Прескочи до съдържание

Куба, Колумбия и Еквадор


Stanislav Dimitrov

Препоръчани мнения

Здравейте, магеланци. Не съм пътувал вече близо две години, но всяко нещо си има край. Планирам няколко неща за догодина и търся компетентно мнение.

Решил съм да прекарам със семейството, десетина дни в Куба, покрай рожденият ден на жена ми. А после ми предстои едно пътуване до Колумбия и Еквадор. Реших да комбинирам двете неща, за да не летя 10 часа с маска напред назад между Европа и Америка. Евтините билети, които намирам са с Еър Европа.Не мога да сглобя никакво читаво мултисити. Има много евтино придвижване между Канкун и Богота и то си е ясно. Понеже отдавна не съм гледал авиокомпаниите, ме интересува как са Air Europa? И ако някой има идея за някаква евтина комбинация, моля да сподели. Еднопосочните билети, които съм намерил от Европа до Куба и обратно от Кито, не са въобще скъпи- 570 E.

 

  • Харесвам 5
  • Браво 2
Връзка към мнение

Сложи някакви ориентировъчни дати и точки на интерес. Ние ще сме в Колумбия от 23.12 до 11.01, така че се надявам да можем да ти дадем прясна информация или поне да те дразним с някакви животинки. 

  • Смея се 2
Връзка към мнение

Аз ще летя за Куба на 29.01, а връщането още не е ясно, но гледам от Кито около 10.03. Като в Куба ще съм до към 08.02 и после се местя на юг към Екватора .

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Обмислям го още. Чакам Здравко и Ангел да кажат как е било и за колко време се прави. Аз мога да си удължа времето за престои със седмица, ако реша да го правя. Ако пък не другият път заедно 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Stanislav Dimitrov каза:

Има много евтино придвижване между Канкун и Богота и то си е ясно.

 

Имаш предвид Хавана ли? Че Канкун е малко далеч от Куба или с два полета е по-евтино от Куба до Колумбия? Преди Ковид Авианка летеше всеки ден между Хавана и Богота и цените бяха да кажем нормални, но не евтини. 

Връзка към мнение

Аз летях с Air Europa до Кито и на връщане от Богота. 

Нямах никакви проблеми с тях и останах доволна. За чекиран багаж се доплаща, но пък не са супер стриктни и не мерят нищо.  Май имаше леки закъснения и лека неразбория при бординга, но нищо, което да помрачи пътуването. Храната беше горе-долу, но самолетите нови и удобни. 

Това беше преди 3 години, та към днешна дата може да има промяна. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

С уточнението, че е случило през 2016, ние летяхме Хавана - Канкун и после от Мексико, не точно Канкун, но от Ла Пас с прекачване в Мексико Сити до Богота като двата полета бяха на един билет.

За да ни качат на самолета за Богота искаха самолетен билет за напускане на Колумбия и не само го искаха, но го  и проверяваха и това отне много време при чекин (предвидливо бяхме 3 часа преди полета).

Връзка към мнение
преди 2 часа, DaBo каза:

Имаш предвид Хавана ли? Че Канкун е малко далеч от Куба или с два полета е по-евтино от Куба до Колумбия? Преди Ковид Авианка летеше всеки ден между Хавана и Богота и цените бяха да кажем нормални, но не евтини.  

Еми всъщност имах предвид Канкун-Богота, че там полета е 60 Е. А помнех,че преди време имаше евтини полети между Канкун и Куба и ги мислех два полета. Обаче сега не намирам нищо евтино. Но като гледам в Куба има 5 дневна задължителна карантина(май) и може едни Юкатан да направим семейно, преди Колумбия.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 57 минути , Stanislav Dimitrov каза:

Еми всъщност имах предвид Канкун-Богота, че там полета е 60 Е. А помнех,че преди време имаше евтини полети между Канкун и Куба и ги мислех два полета. Обаче сега не намирам нищо евтино. Но като гледам в Куба има 5 дневна задължителна карантина(май) и може едни Юкатан да направим семейно, преди Колумбия.

Аха, евентуално за замениш Куба с Мексико. Също добър вариант, особено ако има задължителна карантина в Куба.

Връзка към мнение

@Stanislav Dimitrov към момента имаш ли набелязани точки на интерес в Колумбия? Щото нали споделяме някое и друго хоби, та може да е полезно 🙂

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

За всички заинтересовани - Куба официално отваря на 15 ноември 2021 и няма да има карантина, нито тестове за туристите. :-). Явно са преизпълнили плана за 90% ваксинирано население.

Ето линк към новината на Министерството на туризма - Куба - https://www.mintur.gob.cu/protocolos-sanitarios-para-viajeros-a-partir-del-7-de-noviembre/.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
На 15.10.2021 г. в 16:22, Gentleman Basta каза:

@Stanislav Dimitrov към момента имаш ли набелязани точки на интерес в Колумбия? Щото нали споделяме някое и друго хоби, та може да е полезно 🙂

Ще обикаляме доста места от на изток Амазония, през цялата държава от Карибско море на север до границата с Еквадор на юг. На няколко места ще гледаме птици, и ще правим няколко трека по планините.

Между другото намерих билет Хавана-Богота за 115 E и така се връзват нещата идеално 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

Извинявам се предварително ако е обсъждано преди или на друго място. Някой може ли да помогне с процедурата за вадене на виза за Куба - може ли онлайн, колко време отнема и т.н., понеже не мога да се свържа с посолството, не ми вдигат телефона, утре пак ще пробвам. Имаме лек проблем с единия паспорт, изтекъл е и може да се подадат документи за него чак около 20 декември (човекът е във Франция и се прибира тогава в България), а планираме да тръгнем на 29-ти декември, още нямаме билети. Тоест ако си подаде документи за паспорт на 21 Декември, те са готови експресно на същия ден, дали ще стигне времето до 29 декември за виза предвид и празниците тогава. И доколкото знам карантината за ваксинирани в Куба е паднала вече.

 

-Галя

Връзка към мнение

Аз си бях загубил кубинската виза точно преди полета. Сега не знам как е, но преди не ги слагаха в паспорта, заради ембаргото, да не пречи при влизане в САЩ. Но като не е в паспорта и я забутах някъде. За щастие, се оказа, че авиокомпанията издава кубински визи на летището(Кьолн) и ми дадоха нова. Най-добре се обади на авиокомпанията с която летиш и ги питай, може ли да ти дадат виза на летището.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 58 минути , nomad каза:

Аз си бях загубил кубинската виза точно преди полета. Сега не знам как е, но преди не ги слагаха в паспорта, заради ембаргото, да не пречи при влизане в САЩ. Но като не е в паспорта и я забутах някъде. За щастие, се оказа, че авиокомпанията издава кубински визи на летището(Кьолн) и ми дадоха нова. Най-добре се обади на авиокомпанията с която летиш и ги питай, може ли да ти дадат виза на летището.

Благодаря много, така е разумно, да. Ще се обадя, иначе гледам за Iberojet от Мадрид, защото видях, че горе долу са изгодни билетите с някаква спирка в Мадрид. Ако правят на летището ще е най-добре! А от Кьолн с какво сте летяли да погледна и аз?

Връзка към мнение

Летяхме с Eurowings, но не знам, дали те конкретно, са възстановили полетите си до Куба. Но така или иначе, преди пандемията, повечето авиокомпании, които оргнизираха редовни полети до Куба, даваха визи, на летището, преди полета. За всеки случай, говори с Iberojet, да ти потвърдят.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.