Прескочи до съдържание

Бело Оризонте - София (CNF -SOF), нач. на юли - края на август


Препоръчани мнения

Значи не толкова търся билет, колкото акъл...

Имам възможност да го взема с мили (Авиос и latam pass) или пари и се чудя...

Първо, гледам цената в евро не е по-висока, а е даже леко по-ниска отколкото съм свикнал. Плюс това ще е на един билет и избягва необходимостта от влизане в държави по пътя.

Обаче предвид, че често спират полетите до Бразилия, не ми се иска да го откажат и да останат да ми дължат една шапка пари (4 билета). Ако го взема с мили нямам проблем да ми дължат милите, то и без това не се лети много, а като мога ще ги ползвам. Плюс това ще имам гъвкавостта да взема само отиването и да си избера връщането по-късно. Трябва да е с авиос, тоест Бритиш еъруейс или Иберия. Бритиш еъруейс в момента им е забранено да летят насам, ако взема полет за юни е почти сигурно, че ще го откажат и ще ме пренасочат с Иберия. С Иберия ще е до Мадрид и после с Уиз, Райън или България Еър до София. Тук идва проблема с взимането на багажа и чекирането отново, но ми изглежда, че може да стане, дори и както идвам от забранена държава, щом се махам след по-малко от 24 часа...

 

Предполагам, че когато ограниченията отпаднат билетите ще станат доста скъпи, така че тогава ще е добре да имам мили. От друга страна авиокомпанията има пълен контрол върху милите и може да вдига цените както си реши, а може и да фалира (Бритиш еъруейс е доста невероятно да фалира, но милите на Латам не са някакво особено богатство и хич не знам какво ще им се случи в близко бъдеще).

За съжаление не мога да взема отиването с Латам, защото цените са по-високи от връщането и нямам достатъчно за отиване, а само за връщане...

 

Връзка към мнение

1.Защо не вземеш отиването с Авиос и връщането с Латам ? Билетите с мили по правило нямат намаление за двупосочност.

 

2. За да прехвърляш авиос в Иберия , трябва да имаш акаунт от минимум 90дни и в двата акаунта , ако не се лъжа ? Отговаряш ли на това условие ?

Връзка към мнение

Точно това го мисля, отиване с Иберия. Но цените в кеш не са високи, така че не спестявам много, а и прекачването в Мадрид със взимане на багажа малко ме притеснява...

От друга страна често има промоции от Европа към Бразилия на много ниски цени, последната беше за полети до юни и не ставаше, но като нищо може да се появи пак. Та мога да взема само отиването и да дебна връщането.

 

Имам 90 дена, ама и да нямах мога на сайта на БА да ги взема, таксите са само $10 летищни такси и е двата случая. Връщането ако е отделно би имало голяма разлика, ама на връщане мисля да не ги ползвам тях и без друго

Връзка към мнение

Аз лично не бих ползвал мили , освен ако не получа минимум от 2 цента за миля , ти си преценяваш дали си заслужава за теб...

Връзка към мнение

Имаш ли Авианка мили ? Днес е крайният срок за покупка с 175% бонус, миля излиза 1.2 цента. Разцъкай датите, бърз поглед показва, че ти трябват по 121 000 мили за ритърн в бизнес класа , кофти е , че не излизат свободни места в икономи за презокеанския полет за да ти свали цената. Може обаче да ти помогне много за евтини икономи сегменти в Европа за полети на Стар Алианс, ако нагласиш полетите с мили до Европа с Авиос/Пас.

 

 

За покупка на мили , акаунта трябва да е на минимум 30 дни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

TAP са на зор с кешовите наличности и продават сребърно членство към тях и доста мили, та ако си чешил да заменяш лоялността към One World с такава към Star Alliance Стар, виж дали би ти свършило работа (промото е до 30.6):

https://www.flytap.com/en-mx/miles-and-go/club#anchor-table

 

Пълната статия:

https://loyaltylobby.com/2021/06/22/tap-milesgo-240000-miles-for-e1418-by-june-30-2021/?omhide=true

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.