Прескочи до съдържание

Търся самолетен билет до Албания


Препоръчани мнения

Трудна работа. Най-евтино и без престои по цял ден ми излизат от Букурещ през Бари с Уиз, от София през Меминген, на отделни билети. И нямам представа как стои въпроса с прекачване в Италия или Германия. Аз бих отишъл с кола.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 55 минути , neuromancer каза:

Трудна работа. Най-евтино и без престои по цял ден ми излизат от Букурещ през Бари с Уиз, от София през Меминген, на отделни билети. И нямам представа как стои въпроса с прекачване в Италия или Германия. Аз бих отишъл с кола.

Благодаря!

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 8 часа, Lorette каза:

Здравейте! Търся самолетен билет от София или Букурещ до Тирана за 8 или 9 май. Някой би ли ме посъветвал за най-подходящия ценово и времево?

На 9 май има чудесен вариант с Уиз на 2 отделни билета: София - Бергамо - Тирана. Транзитът в Бергамо е само 2:20 часа, а за преминаване през Италия (както и за влизане в Албания) не трябва пср тест. Освен това тези билети в момента са много евтини.

 

Screenshot_20210504-170953_Wizz Air.jpg

 

Screenshot_20210504-171013_Wizz Air.jpg

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Георги Матеев каза:

Транзитът в Бергамо е само 2:20 часа, а за преминаване през Италия не трябва пср тест.

Предполагам, че си го проучил подробно, а може би и изпробвал 🙂, но си мисля дали има риск Уиз да откажат бординг, ако нямаш ПСР. Ако всичко е на един билет и редовна АК - няма проблем, но с нискотарифки трябва тук в София да показваш  бордната карта за следващ маршрут или как? Не съм се интересувала за Албания конкретно, но това трябва да важи за всички транзитни дестинации.

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Понеже пише София или Букурещ и не знам къде точно живее Лорете, видях че има директни от Белград и то на много добри цени.

 

Capture.PNG.062e58bb7d12b11d6894e10c9ef5bbee.PNG

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 36 минути , iMari каза:

Предполагам, че си го проучил подробно, а може би и изпробвал 🙂, но си мисля дали има риск Уиз да откажат бординг, ако нямаш ПСР. Ако всичко е на един билет и редовна АК - няма проблем, но с нискотарифки трябва тук в София да показваш  бордната карта за следващ маршрут или как?

Точно така, показваш още в София бордна карта за следващия полет, с което доказваш, че Италия е само транзитна дестинация. В случая е още по-лесно, тъй като и втория полет е със същата авиокомпания. Италианците официално позволяват транзит до 36 часа без тест, а албанците въобще не искат. Т.е. не би трябвало да има никакъв проблем.

 

И да, правил съм го 🙂

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.