Прескочи до съдържание

ОблЯкан, натокан, сресан - с костюм на самолетче


Препоръчани мнения

Здравейте, имам следния въпрос. Налага ми се да пътувам с Ryanair, ама там където ще съм, ще трябва да съм И с костюм един път. До тук добре - изкарвам този от бала и проблеми няма. Обаче възниква проблемът - как да го пренеса най-добре, при положение, че съм само с ръчен багаж. Полетът е около 2,5 часа. Имам сериозни притеснения (като се познавам), че ако летя с него, видът му няма да е като преди полета. Ако го сгъна в ръчния, съвсем. И се чудя какво да правя.

Та така, Бай Ганьо заряза плескавиците и сливовицата и му се налага да отиде у града, та давайте идеи за най-безопасен начин.

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

E, има едни калъфи в които се слага и си го носиш, даже минава като additional item в нормалните авиокомпании, ама за Райън подозирам, че ще се брои като още един багаж

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Облечи сакото, за да се качиш на самолета, а панталона го сгъни в ръчния. Вземи си в чантата едно найлоново фолио (с което покриват дрехите след като ги изчистят на химическо - те са много тънички).

Като се качиш в самолета  сваляш сакото и внимателно го слагаш във въпросното фолио, за да не се изцапа и го слагаш в багажното при ръчния багаж.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 25 минути , DGTG каза:

и го слагаш в багажното при ръчния багаж.

И ако все още пътуващите (по-голямата част) с нискотарифните АК са с подобен профил на тези, които пътуваха преди (че последните 18 месеца не съм помирисвала самолет, освен от балкона 😉 ), сакото му ще бъде като току що извадено от пералня след 1400 оборота центрофуга. Като знам как се тъпче багаж в багажното ..... :wild:

 

Мое лично мнение е, че е най-добре целия костюм да се сложи в един плик като тези, по-горе. В края на краищата и суетата изисква жертви :curtsey:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 4 минути , Lyubina каза:

И ако все още пътуващите (по-голямата част) с нискотарифните АК са с подобен профил на тези, които пътуваха преди (че последните 18 месеца не съм помирисвала самолет, освен от балкона 😉 ), сакото му ще бъде като току що извадено от пералня след 1400 оборота центрофуга. Като знам как се тъпче багаж в багажното ..... :wild:

 

Мое лично мнение е, че е най-добре целия костюм да се сложи в един плик като тези, по-горе. В края на краищата и суетата изисква жертви :curtsey:

Ееее, той ще гледа да го сложи над  него и зорко ще следи да не си тъпчат багажа около неговото сакенце 😉.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз бих доразвил идеята на DGTG: сакото и панталона стоят в плик/калъф до преди проверката на Раян. На проверката панталона влиза в куфара, а сакото на гърба. След качване панталонът се изважда от багажа и се слага в плика/калъфа. Сакото се сваля и се слага в плика/калъфа. Пликът стои закачен на седалката пред мен. Аз бих сложил двете неща на пластмасова закачалка в плика.

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , ivailo_radev каза:

Супер сте. Изградих някакъв план за оцеляване на костюма. Хасан и то ще стане човек 😄

Хайде, успех и чакаме снимка на  Хасан с костюма!:girl_hide:

  • Харесвам 3
  • Смея се 3
Връзка към мнение

Като знам колегите на синовете ми (германци, холандци) с какви костюмчета ходят - сякаш сега си ги изплюл не от центрофуга, а от турбина на самолет т.е. както и да се пренесеш все ще си по-добре от тях. Само гледай да стоиш по-далеч от италианци, че тогава сравненията няма да са в твоя полза. :biggrin:

---

Както и по-горе са казали. Панталона в багажа, Навличаш се със сакото. В самолета го сгъваш прилежно (надълго) и в багажното за ръчен багаж или го даваш на някоя стюардеса до го съхрани (те имат такива специални отделения). Какъвто си симпатяга - ще ти се върже, разбира се, ако си без жена си.:biggrin:

 

  • Харесвам 3
  • Смея се 7
Връзка към мнение

@ivailo_radev Ако ще ти се налага и занапред, най-доброто нещо е от тези малки уредчета за гладене с пара. Основните са на Philips и Tefal. https://www.philips.bg/c-e/ho/ironing/handheld-steamers Аз от Philips съм доволна. Постоянно ги намаляват на запад, не са скъпи и има и по-малки размери, които стават и за ръчен багаж. Това е единственото гладене, с което се заемам. Не е перфектно изгладено като с ютия, но върши доста прилична работа. И пликът за дрехи, който вече са споменали. В Lidl преди време ги имаше доста намалени, аз в тях си държа официалните рокли. 🙂

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз ходя с костюм на работа всеки ден, като до там и обратно съм с метрото.
Не изглеждат никак зле след две седмици.Обикновено костюмите ми ходят на химическо на две седмици.

Аз лично не бих си причинил каквито и да е допълнителни терзания, ще си го облека, малко повечко ще внимавам и след 2.5ч. полет не мисля, че костюмът ти ще се различава много от момента в който си го облякъл.

Така бих направил аз, а другият вариант в един от калъфите за костюми и смело напред.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 31 минути , VASILEV каза:

Аз ходя с костюм на работа всеки ден, като до там и обратно съм с метрото.
Не изглеждат никак зле след две седмици.Обикновено костюмите ми ходят на химическо на две седмици.

Аз лично не бих си причинил каквито и да е допълнителни терзания, ще си го облека, малко повечко ще внимавам и след 2.5ч. полет не мисля, че костюмът ти ще се различава много от момента в който си го облякъл.

Така бих направил аз, а другият вариант в един от калъфите за костюми и смело напред.

@VASILEV, има хора, които ако ги накараш да сложат костюм все едно си ги затворил в килия. @ivailo_radev явно е от тях. Единият ми син - също. На защитата на phd-то си искаше да отиде с кецове (фрак с кецове). Били черни. Та мъкнах от София до Амстердам мой обувки... и добре че немкинята (жена му) се намеси в моя полза.

Ако синът ми е на мястото на Ивайло ще си купи костюм на място, но няма да мъкне.

Ние сме друго поколение. Е, ти си посредата де. 😀

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 7 минути , ven62 каза:

@VASILEV, има хора, които ако ги накараш да сложат костюм все едно си ги затворил в килия. @ivailo_radev явно е от тях. Единият ми син - също. На защитата на phd-то си искаше да отиде с кецове (фрак с кецове). Били черни. Та мъкнах от София до Амстердам мой обувки... и добре че немкинята (жена му) се намеси в моя полза.

Ако синът ми е на мястото на Ивайло ще си купи костюм на място, но няма да мъкне.

Ние сме друго поколение. Е, ти си посредата де. 😀

Тцък, много често ми се налага и на мен да ходя с костюм на работа и в автомобил и градски транспорт се опазвам. Ама досега не съм имал случай да слезна чист от самолет. Винаги имам някакви петна, нещо скъсано и т.н. 😄

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 2 часа, Pantelej Putnik каза:

81RmzJM63rL._AC_UL320_.jpg Едва ли ще ти таксуват такова нещо!

Без никакво чувство на скромност ще кажа, че с подобен калъф съм обиколил половината свят. И то като екипаж, демек на работа, където се изисква да имаш що годе приличен външен вид с униформа. Никога не съм се притеснявал, че униформата ми е все едно съм спал с нея една седмица.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 8 минути , ivailo_radev каза:

Ама досега не съм имал случай да слезна чист от самолет. Винаги имам някакви петна, нещо скъсано и т.н.

Ти като след тежка сватба.😃

Не вярвам да имаш проблем на гейта, ако си с калъф. Пък ако имаш, отваряш калъфа, премяташ панталона като шал,обличаш сакото и това е. Всеки има право на собствен стил! 🙃

  • Харесвам 3
  • Смея се 12
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.