Прескочи до съдържание

Rentalcars.com - промоции, мнения, въпроси и оценки


Препоръчани мнения

Я да питам аз тук, че сега ми хрумна, ако направя резервация от сайта www.rentalcars.com, и се окаже, че колата е на Херц примерно, аз ще получа ли мили/точки, както ако резервирам от Херц директно?

Здравей,

 

имаме подобен тип на работа с авиокомпаниите, които предоставят мили на своите клиенти и всеки един техен член резервирайки автомобил, чрез нас получава бонус точки.

 

Но по отношение на доставчиците, въпроса е доста по - деликатен - представете си, че подобна възможност е налична, колко човека ще си запазят автомобил директно през сайта на доставчика, при положение, че използвайки rentalcars.com може да сравнява цени от различни доставчици и да получава бонус точки в същото време. Мисля, че отговора е ясен... :)

Връзка към мнение

Даниел хиляди благодарности. Ще се възползвам от предложението ви след като с мъжа ми изберем конкретна оферта да се свържа отново с въпроси. Те ще са предимно за франшизите по конкретната оферта.

 

Последно за момента:

 

Ако закъснеем (или подраним) за вземането/връщането на колата, ще търпим ли някакви санкции/допълнителни такси.

 

Ще ме извините, но за пръв път наемаме кола от сайт. До сега само от хотели за по един ден. 

 

Никой, доставчик няма да ви откаже да си вземе колата по - рано, а за закъснение - ако е в рамките на 1ч (неписано правило) не би трябвало да има проблем. Затова винаги съвета ми е (конкретно за вашия случай) запишете връщане на автомобила в 16:00 на 5 Май, нищо че полета ви е сутринта, никой няма да ви откаже да си вземе колата обратно, ще ви бъде много по - спокойно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако закъснеем (или подраним) за вземането/връщането на колата, ще търпим ли някакви санкции/допълнителни такси.

Ако е предплатено по този начин не знам, ако е директно с доставчика си плащате колкото сте ползвали колата, закръглено нагоре до цял ден, т.е. може да я върнете 1 ден по-рано и ще платите 1 ден по-малко и обратно. До 1 час в повече не се добавя цял ден, за повече от 1 час ще платите за още 1 ден.

Връзка към мнение

Ако вземането на колата е обвързано с полет, големите компании предлагат опцията въвеждане на номер на полета още по време на резервация. По този начин, дори и при закъснение на полета, колата ще бъде на разположение на клиентите без допълнителна такса. Относно връщането, напълно споделям казаното от Даниел, наистина е по-добре да се посочи възможно най-късен час за връщане на колата, вместо човек да се притеснява от закъснение и начисляване на глоби...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако вземането на колата е обвързано с полет, големите компании предлагат опцията въвеждане на номер на полета още по време на резервация. По този начин, дори и при закъснение на полета, колата ще бъде на разположение на клиентите без допълнителна такса. ...

 

А каква такса се начислява, ако закъснееш да вземеш колата си в уречения час? Да речем, полетът ми пристига в 16:25 ч., заявявам получаване на колата в 16:30, но по някаква причина (вкл. закъснял полет, лутане и търсене на офиса им и пр.) отивам в 17:00 ч. И за това ли има такса?!

 

Въобще, ще бъде полезно Даниел или някой с опит да разясни как е най-удачно да се разположат часовете за вземане на автомобил спрямо часовете на пристигане и заминаване. Сега се сещам, че ако пристигаш в 16:25 ч., трябва да си предвидиш поне 30 минути за проверки по гишета, багажи и пр. Или тези часове не са особено съществени?

Редактирано от rik4o
Връзка към мнение

А каква такса се начислява, ако закъснееш да вземеш колата си в уречения час? Да речем, полетът ми пристига в 16:25 ч., заявявам получаване на колата в 16:30, но по някаква причина (вкл. закъснял полет, лутане и търсене на офиса им и пр.) отивам в 17:00 ч. И за това ли има такса?!

 

Зависи от условията на компанията. Затова е добре да се четат договорите предварително, за да бъдат избегнати недоразумения от различен характер. В един случай може да се касае за начисляване на допълнителна такса, в друг е възможно колата да не е налична след определен час на закъснението. Всичко е относително...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Никой, доставчик няма да ви откаже да си вземе колата по - рано...

Тук обаче трябва да се направи едно уточнение.

Стига това "по-рано" да не е например извън работното време на конкретния офис.

Защото ако, да кажем, си заявил  връщането на колата в 8.00 часа, а имаш ранен полет в 7.00 сутринта и съответно трябва да оставиш колата до 5.30-6.00, а офисът на компанията  работи от 7.30 часа, нещата не са толкова прости - трябва да има опция за връщане на ключове и документи в кутия (с произтичащи от това рискове да се предявят в последствие претенции за щети по колата) , а обикновено се дължи и допълнителна такса за връщане извън работно време.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И да продължа с въпросите, тъй като посъживихме темата, пък и гледам, че Даниел и в момента я чете, та може би ще му бъде удобно да отговори веднага...

В сайта дълго време стояха опции за нулева франшиза за някои дестинации (напр. за прословутото Тенерифе :)), но в определен момент изчезнаха. Това временни  или периодични промоции на ренталкарс.ком ли са и има ли някаква цикличност при тях? Или зависи от сезона и отдалечеността на датата на заемане. "Лекият" анализ на цените при рент а кар показва, че цените са по-ниски няколко месеца преди датата, като стъпката май е месечна? Това дали означава, че наемане на място в деня ще струва в пъти по-скъпо от букване през сайта?

Друг въпрос, който е по-общ, е за застраховките. За съжаление не мога да си обясня напълно нулевата франшиза. В някои сайтове, вкл. и в rentalcars.com, в общите условия е посочена някаква сума, примерно 600, 800 дори 1500 евро, която ще се блокира от кредитната карта и в случай на инцидент от нея наемодателят ще си възстанови щетите, ако те не я превишават. Това означава, че наелият ще трябва да заплати тази сума веднага и тя остава, така да се каже, изключително за негова сметка въпреки всички направени застраховки. Очевидно е необходима друга застраховка в рамките на 50-60-70 или повече евро там, на място, или пък от друг сайт, която е извън оферираната в сайта цена за наем. Тя вече ще ти осигури и възвръщаемост на тези платени средства.  Така ли е?

И още един въпрос. Забелязвам, че в почти всички сайтове две от опциите са обвързани по много странен начин. Например, ако имаш опция "нулев ангажимент" нямаш възможност да ползваш "пълно - пълно", което в случай на по-ниска цена на горивото понякога може да ти свали цената с 1/3 даже. Може би пак зависи от дестинацията и цената на горивото на местно ниво или пък е тенденция? 

Връзка към мнение

А каква такса се начислява, ако закъснееш да вземеш колата си в уречения час? Да речем, полетът ми пристига в 16:25 ч., заявявам получаване на колата в 16:30, но по някаква причина (вкл. закъснял полет, лутане и търсене на офиса им и пр.) отивам в 17:00 ч. И за това ли има такса?!

 

Въобще, ще бъде полезно Даниел или някой с опит да разясни как е най-удачно да се разположат часовете за вземане на автомобил спрямо часовете на пристигане и заминаване. Сега се сещам, че ако пристигаш в 16:25 ч., трябва да си предвидиш поне 30 минути за проверки по гишета, багажи и пр. Или тези часове не са особено съществени?

Здравей,

 

точно това е причината поради, която е препоръчително винаги да се посочва номера на полета когато правите резервацията си за автомобил. По този начин доставчика може да следи полетите за евентуално закъснение. 

 

Имайте предвид обаче следното - повече от препоръчително е, ако има гоялмо забавяне (2, 3, 4 часа) или отмяна на полета да се свържете с нас преди първоначално посоченото време за взимане на колата, по този начин ще можем да променим резервацията, така че да бъде максимално удобно. При подобно стечение клиента единствено би заплатил допълнителна сума, само ако има промяна в тарифата на доставчика, ние самите не таксуваме за промяна на резервации, т.е. една резервация може да се променя 5,10, 15 и т.н. пъти. Ако обаче клиента не се свърже с нас или се свърже 4,5 или повече часа след започване на наема - тази резервация се смята за приключена и ние неможем да я променяме, което означава пълна загуба на платените средства. Начините за връзка с нас са по телефон (безплатен за България) и 24ч международна линия (номера е изписан на ваучера) или по имейл. Сега някои ще кажат "аз изпратих имейл и никой не ми отговори" - няма значение, важното е, че вие сте направили необходимото да ни уведомите, така че дори и ние да реагираме след като е трябвало да си вземете колата, ще намерим нов автомобил, евентуални разлики в цената ще си ги поемем ние. 

 

Относно времената на взимане - предвидете си поне 45 мин за взимане на багаж и намиране на гишето (ако пътувате до лятна натоварена дестинация, разбира се предвидете малко повече време, т.к. вие няма да сте единствените търсещи пътя си през летището); ако е държава, за която е необходима виза за Българи - поне 80 - 90 минути (казвам го от опит в САЩ);

 

За връщане на автомобила - да предположим посочили сте взимане 12:00, обратен полет е в 9 сутринта, посочете за всеки случай 7, по този начин сайта ще ви покаже дали по това време има работещи доставчици. Дори и да ви бъде показан резултат, това не означава 100%, че доставчика е отворен, просто имат кутия в която да си оставите ключовете и документите.

Ако полета ви е да речем в 19:00, недейта да посочвате връщане 15:00, защото ако сте взели автомобила в 12:00, за тези 3 часа ще бъде таксувани един цял ден.

 

Надявам се, че съм бил полезен.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Тук обаче трябва да се направи едно уточнение.

Стига това "по-рано" да не е например извън работното време на конкретния офис.

Защото ако, да кажем, си заявил  връщането на колата в 8.00 часа, а имаш ранен полет в 7.00 сутринта и съответно трябва да оставиш колата до 5.30-6.00, а офисът на компанията  работи от 7.30 часа, нещата не са толкова прости - трябва да има опция за връщане на ключове и документи в кутия (с произтичащи от това рискове да се предявят в последствие претенции за щети по колата) , а обикновено се дължи и допълнителна такса за връщане извън работно време.

Ако по време на резервацията е посочено връщане на автомобиле в извън работно време и виждате резултат, това означава, че няма проблем връщането да стане в този час. В случай на евентуална такса, ще бъдете уведомени за нея по време на резервацията или по имейл, но да съм честен, не съм срещал такса за връщане в извън работно време, има такава за взимане.

Връзка към мнение

И да продължа с въпросите, тъй като посъживихме темата, пък и гледам, че Даниел и в момента я чете, та може би ще му бъде удобно да отговори веднага...

В сайта дълго време стояха опции за нулева франшиза за някои дестинации (напр. за прословутото Тенерифе :)), но в определен момент изчезнаха. Това временни  или периодични промоции на ренталкарс.ком ли са и има ли някаква цикличност при тях? Или зависи от сезона и отдалечеността на датата на заемане. "Лекият" анализ на цените при рент а кар показва, че цените са по-ниски няколко месеца преди датата, като стъпката май е месечна? Това дали означава, че наемане на място в деня ще струва в пъти по-скъпо от букване през сайта?

Друг въпрос, който е по-общ, е за застраховките. За съжаление не мога да си обясня напълно нулевата франшиза. В някои сайтове, вкл. и в rentalcars.com, в общите условия е посочена някаква сума, примерно 600, 800 дори 1500 евро, която ще се блокира от кредитната карта и в случай на инцидент от нея наемодателят ще си възстанови щетите, ако те не я превишават. Това означава, че наелият ще трябва да заплати тази сума веднага и тя остава, така да се каже, изключително за негова сметка въпреки всички направени застраховки. Очевидно е необходима друга застраховка в рамките на 50-60-70 или повече евро там, на място, или пък от друг сайт, която е извън оферираната в сайта цена за наем. Тя вече ще ти осигури и възвръщаемост на тези платени средства.  Така ли е?

И още един въпрос. Забелязвам, че в почти всички сайтове две от опциите са обвързани по много странен начин. Например, ако имаш опция "нулев ангажимент" нямаш възможност да ползваш "пълно - пълно", което в случай на по-ниска цена на горивото понякога може да ти свали цената с 1/3 даже. Може би пак зависи от дестинацията и цената на горивото на местно ниво или пък е тенденция? 

Нулевата франшиза в Тенерифе е въпрос на наличност от страна на доставчика, като това важи и за останалите дестинации. 

 

Цената немога да кажа кога точно е най - изгодна, т.к. се мени постоянно, но в повечет случаи няколко месеца (2,3) преди пътуването е най - добре да се запази колата. Имаме опция да запазите автомобила и да гарантирате видяната цена, като заплатите депозит. Чрез депозит може да се плати, ако взимането на колата е след 6 или повече седмици, заплаща се депозит, а остатъка се изтегля автоматично от картата 4 седмици преди пътуването.

 

Нулева франшиза - това означава, че каквото се случи с автомобила под застраховка Автокаско, вие не дължите нищо на доставчика, затова е добре да се запознаете кои елементи от автомобила влизат в тази застраховка. 

 

Доставчиците главно в Испания предоставят опция нулева франшиза, но имат изискване "пълно за празно", по този начин, да си го кажем направо печелят от горивото. Сериознинте доставчици оперират главно "пълно за пълно", но пък имат самоучастие. 

 

В Италия например има доставчици с нулева франшиза и "пълно пълно" - въпрос на условия от доставчика.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Имайте предвид обаче следното - повече от препоръчително е, ако има гоялмо забавяне (2, 3, 4 часа) или отмяна на полета да се свържете с нас преди първоначално посоченото време за взимане на колата, по този начин ще можем да променим резервацията, така че да бъде максимално удобно. При подобно стечение клиента единствено би заплатил допълнителна сума, само ако има промяна в тарифата на доставчика, ние самите не таксуваме за промяна на резервации, т.е. една резервация може да се променя 5,10, 15 и т.н. пъти. Ако обаче клиента не се свърже с нас или се свърже 4,5 или повече часа след започване на наема - тази резервация се смята за приключена и ние неможем да я променяме, което означава пълна загуба на платените средства. Начините за връзка с нас са по телефон (безплатен за България) и 24ч международна линия (номера е изписан на ваучера) или по имейл. Сега някои ще кажат "аз изпратих имейл и никой не ми отговори" - няма значение, важното е, че вие сте направили необходимото да ни уведомите, така че дори и ние да реагираме след като е трябвало да си вземете колата, ще намерим нов автомобил, евентуални разлики в цената ще си ги поемем ние. 

 

Сериозно противоречие съзирам тук. Говорим за случай на закъснение на полет. Използвал съм опцията да уведомя компанията за номера на полете по време на резервацията. Ако полетът ми закъснява, как по-точно да се свържа с вас? От въздуха, от някое летище? Малко странно ми звучи това изискване...

Връзка към мнение

Благодаря на представителя на rentalcars.com за експресните уточнения - със сигурност са полезни не само за мен!

 

Още нещо, прекалено често ми се случва, а и на други, на които съм дал линк към сайта ви, в определени моменти да излиза нулев резултат от някакво търсене. Не мога да си го обясня кога и защо става така - бъг ли, бисквитки ли, вид на браузъра ли, пикови часове ли...? Интересното е, че се получава не на личния ми лаптоп, а само когато реша да търся от друг компютър. По едно време си бях внушил, че сайтът "стачкува" само когато не ползвам линка от нашия форум (викам си, може Основателят да прави някакви магии ;)), ама не се оказа това. :)

Редактирано от rik4o
Връзка към мнение

Благодаря на представителя на rentalcars.com за експресните уточнения - със сигурност са полезни не само за мен!

 

Още нещо, прекалено често ми се случва, а и на други, на които съм дал линк към сайта ви, в определени моменти да излиза нулев резултат от някакво търсене. Не мога да си го обясня кога и защо става така - бъг ли, бисквитки ли, вид на браузъра ли, пикови часове ли...? Интересното е, че се получава не на личния ми лаптоп, а само когато реша да търся от друг компютър. По едно време си бях внушил, че сайтът "стачкува" само когато не ползвам линка от нашия форум (викам си, може Основателят да прави някакви магии ;)), ама не се оказа това. :)

Не :) със сигурност е въпрос на бисквитки.

 

 

Сериозно противоречие съзирам тук. Говорим за случай на закъснение на полет. Използвал съм опцията да уведомя компанията за номера на полете по време на резервацията. Ако полетът ми закъснява, как по-точно да се свържа с вас? От въздуха, от някое летище? Малко странно ми звучи това изискване...

Пътника знае дали полета ще закъснее още преди да е излетял...нали :) или се бъркам. От всяко едно летище в света може да се изпрати имейл или да се направи обаждане. Както казах и по - горе номера на полета е за информация на доставчика, ние самите не следим полетите и няма как да знаем, че вашият полет е закъснял и вие няма как да си вземете колата, ако вие самите не ни уведомите. 

 

Имал съм реален случай с пренасочване на полет и вместо в Бергамо пътника кацна в Болоня, след като беше кацнал, той се свърза с мен и взе автомобил от Болоня.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пътника знае дали полета ще закъснее още преди да е излетял...нали :) или се бъркам. От всяко едно летище в света може да се изпрати имейл или да се направи обаждане. Както казах и по - горе номера на полета е за информация на доставчика, ние самите не следим полетите и няма как да знаем, че вашият полет е закъснял и вие няма как да си вземете колата, ако вие самите не ни уведомите. 

 

Имал съм реален случай с пренасочване на полет и вместо в Бергамо пътника кацна в Болоня, след като беше кацнал, той се свърза с мен и взе автомобил от Болоня.

 

Чудесен пример, който нагледно представя разликата между доставчик и посредник...

Връзка към мнение

Имал съм реален случай с пренасочване на полет и вместо в Бергамо пътника кацна в Болоня, след като беше кацнал, той се свърза с мен и взе автомобил от Болоня.

 

Е, по-коректно от негова страна е било да се свърже с вас преди да излети, а не след като е кацнал, но... не е знаел. :)

Връзка към мнение

Чудесен пример, който нагледно представя разликата между доставчик и посредник...

Позволи ми да не се съглася с теб - Нека предположим следния пример: Имаш резервация с Europcar директно. Имаш полет за Хийтроу, но вместо самолета да кацне там, каца в Лутън, Europcar не работят на това летище и ти няма как да вземеш кола - кога се свързваш с доставчика? Когато кацнеш...Звъниш и те ти казват, че нямат кола на това летище, промяната на полета не е по тяхна вина и т.н. Два са вариантите - 1. Плащаш допълнително за да ти докарат колата / ти плащаш за да отидеш и да си вземеш колата; 2. Доставчика ти казва, че автомобила вече не е наличен, в най - добрия случай ще възстановят три дни от наема.

 

Същия сценарии, но резервацията е с брокер - брокера работи с много доставчици и промяната на резервацята става за минути...

 

Аз виждам, от постовете ти, че си малко предубеден към брокерите, но специално ние не сме в бизнеса от вчера, а от 2004г., достатъчно време за да изградим име и доверие...и най - важното възнамеряваме да сме още дълго време в бизнеса и точно поради тази причина винаги се стараем да помогнем, колкото се може повече на клиента. Правилото е просто - ако клиента не е доволен, той не се връща...

Връзка към мнение

Аз виждам, от постовете ти, че си малко предубеден към брокерите, но специално ние не сме в бизнеса от вчера, а от 2004г., достатъчно време за да изградим име и доверие...и най - важното възнамеряваме да сме още дълго време в бизнеса и точно поради тази причина винаги се стараем да помогнем, колкото се може повече на клиента. Правилото е просто - ако клиента не е доволен, той не се връща...

 

Оставаш с погрешно впечатление, а реакцията ми беше относно следното:

 

 

Имайте предвид обаче следното - повече от препоръчително е, ако има гоялмо забавяне (2, 3, 4 часа) или отмяна на полета да се свържете с нас преди първоначално посоченото време за взимане на колата, по този начин ще можем да променим резервацията, така че да бъде максимално удобно.

 

Отговорих конкретно относно забавяне на полет, а не пренасочване, за какъвто случай говориш по-горе. Нека бъдем коректни, иначе започваме да търсим под вола теле... ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Оставаш с погрешно впечатление, а реакцията ми беше относно следното:

 

 

 

Отговорих конкретно относно забавяне на полет, а не пренасочване, за какъвто случай говориш по-горе. Нека бъдем коректни, иначе започваме да търсим под вола теле... ;)

В никакъв случай, не търсим под вола теле :) но същото положение може да се случи и със забавяне на полета...в някои локации има доставчици, които работят до 17:00...

 

Предлагам да не разводняваме повече темата, мисля че всеки може да види моя имейл адрес, нека да ми пише имейл или лично съобщение.

Връзка към мнение

В никакъв случай, не търсим под вола теле :) но същото положение може да се случи и със забавяне на полета...в някои локации има доставчици, които работят до 17:00...

 

Аз затова препоръчвам преди резервация да се четат дословно условията, за да няма после изненади. Офисите на доставчиците по летища имат задължение да следят полетите и в случай на закъснение да задържат резервираната кола или пък да осигурят резервен вариант. Клиентът не е длъжен да ги уведомява, че полетът закъснява. Именно в това се изразява и услугата посочване на полетен номер по време на резервация. При вас, посредниците, тези правила не важат и това е логично. Затова и подчертах, че това е нагледен пример за разлика между сделка с доставчик и сделка с посредник. В никакъв случай не съм имал намерение да обидя теб или компанията, за която работиш. Аз съм юрист по образование (и мислене) и за мен най-важни са детайлите...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз затова препоръчвам преди резервация да се четат дословно условията, за да няма после изненади. Офисите на доставчиците по летища имат задължение да следят полетите и в случай на закъснение да задържат резервираната кола или пък да осигурят резервен вариант. Клиентът не е длъжен да ги уведомява, че полетът закъснява. Именно в това се изразява и услугата посочване на полетен номер по време на резервация. При вас, посредниците, тези правила не важат и това е логично. Затова и подчертах, че това е нагледен пример за разлика между сделка с доставчик и сделка с посредник. В никакъв случай не съм имал намерение да обидя теб или компанията, за която работиш. Аз съм юрист по образование (и мислене) и за мен най-важни са детайлите...

Аз съм юрист по образование (и мислене) и за мен най-важни са детайлите.. :) с това трябваше да започнеш още в самото начало 

 

И искам да подчертая, че не съм се почуствал обиден в никакъв случай, в края на краищата затова сме тук, да обсъждаме и да дискутираме.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Доставчиците главно в Испания предоставят опция нулева франшиза, но имат изискване "пълно за празно", по този начин, да си го кажем направо печелят от горивото. Сериознинте доставчици оперират главно "пълно за пълно", но пък имат самоучастие.

Добре, каква нелоялна печалба има в пълно-празно?

Връзка към мнение

Ами те винаги ти продават пълен резервоар, а ти обикновено не можеш да уцелиш да го върнеш съвсем празен. Това е най-малкото, другото е че цената по която ти продават бензина е по-висока, отколкото в бензиностанция.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами те винаги ти продават пълен резервоар, а ти обикновено не можеш да уцелиш да го върнеш съвсем празен. Това е най-малкото, другото е че цената по която ти продават бензина е по-висока, отколкото в бензиностанция.

 

Но не го пълниш догоре. И какво значение има цената на бензина, при положение, че я сипеш, я не. Откъде ми продават бензина? 

 

За да не съм голословен, давам пример от личен опит: преди години взехме кола за седмица от Малага и я оставихме в Севиля. Поисках един клас, нямаше свободна кола и ми дадоха по-висок, на 1800 км. За една седмица изминахме 1000 км. Колата я върнах по стечение на обстоятелствата на изпарения, не целенасочено. Ако трябваше да доливам, щях да сипя 5 литра от първата бензиностанция. Цялото удоволствие струваше 105 евро (15 евро на ден) със застраховка за рязане на гуми и чупене на стъкло, ако забравим нещо в купето. 

 

В единия случай имам цена 15 евро на ден и сипвам ако ми се наложи, в другия случай към цената на наема добавям и цената на пълен резервоар, както трябва да върна колата.

 

В Малага ми направи впечатление, че цената на местните компании бяха драстично по-ниски от тези на Авис, Сикст, Юропкар и т.н. Пред бюрата на последните нямаше кьорав човек. Едните печелеха от оборот,  другите от репутация и надценка. Нещо като дуела между традиционните и нискотарифните авиокомпании. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е, ако наема с включен пълен резервоар е по-евтин от само наема от друга компания естествено. Но това е частен случай и няма да е винаги валидно.

 

В общия случай имаме резервоар бензин, който фирмата задължително ти продава. Цената му е по-висока, от колкото на бензиностанция и не ти връщат пари, ако върнеш колата наполовина празна. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.