Прескочи до съдържание

Препоръчайте месинджъри за телефон


Еmilia

Препоръчани мнения

Имам качени на телефона:

 

фейсбук месинджър

viber

whatsapp

telegram

signal

 

Има ли и друг за андроид, който е добър и си заслужава? Моля, споделете вие какви канали за комуникация ползвате чрез телефона.

Връзка към мнение
преди 7 минути , Еmilia каза:

Имам качени на телефона:

 

фейсбук месинджър

viber

whatsapp

telegram

signal

 

Има ли и друг за андроид, който е добър и си заслужава? Моля, споделете вие какви канали за комуникация ползвате чрез телефона.

И какво правиш с толкова?Аз съм само с ФБ месинджъра и ми стига .

Какво означава да си заслужава?

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз ползвам каквото ползват хората, с които комуникирам, тоест в момента WhatsApp. Ако ми потрябва друг ще си сваля каквото ми кажат...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш криптирана връзка и ползваш facebook и whatsapp?

От изброените ми се струва, че само Telegram (и може би Signal/Line) са достатъчно криптирани (разбирай без никой да има публичните ключове за четене на чат).

Телеграм беше забранен в Русия точно поради това, че собственика отказа да предостави на държавата публичните ключове за приложението. Това би трябвало да ти говори колко е сигурно приложението.

Facebook (които са собственици и на Whatsapp) и останалите които си изброила - тук не може да има нищо скрито и криптирано - цялата информация се записва и е достъпна за определени хора/държавни институции, в случай че си "оперативно интересна".

Разбира се, ако не съдържат нищо нелегално или тайно чатовете ти, можеш да използваш което и да е приложение.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Проблемът е, че точно тези се ползват от повечето ми приятели и именно затова искам да избягам от такъв тип месинджъри.

Връзка към мнение

Помня, че си бях инсталирал едно приложение IMO, когато разговарях с тур агент в Туркменистан. Там е използвано бая и май нямат достъп до друго. Обаче не мога да кажа дали е криптирано, но като се има предвид в коя държава се използва, едва ли е.

Връзка към мнение
преди 2 часа, Еmilia каза:

Проблемът е, че точно тези се ползват от повечето ми приятели и именно затова искам да избягам от такъв тип месинджъри.

Имаш два варианта - или се разбираш с приятелите си да ползвате Телеграм (отнема 1

минута инсталацията и регистрацията) или продължаваш да ползваш другите с изброените по-горе рискове

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Тези приложения се използват за да комунираш с околните. Нали така!?

Наблюденията ми са, че вайбър се ползва по нашите ширини.

Whatsapp по целия свят, почти.

 

Вайбър преди доста време го инсталирах и ми се видя агресивен. Махнах го и съм се ограничил до whatsapp.

 

Връзка към мнение

Ама вие и предлагате  тези ,които е изброила,че има и явно не и вършат работа,защото повечето и приятели ги имат,както сама е казала.

Ползвай IMO както @Йосиф Милчов ти е споделил,не е от масовката и се ползва рядко,пак няква руска разработка мисля беше,колко е криптирано и аз не знам също 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

И аз забелязвам, че Telegram започва да набира популярност, но още не съм го разцъкал. signal го водят за много сигурен и демек не те следи, а аз си ползвам фейсбук месинджър защото работи добре при разговор.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.