Прескочи до съдържание

Рожден ден в Соренто


AlexandraKo

Препоръчани мнения

И понеже, сме си обещали, откакто станахме на по 50, рождените ни дни, да са на хубави и харесвани места, ще направим  едно пътуване, до Соренто и любимото ни Капри, през август. Нас жегичката не ни плаши, ще е комбинация от плаж и разходки из региона.

Понеже , там не сме ходили, седем- осем години,  а сега ще сме за повече време, та имам въпроси, предимно, за настаняването:

 

Хотел с плаж в Соренто

Хотел с плаж на Капри

 

Ще имаме  кола, та си трябва и паркинг.

Иначе, няма значение, къде е, стига да има паркинг и плаж.

Може хотел, може апартамент, но с лични впечатления, моля.

Иначе, от руските сайтове, съм харесала туй-онуй:))

Ама, вашето мнение, ми е по-важно:))

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , AlexandraKo каза:

И понеже, сме си обещали, откакто станахме на по 50, рождените ни дни, да са на хубави и харесвани места, ще направим  едно пътуване, до Соренто и любимото ни Капри, през август. Нас жегичката не ни плаши, ще е комбинация от плаж и разходки из региона.

Понеже , там не сме ходили, седем- осем години,  а сега ще сме за повече време, та имам въпроси, предимно, за настаняването:

 

Хотел с плаж в Соренто

Хотел с плаж на Капри

 

Ще имаме  кола, та си трябва и паркинг.

Иначе, няма значение, къде е, стига да има паркинг и плаж.

Може хотел, може апартамент, но с лични впечатления, моля.

Иначе, от руските сайтове, съм харесала туй-онуй:))

Ама, вашето мнение, ми е по-важно:))

Ние в Соренто ползвахме едно хотелче с басейн и прекрасен залез към Соренто т.е. малко преди Соренто, ако се идва от Везувий.

Но не е подходящо за вас и особено за такъв повод. По-скоро е за 1-2 дни като база в Соренто.

Беше нещо като къмпинг с бунгала (прилични).

Sorry

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 минути , ven62 каза:

Ние в Соренто ползвахме едно хотелче с басейн и прекрасен залез към Соренто т.е. малко преди Соренто, ако се идва от Везувий.

Но не е подходящо за вас и особено за такъв повод. По-скоро е за 1-2 дни като база в Соренто.

Беше нещо като къмпинг с бунгала (прилични).

Sorry

 

Аз се бях подготвила с предложения за разни Мелии, в Дананг, на Ко Самуи,  ама, Сър Антъни, противно на мен, не обича Азия:(((Европата си обича той, щото има много култура:))) Та хареса идеята, за повече време, по Амалфийското крайбрежие. Не, къмпинг, няма да е:)))

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Прекрасна идея! 

Не мога да помогна с мнение за хотел в Капри. Но горещо препоръчвам остров Иския- той е точно до Капри , има директно фери от Соренто и невероятни минерални извори. И да не забравя - многоооо добри плажове за Южна Италия. Била съм в три хотела на острова, но никога през август. Просто харесвам да ползвам и горещите извори. Но мога да препоръчам 2 хотела от ползваните. Имат си собствени плажове+термални басейни. Не са супер луксозни, но са много удобни и дватал Единия е в Иския порто, а дрегия във Форио. Като че ли по-удобно място е Иския порто, но пък до Форио са едни от най-добрите огромни спа центрове в Европа. Хотелите са : Хотел Tritone във Форио  https://www.hoteltritoneischia.it/en/

и хотел Ambaschiatori в Иския Порто -http://www.albergoambasciatori.com/.

Така че - за почивка препоръчвам Иския пред Капри, но това си е индивидуално. Могат да се намерят и много по-добри възможности за настаняване, но това е традиционно за нас настаняване- нормален хотел със собствен или много близък плаж + добри басейни и спа.

Убедена съм, че ще стане невоятна почивка, щом ти я организираш!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 1 минута , Роми каза:

Прекрасна идея! 

Не мога да помогна с мнение за хотел в Капри. Но горещо препоръчвам остров Иския- той е точно до Капри , има директно фери от Соренто и невероятни минерални извори. И да не забравя - многоооо добри плажове за Южна Италия. Била съм в три хотела на острова, но никога през август. Просто харесвам да ползвам и горещите извори. Но мога да препоръчам 2 хотела от ползваните. Имат си собствени плажове+термални басейни. Не са супер луксозни, но са много удобни и дватал Единия е в Иския порто, а дрегия във Форио. Като че ли по-удобно място е Иския порто, но пък до Форио са едни от най-добрите огромни спа центрове в Европа. Хотелите са : Хотел Tritone във Форио  https://www.hoteltritoneischia.it/en/

и хотел Ambaschiatori в Иския Порто -http://www.albergoambasciatori.com/.

Така че - за почивка препоръчвам Иския пред Капри, но това си е индивидуално. Могат да се намерят и много по-добри възможности за настаняване, но това е традиционно за нас настаняване- нормален хотел със собствен или много близък плаж + добри басейни и спа.

Убедена съм, че ще стане невоятна почивка, щом ти я организираш!

Благодаря ти!
Не е проблем, да разделя нощувките, щом е хубаво:)))

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , AlexandraKo каза:

Благодаря ти!
Не е проблем, да разделя нощувките, щом е хубаво:)))

На мен ми харесва. А и е много лесна връзката между трите места. и за бонус- остров Прочида е също многоо близо. Така че може да стане супер пътуване. Стават и за еднодневни турове разстоянията.Не знам как е сега с ковида, но иначе имаше много корабчета и беше много лесно пътуването. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 9 часа, AlexandraKo каза:

И понеже, сме си обещали, откакто станахме на по 50, рождените ни дни, да са на хубави и харесвани места, ще направим  едно пътуване, до Соренто и любимото ни Капри, през август. Нас жегичката не ни плаши, ще е комбинация от плаж и разходки из региона.

Ама, вашето мнение, ми е по-важно:))

Алекс, супер! Ние ще бъдем /живот и здраве/ по тези места през септември / втората половина/.

Двете седмици сме ги разделили на две. Като първата половина е плажна почивка.

Напълно подкрепям  @Роми  за Иския. 

Ние сме резервирали апартамент за там през АирБнб, който е така разположен, че ще можем и да плажуваме, и да обикаляме най-добрите термални паркове.. 

Ето този: https://bg.airbnb.com/rooms/24767681

 Виждам в резервационната му система, че има малко свободни дати за август.

Но на Вас препоръчвам най-добрия хотел на осторова. Мисля, че е точно това, което търсите и ще Ви подхожда напълно:

Има обаче една опасност, ако го резервирате няма да Ви се тръгва после от там.

Ето го хотела: https://www.sanmontano.com/en/san-montano-resort-spa-official/

 

Мога да ти предложа и апартамента, който сме резервирали в Неапол, ако случайно решите да останете и там за ден два:

https://bg.airbnb.com/rooms/16337577

 

Хотелът ни в Соренто е в центъра на града, в най-големия калабалък /да почувстваме италианската атмосфера/ и няма да Ви допадне за плажен отдих, но ако отидете на Иския няма да Ви е необходим повече плаж.

За сметка на това мога да ти пусна хотела ни в Позитано, който е със страхотна гледка:

https://www.moropositano.com/

 

И накрая: радвам се, че ще пътуваме след Вас по почти един и същи маршрут. Така ще имаме наготово 3 в 1:  пътепис, справочник и отзиви на едно 🙂 

 

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, Роми каза:

На мен ми харесва. А и е много лесна връзката между трите места. и за бонус- остров Прочида е също многоо близо. Така че може да стане супер пътуване. Стават и за еднодневни турове разстоянията.Не знам как е сега с ковида, но иначе имаше много корабчета и беше много лесно пътуването. 

Много ти благодаря, @Роми, днес ще си разгледам, на спокойствие:))

 

преди 16 минути , Roje каза:

Алекс, супер! Ние ще бъдем /живот и здраве/ по тези места през септември / втората половина/.

Двете седмици сме ги разделили на две. Като първата половина е плажна почивка.

Напълно подкрепям  @Роми  за Иския. 

Ние сме резервирали апартамент за там през АирБнб, който е така разположен, че ще можем и да плажуваме, и да обикаляме най-добрите термални паркове.. 

Ето този: https://bg.airbnb.com/rooms/24767681

 Виждам в резервационната му система, че има малко свободни дати за август.

Но на Вас препоръчвам най-добрия хотел на осторова. Мисля, че е точно това, което търсите и ще Ви подхожда напълно:

Има обаче една опасност, ако го резервирате няма да Ви се тръгва после от там.

Ето го хотела: https://www.sanmontano.com/en/san-montano-resort-spa-official/

 

Мога да ти предложа и апартамента, който сме резервирали в Неапол, ако случайно решите да останете и там за ден два:

https://bg.airbnb.com/rooms/16337577

 

Хотелът ни в Соренто е в центъра на града, в най-големия калабалък /да почувстваме италианската атмосфера/ и няма да Ви допадне за плажен отдих, но ако отидете на Иския няма да Ви е необходим повече плаж.

За сметка на това мога да ти пусна хотела ни в Позитано, който е със страхотна гледка:

https://www.moropositano.com/

 

И накрая: радвам се, че ще пътуваме след Вас по почти един и същи маршрут. Така ще имаме наготово 3 в 1:  пътепис, справочник и отзиви на едно 🙂 

 

@Roje,много ти благодаря!

AirBnB не съм го разгледала още, защото ми се иска, резервациите, да са с безплатна анулация, до последния момент и да не се предплаща  нищо. Че с тази несигурност, ако може, все пак, да си спестя неприятности по плащане/възстановяване .Да, само да отидем, ще напиша/опиша:))

Но се надявам, тази година, да не е чак такава навалица, както обикновено.

Макар че, хотелът ни в Сицилия, вече почти няма свободни дати, за по-дълга почивка. Като излезе последната им заповед, с махането на карантината, явно, туристите се юрнаха, да резервират:))

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За Соренто плажът е бетонена платформ и много не е приятно, а и си спомням, че се стигаше до него през един тунел.Водата обаче точно през август беше много топла и около скалите имаше рибки, рачета и др.морски обитатели. Глетките обаче са уникални. 

Хотелът е La pergola , не е нещо особено, но храната беше уникална. Всъщност е в кв.или селце Сент Анджело, преди да влезеш в Соренто от Неапол.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 25 минути , ива валя каза:

За Соренто плажът е бетонена платформ и много не е приятно, а и си спомням, че се стигаше до него през един тунел.Водата обаче точно през август беше много топла и около скалите имаше рибки, рачета и др.морски обитатели. Глетките обаче са уникални. 

Хотелът е La pergola , не е нещо особено, но храната беше уникална. Всъщност е в кв.или селце Сент Анджело, преди да влезеш в Соренто от Неапол.

Благодаря ти!
 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз давам глас за Ischia

Всеки ден може да се ходи в различен термал парк Най много ми хареса 
Negombo- освен стилни топли басейни и ресторанти има и излаз на прекрасен плаж!И настаняването със сигурност може да е атрактивно

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , Tmoaka каза:

И аз давам глас за Ischia

Всеки ден може да се ходи в различен термал парк Най много ми хареса 
Negombo- освен стилни топли басейни и ресторанти има и излаз на прекрасен плаж!И настаняването със сигурност може да е атрактивно

Благодаря ти !
Хехе, пък на @Zaro, му кръстили хотел:))))

Освен, ако не е , личният му имот:))

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 52 минути , AlexandraKo каза:

Благодаря ти !
Хехе, пък на @Zaro, му кръстили хотел:))))

Освен, ако не е , личният му имот:))

Разкрит съм. След минерална вода Zaros на Крит, вече си имам и хотел. Бизнесът се разраства.

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Сега съм в голяма чуденка, като знам, какви са серпентините из Амалфитана, а Сърът мрази малки коли:(

Дали, да не избера възлови места, където да оставим колата, пък да обикаляме с лодки или пеш. Вариант без кола няма.

Харесах разни места, но паркирането, навсякъде е проблем.

Някой скоро обикалял ли е с кола, по онези места?Да даде акъл, моля!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.