Прескочи до съдържание

Чернобил и Припят


Росина

Препоръчани мнения

Здравейте магеланци 🙂

Ако има такава тема, моля модератор да премести мнението/въпроса 

 Планувам да изненадам половинката с една екскурзийка до Чернобил и Припят (мърмори ми от 2 години, колко много иска да отиде) през август.

Има ли ходили до там? Чудя се между две фирми Contact us - Chernobylstory.com или https://chernobyl-tour.com/, като първата цената и е 50% отгоре , но уж ми гарантират, че точно за тази дата, която искам ще има тур ( ние ще летим понеделник и наобратно сряда, много ще ни е ограничено времето, а отиваме специално заради Чернобил) Дали някой е ползвал услугите им или пък на друга фирма? Мнения?

Връзка към мнение

Аз ползвах Solo East www.tourkiev.com по препоръка на @Eva eva и съм доволна, а и цената беше от най-ниските 72 долара. Според мен ще организират турове или най-малко ще ви потвърдят в неделя и в краен случай ако се отложи ще може да отреагирате и да отидете с друга фирма. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В момента в пандемията не знам как е, защото аз съм ходила отдавна, преди около 7-8 години. Не помня с коя фирма ходих, някъде в дълбок архив са тези ми пътувания, но се съмнявам, че нещата са се променили кой знае колко. Според мен, ако няма да спите там, избери най-евтиното, защото програмите на всичките агенции са еднакви и дори на някои места трябва да се изчаквате с другите: едната група да се качи в автобуса, за да слезе другата.

Помня, че имаше изискване няколко дни предварително да се плати и да се дадат паспортните данни, защото Чернобил е на зони, всяка зона имаше КПП и на разни места ни проверяваха милиционери. По тази причина един приятел с тежък махмурлук така и не успя да види Чернобил - ако се успиш трябва да те вкарат в следваща група, списък и е още няколко дни процедура, така му обясниха. Сега покрай пандемията може да няма толкова хора и да е по-бързо записването. 

Носете си репелент. Комерс са местата, на които водят, но не пръскат и комарите хапят през блузата.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Росен Василев

Здравей, 

 

Преди две години ползвахме еднодневен тур с https://www.chernobyl-tour.com/english/48-one-day-trip-to-the-chernobyl-zone-and-prypyat-town.html

 

Останахме доволни и от организаторите и от това, което е включено в тура. Пригответе се за дълъг ден. Пътят, проверките по пунктовете и изчакването на другите групи си отне доста време.

 

Успех!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Привет, 

бях там преди по-малко от месец. Организират си екскурзиите, всичко е наред. Платих 99 долара с включен обяд в централата. Не беше лошо, но като чух, че ако те хванат да се шъташ сам глобата е 60 долара определено другият път ще се поразходя сам 😄

 

Иначе смело ги препоръчвам, мацето, която ми беше екскурзоводка говореше перфектен английски, беше някаква активистка и дори пускаше да се катерят хората по радара в Чернобил 2. В момента имат тегавина с влизането в сградите, но пък няма никакви други хора, освен нас и всъщност пак влизахме, естествено винаги с ГМ брояч, който да ти пищи ако навлезеш в зона с повече радиация. 

 

Накрая на деня измериха, че радиацията, която тялото ми е погълнало за 8 часа се равнява на 3 дни в Киев. 

 

Смело се пускайте, ако ви е интересно 😉

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Преди 1 час, MARTiNSHO каза:

Привет, 

бях там преди по-малко от месец. Организират си екскурзиите, всичко е наред. Платих 99 долара с включен обяд в централата. Не беше лошо, но като чух, че ако те хванат да се шъташ сам глобата е 60 долара определено другият път ще се поразходя сам 😄

 

Явно са пропуснали да ти кажат, че е и углавно престъпление и последните, дето ги хванаха, набързо ги и вкараха в затвора... 😉

  • Шок 2
Връзка към мнение

Какъв затвор, какви 5 лева, ние видяхме 3 такива групички, има глоба 60 долара и със здраве. Хващат всеки ден. Тези не мога да си представя какво са направили за да са в затвора. Аз говоря за нормална обиколка, може онези да са влизали в съркофага, тогава има логика 🙂

Връзка към мнение
преди 40 минути , MARTiNSHO каза:

Какъв затвор, какви 5 лева, ние видяхме 3 такива групички, има глоба 60 долара и със здраве. Хващат всеки ден. Тези не мога да си представя какво са направили за да са в затвора. Аз говоря за нормална обиколка, може онези да са влизали в съркофага, тогава има логика 🙂

Говоря за нелегално влизане в зоната. Ако са влезли легално и се мотат там, може и да имат само глоба. Но е много модерно да се влиза нелегално, а и по-евтино и има много хора, които го правят. Наскоро имаше новина за поредната такава група.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 5.06.2021 г. в 1:56, CarpeDiem каза:

Аз ползвах Solo East www.tourkiev.com по препоръка на @Eva eva и съм доволна, а и цената беше от най-ниските 72 долара. Според мен ще организират турове или най-малко ще ви потвърдят в неделя и в краен случай ако се отложи ще може да отреагирате и да отидете с друга фирма. 

Оказаха се доста отзивчиви и много бързо отговарят. Дано всичко мине благополучно. Благодаря много за споделеното инфо 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.