Прескочи до съдържание

Самолетен билет до Япония


Препоръчани мнения

Здравейте! 🙂

Искам да попитам нещо относно самолетните билети за Токио - коя самолетна компания да се следи за промоции, която би предлагала полети максимум с 1 прекачване, за да не се удължава пътуването повече от 16-18часа в посока ? 
Аз разглеждах за Turkish и общо взето за година напред цената е около 700-750евро на човек, минава се през Истанбул (Катарците пада до 550-600 някъде, но при тях полетите са поне 20-23 часа с по 2 спирки в Румъния и Катар). 

Какво мислите за полетите на Търкиш към Япония и според вас такива цени заслужават ли си? Става въпрос като дати за 15.10-15.11.2021 като диапазон, примерни дати 15.10-24.10 примерно.. 

 

Благодаря ви 🙂

Връзка към мнение

Бих ви препоръчала да проверите AF и KLM. Те имат добри цени до Япония. Също и ЛОТ. 

 

Търкиш, преди пандемията, си заслужаваше всяко евро отгоре. Но в момента това са почти двойни цени. Гледайте за нещо около 400-450 евро.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Поразгледах ги да, явно ще се дебнат, че в момента цените излизат почти същите като на Търкиш, поне с моето търсене, досега не ми се е налагало да проверявам чак такива дестинации и ми е малко трудно 😄 

Благодаря ви 🙂

 

Връзка към мнение
преди 1 час, Kosta Grudov каза:


 (Катарците пада до 550-600 някъде, но при тях полетите са поне 20-23 часа с по 2 спирки в Румъния и Катар). 

 

В момента полетите на катарците през есента нямат стоп в Румъния и са с продължителност 16-18 часа. Имам билети за ноември 🙂 

Обаче дали няма нещо да се промени ... кой знае 🙂

  • Браво 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, Kosta Grudov каза:

Поразгледах ги да, явно ще се дебнат, че в момента цените излизат почти същите като на Търкиш, поне с моето търсене, досега не ми се е налагало да проверявам чак такива дестинации и ми е малко трудно 😄 

Благодаря ви 🙂

 

Единият път бях с KLM, вторият с Айрофлот. Цени около 400 евро бяха постижими. Сега може би са по-високи, трябва да се следи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 25.03.2021 г. в 16:07, mariya* каза:

В момента полетите на катарците през есента нямат стоп в Румъния и са с продължителност 16-18 часа. Имам билети за ноември 🙂 

Обаче дали няма нещо да се промени ... кой знае 🙂

След доста търсене, не успях да намеря по-добри цени от на катарците (KLM, Air France и другите не са директни от София и дори така, пак излизат на същите цени, а някои дори и по-скъпи по това, което успях да намеря), даже са се вдигнали с около 50-60лв, но общо взето държат около 550евро на човек. 

Имам едно питане към вас @mariya* , понеже точно за ноември са най-апетитни заради липсата на стоп в Румъния - когато ги буквахте, влязохте ли в тази промоция за unlimited changes and full refund за резервации до 30-ти април, осъществени преди 31-ви декември и имате ли някаква връзка със съпорта за тази промоция?
Понеже остава доста малко време до края на април, свързах се с тях по телефона, съпорта ме увери, че правилата на промоцията си важат, но когато се влезе да се запазва конкретен билет пише "Refund - not allowed, Changes (Reissue) - only with penalty fees" 😄 и не знам на кое да вярвам. 

Благодаря ви! 

Връзка към мнение

Не съм @mariya*, но да си кажа - при всички случаи билет с право на промяна, отмяна и прочее. Обстановката продължава да бъде динамична и несигурна. Ваксинацията тук върви бавно - приключихме здравните работници (отне два месеца), от днес започнахме над 65 годишните...Явно мотото е "бавно и полека". Очаквам някакво раздвижване, защото и тук почнаха да се появяват от мутиралите щамове. Но като цяло - никой за никъде не се е разбързл. Влезли са си в някакъв еквилибриум и това си е. Имах надежди Олимпиадата да ги поспеши малко, ама не. За сега.

Успех и стискам палци до есента всичко да е наред.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Преди 1 час, Alexander каза:

Директни полети от София до Япония не е имало и няма и да има.

 

Имах предвид начална точка София, съжалявам :D 

Благодаря, @samuraika, и аз натова се надявам до края на годината да се е раздвижило, а и има варианти да се допускат хора, които вече са се ваксинирали, нещо на което най-много се надявам.

 

 

Връзка към мнение
Дани Магелани

Според мен, когато полетите са на един билет, смяната на полети не е недостатък. Слизаш, поразтъпкваш се, хапваш в Дайнерс клуба, може и масаж да направиш. А летището на Сеул, например, ти предлага и концерт на живо. За шопинга, като екстра, дори не споменавам.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 20 часа, Kosta Grudov каза:

Имам едно питане към вас @mariya* , понеже точно за ноември са най-апетитни заради липсата на стоп в Румъния - когато ги буквахте, влязохте ли в тази промоция за unlimited changes and full refund за резервации до 30-ти април, осъществени преди 31-ви декември и имате ли някаква връзка със съпорта за тази промоция?
 

Билетите купих през януари и са с право на промяна на дати и дестинация, както и отмяна. В самата резервация има такива опции - бутони смяна на полет и отмяна на полет . Надявам се да не се налага да ги ползвам, но все пак носи известно спокойствие 😁

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Kosta Grudov каза:

Предполагам и вашите полети имат 1 час време за трансфер на връщане в Доха, как мислите достатъчнo ли e за прекачването? 🙄

Щом ти е направен така от авиокомпанията, ще намерят начин да се прибереш. В най-лошият случай ще останеш да нощуваш една вечер в Катар. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Kosta Grudov каза:

Предполагам и вашите полети имат 1 час време за трансфер на връщане в Доха, как мислите достатъчнo ли e за прекачването? 🙄

Според мен е достатчъно, стига да няма мега големи опашки на проверката на ръчния багаж / ако помня правилно, минавахме на проверка на багажа, независимо че сме транзитни/.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.