Прескочи до съдържание

Имам си ново приятелче


VASILEV

Препоръчани мнения

преди 7 минути , Светославов каза:

И да не пишеш, ще знаем, че си в градината и си говориш с цветята 🙂 Хубаво кътче си си спретнал!

Благодаря😀

Връзка към мнение
преди 27 минути , VASILEV каза:

Да споделя какво ми се случи днес, че в теми като "в момента съм" май скоро няма да пиша🙂.

Живея в северен Лондон на 15мин. от Alexandra Palace парк и всеки ден си правя едни десетина километрови  разходки. Та днес се връщах от поредната и две къщи преди моята случайно чувам мой съсед, който не познавам да обяснява на някакво деливъри как се заключил от вън и не може да си влезне в къщата. Естествено подминах и се прибрах удобно в моята. Да, ама не. Реших, че ще мога евентуално да помогна и излязох обратно на улицата. Разговора м/у нас:

- Hi neighbour, what's happened, can I help you, ?

- Hi, I just locked myself out and can't get in. My wife will come home at 5pm.

It was 1pm. So, he asked me.

-Do you have a ladder, I can climb and get in by the window on second floor?

- Yes, I have a ladder. I said...

И така, дойде момчето дадох му стълбата, влезна в къщата през прозореца на втория етаж и всичко завърши благополучно. 

Оказа се приятен засмян унгарец. Дойде да върне стълбата и видя, че имаме колелета и каза:

-Много благодаря за помоща и искам да ти кажа две неща:

Първо много разбирам от колелета и ако някога нещо ти се наложи, аз съм на среща и второ пиеш ли?

А сега де, как да кажа, че пия, да не ме вземе за алкохолик...но реших да рискувам и казах да.

Заразпитва ме какво пия и т.н. разменихме си по още няколко любезности и всеки по къщите си.

След малко се звъни и нашето момче се ухилило с бутилка вино на вратата😀.

This is for you, he said and thanks again.

Накрая се разбрахме да изпием бутилката с вино заедно в неделя след обяд🙂

И така освен една 87годишна баба кипърка, съседка от ляво с която често си говорим за цветя, а тя обожава моята малка градинка, мисля че вече имам ново приятелче унгарче...предстои да разберем в неделя на по чаша червено вино...

Ето и градинката ми🙂

цветенца.jpg

цветя.jpg

Аааа, видя ли, че имаш за разказване:))

Чакаме те в неделя, в другата тема и снимка с унгарчето:))

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 2 минути , Gentleman Basta каза:

И снимка на кипърката да пратиш!

Май това ще са ми снимките за таз годишния календар😀🤣

преди 9 минути , AlexandraKo каза:

Аааа, видя ли, че имаш за разказване:))

Чакаме те в неделя, в другата тема и снимка с унгарчето:))

Хаха, Алекс, ами омръзна ми да чета само за вируси🙂 Реших, че една нищо и никаква случка малко ще ни разнообрази

  • Харесвам 11
  • Благодаря 1
  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 29 минути , Gentleman Basta каза:

И снимка на кипърката да пратиш!

Ти внимавай, че още си на пробация... :laugh:Да няма после пак 

На 4.08.2021 г. в 20:20, Gentleman Basta каза:

Дано не прочете, дано не прочете ...

  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 7 минути , chandni каза:

Ти внимавай, че още си на пробация... :laugh:Да няма после пак 

О, да, преди малко щеше да предлага нашето роботче-прахосмукачка Стамат на съседката с червената рокля, която мете из апартамента си почти час. Вероятно е вдъхновен от темата за съседското приятелство 🤭

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Смея се 12
Връзка към мнение
преди 10 часа, Lindt каза:

О, да, преди малко щеше да предлага нашето роботче-прахосмукачка Стамат на съседката с червената рокля, която мете из апартамента си почти час. Вероятно е вдъхновен от темата за съседското приятелство 🤭

Аз бих проследил с интерес процеса с метлата, вместо да предлагам робот-прахосмукачка на съседката. Все пак, един час с червена рокля, наведена с метла в ръка, е едно добро начало за опознаване...

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към мнение

@VASILEV

Чудесна тема си създал, на базата на чисто човешките взаимоотношения.Нещо толкова готино,внасящо цвят и красота в ежедневието ни!

Според мен,когато един човек е позитивен и добронамерен,в повечето случаи привлича себеподобни.Без значение от възраст,националност и социален статус,

Много ви е хубава градинката!Радвам се,че колоезденето ти е любимо занимание и че живееш в Лондон,който е един от най-любимите ми градове.

Пожелавам ти искрено приятелство с унгарчето,защото съседите ни са много важни и не си ги избираме.Сигурна съм,че от 87 годишната кипърка има какво да научиш и ще се радвам да споделиш с нас интересни и забавни споделени моменти!

Весел уикенд!

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 42 минути , jungfraujoch каза:

@VASILEV

Чудесна тема си създал, на базата на чисто човешките взаимоотношения.Нещо толкова готино,внасящо цвят и красота в ежедневието ни!

Според мен,когато един човек е позитивен и добронамерен,в повечето случаи привлича себеподобни.Без значение от възраст,националност и социален статус,

Много ви е хубава градинката!Радвам се,че колоезденето ти е любимо занимание и че живееш в Лондон,който е един от най-любимите ми градове.

Пожелавам ти искрено приятелство с унгарчето,защото съседите ни са много важни 

Благодаря за хубавите думи!

Радвам се, че свидетел на тази малка случка вчера  стана синът ми. По късно с него си говорихме точно за това, за човешките взаимоотношения, за приятелството и че човек освен, че се ражда той и се учи да бъде добър.

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 7.08.2021 г. в 14:28, VASILEV каза:

Благодаря за хубавите думи!

Радвам се, че свидетел на тази малка случка вчера  стана синът ми. По късно с него си говорихме точно за това, за човешките взаимоотношения, за приятелството и че човек освен, че се ражда той и се учи да бъде добър.

…а този урок, го учи, първо в къщи, в семейството:)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.