Прескочи до съдържание

Спечелѝ билет за ... космически полет!


Препоръчани мнения

В тези времена, когато възможностите за традиционни пътувания и за полети със самолет се поограничиха, защо пък човек да не направи полет до ... Космоса. 
И не, не са нужни милони $$$, достатъчно е да имате малко повече късмет. 
За какво става дума - Space X планира за към края на годината първия космически полет с изцяло цивилен екипаж.  Командир на полета ще бъде Джаред Айзъкмен (или както там точно се произнася името му Jared Isaacman) - милионер, който е платил за всички четири места на този полет и организира кампания за дарения за детска болница и борба с рака, като от участниците ще бъдат изтеглени с жребий късметлиите, които ще полетят заедно с него като екипаж на кораба Dragon с ракета Falcon9 на Space X.  Може да се направи дарение за някаква сума, но всеки желаещ може да се запише и безплатно. 

Ето две статии с повече инфо. 

 

Here’s Your Chance to Fly to Space for Free
 

SpaceX announces all-civilian mission. Here's how to enter to win a seat.
 

А ето тук може да са включите и кой знае - с повече късмет, някой магеланец може да полети в космоса.  🚀 (клик на картинката):
 

image.png.e67948b9522e226380ce06d304e864e6.png



Успех! :good: :smile3:

P.S. Чудех се дали да го пусна в темата с идеи за шанатви маршрути :biggrin:, обаче реших, че все пак си заслужава отделна тема. 



 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 18 минути , Фил каза:

В тези времена, когато възможностите за традиционни пътувания и за полети със самолет се поограничиха, защо пък човек да не направи полет до ... Космоса. 
И не, не са нужни милони $$$, достатъчно е да имате малко повече късмет. 
За какво става дума - Space X планира за към края на годината първия космически полет с изцяло цивилен екипаж.  Командир на полета ще бъде Джаред Айзъкмен (или както там точно се произнася името му Jared Isaacman) - милионер, който е платил за всички четири места на този полет и организира кампания за дарения за детска болница и борба с рака, като от участниците ще бъдат изтеглени с жребий късметлиите, които ще полетят заедно с него като екипаж на кораба Dragon с ракета Falcon9 на Space X.  Може да се направи дарение за някаква сума, но всеки желаещ може да се запише и безплатно. 

Ето две статии с повече инфо. 

 

Here’s Your Chance to Fly to Space for Free
 

SpaceX announces all-civilian mission. Here's how to enter to win a seat.
 

А ето тук може да са включите и кой знае - с повече късмет, някой магеланец може да полети в космоса.  🚀 (клик на картинката):
 

image.png.e67948b9522e226380ce06d304e864e6.png



Успех! :good: :smile3:


 

Записах се! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Duke провокира ме обаче и аз така мисля и няма да спамя темата, но 

глад в много райони на земята

липса на вода, елементарни помпи решават доста км. ходене...

ходене на училище за много деца е мираж...

Сори ама да не ми се правят на много, че ги е грижа...

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , giafil каза:

@Duke провокира ме обаче и аз така мисля и няма да спамя темата, но 

глад в много райони на земята

липса на вода, елементарни помпи решават доста км. ходене...

ходене на училище за много деца е мираж...

Сори ама да не ми се правят на много, че ги е грижа...

 

Не смятам, че решаването на проблемите на Земята и изследването на Космоса са взаимноизключващи се неща. Много от удобствата в ежедневния ни живот са пряко следствие от развитиие на космически технологии от последните десетилетия. Дори нямаше да знаем за много от проблемите на Земята, ако не бяха изстреляните все по-евтини и функционални сателити в орбита.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 17 минути , giafil каза:

глад в много райони на земята

липса на вода, елементарни помпи решават доста км. ходене...

ходене на училище за много деца е мираж...

Сори ама да не ми се правят на много, че ги е грижа...

Сори, ама аз пък не можах да разбера какво искаш да кажеш. :scratch_one-s_head:

Връзка към мнение
преди 2 минути , Брани каза:

Не смятам, че решаването на проблемите на Земята и изследването на Космоса са взаимноизключващи се неща. Много от удобствата в ежедневния ни живот са пряко следствие от развитиие на космически технологии от последните десетилетия. Дори нямаше да знаем за много от проблемите на Земята, ако не бяха изстреляните все по-евтини и функционални сателити в орбита.

Според мен имаш някакви междугалактически интереси в случая 😄

  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 32 минути , Брани каза:

 решаването на проблемите на Земята 

Брани , чудно ми е какви проблеми ще решат тия четирима туристи...изобщо не съм против изследванията в космоса и.т....не ме разбирай погрешно...

@Фил мисля, че доста добре ме разбра 🙂, мнението ми е, че има доста сериозни проблеми на земята които би трябвало да са приоритет...и да ми афишират, че парите  отиват за борба с рака....ми то стана клише на едни държави тоя рак...и тая благотворителност...

и хората продължава да мрат .

Що пък един не каза ще прекарам водопровод ... ще изуча 10 деца в Перу, ще купя очила на едно село в Хималаите или каквото си искаш...това имах предвид...

но никой не ме пита, още по-малко Мъск :-)))

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.