Прескочи до съдържание

Rentalcars.com - промоции, мнения, въпроси и оценки


Препоръчани мнения

преди 6 минути , rentalcars.com каза:

Здравей, доставчиците там отварят в 8.00ч. или поне Херц отварят в толкова, Юропкар/Кеди са от 9.00ч.

 

Ако на други сайтове ти излизат отворени доставчици в час по-раннен от 8.00ч., хубаво си провери условията понеже е вероятно да ти начислят такса извън работно време при взимане на колата. Също така го има варианта да направиш резервация и по-късно да ти кажат, че пункта е затворен.

 

Поздрави

Даниел 

 

На мен колата ми трябва вечерта, полетът каца в 19.30. През други сайтове става, през вашия - не. Не е голяма утеха, ако разбера, че е затворено, а трябва да отида на 50 км.  Намирам работно време до 21 часа, което е ок. Но съобщението, че няма налични коли, при положение, че през други сайтове намирам, ми е странно.

Редактирано от Zaro
Връзка към мнение

@Zaro, задължително при резервация посочи и номер на полет, за да са наясно ако има някакво закъснение. Обикновено хората от офисите по летищата изчакват клиентите или оставят ключове с указания, но е добре преди това да са уведомени с кой полет пристигаш...

Връзка към мнение
преди 5 минути , Duke каза:

@Zaro, задължително при резервация посочи и номер на полет, за да са наясно ако има някакво закъснение. Обикновено хората от офисите по летищата изчакват клиентите или оставят ключове с указания, но е добре преди това да са уведомени с кой полет пристигаш...

 

Всичко съм направил както си трябва. Благодаря все пак. Просто се чудех защо в ренталкарс не излиза нищо.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте,

Аз пък имам следният въпрос. Правя резервация през ренталкарс. Кредитните карти, които мога да ползвам са Виза, Американ Експрес и Мастъркард. Съпругът ми ще е шофьора на колата - на негово име има само Дайнърс карта. В условията за плащане на сайта пише следното:

 
Какви методи за разплащане приемате?
Rentalcars.com приема повечето форми на разплащане; включително, но не само: Кредитни карти; Дебитни карти; Виртуални; Предплатени; Пощенски; Switch/Maestro; MasterCard; American Express и Bancomat. Също така приемаме банков трансфер и Директен дебит.

Имайте предвид: Важно е основният водач да притежава валидна Кредитна карта на свое име при взимане на автомобила. Трябва да има достатъчна наличност за гаранционния депозит.
 
Въпросът е - ако сега платя с моята кредитна карта, а при взимане той представи Дайнърс - ще стане ли номера?
Връзка към мнение

много вероятно да трябва да платите такса за втори шофьор, понеже ще те водят теб за първи като титуляр на картата, с която е направена резервацията

Връзка към мнение

На всичкото отгоре въобще не е ясно дали Дайнърс ще мине за депозит при вземане на колата. Ако това се случва в Италия е твърде възможно картата да бъде приета, но за всеки случай е добре да се провери предварително при доставчика...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
6 minutes ago, Ерика said:

дам... предвид че Europcar имат 10% отстъпка за притежатели на Дайнърс директно през сайта им, ренталкарс ме изгубиха.

Ползвай си отстъпката и не го мисли.

Така както го смяташ в първия му вариант съм 90 на 100 сигурен, че няма да стане както го мислиш и ще трябва да платите за втори шофьор.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 2017-4-30 в 11:31, Radnev каза:

Ползвай си отстъпката и не го мисли.

Така както го смяташ в първия му вариант съм 90 на 100 сигурен, че няма да стане както го мислиш и ще трябва да платите за втори шофьор.

 

Здравейте,

 

При резервация в общите условия е записано дали съответния доставчик приема Дайнърс, това зависи от тях.

Ако цената през Юропкар с 10% излиза по-евтино от колкото при нас, мисля е ясно от къде трябва да си запазите колата :)

 

Поздрави

Даниел 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте Магеланци,

Намерих Вашият форум и правилната тема, регистрирах се и пиша без да съм изчел всичко написано/ Чукча - не читател, чукча - писател/ , че нямам много време а ще трябва и да резервирам, за това съжалявам, ако повтарям въпроси, по които вече е дискутирано.

 

Така нов съм във форума, нов съм и при наемането на автомобил от …. И тук възникна първият ми въпрос – от посредник или директно от доставчика :).

 

Мога ли да спестя някой лев, който да изпия на бира, но и да не допусна риска да ми излезе солен сладоледа, че всичко евтино накрая излиза скъпо.

 

Това, което всички знаете е че цените на посредниците са по-ниски от тия на доставчиците относително/какво договарят, на обем ли, какви отстъпки им правят тяхна си работа, но е факт/.

Направих си регистрация в сайта на Ренталкарс, започнах резервация, но спрях че нещо ме загложди, възникнаха ми едни съмнения,  досега не съм правил каквото и да било неинформиран, попрочетох някой форум и Общи условия на доставчици и изскочиха ВЪПРОСИ към Даниел или, който може или иска да  помага:

 

Ще пътувам от България до Франция. Купил съм билети за самолета от евтините, на половин цена билета за автобус Бс -Сф. Ще кацнем в Шарлероа и понеже сме трима души, много по-тънко БИ ТРЯБВАЛО да ни излезе, ако си наемем автомобил от Рентакар фирма, ще пребиваваме във Франция и след 10-на дни ще го върна отново там от където съм го взел.

Значи ще пресичам граница тъй да се каже на Белгия, Люксембург и Франция  и според Общите условия на Europcar трябва да получим предварително писмено съгласие от изпълнителния им съвет - за пътуване извън граница. Ренталкарс също иска да уведомя 7 дни преди наемането.

Трябва и някъде при регистрацията да отбележа номера на полета, че ако не направя това доставчика нямал ангажимент да пази автомобила, ако кацнем по-късно.  Може би съм пропуснал, но не видях такава опция.

 

Опитах ДА ДОВЪРША СТАРАТА резервация, но на етапа на който съм /плащане, трябва да въведа данни от кредитната карта/ не виждам опция да чекна гореспоменатата информация и не мога да се върна. Или да започна нова?

 

Удобно ли е да получа тел. номер за връзка с Даниел!

 

Понеже няма да стоя на едно място във Франция, ограниченията в пробега също ме притесняват, защото всички доставчици с изключение на АВИС, начисляват на всеки километър отгоре, кой по 20, кой по 40 евроцента….. Ако резервирам чрез вас - Рентакарс, нямате опция за неограничен пробег/ mileage unlimited, а и Юръпкар не искат в тоя случай да им платя това на място, затова минавам на доставчик АВИС, чиито автомобили са с нелимитиран пробег.

 

Но пък от друга страна  депозита, който ще блокират АВИС е към 800 евро, един резервоар гориво, данък, манък  и сумата надхвърля кредитния лимит по картата, не приемат втора карта и най-вероятно ще получа отказ.

 

Заявих нова кредитна карта от друга банка. Получих я вчера и ще продължавам наемането :).

 

Във връзка с блокираният депозит и франшиза/ самоучастието – прим. ЕВРОПКАР – блокират само 300 евро на оферта от същия клас автомобил, но пък самоучастието за щета и кражба е по-голямо от 300, поне 800 или 1000 беше.

Казус - Направя щета за 2000, блокираните 300 ще си ги дръпнат веднага/т.к. съм подписал договора и дал съгласие за тази сума, не съм им чел договорите м/у другото и ще ми е любопитно да погледна, ако някой магеланец сподели/ а разликата по самоучастието, която в случая е 500 или 700 как ще си я вземат от мен, ако няма клауза в д-ра или не ме осъдят. За останалата сума е ясно, че е отговорен застрахователя към доставчика.

 

Имам си притеснения за това, след като платя всичко на доставчика, щото ако съм сключил ПЪЛНО ПОКРИТИЕ при вас - Рентакарс и съм останал само на базовата застраховка, включена в цената ще отговарям първо аз до размера на самоучастието, ДАЛИ ЩЕ СИ ПОЛУЧА ОБРАТНО ВЗЕТОТО? И притесненията са ми най-вече за тия ДОКУМЕНТИ, които ще трябва да ви представя и по които Вие или незнам кой/най-вероятно застраховател, с който работите/ ще ги ОДОБРЯВА и какви са тия документи? Хайде, ако е ПТП – протокол от пътната им полиция, ако е на паркинг – от кой, а ако щетата е настъпила на летището –

В моят случай какво може да стане, ще върна автомобила в 6:00 сутринта в неделя /полета ми е в 8/, офиса на АВИС не работи, аз ще оставя документите в жабката, ще направя 2-3 снимки на автомобила и ще пусна ключовете в някаква тяхна кутия. Това ще е предаването на автомобила от моя страна, после те идват на работа в 10-11ч., че е неделя и заварват мпс-то си надрано, щото между 6 и 10 часа, някой сънен на паркинга не е взел завоя.

 

Какви документи ще имам аз за тая щета, откъде ще ги взема и какво ще представя на вас, за да решите, че ще ми възстановите самоучастието?

 

Пример: Когато предавам автомобила в отсъствието на служител на доставчика/моят случай/ аз се съгласявам, че установеното от тях при огледа на автомобила е така и нямам право май на възражение :).

 

Към Магеланци, много е важно да се четат Общите условия на доставчиците, за да няма после неприятни изненади! Всичко отгоре-надолу и отдясно-наляво, особено малкия шрифт :rtfm:. От 1-2 форума, които четох с мъка, че не знам хич добре английския, западняците оревали орталъка за дребни суми, извода ми е че са неинформирани, но останаха съмнения и в некоректността на рентакар фирмите, особено от южната част на Европа.

 

Не се сърдете за дългият ми пост, написал съм роман сега като погледнах, хаха – Терзанията на един невежа, ама какво да правя задавам си въпроси, пък и да развеселя малко.

Благодаря за търпението и хубав ден!

Връзка към мнение

Преди Даниел да се включи с по-конкретните въпроси към тях, да се намеся с малко от отговори на по-общите :)

 

преди 20 минути , Hardaloff каза:

Но пък от друга страна  депозита, който ще блокират АВИС е към 800 евро, един резервоар гориво, данък, манък  и сумата надхвърля кредитния лимит по картата, не приемат втора карта и най-вероятно ще получа отказ.

 

Заявих нова кредитна карта от друга банка. Получих я вчера и ще продължавам наемането :).

Блокираната сума става на място, няма да ти я блокират в момента на резервация в ренталкарс или в сайта на фирмата. Но след като имаш нова карта, няма лошо, казвам го само информативно :) 

 

преди 20 минути , Hardaloff каза:

Казус - Направя щета за 2000, блокираните 300 ще си ги дръпнат веднага/т.к. съм подписал договора и дал съгласие за тази сума, не съм им чел договорите м/у другото и ще ми е любопитно да погледна, ако някой магеланец сподели/ а разликата по самоучастието, която в случая е 500 или 700 как ще си я вземат от мен, ако няма клауза в д-ра или не ме осъдят.

Ще си ги вземат от картата. Има го някъде из клаузите на договора. Същото се случва и месеци след като си се върнал, блокираната сума е освободена отдавна, но изведнъж във фирмата получават глоба за превишена скорост. Таксуват я пак на картата ти, въпреки че към момента няма нищо блокирано от тяхна страна. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравей Георги, благодарско за бързата реакция!

Знам, че става на място блокиране на сумата по депозита, плюс още някоя сума. Дори да съм платил цената предварително, прим. АВИС искат депозит от 850 евро + 200 евро/наемна цена/ = 1050, ЮРЪПКАР искат 300 евра+ДДС, СИКСТ искат депозит от минимум 150 евро+2 пъти наемната цена. Понеже АВИС автомобилите са с неограничен пробег исках да наема от тях, но трябва да имам кредитен лимит от 1050 евро, а моя е 1000 и не стига. Втора карта не приемат, макар да е на мое име/ Юръпкар – приемат, но пък 150 км. на ден/. Затова и си вадих нова карта, а иначе наемната цена смятам да си я платя предварително.

Те такси имат за всичко :) Освен глобата ще има и за администрирането й, автомобила бил мръсен, за пропуснати ползи, докато поправят щетата и т.н. Още не съм прочел, че да се ориентирам прим. SCDW, дали покрива щети по гуми, огледала, стъкла, под.. Понеже ПЪЛНОТО ПОКРИТИЕ на Ренталс уж ги покрива, ама май не покрива от кражба? Мерси още веднъж!

Връзка към мнение
преди 31 минути , Hardaloff каза:

Още не съм прочел, че да се ориентирам прим. SCDW, дали покрива щети по гуми, огледала, стъкла, под.

Това ще го видиш в конкретните изисквания на конкретния офис. Понеже те виждам, че си луднал малко, най-добре директно се свържи с Авис - Шарлероа и да ти кажат почти всички отговори, включително за излизането в чужбина, покритията, блокираната сума и т.н. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , Георги каза:

Това ще го видиш в конкретните изисквания на конкретния офис. Понеже те виждам, че си луднал малко, най-добре директно се свържи с Авис - Шарлероа и да ти кажат почти всички отговори, включително за излизането в чужбина, покритията, блокираната сума и т.н. 

Георги, лудото не е от сега :) Ще се свържа с Авис - Шарлероа, да видя ще може ли да се разберем, белгийците говорят и френски, ама аз го знам колкото английския. Ще използвам жокер. Щеше ми се и с Даниел от Ренталкарса да направя един разговор. Утре трябва да резервирам. Благодаря ти много!

Връзка към мнение
1 hour ago, Hardaloff said:

Понеже АВИС автомобилите са с неограничен пробег исках да наема от тях, но трябва да имам кредитен лимит от 1050 евро, а моя е 1000 и не стига.

Не знам към коя банка ти е картата, но повечето предлагат следната услуга - "временно увеличаване на кредитния лимит" (някои го предлагат безплатно, други срещу дребна сума 2, 3 или 5 лв). Състои се в следното: Кредитния ти лимит е 2000 лв. Надвнасяш в картата още 1000 лв и така разполагаш с 3000, но все още с 2000 кредитен лимит. Заявяваш услугата - и след това може да направиш еднократно плащане или авторизация до 3000 лв. Тогава няма нужда да вадиш друга карта

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 24 минути , Hardaloff каза:

Георги, лудото не е от сега :) Ще се свържа с Авис - Шарлероа, да видя ще може ли да се разберем, белгийците говорят и френски, ама аз го знам колкото английския. Ще използвам жокер. Щеше ми се и с Даниел от Ренталкарса да направя един разговор. Утре трябва да резервирам. Благодаря ти много!

Здравей,

 

Обади се на телефона от сайта между 10-18 БГ време и колежките с радост ще ти помогнат.

 

Накратко - излизане от Белгия до споменатите страни е без проблем. 

Ограничението в пробега - за съжаление това го определяме ние, а доставчика

За да си напълно спокоен си вземи покритие от нас, ние ще ти върнем цялата сума, ако има удържана за всякакви щети - стъкла, шаси, админ такси и т.н. Единствено ни трябва извлечение от карта, че си таксуван, от там насетне ние се оправяме с доставчика за изясняване причината за щетата.

 

Надявам се съм бил полезен

 

Поздрави

Даниел

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , cybersimo каза:

Не знам към коя банка ти е картата, но повечето предлагат следната услуга - "временно увеличаване на кредитния лимит" (някои го предлагат безплатно, други срещу дребна сума 2, 3 или 5 лв). Състои се в следното: Кредитния ти лимит е 2000 лв. Надвнасяш в картата още 1000 лв и така разполагаш с 3000, но все още с 2000 кредитен лимит. Заявяваш услугата - и след това може да направиш еднократно плащане или авторизация до 3000 лв. Тогава няма нужда да вадиш друга карта

Свърши тя Cybersimo, банковата служителка явно толкова и беше капацитета щото не ми предложи. Сега другата банка ми издаде за 7, предостатъчно и тая сигурно ще я закрия.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Hardaloff каза:

Здравей Георги, благодарско за бързата реакция!

Знам, че става на място блокиране на сумата по депозита, плюс още някоя сума. Дори да съм платил цената предварително, прим. АВИС искат депозит от 850 евро + 200 евро/наемна цена/ = 1050, ЮРЪПКАР искат 300 евра+ДДС, СИКСТ искат депозит от минимум 150 евро+2 пъти наемната цена. Понеже АВИС автомобилите са с неограничен пробег исках да наема от тях, но трябва да имам кредитен лимит от 1050 евро, а моя е 1000 и не стига. Втора карта не приемат, макар да е на мое име/ Юръпкар – приемат, но пък 150 км. на ден/. Затова и си вадих нова карта, а иначе наемната цена смятам да си я платя предварително.

Те такси имат за всичко :) Освен глобата ще има и за администрирането й, автомобила бил мръсен, за пропуснати ползи, докато поправят щетата и т.н. Още не съм прочел, че да се ориентирам прим. SCDW, дали покрива щети по гуми, огледала, стъкла, под.. Понеже ПЪЛНОТО ПОКРИТИЕ на Ренталс уж ги покрива, ама май не покрива от кражба? Мерси още веднъж!

Забравих да кажа, че и кражба покриваме

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , rentalcars.com каза:

Здравей,

 

Обади се на телефона от сайта между 10-18 БГ време и колежките с радост ще ти помогнат.

 

Накратко - излизане от Белгия до споменатите страни е без проблем. 

Ограничението в пробега - за съжаление това го определяме ние, а доставчика

За да си напълно спокоен си вземи покритие от нас, ние ще ти върнем цялата сума, ако има удържана за всякакви щети - стъкла, шаси, админ такси и т.н. Единствено ни трябва извлечение от карта, че си таксуван, от там насетне ние се оправяме с доставчика за изясняване причината за щетата.

 

Надявам се съм бил полезен

 

Поздрави

Даниел

Даниеле, мерси боку! Много ме зарадва и утре още в 10:00 ще звънна. Приятна вечер!

Връзка към мнение
преди 5 минути , rentalcars.com каза:

Забравих да кажа, че и кражба покриваме

Ама златни сте Ренталс, евала и на Георги - директора на водопада! Бон соаре!

Връзка към мнение
преди 9 минути , rentalcars.com каза:

Здравей,

 

Обади се на телефона от сайта между 10-18 БГ време и колежките с радост ще ти помогнат.

 

Накратко - излизане от Белгия до споменатите страни е без проблем. 

Ограничението в пробега - за съжаление това го определяме ние, а доставчика

За да си напълно спокоен си вземи покритие от нас, ние ще ти върнем цялата сума, ако има удържана за всякакви щети - стъкла, шаси, админ такси и т.н. Единствено ни трябва извлечение от карта, че си таксуван, от там насетне ние се оправяме с доставчика за изясняване причината за щетата.

 

Надявам се съм бил полезен

 

Поздрави

Даниел

Това нещо ново ли е? 

Лично аз съм плащал за допълнителна застраховка от вас, докато не разбрах от собствен  опит, че не покривате стъкла и гуми. 

Връзка към мнение
В момента, Alexander каза:

Това нещо ново ли е? 

Лично аз съм плащал за допълнителна застраховка от вас, докато не разбрах от собствен  опит, че не покривате стъкла и гуми. 

Незнам кога за последно си го използвал, но в действителност преди беше така, но ако не се лъжа поне от 1,5 г се покрива

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Alexander каза:

Преди повече от 3 години беше. 

Да преди 3 години имаше ограничения. Сега дори ще покрием разходи за такси, ако се е наложило да ползваш

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Даниеле здравей,

резервирах чрез вас, платих наемната цена + пълно покритие. Много беше любезна госпожицата от Манчестър, оценявам доброто обслужване с 10 точки :).

Благодаря за съдействието!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.