Прескочи до съдържание

Българските зелените паспорти (до 1999г.)


Goal & Boss

Препоръчани мнения

преди 2 часа, funny каза:

Иии... went the horse into the river :

 

Борисов: Искаме е-зелен паспорт и коридор за ваксинираните и преболедували Covid-19"

 

Какво?!?!?

Връщат зелените паспорти?! А, не!!!

  • Харесвам 1
  • Смея се 14
Връзка към мнение
преди 8 минути , Goal & Boss каза:

Какво?!?!?

Връщат зелените паспорти?! А, не!!!

Ако това е свързано с рестарт на прехода, защо не. Тоя път ще сме по-подготвени. :beach::vinsent:

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 12 минути , Goal & Boss каза:

Какво?!?!?

Връщат зелените паспорти?! А, не!!!

Що пък не? Като гледам кои държави имат зелени паспорти май сме си баш точно за зелената групичка.

  • Харесвам 5
  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 1 минута , ДиянаВ каза:

@Goal & Boss да не се уплаши, че в зелените паспорти пишат и децата 😜

Така и така сме на тема глупости, едно време се носеше слух, че в тройката на номера на 13 страничка има скрито послание за човека, което така и не доуточнихме какво е. В средното връхче има много малка бяла точица. Който си го пази, може да се свери.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 4 минути , Zaro каза:

Така и така сме на тема глупости, едно време се носеше слух, че в тройката на номера на 13 страничка има скрито послание за човека, което така и не доуточнихме какво е. В средното връхче има много малка бяла точица. Който си го пази, може да се свери.

А какъв е бил слуха? Не вярвам много хора да си пазят тоя паспорт за да сверим, а ми стана интересно за какво послание се е говорело тогава 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Георги Матеев каза:

А какъв е бил слуха? Не вярвам много хора да си пазят тоя паспорт за да сверим, а ми стана интересно за какво послание се е говорело тогава 🙂

https://vijti.com/любопитно/нрб-знаете-ли-защо-13-а-страница-от-зелен/54449/   - например :scratch_one-s_head:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Точно така, беше за етническия произход на притежателя на паспорта. За долната част на тройката не го знаех, при нас се обсъждаше дали я имаш или я нямаш и беше в средната част.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Съдейки по коментарите под статията от линка на @funny това с точката обаче май е градска легенда, нямаща много общо с истината.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Мирослав Василев
преди 7 минути , funny каза:

Като погледнах коментарите под статия, май няма много съгласни с тази теория 🤔 

 

@Георги Матеев печелиш с фотофиниш 😃

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 18 минути , Zaro каза:

Точно така, беше за етническия произход на притежателя на паспорта. За долната част на тройката не го знаех, при нас се обсъждаше дали я имаш или я нямаш и беше в средната част.

 

преди 15 минути , Георги Матеев каза:

Съдейки по коментарите под статията от линка на @funny това с точката обаче май е градска легенда, нямаща много общо с истината.

 

преди 28 минути , Георги Матеев каза:

А какъв е бил слуха? Не вярвам много хора да си пазят тоя паспорт за да сверим, а ми стана интересно за какво послание се е говорело тогава 🙂

Точка в средната извивка на тройката!Виждал съм я лично на паспорта на българомохамеданин или на циганин(не помня точно)...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 3 минути , crazyhorse каза:

Няма никакви конспирации...

Това само по себе се нищо не значи, защото и сега има сравнително единен имунизационен календар. Даже в някои отношения при нас е по-стриктен, отколкото в Западна Европа.

 

А за точката - просто хората виждаха зад всяко нещо дългата ръка на ДС и приписваха свръхестествен произход на всякакви глупости. Тая точка я имахме всички вкъщи, а не сме от посочените  категории.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Zaro каза:

Това само по себе се нищо не значи, защото и сега има сравнително единен имунизационен календар. Даже в някои отношения при нас е по-стриктен, отколкото в Западна Европа.

 

А за точката - просто хората виждаха зад всяко нещо дългата ръка на ДС и приписваха свръхестествен произход на всякакви глупости. Тая точка я имахме всички вкъщи, а не сме от посочените  категории.

Разглеждал съм паспортите на всичките ми роднини(на родителите ми,на брат ми,на баби,дядовци,лели,лелинчовци,братовчеди и братовчедки),дори на съучениците ми-никой нямаше тази точка!

Редактирано от crazyhorse
Допълнение
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 10 минути , crazyhorse каза:

Разглеждал съм паспортите на всичките ми роднини(на родителите ми,на брат ми,на баби,дядовци,лели,лелинчовци,братовчеди и братовчедки),дори на съучениците ми-никой нямаше тази точка!

Което автоматично отхвърля версията, щото аз знаех като малък точно обратното, който я няма е от групата. 😆

Връзка към мнение
преди 3 минути , Zaro каза:

Което автоматично отхвърля версията, щото аз знаех като малък точно обратното, който я няма е от групата. 😆

Точно така беше,както го казваш-забравил съм,но имаше разлика!

Връзка към мнение
преди 11 часа, Zaro каза:

Така и така сме на тема глупости, едно време се носеше слух, че в тройката на номера на 13 страничка има скрито послание за човека, което така и не доуточнихме какво е. В средното връхче има много малка бяла точица. Който си го пази, може да се свери.

Имаше! Аз имах такъв и имаше бяла точка на 3-ката в средната чертичка, също и приятелите ми на които бях гледала... твърдението беше, веднага след възродителния процес, че така различават българите от етническите турци... не съм гледала паспорти на етнически турци тогава, за да знам тяхните дали са без точка.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 16 минути , gini каза:

Имаше! Аз имах такъв и имаше бяла точка на 3-ката в средната чертичка, също и приятелите ми на които бях гледала... твърдението беше, веднага след възродителния процес, че така различават българите от етническите турци... не съм гледала паспорти на етнически турци тогава, за да знам тяхните дали са без точка.

 

 

Месец май 1989 година във Варна бяхме в такси през нощта. Целият град беше в полицейски постове. Спряха ни, взеха паспортите, погледнаха снимката и след това обърнаха страниците напред, предполагам на 13 страница, осветиха добре с фенерче за да видят по-добре и ни пуснаха. И да, имаше съвсем малка точка в цифрата 3.

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.