Прескочи до съдържание

София - West USA


Препоръчани мнения

Здравейте, решила съм да направим едно семейно пътешествие до САЩ - Западно крайбрежие и паркове. Тъй като няма значение дали LA или SF или Вегас ще кацнем, тъй като ще правя кръгов маршрут, бихте ли ми дали насоки къде и как да търся полети, предвид че ще са ми нужни 4 билета. 

 

 

Връзка към мнение

Ами то в момента има забрана за влизане в щатите от Западна Европа, така че ти остават само Turkish, Serbian, Qatar airways, евентуално Аерофлот. Това доста ще ти стесни обхвата на търсене.

Забраната може да падне, а може и да не падне.

Връзка към мнение

Да, намирам подходящи билети през Истанбул до Сан Франциско....Имате ли идея или знаете ли къде да прочета как е най-добре да идем до там....възможно ли е да оставим колата на паркинг за около 20-25дни? 

Връзка към мнение

Аз бих посъветвал да се възползвате от невероятната цена за бизнес класа SOF-LHR-LAX-LHR-SOF , ~ 1400$ с новият интериор Club Suite https://travelingformiles.com/british-airways-schedules-club-suite-service-to-los-angeles-finally/

 

Да , за четирима пътници разликата с икономи е около 3000$ , но това е направо левчета за Трансатлантическият продукт, който ще получите …

 

https://www.google.com/travel/flights/search?tfs=CBwQAholagcIARIDU09GEgoyMDIyLTA0LTA2cg4IAhIKL20vMDMwcWIzdBolag4IAhIKL20vMDMwcWIzdBIKMjAyMi0wNC0xM3IHCAESA1NPRnABggELCP___________wFAAUgDmAEB&tfu=EgYIARAAGAA&hl=en-US&curr=USD

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@stanislavpp

Къде мога да видя какви точно са изкисвканията за влизане в САЩ?

Освен, че не трябва да минавам през ЕУ, какво друго искат? Гледам турците и катарците за полет до SFO, като с вторите полетите са много по-дълги като време и престои и леко по-скъпи и май клоня към турците.

 

Връзка към мнение

 

28 minutes ago, Alexander said:

@stanislavpp

Къде мога да видя какви точно са изкисвканията за влизане в САЩ?

Освен, че не трябва да минавам през ЕУ, какво друго искат? Гледам турците и катарците за полет до SFO, като с вторите полетите са много по-дълги като време и престои и леко по-скъпи и май клоня към турците.

 

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/map-and-travel-notices.html

1 hour ago, stanislavpp said:

Аз бих посъветвал да се възползвате от невероятната цена за бизнес класа SOF-LHR-LAX-LHR-SOF , ~ 1400$ с новият интериор Club Suite https://travelingformiles.com/british-airways-schedules-club-suite-service-to-los-angeles-finally/

 

Да , за четирима пътници разликата с икономи е около 3000$ , но това е направо левчета за Трансатлантическият продукт, който ще получите …

 

https://www.google.com/travel/flights/search?tfs=CBwQAholagcIARIDU09GEgoyMDIyLTA0LTA2cg4IAhIKL20vMDMwcWIzdBolag4IAhIKL20vMDMwcWIzdBIKMjAyMi0wNC0xM3IHCAESA1NPRnABggELCP___________wFAAUgDmAEB&tfu=EgYIARAAGAA&hl=en-US&curr=USD

Как да летят през UK ?

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От четеното разбрах, че искат ПСР за всички, но който не е ваксиниран след кацането следват нови тестове и крантини?

Така ли е?

Връзка към мнение
преди 1 час, stanimir каза:

Все пак говорим за следващата пролет, нали ? Ще летят през ЮК и още как, дори и в момента никой ( ама никой в травел индустрията ) не може да обясни защо за бога Европа е отворена за ваксинирани Американци, а САЩ не е отворена за ваксинирани Шенгенци. И това през призмата,  че буквално всеки американец с IQ над 30-40 е двойно ваксиниран , а десетки хиляди, ако не и стотици хиляди, вече са тройно ваксинирани..

Връзка към мнение
преди 2 часа, Alexander каза:

@stanislavpp

Къде мога да видя какви точно са изкисвканията за влизане в САЩ?

Освен, че не трябва да минавам през ЕУ, какво друго искат? Гледам турците и катарците за полет до SFO, като с вторите полетите са много по-дълги като време и престои и леко по-скъпи и май клоня към турците.

 

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/from-other-countries.html

Връзка към мнение

Не видях нещо повече на този линк. 

 

CDC does not require travelers to undergo a mandatory federal quarantine. However, CDC recommends that unvaccinated travelers self-quarantine after travel for 7 days with a negative test and for 10 days if they don’t get tested.

Check CDC’s International Travel pages for the latest recommendations for vaccinated and unvaccinated travelers.

 

Уж е само препоръка на теория, но е доста неясно какво се случва за мен

Връзка към мнение
47 minutes ago, stanislavpp said:

Все пак говорим за следващата пролет, нали ? Ще летят през ЮК и още как, дори и в момента никой ( ама никой в травел индустрията ) не може да обясни защо за бога Европа е отворена за ваксинирани Американци, а САЩ не е отворена за ваксинирани Шенгенци. И това през призмата,  че буквално всеки американец с IQ над 30-40 е двойно ваксиниран , а десетки хиляди, ако не и стотици хиляди, вече са тройно ваксинирани..

Всички се надяваме ,но ти би ли вкарал 5-6000$ в пътуване за след половин година,  което не е напълно сигурно ? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Alexander каза:

Не видях нещо повече на този линк. 

 

CDC does not require travelers to undergo a mandatory federal quarantine. However, CDC recommends that unvaccinated travelers self-quarantine after travel for 7 days with a negative test and for 10 days if they don’t get tested.

Check CDC’s International Travel pages for the latest recommendations for vaccinated and unvaccinated travelers.

 

Уж е само препоръка на теория, но е доста неясно какво се случва за мен

Според IATA трябва ПСР тест или преболедувал. Не пускат хора, идващи от Западна Европа и Бразилия. Същото както си беше последната година. Няма задължителна карантина.

Връзка към мнение
преди 1 час, neuromancer каза:

Според IATA трябва ПСР тест или преболедувал. Не пускат хора, идващи от Западна Европа и Бразилия. Същото както си беше последната година. Няма задължителна карантина.

По едно време имаше и различни изисквания за различните щати. Сега няма ли? А това с препоръчителната карантина как го разбираш? Аз ще седя под 10 дни и да няма проблем на връщане.

Бих искал да летя София-Сан Франсиско с турците или катарците. В този случай само ПСР ли ми трябва?

Не ваксинирам съм, но доколкото виждам това не е от значение.

Връзка към мнение

Ами на мен ми звучи като празни приказки това за карантината. Имаше различни правила за Ню Йорк (карантина), но отпадна. 

Връзка към мнение
На 9.09.2021 г. в 0:05, irinata каза:

възможно ли е да оставим колата на паркинг за около 20-25дни?

Да, напълно  е възможно и легално! Ето цените на паркинга: https://www.istairport.com/en/passenger/transport/airport-parking

Връзка към мнение
преди 5 часа, Alexander каза:

Не ваксинирам съм, но доколкото виждам това не е от значение

Аз не бих правил дългосрочни планове при липса на ваксинация . Очакванията са към бан за неваксирани туристи ( с изключение на неподлежащите такива ) , така както е тенденцията в момента за посещение на спортни събития , ресторанти , концерти и прочие ..

Връзка към мнение
В момента, stanislavpp каза:

Аз не бих правил дългосрочни планове при липса на ваксинация . Очакванията са към бан за неваксирани туристи ( с изключение на неподлежащите такива ) , така както е тенденцията в момента за посещение на спортни събития , ресторанти , концерти и прочие ..

ако ходя октомври примерно, ще купя билет за след 7-10 дни, приключих с дългосрочните планове за там.

Връзка към мнение

На роднини, които пътуваха за САЩ през лятото с турски авиолинии, са им искали при полета Истанбул-САЩ да покажат не само отрицателен резултат от PCR тест, а и ваксинационния талон.

Не знам дали това е просто допълнителен въпрос, а не изискване на турската а/к.

преди 20 часа, stanislavpp каза:

Очакванията са към бан за неваксирани туристи ( с изключение на неподлежащите такива )

Май в Канада е така - може да те пуснат като турист, само ако имаш ваксинационен талон (и естествено покриеш другите изисквания за влизане).

Връзка към мнение

За момента се влиза само  с тестове, без значение дали си ваксиниран или не. Няма карантина или нещо друго.

Разбира се, трябва да не се лети през Шенген.

Днес ми го потвърдиха от американското консулство в София и от българското консулство  в Л.А.

 

Ако се задържи така, другия месец смятам да прескоча най-накрая.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Alexander каза:

За момента се влиза само  с тестове

Приятелка на дъщеря ми живее в Сан Франциско и също потвърди, че вече няма карантина за района. Родителите й са пътували миналата седмица с турски авиолинии и в момента са й на гости.

Тук може да се следи за текуща информация за Калифорния:

https://covid19.ca.gov/travel/

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 5 часа, Alexander каза:

За момента се влиза само  с тестове, без значение дали си ваксиниран или не. Няма карантина или нещо друго.

Разбира се, трябва да не се лети през Шенген.

Днес ми го потвърдиха от американското консулство в София и от българското консулство  в Л.А.

 

Ако се задържи така, другия месец смятам да прескоча най-накрая.

Имай в предвид, че в Сан Франциско въведоха изискване за показване на документ за премината ваксинация за местата на закрито, подобно на Ню Йорк, така, че ако си неваксиниран и отиваш там Октомври, може да се окаже, че ще имаш доста ограничен достъп до всичко. За разлика от Европа, дискриминацията на неваксинирани там е пълна, тъй-като не може да замениш условието с бърз тест или по друг начин.
Иначе за да се качиш на борда на полета в Истанбул трябва да покажеш само резултат от PCR или антигенен тест. Това от личен опит.

Връзка към мнение

Незнам до колко е така, но тук пише, че освен идващите от Шенген  и тези които са били в Шенген последните 14 дни нямат право да влизат в САЩ :

 

Президентски укази относно коронавирус

Влизането на чуждестранни граждани, които са били на територията на някоя от изброените по-долу страни в рамките на 14 дни преди пристигането или опит за влизане на територията на САЩ, е преустановено с Президентски укази 9984, 9992, 10143 и Президентския указ, подписан на 30 април 2021г.:

  • Индия (валидно само за неимигранти);
  • Южна Африка;
  • Бразилия;
  • Обединено кралство Великобритания и Северна Ирландия, с изключение на задморските територии, които са извън Европа;
  • Република Ирландия;
  • 26-те държави, включени в Шенгенската зона (Австрия, Белгия, Чехия, Дания, Естония, Финландия, Франция, Германия, Гърция, Унгария, Исландия, Италия, Латвия, Лихтенщайн, Литва, Люксембург, Малта, Холандия, Норвегия, Полша, Португалия, Словакия, Словения, Испания, Швеция и Швейцария);
  • Ислямска република Иран; и
  • Китайската народна република, с изключение на Специалните административни райони на Хонгконг и Макао.

Има някои изключения от забраната за достъп на територията на САЩ, включително изключения за постоянно пребиваващите в САЩ и някои членове на семействата на американски граждани и законно постоянно пребиваващите, както и други изключения, посочени в указите. Ако пребивавате на територията, неотдавна сте пътували или възнамерявате да преминете или пътувате до някоя от изброените по-горе държави преди планираното Ви пътуване до САЩ, препоръчваме да отложите Вашето интервю за виза до 14 дни след напускането на съответната страна/и. В допълнение, ако имате симптоми на грип или смятате, че може да сте били изложени на новия коронавирус, Ви препоръчваме да отложите интервюто си поне с 14 дни. Може да намерите допълнителна информация на следния линк.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тук опираме отново до въпроса имат ли граничните служители достъп до информация за пътуванията в ЕС, и дали следят за това. Едва ли някой освен тях знае как процедират с пътниците от Европа.

 

Иначе за българите е ясно -  полет на Turkish , Qatar , Air Serbia , UIA , Аерофлот...

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.