Прескочи до съдържание

Кола под наем Корфу


Препоръчани мнения

Здравейте,

Имам нужда от помощ в намирането на изгодна цена за 7 дневен наем на кола от летището в Корфу или Керкира. Датите ми са фиксирани 20.08-27.08 , шофьорът е на 31 години.

Малка кола ми върши перфектна работа т.к сме двама.

За сега най-добрата цена, която намирам е през немския каяк за 200 евро от Carwiz през посредник vip cars.

Някой може ли да удари едно рамо за нещо по-евтино или това всъщност не е толкова зле? 

Връзка към мнение

До тук най-евтиното, което намерих е 155 евро за 6 дни, 01-07 юли, но ще потърся още малко и ще кажа ако открия нещо. Предпочитам някоя местна фирма без предварително плащане. Ориентирал ли си се къде да са нощувките? Нещо ми се струва, че няма много избор и всичко на приемлива цена не ми изглежда много ок ...

Връзка към мнение
преди 10 часа, CarpeDiem каза:

До тук най-евтиното, което намерих е 155 евро за 6 дни, 01-07 юли, но ще потърся още малко и ще кажа ако открия нещо. Предпочитам някоя местна фирма без предварително плащане. Ориентирал ли си се къде да са нощувките? Нещо ми се струва, че няма много избор и всичко на приемлива цена не ми изглежда много ок ...

Не съм още, всичко е потрес.

Кола за сега запазих през този сайт- https://www.carwiz.gr/ . 183 евро за 7 дни 20-27.08. 

Няма депозит, безплатна анулация до 24ч преди пристигане. Единствено тъпо е, че депозита за колата е 1100 евро, защото ще съм с външна застраховка.

 

Връзка към мнение

Много често съм с външна застраховка, но сега както се оправдават всички за всякакви забавяния с короната, само в краен случай бих ги ползвал.

Връзка към мнение
преди 15 минути , Alexander каза:

Много често съм с външна застраховка, но сега както се оправдават всички за всякакви забавяния с короната, само в краен случай бих ги ползвал.

Е да,ама застраховката на фирмата е колкото наема на колата, то дано не се налага. Иначе ползвам worldwideinsure и поне преди короната бяха адски бързи в изплащане на обезщетенията. 

Връзка към мнение

пробвай местните фирми, примерно през тази  - https://autorentcorfu.com/online/?step=cars, излиза пак почти 200 евро, но поне не искат депозит или кредитна карта, а ако си добавиш пълна застраховка с тях, за да ти отпадне excess-а от 744 евро, цената става 256 евро

Връзка към мнение
преди 49 минути , antea каза:

пробвай местните фирми, примерно през тази  - https://autorentcorfu.com/online/?step=cars, излиза пак почти 200 евро, но поне не искат депозит или кредитна карта, а ако си добавиш пълна застраховка с тях, за да ти отпадне excess-а от 744 евро, цената става 256 евро

Много благодаря! Наистина е добър вариант. Ще им пиша. Имаш предвид, че не искат кредитна карта после при наема или че сега при резервацията не искат?

Връзка към мнение

изобщо не ти искат, повечето местни компании по островите са така, предпочитат плащане кеш на място, ето от техните FAQ

 

Цитат

 

Payment, fees, confirmation of reservation

How do I pay for my reservation?

I do not have a credit card. Can I still rent a car?

Yes, with AutoRent you do not need any credit cards. After your reservation you pay a down payment of 25% of your final price, the amount is being transferred to our company’s bank account and the remaining amount is to be paid in cash upon delivery of the car.

Should I pay a deposit by credit card upon delivery of the car rental?

No, with AutoRent deposits by credit cards are not required, either concerning your online reservation or upon delivery of your car rental.

 

пусни си сърч на Corfu rent-a-car, погледни резултатите, които ти вади Google в Maps и ги прегледай по рейтинг от ползвалите ги, после една по една пробвай резервация в по-надеждните компании, с рейтинг над 4,6 примерно от повече хора

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 32 минути , antea каза:

изобщо не ти искат, повечето местни компании по островите са така, предпочитат плащане кеш на място, ето от техните FAQ

 

пусни си сърч на Corfu rent-a-car, погледни резултатите, които ти вади Google в Maps и ги прегледай по рейтинг от ползвалите ги, после една по една пробвай резервация в по-надеждните компании, с рейтинг над 4,6 примерно от повече хора

Ще го направя, на тези само не ми харесва, че по-ниската цена е само при плащане с банков трансфер или pay pal, склонен съм да платя с кредитна карта, ама банков трансфер и пей пал по-скоро не 😄 . Ще разгледам и другите и ще се пазаря нещо 😄 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Резервирах тук: https://abc-corfu.com/

 

Цената беше най-добра за моите дати. Дават дори безплатно столче за дете или бебе както и безплатно добавяне на втори шофьор. Не искат искат задължително предплащане и може да се плати кеш или с кредитна карта на място. Ако се плати предварително, има 5% отстъпка, но реших, че не си заслужава.

 

При приключване на резервацията дава код за 5% отстъпка при следваща резервация.

Давам моя ако някой реши: e2j6ShPT

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Някой да е резервирал кола наскоро и да препоръча компанията? За 4 дни (18-22 август) намирам най-евтино за 70 евро на ден с пълна застраховка, което за гръцки остров ми се вижда много, ама вие кажете дали е така.

Връзка към мнение

Здравейте, прверих посочените по-горе в темата 3 фирми. За моите дати 3 дни 29/08-01/09 не мога да намеря цена по-ниска от ~200EUR за трите дни. Аз ли бъркам нещо в търсенето или цените са скочили?

Връзка към мнение

Цените са се увеличили значително. Когато резервирах през юни за края на август цената беше 105 евро или по 35 на ден, но сега и на мен ми дава над 200 от същата фирма.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На Корфу предполагам има значение от коя част на острова наемате и оставяте.

През юли уж островът не беше много пълен, ние бяхме решили да не резервираме предварително и да търсим на място, като тръгнахме по улицата и се пазарим. Уж рентакар до рентакар, а реално коли за незабавно наемане никъде нямаха. Предлагаха коли за след два дни най-рано. По спомени цените бяха по около 40 евро/ден.

АTV имаха много, ако сте без дете може да е вариант.

Връзка към мнение

 Около 40 на ден ми звучи като разумна цена, ама тези оферти по 70+ на ден и то преди застраховка вече е много...

Някой има ли идея как може да се стигне до такава цена?

Връзка към мнение
преди 2 часа, КолЮ каза:

 Около 40 на ден ми звучи като разумна цена, ама тези оферти по 70+ на ден и то преди застраховка вече е много...

Някой има ли идея как може да се стигне до такава цена?

На място - трябва да се говори с рентакара, но ако сте за 3-4 дни и трябва да чакате за въпросната кола 2 дни, няма много смисъл да я наемате изобщо 😞

70+ евро/ден е много алчно за обикновена кола. След 20ти според мен напливът леко може да падне, защото в много държави учениците започват училище, но не разчитай изключително на това, защото в Корфу ходят доста италианци, а те започват училище като в БГ около 15ти септември

Връзка към мнение
преди 38 минути , Coo каза:

След 20ти според мен напливът леко може да падне, защото...

Поиграх си в няколко призволни сайта, явно има значение за след колко време ти трябва колата. Защото за наемане около 5-6.09 или по-късно цените падаха до нива 30-40 евро на ден. Но може и просто цените за Септември да са по-ниски отколкото за Август. Което само по себе си е по-малко вероятно, защото изхождайки от последния пост на @Aureliano и за Август е имало цени по 35евро, но ако резервираш през Юни. Накрая ако реша да летя до Корфу на 29.08 ще си букна хотел около някой хубав плаж и 3 дни няма да мръдна. Някой от ходилите там на скоро дали е обърнал внимание на градския транспорт и въобюе работи ли? Питам защото се оказа че на Закинтос (началото на Юли) градския транспорт е спрян и избора ни беше такси или кола под наем...

Връзка към мнение

@КолЮ Градският транспорт в по-голямата си част минава през "столицата". Разписанията се спазват (+/- 15тина минути). За градския транспорт разцъкай това това - https://moovitapp.com/ но си имай едно на ум, че разписанията ги сменят според сезона и като си там да са леко различни от сега.

 

За градски - от летището номер 15 до столицата и после хващаш нещо до твоето място ИЛИ евентуално ако не ти се губи време напред-назад вариант е да разгледаш селата на юг от летището и да си избереш нещо. Може да си избереш нещо по трасето на номер 6 - хваща се от Лидла до летището. Зависи с колко багаж пътувате и колко вървите. Аз се накефих на плажа до летището (на Гугъл пиши Panagia Vlacheron Church), на половинката ми там не му хареса. Хора всякакви.

 

Връзка към мнение

 

На 9.08.2021 г. в 8:18, oli_mali каза:

Някой да е резервирал кола наскоро и да препоръча компанията? За 4 дни (18-22 август) намирам най-евтино за 70 евро на ден с пълна застраховка, което за гръцки остров ми се вижда много, ама вие кажете дали е така.

 

Явно цените доста са скочили, защото през юли бях наел малка кола автоматик за под 30 евро/ден с пълна застраховка.

Фирмата е Value plus. Не сме имали абсолютно никакви проблеми с тях, много коректни и точни и в трансфера от/до летището и при предаването на автомобила обратно. Но през юли и напливът към острова не беше толкова голям, както очевидно е през август. Освен това в онзи момент, около месец преди пътуването, фирмата предложи опцията "ранна резервация", което допълнително намали цената.

 

p107.png.bef8c2ba801c3e9c3a2d88a0a35f5488.png

 

Имаше и голям избор от коли. Същата фирма в момента предлага точно 2 коли за твоите дати, и то с далеч по-неизгодни цени, срещу...

 

...18 за същите дати през септември и с нормализирани цени.

 

Може би в момента кола под наем не е най-оптималният вариант за Корфу.

 

P.S.

А "моето" незабравимо дребно PEUGEOT 107 automatic си е пак на юлските цени. :sun_bespectacled:

 

p1072.png.436f7ca81fc77f500dc6e3c40c9730f5.png

 

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 17 часа, rik4o каза:

 

 

Явно цените доста са скочили, защото през юли бях наел малка кола автоматик за под 30 евро/ден с пълна застраховка.

Фирмата е Value plus. Не сме имали абсолютно никакви проблеми с тях, много коректни и точни и в трансфера от/до летището и при предаването на автомобила обратно. Но през юли и напливът към острова не беше толкова голям, както очевидно е през август. Освен това в онзи момент, около месец преди пътуването, фирмата предложи опцията "ранна резервация", което допълнително намали цената.

 

p107.png.bef8c2ba801c3e9c3a2d88a0a35f5488.png

 

Имаше и голям избор от коли. Същата фирма в момента предлага точно 2 коли за твоите дати, и то с далеч по-неизгодни цени, срещу...

 

...18 за същите дати през септември и с нормализирани цени.

 

Може би в момента кола под наем не е най-оптималният вариант за Корфу.

 

P.S.

А "моето" незабравимо дребно PEUGEOT 107 automatic си е пак на юлските цени. :sun_bespectacled:

 

p1072.png.436f7ca81fc77f500dc6e3c40c9730f5.png

 

 

Относно "твоето" 107  и цената му - всички цени през септември са с около 50% надол спрямо тези от Август. Искам да те попитам тази фирма Value Plus, приема ли плащане с карта на място или там е само кеш? И второ този златен застрахователен пакет всичко ли покрива или пак има някакъв "ексес" ?

Видях от сайта им, че мога да реервирам без да оставям номер на кредитна карта и се чудя дали да не резервирам една щуротия* при тях, и да продължа д атърся нещо по-евтино...

*щуротия = Fiat 500 cabrio на цена около 150 за 3 дни, като със златния пакет илизаше около 174Евро. А как ще събера две деца на задните седлаки ще му мислим на място, за капак по-големия вече стана около 180-190см и ще е още по-весело....

Връзка към мнение
преди 43 минути , КолЮ каза:

Относно "твоето" 107  и цената му - всички цени през септември са с около 50% надол спрямо тези от Август. Искам да те попитам тази фирма Value Plus, приема ли плащане с карта на място или там е само кеш? И второ този златен застрахователен пакет всичко ли покрива или пак има някакъв "ексес" ?

Видях от сайта им, че мога да реервирам без да оставям номер на кредитна карта и се чудя дали да не резервирам една щуротия* при тях, и да продължа д атърся нещо по-евтино...

*щуротия = Fiat 500 cabrio на цена около 150 за 3 дни, като със златния пакет илизаше около 174Евро. А как ще събера две деца на задните седлаки ще му мислим на място, за капак по-големия вече стана около 180-190см и ще е още по-весело....

Аз платих с карта още при резервацията и не съм наясно с плащането на място, но предполагам, че няма да е проблем да се плати и там с карта.

Пакетът покрива всичко и има нулев депозит - затова и предаването на колата последния ден беше формалност.

Връзка към мнение

@rik4o благодаря за бързия отговор. Резервирах "кабрио въшката". Умишлено не исках да плащам нищо сега, защото нямам идея до 29.08 дали гърците няма да се променили изискванията за допускане на българи при тях и всичко да пропадне. Иначе предпочитам да плащам с карта, а не да влача пари в брой, пък "около 2% кешбеш" към сметката във  wizz не са за поденяване. За плащането са написали : " Pay on arrival - Payment can also be made in cash (Euro)" което според мен означва че може и в брой, докато плащането с КК си е потоянно активно.

До колкото разбирам те не са на летището а имат някакъв шатъл - как става цялата организация?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, КолЮ каза:

До колкото разбирам те не са на летището а имат някакъв шатъл - как става цялата организация?

Обикновено (ако при резервацията си посочил час на пристигане и номер на полет) някой от компанията чака с табелка с името ти на летището и те кара до колата. Ако няма такъв, им се обаждаш и някой ще дойде. В повечето случаи офисът им не е далече.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, КолЮ каза:

@rik4o благодаря за бързия отговор. Резервирах "кабрио въшката". Умишлено не исках да плащам нищо сега, защото нямам идея до 29.08 дали гърците няма да се променили изискванията за допускане на българи при тях и всичко да пропадне. Иначе предпочитам да плащам с карта, а не да влача пари в брой, пък "около 2% кешбеш" към сметката във  wizz не са за поденяване. За плащането са написали : " Pay on arrival - Payment can also be made in cash (Euro)" което според мен означва че може и в брой, докато плащането с КК си е потоянно активно.

До колкото разбирам те не са на летището а имат някакъв шатъл - как става цялата организация?

Офисът им е на много удобно и комуникативно място, в близост до летището. Отсреща има и Лидл също, ако искате да напазарувате нещо веднага след кацането. Нас ни чакаше едно момиче от фирмата и с бусче ни транспортираха до офиса за минути. Същото се случи и на връщане.

 

1366310416_ValuePlusRentaCarGoogle2021-08-1114-38-53.png.d6a8e81127a9ee196cb7b55d26264d53.png

 

Доколкото виждам, имат офис и на север, в Сидари, ако за нещо ти потрябва.

 

371447629_valueplusrentacar2.png.84b76f449c47ae3c11cec142262426d9.png

 

Приятно пътешествие и да си изкарате добре!

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.