Прескочи до съдържание

Rentalcars.com - промоции, мнения, въпроси и оценки


Препоръчани мнения

преди 4 часа, Галин Маргаритов каза:

Здравейте ,скоро ще пътувам до Бергамо и искам да взема кола под наем от летището .Някой ,ако има познания да ми пише как става цялата процедура на взимане и връщане на кола и ме интересува колко депозит трябва да имам в кредитната карта за кола мини клас?

Здравей,

 

Предлагам ти да прочетеш първо тази и ако имаш въпроси да ги зададеш след това. 99% от нещата които те интересуват ги има обяснени доста подробно. 

 

Връзка към мнение
Галин Маргаритов
преди 15 часа, Spirit каза:

Здравей,

 

Предлагам ти да прочетеш първо тази и ако имаш въпроси да ги зададеш след това. 99% от нещата които те интересуват ги има обяснени доста подробно. 

 

Здравей , благодаря за съвета ,доста добре си описал всичко ,но сигурно аз съм тъп и не мога да разбера две понятия "франшиза" и " самочувствие " ,то май е едно и също де .Та ,кое е по изгодно кола с 300 евро депозит ,0 евро самочуствие при кражба или произшествие ,или кола с 800 евро депозит и 1200евро самочувствие при кражба и произшествие ,само да кажа ,че смятам да наема колата от сайт и да платя пълна защита .

преди 19 часа, Георги Василев каза:

Здравей. Аз лично търсих коли по различни сайтове. Не разбирах нищо и не знаех какво да гледам. С месеците усвоих техниката 😄 Най-накрая приятели ми препоръчаха тез сладури от rentalcars и имат бг номер. Обадих се и бяха наистина страхотни. Буквално по телефона обяснявах, че искам примерно взимане от терминал, да не е космически депозита, да е без ограничения в километрите, да мога да я върна out of time и да няма такаса и всякакви такива. Жената филтрираше ли филтрираше и накрая наистина ми отся най-изгодното и за има няма 20 минути си имах колана чудесна цена. Аз лично останах много доволен от обслужването по телефона. В последствие нямахме никакви проблеми с взимането и прочие. Препоръчвам ги. Тел за БГ е: 02 448 6384

Благодаря ,това е много полезно 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

С нула самоучастие е по-изгодно, разбира се - самоучастието означава , че при евентуална щета или кражба, тази сума ще я платите задължително, въпреки че имате пълна застраховка (защита).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Галин Маргаритов
преди 2 часа, stanislavpp каза:

С нула самоучастие е по-изгодно, разбира се - самоучастието означава , че при евентуална щета или кражба, тази сума ще я платите задължително, въпреки че имате пълна застраховка (защита).

преди 2 часа, stanislavpp каза:

С нула самоучастие е по-изгодно, разбира се - самоучастието означава , че при евентуална щета или кражба, тази сума ще я платите задължително, въпреки че имате пълна застраховка (защита).

 

Благодаря за помощта,а случайно да знаете каква застраховка трябва да се сключи на място с компанията ,за да се намали депозита и самочуствието и колко горе доло е по - скъпа от това да я направиш от някой сайт ?Когато влизам в сайтовете на компаниите за отдаване коли под наем ,там са много скъпи.Застраховката SCDW ли трябва да е ?

Връзка към мнение
преди 1 минута , Галин Маргаритов каза:

Благодаря за помощта,а случайно да знаете каква застраховка трябва да се сключи на място с компанията ,за да се намали депозита и самочуствието и колко горе доло е по - скъпа от това да я направиш от някой сайт ?Когато влизам в сайтовете на компаниите за отдаване коли под наем ,там са много скъпи.Застраховката SCDW ли трябва да е ?

Да, почти винаги се казва SCDW, и да - скъпа е. Понеже пишеш в темата за rentalcars, влез направо в rentalcars.com и като потърсиш там почти винаги я има извадена информацията за депозитите. Вече как можеш да свалиш депозита и самоучастието ще трябва да се свържеш с офиса на конкретната фирма, от която искаш да наемеш, ако информацията я няма на уебсайта им. 

 

 

Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Вече доста рядко взимам коли от ренталкарс, защото цените им не са добри, но сега попаднах на огромна разлика, включително не ми стана ясно каква точно застраховка са описали. Някой може ли да даде разяснение или идеи?

 

 

В ренталкарс има две опции за 140 и за 158 евро, като втората има 0 самоучастие и това доколкото разбирам не е застраховка на самите ренталкарс, защото си пише в малкия прозорец с условията на damage excess, че няма да плащам нищо, за разлика от когато има допълнителна тяхна застраховка.

 

Първа опция

716403064_.JPG.45ba2d38c7a286a1e1978a3a5b6d65c1.JPG1437579527_.JPG.d422b26004b559d73cedcedf384d06d2.JPG

 

Втора опция

 

210238420_2re.JPG.50acf894527fd12996dfec069200c3ba.JPGCaptu32222re.JPG.6784aedd5f221dd6cdbc820d5e8bb829.JPG

 

 

Проверих директно от бъджет и ми дава цена от 275 евро, като не е ясно дали има или не пълна застраховка с 0 самоучастие, но дори да няма, пак разликата в цената клони към двойна.

 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Някой има ли идея, колко по скъпа може да е застраховката на място, спрямо спрямо външните застраховки? 10-20% или 50%? Наемал съм кола и по двата начинa, но честно казано никога не съм си правил труда да сметна, колко реално може да се спести с външна застраховка? Колко може и да е разликата на депозитите в двата случая? Знам че всичко зависи от конкретната компания, но въпреки това някви стойности от до може ли да напише някой?

Връзка към мнение
преди 9 минути , Topfly каза:

 колко по скъпа може да е застраховката на място

Различно в различните случаи и компании ...
Влизаш на сайта на конкретната рентал компания и симулираш резервация с тяхна застраховка (обикновено са няколко степени) и ще видиш колко е, няма да е много по-различно отколкото ако я купуваш от тях на място в офиса. И за външна застраховка съответно пак може да си провериш от тези, които предлагат.

Връзка към мнение
преди 1 час, Topfly каза:

Някой има ли идея, колко по скъпа може да е застраховката на място, спрямо спрямо външните застраховки? 10-20% или 50%? Наемал съм кола и по двата начинa, но честно казано никога не съм си правил труда да сметна, колко реално може да се спести с външна застраховка? Колко може и да е разликата на депозитите в двата случая? Знам че всичко зависи от конкретната компания, но въпреки това някви стойности от до може ли да напише някой?

Annual multi-trip na worldwideinsurance е 70 паунда. На ден повечето компании искат 18-25 Евро 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

Вчера почнах да правя резервация за кола в Сицилия през декември, но трябваше да ставам и зарязах резервацията. Днес гледам в пощата си, че съм получил имейл от Rentalcars за недовършена резервация, а след час получих телефонно обаждане от тях, за да ме питат дали всичко е било наред, мисля ли да продължа с резервацията, да ми предложат отстъпка и пр. Явно доста са я закъсали, за да почнат да звънят на клиентите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, vorbis каза:

Вчера почнах да правя резервация за кола в Сицилия през декември, но трябваше да ставам и зарязах резервацията. Днес гледам в пощата си, че съм получил имейл от Rentalcars за недовършена резервация, а след час получих телефонно обаждане от тях, за да ме питат дали всичко е било наред, мисля ли да продължа с резервацията, да ми предложат отстъпка и пр. Явно доста са я закъсали, за да почнат да звънят на клиентите.

За Сицилия силно препоръчвам да погледнеш Firefly (тук съм оставила ревю)

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Виждам, че има конкретна тема за Rentalcars, ще споделя какво се случва с мен и се надявам да имате идея какво да правя.

 

През август наех кола в Доха с тяхна застраховка и я намерих натисната отзад паркирана на улицата покрай едни магазинчета. Съответно нямам полицейски протокол. От Sixt си ми взеха около 1000 лева excess, имам фактура. Аз малко се замотах, че пътуването продължаваше и изпуснах първия срок за пращане на документи (7 дни), та ги пратих за 7-14 дни и мога да си върна само 700 лева 😞
В онлайн формуляра прикачих всичко необходимо и имаше съобщение, че в 7-дневен срок ще се свържат с мен. Е, свързаха се по мейл и поискаха половината от тия документи, дето вече бях качил. Пратих ги и получих мейл, че имат срок от 30 работни дни да обработят случая. Минаха, писах 3-4 пъти, предупреждавах, че ще се свържа с КЗП (в Латвия са регистрирани), но нищо не получавам.

Преди 10 години имах такъв случай, но с Economybookings и помня, че нещата минаха много гладко. Чета и че преди Ковида с Rentalcars не е имало кой знае какви проблеми. Някой да има идея?

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.