Прескочи до съдържание

Прага ноември 2021


Ladolcevita

Препоръчани мнения

Привет, Магеланци!

Със съпруга ми обмисляме едно пътуване за началото на ноември. Да, вероятно може да уцелим дъждовно време, но пък не сме пътували от есента на 2019 г. и след като сега ни се открива възможност, няма да я пропускаме. 😁

Идеята ни е да летим от София до Прага. Кацаме там преди обяд, мисля към 10 часа и в Прага имаме 4 нощувки.

На петия ден ни се върти идея сутринта да хванем влака и да потеглим за Виена, където да имаме още 3 нощувки.

Как ви се струва идеята? Смятате ли, че тези дни ще са ни достатъчни?

Във Виена съм ходила само аз, но то беше толкова отдавна, бях ученичка,  а в Прага и двамата не сме били.

 

Благодаря Ви предварително за коментарите! 🌸

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте. Аз бих направила 3 нощувки в Прага и 4 нощувки във Виена, но първо определете какво искате да направите в тези градове и колко време ще е необходимо. 

От Tripadvisor и https://www.visitacity.com/ можете да направите лесно цялостна програма по дни 

За придвижване бих ви препоръчала Чешките Regiojet - около 2 пъти по-евтини са от австрийската железница и са също супер чисти и удобни. Пътувала съм даже през нощта сама и всичко е било супер https://www.regiojet.com/

Връзка към мнение

Прага е много хубав град и сигурно това няма да е единственото ви ходене до там. През ноември е доста студено и усойно, обаче, имайте го предвид. Аз съм била в средата на ноември и дните бяха ясни и слънчеви, но беше студено, особено вечер. После ходих през юли, през февруари... Красив град. 
Същото се отнася и за Виена. А от Прага до Виена най-евтино ще отидете с Фликсбус - за около 4,5 часа за 15€, тръгва от автогара Флоренц. Ако изберете фликсбуса, само имайте предвид, че ноември е по́ нетруристически и може да не пътува всеки ден. Билетите е най-добре да се купят направо от сайта им. Автобусите им са комфортни, с интернет, работеща тоалетна, кафе машина, контакти за зарядни, спазват изискванията за мерките относно корона вируса.
За Австрия към момента има задължително изискване маските да са само
ffp2, обикновените маски не ги признават. В обществения транспорт и въобще на обществени места са задължителни. И в двете страни е много възможно да ви искат да покажете валиден сертификат за ваксинация или ПСР тест в заведения, хотели, големи магазини, туристически забележителности.
 

Връзка към мнение

Вярно, @iaia_mama , съвсем забравих за Flixbus

Най-лесно намирам маршрути чрез https://www.busradar.com/ винаги ги има супер систематизирани и има огромен избор от компании - влакове и автобуси

Връзка към мнение

Много благодаря за съветите! 🤗

Тъй като вече е решено, че ще пътуваме, в момента уточняваме точно маршрут и брой нощувки. Видях, че еднопосочният билет София-Прага в момента ще ни излезе около 220 лв. на човек, а в момента има двупосочни билети до София-Виена-София за 44 лв. 

Чудя се дали е добра идея да пътуваме до Виена, да останем там 4 нощувки, след което с автобус/влак да се придвижим до Прага, да останем там 5 нощувки, след което да се върнем във Виена и да пътуваме за София от там. По този начин пътните ще ни излязат по около 100 лв. На човек, а в първия Вариант ще платим 450 лв. Само за едната посока до Прага. 🤔

Смятате ли,че ще ни натовари много този маршрут?

Колкото до ситуацията с коронавирус, ние сме с ваксина и ще си носим сертификатите.

😊

Връзка към мнение

@Ladolcevita А мислили ли сте за съчетаване на 2 нискотарифни полета? За съжаление няма полети София-Братислава, иначе се съчетаваше доста удобно. 

Връзка към мнение
преди 51 минути , Ladolcevita каза:

Много благодаря за съветите! 🤗

Тъй като вече е решено, че ще пътуваме, в момента уточняваме точно маршрут и брой нощувки. Видях, че еднопосочният билет София-Прага в момента ще ни излезе около 220 лв. на човек, а в момента има двупосочни билети до София-Виена-София за 44 лв. 

Чудя се дали е добра идея да пътуваме до Виена, да останем там 4 нощувки, след което с автобус/влак да се придвижим до Прага, да останем там 5 нощувки, след което да се върнем във Виена и да пътуваме за София от там. По този начин пътните ще ни излязат по около 100 лв. На човек, а в първия Вариант ще платим 450 лв. Само за едната посока до Прага. 🤔

Смятате ли,че ще ни натовари много този маршрут?

Колкото до ситуацията с коронавирус, ние сме с ваксина и ще си носим сертификатите.

😊

За 9-10 дни аз бих направила Виена-Бърно-Прага-Чешки Крумлов-Линц-Виена

Връзка към мнение
преди 10 минути , ДиянаВ каза:

За 9-10 дни аз бих направила Виена-Бърно-Прага-Чешки Крумлов-Линц-Виена

Да, определено да! 
Но на мен Бърно ми е скучно, та вместо него бих предложила Карлови Вари - една лежерна разходка сред ония красиви сгради, после на топличко в някое сладко кефененце на чаша горещ шоколад, мнооого по-различен (разбирай "гъст и вкусен") от този, дето го предлагат у нас, с парче "Мадленка" или "Сахер" .... оооокапах се, при мисълта  🙂
Всъщност, бих го завъртяла така: Виена-Прага–Карлови Вари-Прага-Чески Крумлов-Ческе Будьовице–Линц-Виена
Нощувки във Виена (2), Прага (3), Ческе Будьовице (2), Виена (2)
Мога да обясня за нощувките защо така, ако на някой му е интересно  🙂

  • Смея се 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.