Прескочи до съдържание

5 дни в Ирландия в началото на ноември


elenitta

Препоръчани мнения

Здравейте!

Имам нужда от едно(няколко) рамо в изготвянето едно планче. То съвсем не е скромно, даже много амбициозно и имам нужда от съвет.

Снощи се сдобих с билети за Ирландия за периода 03-07.11.2021 г.

Самолетът каца в 10:35 в Дъблин и излита в 20:30, така, че имаме на разположение почти 5 пълни дни.

Ирландия ми е мечта от няколко години и най-вече Giant's Causeway.

Та на първо четене нахвърлях следния план:

1 ден: Вземаме кола от летището и потеглем към Килкени и скалата Кашел. Нощувка в Корк или Кинсейл.

2 ден: Килкени - Килърни, Ring of Kelly, Ring of Skelling, нощувка в Килърни

3 ден: Килърни, Адаре, Бунрати, нощувка в Дъблин

4 ден: Белфаст, Пътят на великаните, Бушмилс и нощувка в Дъблин

5 ден: Дъблин, евентуално Уиклоу и Глендалоу до обед и следобед градините и мотаене из града до 6-7 часа.

Ще вземем кола под наем, нямаме проблеми с ранно ставане и дълго шофиране.

Знам, че е нямаме време за всичко, но с тези дни разполагаме.

Ще съм благодарна за някои насоки - за кола под наем, хотели или приятни къщи за гости, какво мога да вмъкна и е "must" и какво мога да пропусна с чисто сърце.

Редактирано от Mary
Връзка към мнение

Ирландия с какви ограничения е сега?

Иначе програмата ми се струва доста амбициозна за 4 нощувки. Защото ирландия за мен е и пивоварните, уиски туровете, баровете... Но всеки си знае. 

Връзка към мнение

Искат сертификат за имунизация, преболедуване или ПСР.

Иска ми се да видя колкото мога повече, защото едва ли ще се върна там.  

Разбира се, че ще има и пъбове и музей на уискито, пивоварни и ирландско кафе.

На място ще преценя от какво да се откажа, в случай, че не успяваме с времето.

Затова и въпросът ми е какво задължително да не пропускам и какво евентуално мога да пропусна.

Връзка към мнение

Не пропускайте Blarney castle и Cahir castle . Виждам че скалата на Кашел я има, така че е лесно да го включите. Аз не бих включила Корк, макар че градът е прекрасен. Но ако приоритет ви е Северна Ирландия- ще имате много малко време там. Но аз не съм най-добрата в правене на планове във форума, защото винаги оставям много време за шляене, а други успяват двойно повече неща да видят.       

Връзка към мнение
преди 1 час, Роми каза:

Не пропускайте Blarney castle и Cahir castle . Виждам че скалата на Кашел я има, така че е лесно да го включите. Аз не бих включила Корк, макар че градът е прекрасен. Но ако приоритет ви е Северна Ирландия- ще имате много малко време там. Но аз не съм най-добрата в правене на планове във форума, защото винаги оставям много време за шляене, а други успяват двойно повече неща да видят.       

Благодаря много! Скалата Кашел е включена напът за Корк. Иначе много симпатични ми изглеждат две градчета до Корк - Кинсейл и Коб. Даже обмислям нощувка в едно от двете.

За Северна Ирландия четох някои мнения и видях също, че правят еднодневни турове до Пътя на великаните и Белфаст, затова реших, че е постижимо. Белфаст като цяло от всичко изчетено, ми изглежда леко безинтересен и ще го оставим за навръщане, ако остане време. Четох и, че пътя дотам е магистрала и лесно се пътува. Иначе за този ден включих The Dark Hedges, Carrick-a-Rede Rope Bridge, Causeway Coastal Route и разбира се Old Bushmills Distillery.

Единствено ми е мъгляв третия ден от Киларни към Дъблин, освен Бунрати какво мога да включа. За Скалите на Мохер нямаме време и с голямо неудоволствие ги отрязах. 🥺

Връзка към мнение

Мен двете най любими места там са ми Dingle и Kilkee,ама то щом и Мохер режете няма как и тях да включите.

Освен ако не преразгледаш плана с оглед на това дали повече градски или природен  туризъм ти е целта.

На полуострова е мястото, което ще видите снимано на много места като реклама на Ирландия- Slea head.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.