Прескочи до съдържание

Тайланд и Виетнам през ноември


Tesh

Препоръчани мнения

На 2.10.2016 г. в 22:20, Guinness каза:

Пускам в тази тема и моята програма за предстоящото ми пътуване из трите държави, че има много подобни теми и не ми се иска да отварям нова. Приемам съвети и препоръки. Имам и няколко въпроси относно визите и валутата. Ще ходя от средата на ноември до началото на декември като ще летя до Ханой и ще се върна от Банкок с катарските авиолинии.

 

Ден 1 - Еднодневна екскурзия до Halong Bay от Ханой (нощувка в Ханой)

 

Ден 2 - Еднодневна екскурзия до Trang An - Bai Dinh (връщане в Ханой и нощен влак до Сапа)

 

Ден 3 - Еднодневен престой в Sapa, разглеждане на 1-2 села, оризовите тераси и водопада Thac Bac (Silver Falls) / (връщане с нощен влак до Ханой)

 

Ден 4 - Разглеждане на Ханой - основни забележителности и към 19:00ч. полет до Ho Chi Minh (нощувка в Хо Ши Мин)

 

Ден 5 - Сутринта разглеждане на Cu Chi Tunnels и основните забележителности до края на деня (нощувка в Хо Ши Мин)

 

Ден 6 - Рано сутринта полето до острова Phu Quoc - релакс и плаж (нощувка)

 

Ден 7 - Релакс и плаж (нощувка)

 

Ден 8 - Отпътуване за Пном Пен - първо с ферибот и после с автобус. Според разписанието трябва да се пристигне около 15.00ч. Разглеждане на The Killing Fields и след това разходка из столицата до 22.00ч. В 22.30ч. автобус до Siem Reap.

 

Ден 9 - Рано сутринта пристигане в Siem Reap. Разглеждане на Ангкор Ват. (нощувка)

 

Ден 10 - Разглеждане на Ангкор Ват до 17.00ч. и в 19:45ч. полет до Банкок (нощувка в Банкок)

 

Ден 11 - Еднодневно пътуване до Ayutthaya и разглеждане на нощен Банкок

 

Ден 12 - Разглеждане на Банкок, а вечерта на някой бар на покрив

 

Ден 13 - Разглеждане на Банкок

 

Ден 14 - Полет от Банкок и късно вечерта връщане в България

 

 

Въпроси:

  1. Виза за Тайланд - изкарване от София. Някой пращал ли е документи с куриер - ако да, моля за информация как става?
  2. Валута за Тайланд - къде е препоръчително да се купят бати - от София или на място да обменям долари?
  3. Виза за Виетнам - ако правилно съм разбрал трябва да си купя от прословутите сайтове някаква покана и на летището в Ханой с нея ще ми издадат VoA или мога да я изкарам от София без да се занимавам с покани и да губя време на летището?
  4. Валута за Виетнам - като точка 2
  5. Виза за Камбоджа - заслужава ли си да я вадя онлайн или мога и на самата граница. Необходими документи, ако мога да я вадя на място? Каква е процедурата там? 

@Guinness привет, 

Ще се радвам да използвам темата тъй като планувам много сходен трип само, че кацам в Банкок 18.11 и се прибирам през Ханой 04.12.

Въпроса ми е как беше времето по това време на годината в северен и среден Виетнам, защото по това което чета за втората половина на ноември е мокрия сезон там. Та в тоя ред на мисли дали да пропусна Хо Ши Мин, Хю, Да Нанг и да насоча трипа във Виетнам изцяло на север? 

В крайна сметка направи ли трипа, така както го планува? 

 

Връзка към мнение
преди 11 часа, Tesh каза:

@Guinness привет, 

Ще се радвам да използвам темата тъй като планувам много сходен трип само, че кацам в Банкок 18.11 и се прибирам през Ханой 04.12.

Въпроса ми е как беше времето по това време на годината в северен и среден Виетнам, защото по това което чета за втората половина на ноември е мокрия сезон там. Та в тоя ред на мисли дали да пропусна Хо Ши Мин, Хю, Да Нанг и да насоча трипа във Виетнам изцяло на север? 

В крайна сметка направи ли трипа, така както го планува? 

 

Здравей! Точно тогава е сухият сезон. Като ходих до един водопад в Сапа почти беше пресъхнал. Беше изключително топло по време на целия ми престой във Виетнам. Не, пътуването ми претърпя промени в движение.

Връзка към мнение
На 15.02.2021 г. в 21:37, Guinness каза:

Здравей! Точно тогава е сухият сезон. Като ходих до един водопад в Сапа почти беше пресъхнал. Беше изключително топло по време на целия ми престой във Виетнам. Не, пътуването ми претърпя промени в движение.

Ще те затруднява ли, ако те помоля да споделиш плана, така както си го направил. 

В Южен Виетнам и по-специално ХШМ не беше ли дъждовно? 

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.