Прескочи до съдържание

Помощ срещу комари


Препоръчани мнения

Здравейте,

търся ефективна защита от комари в палатка (Турция, Гърция). Мрежата не върши достатъчно работа, защото в момента в който се отвори по някаква причина, влизат много. 

Спрейове и спирали не помагат, дали защото има вятър или комарите са прекалено гладни...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И отворена ампула витамин В коплекс. Няма да ти кажа как мирише. Навремето така се справяхме с комарите и бебетата - оставяш една ампула в количката на детето и поне до известна степен си спокоен 🙂 

И не, не се шегувам. 

 

Само че не знам за една палатка какво количество е необходимо. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

До тази година ползвах разтвор с  лавандула и лимонена трева, но това лято комарите са озверели. Вариант е да напръскаш палатката при разпъването с някакъв препарат. Има на билкова основа и след това да се проветрява. Предполагам, че палатката има прозорец или предверие с мрежа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Като знам колко стръвни могат да бъдат гръцките комари, силно се съмнявам да помогнат каквито и да е природни мазилки.

Виж, узото - ако пиеш до припадък, може и да не усещаш, че те хапят 😝

  • Харесвам 3
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 4 минути , Дани Магелани каза:

Сериозно ли помага или се шегуваш?

Не се шегувам. Комарите не обичат такива миризми като анасон, евкалипт. На мен лично ми помага. Малко в шепите и после по откритите части на тялото. Пък и ако се подкара човек транскутанно, няма да усети толкова много ухапванията. :beach:

 

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към мнение

За дома ние сме доволни от електрическия изпарител на Брос  / Bros против комари, а  при нас лятото е пълно. Преди имаха аерозол и за мазане, но не съм го ползвала. Имат и спирала, но пак казвам само електрическия сме ползвали. Има ги във Фантастико, Т-Маркет, Ремедиум и Фрамар. И по други сайтове, но там съм виждала.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Лошото е, че наистина са гладни и въобще не се интересуват от Аутан и подобни пръскала, видях как на мокра ръка (току що напръскана) пак кацат. От спиралата само поотъркват очите и пак атакуват. Алкохол помага временно, пъпките ги носим поне седмица... (скъпо лечение) :)

 

Шегата настрана...

Обмислях вариант с лампа, но тя трябва да се сложи в предверието, в самата палатка ги разчистваме на ръка. В предверието обаче ще привлича постоянно нови комари и накрая сигурно ще се изтощи (навън са хиляди). Някой има ли опит с такова устройство и до колко е ефикасно на открито?

 

Разбрах по неприятният начин, че хапят и ПРЕЗ палатката, та съвет от мен, спете на някакво малко разстояние от стените.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Като бях войник 1988 в Айтос си купувах от аптеката нещо като сироп за мазане и така ходех на наряд всеки трети ден в Банево(на 11 км от летище Бургас) по 24 часа цялата година.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Всичко гореизброено става! Ама отърване няма... Щом сте сладки ще ви изядат (ние сме в същата категория) 😥 . Димът ги разгонва, репелентите помогат, устройствата с/у комари също, но няма универсално средство. Има си хора, щом ги усетят комарите и се лепват, дължало се на кръвна група, pH и на какво ли още не, ама факт лично мене и детето ни ИЗПОНАЯЖДАТ ГАДОВЕТЕ. СМЪРТ НА КОМАРИТЕ! 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Чесън (ядене, мазане) и за справянето с нарушителите ей това:

 

download.jpg.04c3d3bb22ca19dd2e8a1e282301fae7.jpg

 

Аз му казвам bugminton, много е ефективно и значително улеснява и ускорява изтребването на гадините.

 

Ако можете да включите в палатката вентилатор, който духа отвътре навън, това вероятно също би ги отказало.

 

P.S. И сложи на входа една бележка за комарите, че могат да влизат само след представен PCR, направен преди не повече от 24 часа или ваксинационен сертификат.

  • Харесвам 3
  • Смея се 6
Връзка към мнение

Честно казано единственото работещо средство срещу комари се продава в Тайланд от онези магазини на всеки ъгъл (не им помня името как беше). За огромно съжаление не си спомням и името на препарата, но е в едни прозрачни пластмасови шишенца с розов пулверизатор отгоре. Покрай електронната търговия не се съмнявам, че би могло да се поръча този спрей, който гарантирано работи...

 

П.П.: Буквално с два клика намерих въпросният репелант, сигурен съм, че е възможно и да се поръча онлайн...

 

 

s-l300_965e9e03-b380-4066-9dae-f4d8d4459159_1024x1024.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 12.07.2021 г. в 13:11, Юли каза:

Лошото е, че наистина са гладни и въобще не се интересуват от Аутан и подобни пръскала, видях как на мокра ръка (току що напръскана) пак кацат. От спиралата само поотъркват очите и пак атакуват. Алкохол помага временно, пъпките ги носим поне седмица... (скъпо лечение) 🙂

 

Шегата настрана...

Обмислях вариант с лампа, но тя трябва да се сложи в предверието, в самата палатка ги разчистваме на ръка. В предверието обаче ще привлича постоянно нови комари и накрая сигурно ще се изтощи (навън са хиляди). Някой има ли опит с такова устройство и до колко е ефикасно на открито?

 

Разбрах по неприятният начин, че хапят и ПРЕЗ палатката, та съвет от мен, спете на някакво малко разстояние от стените.

Това са някакви комари на Хичкок вече. 😄

Връзка към мнение

@Duke, само този репелент използвахме, докато живеехме в Малайзия и наистина работи ефикасно. Като си тръгвахме купихме няколко опаковки, но вече ни свършиха. Приятели ни препоръчаха едно гръцко и да ти кажа също е доста добро:

 

https://www.frezyderm.com/hydration-insect-repellent/crilen-cream-125ml/

 

Има няколко разновидности.

Изобщо на този бранд нещата са много добри. Продават ги във всяка аптека в Гърция. Сега пак си купихме и не са ни хапали гадовете.

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Аз съм едната, дето не ме пропуска, ни един комар, ужас!
Само от оня Аутан, Тропикал ли беше, виждам полза. Ама пък е гаден.

Днеска гледам един виц по тоя повод - истина си е:)))

 

0921CD86-F35E-4929-9C7D-923A460E914F.jpeg.d87e62aa2638955a79a49f83f9db821a.jpeg

  • Смея се 4
Връзка към мнение

Такааа...

Поръчах 2бр от тоя гръцкия крем. Преди малко пристигна, засега единият ми е в повече, ако на някой му трябва мога да го пратя до някъде или да мине през Гео Милев (Плиска) да го вземе.

Утре ще ходя до Гърция и после ще споделя мнение.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вече имам наблюдение за действието...

1. Пише, че предпазва 3-4 часа, реално е 1-2 часа. Не е проблем, но е добре да се знае 🙂

2. Дори и след като отмине действието, вече не стават такива големи и много сърбящи пъпки, вероятно има и някакво лекуващо действие.

3. Надявах се, че ще гони и мухите, но май не работи срещу тях. Известно време ме заобикалят, но бързо "свикват" 🙂

 

Тази седмица ще тествам отново... и така докато не затворят границата 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 43 минути , Юли каза:

Вече имам наблюдение за действието...

1. Пише, че предпазва 3-4 часа, реално е 1-2 часа. Не е проблем, но е добре да се знае 🙂

2. Дори и след като отмине действието, вече не стават такива големи и много сърбящи пъпки, вероятно има и някакво лекуващо действие.

3. Надявах се, че ще гони и мухите, но май не работи срещу тях. Известно време ме заобикалят, но бързо "свикват" 🙂

 

Тази седмица ще тествам отново... и така докато не затворят границата 🙂

Аз засега успявам успешно да се справя срещу бургаските комари с гръцкия крем. Само стъпалото си не намазах снощи и там ме е ухапала някоя гад. 🤣

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.