Прескочи до съдържание

Прага три дни


Pette. To

Препоръчани мнения

Здравейте, предстои ни пътуване до Прага началото на септември. Ще летим от Варна с wizzair. Пише, че кацат на летище Прага, може ли някой да помогне със съвет за трансфер от летището и къде горе долу е добре да запазя хотел. За първи път ще сме в града. Ако може и идеи за забележителности, които си заслужава да се видят и местенца за хранене и бира. 😁 Гледах старите теми, но незнам до колко е актуална информацията. Предварително много благодаря! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм ползвала градски транспорт в Прага, но гледам че от Летището има директно влакче до града на всеки 30 мин : https://goo.gl/maps/3R3GPdZn4Z13A4jJ9

 Има и автобуси https://goo.gl/maps/S2c5xcHdKM7AFoWz6

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Според мен влак или метро няма. Автобус точно пред летището до първа спирка на метрото и после с него. Предполагам това е оптимално като цена. Хотел може би в Мала Страна или по централно в стария град. Предполагам не е препълнено сега.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не мога да препоръчам моите хотели, ходила съм два пъти, защото съм ги забравила, но те бяха позиционирани в близост до спирка на градския транспорт. Той е много добре развит и лесно се придвижваш до където ти е нужно. Ако полета ви пристига късно, то изберете такъв около спирките на транспорта от летището. Все пак колкото по - близо до стария град, толкова по - лесно за разходки. 

На този сайт са официалните предложения за всичко, което интересува туриста :https://www.prague.eu/en

Струва ми се, че където и да седнете на по бира няма да сгрешите. Повечето бирарии варят и собствена бира и може да пробвате. Едно печено джоланче само ще допълни и увеличи настроението. 

Аз съм била и на разходка с лодка . Избрах най - дългия маршрут - 1,30 ч. . Много ми хареса. Пък и нали самото име "Прага " е свързано с реката . 

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Pette. To каза:

Здравейте, предстои ни пътуване до Прага началото на септември. Ще летим от Варна с wizzair. Пише, че кацат на летище Прага, може ли някой да помогне със съвет за трансфер от летището и къде горе долу е добре да запазя хотел. За първи път ще сме в града. Ако може и идеи за забележителности, които си заслужава да се видят и местенца за хранене и бира. 😁 Гледах старите теми, но незнам до колко е актуална информацията. Предварително много благодаря! 

За настаняване препоръчвам Мала страна. Кръчми в Прага бол, така че нужда от препоръки няма. За забележителности - зависи от какво се интересувате. Ако няма деца с вас, музеят на секс играчките си заслужава, освен обичайните места в Старе место, Карловия мост и т.н. Прага е лесен град, защото няма чуденки какво да се гледа.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Hotel EA Jullis. За трансфер hoppa.com. Бяхме с късен полет, трансферът излезе по 20 евро на посока. Доволна съм и от хотела. Взехме студио/стая с кухня. Чудесна закуска. 

Приятно прекарване в Прага.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Светославов
преди 2 часа, Pette. To каза:

За първи път ще сме в града

Щастливци! 🙂 

Като за първи път, класиката - дворцовия комплекс на хълма Храдчани, Страховски манастир, Старе место с часовника, площада и цялостната атмосфера на мястото, Вацлавски площад , Националния музей. Защо ми дава, че Карлов мост е временно затворен...? Който има най-актуална информация, да сподели.

За млад и некомплексиран човек хостелът е нелош, сравнително бюджетен вариант. Ако е хотел, според джоба.  Добре е мястото за настаняване да е близо до спирка на общ. транспорт, както вече се спомена. 

Бирата традиционно е хубава, но в центъра, в капаните за туристи е по-скъпа. Както и на други места, и тук важи правилото за избор на заведение - следвай местните 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, Светославов каза:

Както и на други места, и тук важи правилото за избор на заведение - следвай местните 🙂

Ако искаш да пиеш бира - да. Ако е за ядене - чешката кухня не е нещо впечатляващо.

Връзка към мнение
преди 1 час, Светославов каза:

Щастливци! 🙂 

Като за първи път, класиката - дворцовия комплекс на хълма Храдчани, Страховски манастир, Старе место с часовника, площада и цялостната атмосфера на мястото, Вацлавски площад , Националния музей. Защо ми дава, че Карлов мост е временно затворен...? Който има най-актуална информация, да сподели.

За млад и некомплексиран човек хостелът е нелош, сравнително бюджетен вариант. Ако е хотел, според джоба.  Добре е мястото за настаняване да е близо до спирка на общ. транспорт, както вече се спомена. 

Бирата традиционно е хубава, но в центъра, в капаните за туристи е по-скъпа. Както и на други места, и тук важи правилото за избор на заведение - следвай местните 🙂

Моста не затворен, пълно е с много туристи като цяло в момента.Информацията е от преди два три-дни.Хладно време,температурите бяха м/у 19-22 градуса.Освен изброените забележителности бих препоръчал градините Вртба.Платени са -250крони/10 евро/ двама възрастни и едно дете, но гледката си заслужава.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Светославов
Преди 1 час, Zaro каза:

Ако искаш да пиеш бира - да. Ако е за ядене - чешката кухня не е нещо впечатляващо.

Впечатляващо не, засищащо, да 🙂 

преди 49 минути , Бате Иво каза:

Моста не затворен, пълно е с много туристи като цяло в момента.Информацията е от преди два три-дни

Странно защо като писах горния си пост по темата  исках да проверя нещо и на на гугъл мапс изписваше "временно затворен"...

Връзка към мнение

В Прага към бирата имам едно единствено изискване  - да е повече и по-често. За кръчми - бил съм в много. Има доста вкусни, но и доста блудкави ястия, за които съм се чудел защо само разхищават продуктите. Но винаги, когато съм в Прага не пропускам да скрия едно " Колено". Ако може да е в бирария "U Fleku" нещата се подреждат по най-добрия начин. Разбира се има и други вкусотии - ребърца, наденички ( т.н. парки) , но джоланчето е класика. Съпругата харесва и опитва  различни видове сладкиши. Но те не са от моята компетентност.    

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Бях преди месец за 2 дни и нямаше никакви хора . За настаняване препоръчвам Stare Mesto , всичко е наблизо. Аз от години не отсядам в Хотели , а в Апартаменти , предпочитам повече пространство , вместо закуска и сменяне на чаршафи. По препоръка на @Duke посетете kozlovna lidicka , които и ребърца да си поръчате няма да сбъркате , За бирата се отнася същото. Ако kozlovna ви е далеч , може да посетите и бирариите на Швейк!

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

В Прага се чувствам като у дома си. Трансферът от летището е най-оптимален с автобус до централна гара и оттам вече с метро или трамвай. За настаняване препоръчвам Смихов, защото е на равно отстояние от Старе Место и Пражкия замък, а в същото време е спокоен квартал, в който туристите са рядкост. Това последното означава, че кръчмите са истински, а не туристически. По-горе е спомената любимата ми кръчма Козловна Лидичка (намира се на ул. Лидичка), която не пропускам да посетя и дори не се интересувам от други в града. Тя също е в Смихов и май покрай нея отсядаме основно в тамошни хотели. Мога да препоръчам Hotel Atos, който е в Мала Страна на границата със Смихов и Hotel u Martina, който е в самия Смихов... 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Светославов каза:

Впечатляващо не, засищащо, да 🙂 

Странно защо като писах горния си пост по темата  исках да проверя нещо и на на гугъл мапс изписваше "временно затворен"...

Това е от 04,08.Явно някаква грешка е имало

20210804_142556.jpg

Връзка към мнение

Поразрових тук-там из архивите и успях да открия записките по подготовката, и изпълнението на нашия маршрут до Прага и обратно. Та в архивите пише, че ние сме пребивавали три дни в Прага и сме били отседнали в х-л "U ZLATEHO STROMU" 4*. Най-голямото му предимство е, че е на броени метри от Карлови мост.  Нямаше кой знае какъв изглед от стаята ( да не кажа никакъв), но пък ние толкова малко време стояхме в нея, че нямаше никакво значение. Сред този океан от хубава бира, изключителна архтектура, исторически паметници и забележителности беше грехота да стоиш в хотелска стая. Но се възползвахме максимално от разположението му. Всичко ни беше на една ръка ( халба ) разстояние.🙂 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

здравейте,

Ние за три дни направихме Прага следното: 

В стария град посещение на църквите – Св. Яков и св. Николай

Качване на часовника за изглед 

Разглеждане на площада и уличките, кулата и общината

Посещение на еврейския квартал 

Посещение на библиотеката на манастира Страхов 

Strahov Library entrance is located by the main Church.

 

Посещение на катедралата Св. Вит – затваря около 16.40, Валдщейснската захрада, стигане до Лорета и площада на Храдчани. Златната уличка е безплатна след 17 ч.

Смяна на караула на всеки кръгъл час до 18 ч.

 

Вацлавские намести, пасажът Люцерна, Карловия площад, Вишехрад, танцуващата къща, където можeте да пиете бира или кафе с изглед, Народни дивадло

Ако искате можете да посетите замъка Троя, до който можете да вземете корабче (до ЗОО).

Храната не е толкова лоша - ребърцата и месцата са много вкусни...

Пожелавам Ви прекрасни мигове и да се насладите на града!!!

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Към вече изброените забележителности препоръчвам и парк Letna, много красива гледка към реката и мостовете.

FB_IMG_1629286846620.jpg.4e0d5c97156d95f0408ab07a5da48bb3.jpg

 

В много заведения пък може да си поръчате дегустация на различни крафт бири, не е лошо, хареса ми.

FB_IMG_1629286861323.jpg.b754290e0b250ae88705b60618b69be5.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Здравейте, ние посетихме Прага през 2018г. платихме си предварителен трансфер с такси, излезе по 6 евро на човек. Отседнахме в хотел Клара, на 15 минути пеша от стария град. Доколкото ми е известно там има и Юбер такси- може да си поръчате, като кацнете.

Един ден отделихме да посетим гр. Кутна Хора, който наричат- Малката Прага- разкошен е. Посетихме и летния дворец Карлщайн на около 1 час път от Прага с влак.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте! През 2019-та посетихме Прага ние за 4 дни и понеже повечето хора вече споменаха основните забележителности, аз бих могъл да добавя, че определено си заслужава посещение на зоологическата им градина, ако имате свободен ден на разположение, имат дори бяла мечка 🙂 Ние си направихме и една дневна екскурзия до Дрезден, но бяхме с кола, за транспорт не знам как ще е.


Бяхме отседнали в Zlicin като мястото се казва Pension Zlicin, доста страничен квартал е като цяло, но самото място (не се води хотел, а apartment нещо-си) е на 5-6 минути пеша от голям мол, пред който има спирка на метрото и после за около 15-20 минути се стига до центъра, така се придвижвахме през цялото време и беше супер удобно, а наличието на мол точно до нас също си беше удобство. 

За кръчма аз лично бих препоръчал House at the Golden Tiger (U Zlateho Tygra), където предлагат само 1 вид бира, която си правят там на място, намира се много близо до часовниковата кула, но трябва да се отиде на място поне 30-40 минути преди да отвори (мисля, че беше около 18:00ч, но трябва да се провери), за да се запази място на опашката, тъй като е ограничено като пространство и много посещавано (не съм сигурен дали се правят резервации). Храната не беше нищо особено, но за мен бирата беше уникална. 🙂

Приятно прекарване, Прага е уникален град дори и по цял ден просто да се разхождаш по улиците и да пийваш биричка! 🙂

 

ps - А, ето тук също бяхме, 300 крони е билета и е нещо по-интересно и според мен си заслужаваше 🙂  Има всякакви фигури - анимационни, филмови герои, коли и тн https://www.galleryofsteelfigures.com/praga/
 

 

polarbear.jpg.1b07a5826a1df38408d8a039b9a1c77f.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Здравейте и много благодаря на всички за съветите и препоръките. С новите изисквания от днес обаче не успях да разбера дали не предстои карантина за пътуващите от България. "Сред новите правила за пътуващите до страната е и изискване за самоизолация за гражданите, пристигащи от България, като между петия и четиринадесетия ден на пребиваване в Чешката република те следва отново да си направят PCR тест." 

Някой дали е запознат? 

Връзка към мнение

Предполагам ни вкарват в "червения списък":

https://reopen.europa.eu/en/map/CZE/7001

 

Който има ваксина, минава метър. Който има тест, карантина и нов тест (т.е. не ходи за 3 дни) ...

Връзка към мнение

Не е само от статии/вестници. Пише го и в коронавирус.бг

https://coronavirus.bg/bg/news/2297

Сред новите правила за пътуващите до страната е и изискване за самоизолация за гражданите, пристигащи от България, като между петия и четиринадесетия ден на пребиваването им следва отново да си направят PCR тест.

 

Това е сайтът на тяхното МЗ https://www.mzcr.cz/ 

Гугъл преводач върши работа от чешки на английски повече и на български по-малко.

Връзка към мнение
преди 10 минути , ДиянаВ каза:

Не е само от статии/вестници. Пише го и в коронавирус.бг

Според мен на нашия сайт не е написано правилно.

Боледували и ваксинирани - без тест и карантина:

Very high-risk (dark red) countries

  • Necessary to fill in the Passenger Locator Form.
  • Negative pre-departure PCR test (72 hours) before arrival (citizens and residents of Czechia can undergo antigen test and if they travel by individual transport they are not required to undergo further testing upon arrival).
  • PCR test on the 5th day after arrival at the earliest and self-isolation until the negative result. 
  • Exception from testing and self-isolation for:
    • Persons who had COVID-19 in a EU+ country in the last 180 days (the digital EU certificate or a written medical certificate from the EU+ country where the isolation was completed are required).
    • Persons fully vaccinated in a EU+ country after at least 14 days from the application of the last dose have elapsed (the digital EU certificate or a national certificate are required).

 

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.