия пазар. Т.е. не очакваш някоя от местните компании да организира и изплати лечението, всичко минава през асистиращата компания Coris. До края на миналата година продуктът беше собственост на испанци, миналата година ги купиха американците Further. За 2019 г. едната българска компания, която първа навлезе с продукта на българския пазар, е с изплатени обезщетения за над 1 млн. лева по продукта. Честно казано нямам все още наблюдения дали при Further нещата се случват по същия начин.

Най-общо покриват се пет критични заболявания, включително второ медицинско мнение от специалисти в Цял Свят. Покриват се лечение, пътни разноски, вкючително и тези на придружител в чужбина. Лично аз имам такава застраховка и се надявам никога да не ми се налага да активирам покритието.

Каква е годишната сума, която се плаща?

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 10 минути , Eti* каза:

Да се изкаже застрахователят в темата. Вече не се нарича Best doctors, а Здравна грижа в чужбина. Този продукт само се фронтира на нашия пазар. Т.е. не очакваш някоя от местните компании да организира и изплати лечението, всичко минава през асистиращата компания Coris. До края на миналата година продуктът беше собственост на испанци, миналата година ги купиха американците Further. За 2019 г. едната българска компания, която първа навлезе с продукта на българския пазар, е с изплатени обезщетения за над 1 млн. лева по продукта. Честно казано нямам все още наблюдения дали при Further нещата се случват по същия начин.

Най-общо покриват се пет критични заболявания, включително второ медицинско мнение от специалисти в Цял Свят. Покриват се лечение, пътни разноски, вкючително и тези на придружител в чужбина. Лично аз имам такава застраховка и се надявам никога да не ми се налага да активирам покритието.

Може ли да ни кажеш нещо за сумата, която се покрива и за премията?

Връзка към мнение

https://www.sdi.bg/zastrahovki/jivot/best-doctors/

 

Аз открих това като ориентир. Има прикачени и общите условия на дзи, но застраховката се предлага и от Алианц и Меtlife. Още не съм успяла да отделя време да сравнявам цени и условия. Мисля, че може да се вземе и с памет злополука ( смърт и трайна неработоспособност).

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 42 минути , AlexandraKo каза:

Каква е годишната сума, която се плаща?

Имаме такава застраховка през ДЗИ . Имаме я от около 5 години .

Годишната премия е под  300 лв ( не помня точната сума) . Коригирам се , намерих и премиите . ( слагам таблица)

Ето и покритията които си намирам в мейла . Това са от тогава когато я сключихме за първа година и в момента може и да има някакви разлики но приблизително може да служи за ориентир :

 

Screenshot 2021-01-28 at 9.06.03.png

Screenshot 2021-01-28 at 9.12.34.png

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Индивидуално се определя премията, като основна тежест има здравословно състояние. 

Като ориентир за индивидуална застраховка. 

 

Screenshot_20210128_101153.jpg

Връзка към мнение
преди 12 минути , AlexandraKo каза:

И друго питане:

Преди да се сключи застраховката, има ли прегледи, изследвания?

Няма прегледи, само се попълват формуляри за здравословно състояние.

Другото което е важно, че полицата може да я ползваш след третия месец след сключването ( при първото сключване)

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , funny каза:

Няма прегледи, само се попълват формуляри за здравословно състояние.

Другото което е важно, че полицата може да я ползваш след третия месец след сключването ( при първото сключване)

Благодаря ти @funny!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 28.01.2021 г. в 10:38, AlexandraKo каза:

Благодаря ти @funny!

@AlexandraKo, трябва ти "чиста" здравна декларация. Т.е. на въпросите от здравната декларация, навсякъде да си отговорила с "не". В противен случай застрахователят няма да те приеме за застраховане.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 46 минути , Eti* каза:

@AlexandraKo, трябва ти "чиста" здравна декларация. Т.е. на въпросите от здравната декларация, навсякъде да си отговорила с "не". В противен случай застрахователят няма да те приеме за застраховане.

Благодаря, не се каня да се застраховам.

Ако ще го правя, здравните ни декларации ще са чисти, ама, ми беше интересно, дали само на това разчитат.

Преди години, за да си направя застраховка в Булстрад, за солидна сума, ме пращаха на сто прегледа и изследвания, за да се види, че съм здрава, та за това ми стана любопитно.

Връзка към мнение
преди 1 минута , AlexandraKo каза:

Благодаря, не се каня да се застраховам.

Ако ще го правя, здравните ни декларации ще са чисти, ама, ми беше интересно, дали само на това разчитат.

Преди години, за да си направя застраховка в Булстрад, за солидна сума, ме пращаха на сто прегледа и изследвания, за да се види, че съм здрава, та за това ми стана любопитно.

Това е било за застраховка Живот и там е логично, когато има висока застрахователна сума. При събитие(смърт, трайна загуба на трудоспособност), застрахователят започва да изплаща обезщетения в голям размер. Best doctors е здравна застраховка и обезщетения при смърт не се дължат.

Не знам дали добре успях да обясня логиката.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , AlexandraKo каза:

Благодаря, не се каня да се застраховам.

Честно казано ние се застраховахме с идеята това да са хвърлени на вятъра пари. Но тъй като, както съм казвала , аз личния не го познавам, не разчитам на прословутото ни безплатно здравеопазване по ред причини ( макар и чинно да го плащам) та искам да имам и някаква сигурност.

А отделно, че нагледно видях действието на застраховката миналата година при една позната. Работеше безупречно застраховката. Поне тогава а занапред - никой не знае.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , Eti* каза:

Това е било за застраховка Живот и там е логично, когато има висока застрахователна сума. При събитие(смърт, трайна загуба на трудоспособност), застрахователят започва да изплаща обезщетения в голям размер. Best doctors е здравна застраховка и обезщетения при смърт не се дължат.

Не знам дали добре успях да обясня логиката.

Да, разбрах те. Но понеже, имам печален опит със застрахователи, хич им нямам вяра:(((

 

преди 3 минути , funny каза:

Честно казано ние се застраховахме с идеята това да са хвърлени на вятъра пари. Но тъй като, както съм казвала , аз личния не го познавам, не разчитам на прословутото ни безплатно здравеопазване по ред причини ( макар и чинно да го плащам) та искам да имам и някаква сигурност.

А отделно, че нагледно видях действието на застраховката миналата година при една позната. Работеше безупречно застраховката. Поне тогава а занапред - никой не знае.

Дано не се налага ползване ти пожелавам:)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

@Алекс дали успя да направиш някакво сравнение между ДЗИ, Алианц и Метлайф? Последната година няколко близки се разболяха от болести, покривани от застраховката, и нещо се наплаших, та мисля да я сключвам за цялото семейство пък дано не се налага да я ползваме.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.