Прескочи до съдържание

Рим , Капри и къде още


Райска птица

Препоръчани мнения

Райска птица

Привет любезна групичка!

Опитвам се да организирам малко пътуване с отправна точка Рим (два-три дни) и оттам към Капри, като в Капри се планира нощувка и оттам къде още препоръчвате да се отседнем, в кои градчета...Равело, Позитано или...с кола под наем от Рим или как би било удобно според вас..имаме седмица или 10 дни на разположение...дайте насоки, моля...(двама възрастни, не гоним бюджет, целта е спокойно и приятно обикаляне)

Връзка към мнение

Ами щом сте там минете по Costiera Amalfitana. Къде да спите де да знам, в Соренто или някъде там ще е по-евтино отколкото в Амалфи или Позитано. 

Връзка към мнение

Освен, че Рим е огромен град и има много неща, които да се видят, недалече от града също има доста неща за правене:

Тиволи - Вила Д'есте е страхотна, както и самото градче също (най-хубавото кафе, което съм пил в Италия е именно в Тиволи, на едно прашно кръстовище)

Витербо - града на папите

Болсена, както и езерото Болсена

Черветери - има много запазен некрополис (но пък фокуса на програмата Ви е друг тип, така че го оставете за следващия път)

 

Като ходите до Капри, съседния остров  Прочида, обявен за столица на културата 2022г, и май е първия остров, обявен за такава;

Салерно е страхотен град също 🙂

 

Избор има предостатъчно.

Успех 😉  

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Райска птица
преди 8 часа, neuromancer каза:

Ами щом сте там минете по Costiera Amalfitana. Къде да спите де да знам, в Соренто или някъде там ще е по-евтино отколкото в Амалфи или Позитано. 

Благодаря, бюджета не е ограничен, но ще го имам предвид. 

 

Връзка към мнение

До Капри е и остров Иския. Това за мен е най-доброто място за почивка в региона- невероятни за Италия плажове + многооо минерални извори и горещи басейни във всички хотели. И определено по-голям избор на хотели от Капри. И на по-добри цени разбира сел

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.