Прескочи до съдържание

Едно хубаво пътуване до Аруба


Препоръчани мнения

Изкарахме 10 дни в Аруба миналия месец - чудно местенце. Островът е много малък, 10тина км широк и 30тина дълъг. Самият остров е пустиня - само кактуси и алое, обаче пък  плажовете са чудни. Много американизиран - цените почти навсякъде са в $, английский се чува от всякъде, много ресторанти са от американски вериги. Спокойно и безопасно почти навсякъде, без Сан Николас (южната част), но през деня и там беше спокойно. Имат няколко потънали кораба, та има какво да се види при гмуркане, шнорхелинг от плажа също не беше зле. Видяхме излюпването на морски костенурки (leatherbacks) на плажа - уникално е да се види. Малко снимки от телефона и фотоапарата: 

 

 

01.JPG

02.JPG

03.JPG

05.JPG

12.JPG

14.JPG

Baby beach.jpg

DSC08549.JPG

DSC08585.JPG

Eagle Beach 2.jpg

Eagle Beach.jpg

Fish.jpg

Mangel Halto.jpg

  • Харесвам 28
  • Благодаря 1
  • Браво 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, TaniaG каза:

Още малко снимки от телефона:

 

 

20210624_084657.jpg

20210624_091258.jpg

20210626_173319.jpg

20210628_174936.jpg

20210630_091828.jpg

20210630_091930.jpg

20210630_120705.jpg

20210630_184210.jpg

20210630_184448.jpg

Много хубави снимки!

А до Аруба, от САЩ ли летяхте?

Връзка към мнение

Наистина прекрасно пътуване !

Би ли споделила точния му период и на кой плаж наблюдавахте костенурките ? 

Току - що се роди една мечта :girl_in_love:

Връзка към мнение

До Аруба има директен полет от Амстердам. Често има промоции. Наистина е прекрасен островът. Завиждам за костенурките. Аз ходих да гледам това в Сабах на отделен остров, а съм го пропуснала под носа си в Аруба!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Александра, имаме много удобен директен полет от Балтимор (ние сме между Балтимор и Вашингтон, та летищата са ми на около 40 мин). 

Патилана, с костенурките извадихме голям късмет. Бяхме отседнали на Eagle Beach, най-хубавият плаж ако ме питаш 🙂 Та точно пред нас имаше към 6-7 заградени гнезда. Костенурките идват от север пролетта и търсят мек пясък, снасят към стотина яйца и ги заравят дълбоко. Идват вечер по тъмно и са огромни, към два метра. Има местна фондация, която поставя загражденията и следи излюпванията: TurtugAruba – Save-the-Sea-Turtles Organization of Aruba

Доколкото разбрах, отнема около 65дни до излюпването. Краят на юни се оказа идеално време да си там и да ги следиш.

Ден след излюпването, точно в 6ч вечерта, доброволци от фондацията идват и изравят гнездото. Имаше около 20 костенурки, които просто ги мързи да излязат 😁 Слагат ги в една кофа и внимателно изваждат всички яйца за преброяване. Имаше яйца без жълтък, имаше и неразвити костенурчета. После заравят всичко обратно и пускат живите костенурки на пясъка близо до водата. Много интересно беше. 

Ако отидеш на сайта на фондацията, имат описание на всяко гнездо и кога се очаква излюпване. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

Много благодаря за линка. Ще следя с огромно удоволствие😍. То и тук наблизо имаме костенурчи гнезда , но и там да не ги изпусна. Пък и пъпът ми е хвърлен на северния плаж на Приморско, та с удоволствие ще комбинирам двете красоти. 🤞

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.