Прескочи до съдържание

Здравейте, пътешественици


Препоръчани мнения

Здравейте! Казвам се Христина и обожавам да пътувам. Като малка съм живяла  в Мозамбик, а през последните години обиколих доста градове в Европа! Любими дестинации са ми Лондон и Барселона. Била съм по 2 пъти, но бих се връщала всяка година ако имам такава възможност. Една от мечтите ми е да гледам футболен мач на любимият ми отбор Тотнъм, което смятам за постижимо стига да се овладее ситуацията с Ковид 19.

Другата ми мечта е САЩ и много се надявам да я осъществя през 2022 или 2023 г. На този етап заради Ковид Посолството на САЩ май е спряло провеждането на рутинните визови интервюта.Ще се радвам, ако споделите малко инфо какво е хубаво да подготвя,за да имам по-голям шанс за получаване на туристическа виза. Доста големи изисквания имат... И евентуално ако получа такава виза с каква продължителност е тя, за да знам дали трябва да организирам бързо пътуването или ще имам няколко месеца.

Желанието ми е да посетя Сан Франциско и евентуално Лас Вегас за период от 10-14 дни. И да гледам мач от НБА на любимия отбор Голдън Стейт Уориърс. Признавам си,че заради последното съм готова да предприема това "приключение". Всякаква информация ще ми е от полза- за купуване на самолетни билети, настаняване. Добре ли е сама да си го организирам или да се обърна към  туристическа агенция.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 27 минути , Mary каза:

Добре дошла! :smile:

Тук не вярвам някой да ти даде препоръка за ползване на агенция.

 

И аз предпочитам сама да си го организирам! Досега обаче съм се справяла само с пътувания в Европа, без прекачвания и затова приемам всякакви съвети кой е най-добрият и най-изгоден вариант за пътуване до Сан Франциско.Като все пак искам да закупя билети 2,3 месеца преди пътуване.

Връзка към мнение
Преди 1 час, florita каза:

И аз предпочитам сама да си го организирам! Досега обаче съм се справяла само с пътувания в Европа, без прекачвания и затова приемам всякакви съвети кой е най-добрият и най-изгоден вариант за пътуване до Сан Франциско.Като все пак искам да закупя билети 2,3 месеца преди пътуване.

Нека нещата се нормализират и да има повече полети, ще намерите и вашите.

Няма едно мнение къде е най-добре да прекачвате и кой ще е най-изгодния вариант за след неопределено време. Винаги можете да следите промоциите и да се възползвате.

Връзка към мнение

Добре дошла!

Два пъти съм се явявала на интервю за виза за САЩ и двата пъти получих такава. Първият път беше за 1 г., а втория - за 10 г. 

На първото интервю представих документи, че съм държавен служител. Представих и писмо от братовчедка ми, която тогава работеше в банка в НЮ. Освен това тук оставих малко дете и мъж 🙂  На второто интервю се явихме с детето, тогава 10ти клас и представих документи, че имам фирма и работя на трудов договор. Той представи документи, че е ученик и получи 5 г. виза. Освен това мъжът ми оставаше тук. 

Колкото по-здрави връзки с България докажете, толкова по-голям шанс имате за виза. Имаше на интервюто хора, които казваха, че са безработни, но спестили пари за екскурзия 🙂 Не е сериозно някак. Съответно не получаваха визи.

Първия път пътувах до НЮ, там останах няколко дни, след това 3-4 дни бяхме в Лас Вегас /направихме и дневен трип до Гранд каньон/. От там летяхме до Ниагарския водопад, мисля, че там имахме 2 нощувки и се прибрахме в НЮ, където останах още няколко дни. В тези дни посетих Вашингтон и Филаделфия. Цялото това след това го видях като програма на туристическа агенция и струваше точно три пъти повече, отколкото ми излезе на мен 🙂 Освен това тогава тогава аз организирах почти всичко и не срещнах кой знае какви трудности 🙂 Хем английският ми не е перфектен 🙂 

Помислете кои градове искате да видите и за по колко дни. Потърсете хотели, ориентирайте се за цените на нощувки, заведения. Разгледайте вътрешните полети, ако ще ползвате такива. Направете си проект на програма и бюджет - кое, колко, къде, за колко дни. Като получите виза ще действате със самолетния билет, прекачването Ви е най-малкият проблем 🙂 

Връзка към мнение
преди 50 минути , Eva eva каза:

Добре дошла!

Два пъти съм се явявала на интервю за виза за САЩ и двата пъти получих такава. Първият път беше за 1 г., а втория - за 10 г. 

На първото интервю представих документи, че съм държавен служител. Представих и писмо от братовчедка ми, която тогава работеше в банка в НЮ. Освен това тук оставих малко дете и мъж 🙂  На второто интервю се явихме с детето, тогава 10ти клас и представих документи, че имам фирма и работя на трудов договор. Той представи документи, че е ученик и получи 5 г. виза. Освен това мъжът ми оставаше тук. 

Колкото по-здрави връзки с България докажете, толкова по-голям шанс имате за виза. Имаше на интервюто хора, които казваха, че са безработни, но спестили пари за екскурзия 🙂 Не е сериозно някак. Съответно не получаваха визи.

Първия път пътувах до НЮ, там останах няколко дни, след това 3-4 дни бяхме в Лас Вегас /направихме и дневен трип до Гранд каньон/. От там летяхме до Ниагарския водопад, мисля, че там имахме 2 нощувки и се прибрахме в НЮ, където останах още няколко дни. В тези дни посетих Вашингтон и Филаделфия. Цялото това след това го видях като програма на туристическа агенция и струваше точно три пъти повече, отколкото ми излезе на мен 🙂 Освен това тогава тогава аз организирах почти всичко и не срещнах кой знае какви трудности 🙂 Хем английският ми не е перфектен 🙂 

Помислете кои градове искате да видите и за по колко дни. Потърсете хотели, ориентирайте се за цените на нощувки, заведения. Разгледайте вътрешните полети, ако ще ползвате такива. Направете си проект на програма и бюджет - кое, колко, къде, за колко дни. Като получите виза ще действате със самолетния билет, прекачването Ви е най-малкият проблем 🙂 

Благодаря ти за подробната информация! 🙂 Смятам да пътувам с моя приятел, с когото имаме детенце на 6, което ще остане при някоя от бабите. И двамата работим на трудов договор, имам и два апартамента на мое име. Надявам се това да е достатъчно. 🙂 Тъй като мъжа ми не обича да пътува с цел туризъм ще се огранича до Сан Франциско и Лас Вегас. Само трябва да го убедя,че това удоволствие няма да ни излезе 20 000 и че може да се осъществи за 10 000-12 000 хил. 😄

Връзка към мнение

Моля 🙂 Да се надяваме, че трудовите договори, недвижимото имущество и най-вече детенцето са достатъчно сериозни аргументи за връщането. Наблягайте най-вече на това, че много обичате да пътувате, къде сте ходили и така 🙂 

Едно пътуване може да излезе и много и малко 🙂 Ако се храните в по-непретенциозни заведения, ако спите в по-семпли хотели може и доста изгодно да ви излезе. Във Вегас бяхме в много хубав хотел и изобщо не беше скъп, храната също не беше скъпа там. 

Например тук може да разгледате за турове и цени на хотели https://www.expedia.com/things-to-do/search?d1=2021-05-11&d2=2021-05-12&endDate=5%2F12%2F2021&location=Las Vegas (and vicinity)%2C Nevada%2C United States of America&rid=178276&sort=RECOMMENDED&startDate=5%2F11%2F2021&swp=on

Даже може да опитате и пакетна цена - полети от Сан Франциско до Вегас и хотел. Помня, че даваше отстъпка и излизаше изгодно. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.