Прескочи до съдържание

Ползване на местна SIM карта в чужди държави


Препоръчани мнения

Здравейте, взимали ли сте местна SIM карта в държавите извън ЕС, до които пътувате и колко лесно е в различните държави?

Предстои ми пътуване до Киргизстан за около 3 седмици и предвид цените на роуминг-а, и особено на мобилния интернет, ми се ще да си взема местна SIM карта, но не съм сигурен дали предлагат тази услуга на чужденци, както и без дълготраен договор, например.

Преди време пътувах в Русия и там на летищата дори имаше вендинг машини със СИМ карти, но тогава не ми се наложи да си взема.

Това са моите скромни впечатления по темата, ще се радвам да чуя вашите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, Налегамец каза:

Здравейте, взимали ли сте местна SIM карта в държавите извън ЕС, до които пътувате и колко лесно е в различните държави?

Предстои ми пътуване до Киргизстан за около 3 седмици и предвид цените на роуминг-а, и особено на мобилния интернет, ми се ще да си взема местна SIM карта, но не съм сигурен дали предлагат тази услуга на чужденци, както и без дълготраен договор, например.

Преди време пътувах в Русия и там на летищата дори имаше вендинг машини със СИМ карти, но тогава не ми се наложи да си взема.

Това са моите скромни впечатления по темата, ще се радвам да чуя вашите.

Здравей, предлагат (почти) във всяка държава предплатени карти, които са без договор, евентуално се иска регистрация с номер на паспорт или нещо такова. Страшно много хора ги ползват. За Киргизстан обаче не знам как е.

Ако потърсиш из темите има и споменати международни СИМ карти, които работят почти навсякъде. Не ми се търси обаче...

 

Връзка към мнение

Винаги пътувам с травел сим , купувам местна карта само, ако няма травел сим за съответната държавица . Примерно за Боливия и Доминиканска Република, купих местна карта. За мен удобството от предварително закупена травел карта е много по-голямо от спестените няколко парички заради много по-ценното ми време и нежелание да чакам по опашки. Несравнимо удобство е да имаш връзка още при кацане и възможността да се обадиш/поръчаш транспорт , трансфер , кола под наем и т.н.

 

Първият Гуугъл отговор за Киргизстан показва това :

https://www.travsim.com/asien-und-australien/zentralasien/kyrgyzstan.html

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Досега съм купувал карти в Индонезия, Сингапур, Тайланд, Танзания, Кения, ОАЕ, Албания, Косово, Русия, Таджикистан, Узбекистан, Украйна и разбира се, Киргизстан. Винаги си е струвало всяка стотинка и обикновено е траело до 10 Мин в магазина, след правилно проучване на операторите и тарифите по интернет. 

 

На летището в Бишкек преди три години имаше офис на Мегаком и за няколко минути ми дадоха карта. Естествено, помага говоренето на руски, но предполагам са свикнали и с английски

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...
На 6.07.2021 г. в 20:14, stanislavpp каза:

Винаги пътувам с травел сим , купувам местна карта само, ако няма травел сим за съответната държавица . Примерно за Боливия и Доминиканска Република, купих местна карта. За мен удобството от предварително закупена травел карта е много по-голямо от спестените няколко парички заради много по-ценното ми време и нежелание да чакам по опашки. Несравнимо удобство е да имаш връзка още при кацане и възможността да се обадиш/поръчаш транспорт , трансфер , кола под наем и т.н.

 

Първият Гуугъл отговор за Киргизстан показва това :

https://www.travsim.com/asien-und-australien/zentralasien/kyrgyzstan.html

Здрасти Стани, може ли да ми кажеш, само една карта ли се купува, която после зареждаш за различна страна? Или евентуално за 1 континент: Азия, Европа, и тн? Или за всяка страна си поръчваш и доставят по отделно? Още повече, че за Киргизстан, Азербайджан, Казахстан страницата е нот авейлабъл .. 
Мерси!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.